Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως που έχει lolli αυτό μου βγάζει στο lg Phone from

Η 20Ε είναι lollipop και σίγουρα δεν είναι 1gb. Αυτή με το 1gb είναι της LG

Σε ευχαριστω πολυ. Και μενα την ιδια μου βγαζει. Θα την κατεβασω. Ειναι 1,09 gb. Ξερεις πως την εγκαθιστω μετα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ. Και μενα την ιδια μου βγαζει. Θα την κατεβασω. Ειναι 1,09 gb. Ξερεις πως την εγκαθιστω μετα?

Επειδή εγώ ότι έκανα το έκανα μέσω pc suite τα έκανε όλα αυτόματα το κινητό νομίζω δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει ελπίζω να μπορεί να βοηθήσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το Quick Memo.

Καποιες φορες βγαζω ενα screenshot και πανω σε αυτο γραφω κατι στο quick memo.

Αλλα μου ειναι αδυνατο να το "περασω" στο gallery μου.

Εχω δοκιμασει τα παντα.

Ετσι τωρα για αν το κανω αυτο, επεξεργαζομαι οτι θελω με το quick memo, βγαζω την επεξεργασια μια screenshot και κανω τη δουλεια μου.

Μηπως υπαρχει πιο ευκολος τροπος; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Και μενα την ιδια μου βγαζει. Θα την κατεβασω. Ειναι 1,09 gb. Ξερεις πως την εγκαθιστω μετα?

Φιλε μου 1.09gb ειναι ολο το firmware. Αν κατεβασεις αυτο θα πρεπει να το περασεις με flash tool. Η σκετη αναβαθμιση, μεσω ΟΤΑ ή pc suite σιγουρα ειναι μικροτερη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το Quick Memo.

Καποιες φορες βγαζω ενα screenshot και πανω σε αυτο γραφω κατι στο quick memo.

Αλλα μου ειναι αδυνατο να το "περασω" στο gallery μου.

Εχω δοκιμασει τα παντα.

Ετσι τωρα για αν το κανω αυτο, επεξεργαζομαι οτι θελω με το quick memo, βγαζω την επεξεργασια μια screenshot και κανω τη δουλεια μου.

Μηπως υπαρχει πιο ευκολος τροπος; Ευχαριστω.

Πατάς αποθηκευση;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 1.09gb ειναι ολο το firmware. Αν κατεβασεις αυτο θα πρεπει να το περασεις με flash tool. Η σκετη αναβαθμιση, μεσω ΟΤΑ ή pc suite σιγουρα ειναι μικροτερη!

OTA δεν βρίσκει την αναβάθμιση. Οταν το συνδέω με το lg pc suite πατάω έλεγχος αναβαθμίσεων. Μετά βγαζει δύο επιλογές για το αντίγραφο ασφαλείας και ξεκινά την αναβάθμιση. Εκεί καθυστερεί πολύ και μετα μόλις παει περίπου στο 10% βγαζει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται.

Αλλα μετα, στο gallery εμφανιζεται η φωτο χωρις την επεξεργασια του quickmemo! :confused:

Η αποθηκευση γινεται στο φακελο guick memo+

Link to comment
Share on other sites

OTA δεν βρίσκει την αναβάθμιση. Οταν το συνδέω με το lg pc suite πατάω έλεγχος αναβαθμίσεων. Μετά βγαζει δύο επιλογές για το αντίγραφο ασφαλείας και ξεκινά την αναβάθμιση. Εκεί καθυστερεί πολύ και μετα μόλις παει περίπου στο 10% βγαζει σφάλμα.

Στο αντίγραφο ασφαλείας τι έχεις επιλέξει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αποθηκευση γινεται στο φακελο guick memo+

 

OTA δεν βρίσκει την αναβάθμιση. Οταν το συνδέω με το lg pc suite πατάω έλεγχος αναβαθμίσεων. Μετά βγαζει δύο επιλογές για το αντίγραφο ασφαλείας και ξεκινά την αναβάθμιση. Εκεί καθυστερεί πολύ και μετα μόλις παει περίπου στο 10% βγαζει σφάλμα.

Αναλογα τη χωρα προελευσης της συσκευη σου, δες εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Μπορει ακομη να μην εχει βγει επισημα για τη συσκευη σου.....

Link to comment
Share on other sites

Α δεν μπορει να γινει αποθηκευση στο ΚΑΙ στο gallery αμα θελουμε ε; Γιατι οκ, μεσω του share, το στελνεις οπου θες, αλλα θα ηθελα να τα κραταω στο gallery, ειναι λιγο πιο βολικο.

Σε ευχαριστω πολυ παντως. Ειμαι νεος στα android, και εννοειται στα lg, και εχω χαθει λιγο. Ελεγα μηπως γινεται και δεν βρηκα τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Το φορητο σημειο προσβασης το εχει δουλεψει καποιος?γιατι εγω 2-3 φορες που το χρειάστηκα δεν το κατάφερα

Εγω το έχω χρησιμοποιήσει δεν είχε κάποιο θέμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο hate από άσχετους που μπαίνουν και γράφουν εδώ μέσα, εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω iPhone ρε παιδιά, πραγματικά! Μερικοί γράφουν λες και τους κλέβει πελατεία η LG. Πραγματικά είναι αστείο για ένα από τα καλύτερα smartphones του 2014, ψηφισμένο από χιλιάδες κόσμο και εδώ που το βγάλαμε 3ο και στο techblog.gr που το έβγαλαν 2ο με λίγες ψήφους διαφορά από το note 4, να συζητάμε για προβληματικό κινητό, για lag κλπ...Tο κινητό φυσάει...έχει απίστευτη κάμερα, φοβερή οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Προέρχομαι από Note 2, Note 3 και G Flex και μπορώ να μιλήσω για το τηλέφωνο για κανέναν άλλο λόγο παρά μόνο για την εμπειρία που έχω από όλες τις τρέχουσες συσκευές εκεί έξω.Αλλάζω κινητό σχεδόν κάθε 2 μήνες και αν το αλλάξω κάποια στιγμή στο μέλλον θα είναι μόνο για το Flex 2, κι αυτό επειδή είναι έρωτας...Το G3 για μένα αν όχι το καλύτερο είναι μέσα στα 3 καλύτερα κινητά που έχω πιάσει ποτέ συνολικά...Haters gonna hate...Just ignore them...Άντε και καλή χρονιά να χουμε!!
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο hate από άσχετους που μπαίνουν και γράφουν εδώ μέσα, εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω iPhone ρε παιδιά, πραγματικά! Μερικοί γράφουν λες και τους κλέβει πελατεία η LG. Πραγματικά είναι αστείο για ένα από τα καλύτερα smartphones του 2014, ψηφισμένο από χιλιάδες κόσμο και εδώ που το βγάλαμε 3ο και στο techblog.gr που το έβγαλαν 2ο με λίγες ψήφους διαφορά από το note 4, να συζητάμε για προβληματικό κινητό, για lag κλπ...Tο κινητό φυσάει...έχει απίστευτη κάμερα, φοβερή οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Προέρχομαι από Note 2, Note 3 και G Flex και μπορώ να μιλήσω για το τηλέφωνο για κανέναν άλλο λόγο παρά μόνο για την εμπειρία που έχω από όλες τις τρέχουσες συσκευές εκεί έξω.Αλλάζω κινητό σχεδόν κάθε 2 μήνες και αν το αλλάξω κάποια στιγμή στο μέλλον θα είναι μόνο για το Flex 2, κι αυτό επειδή είναι έρωτας...Το G3 για μένα αν όχι το καλύτερο είναι μέσα στα 3 καλύτερα κινητά που έχω πιάσει ποτέ συνολικά...Haters gonna hate...Just ignore them...Άντε και καλή χρονιά να χουμε!!

 

+1

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χωρα προελευσης της συσκευη σου, δες εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Μπορει ακομη να μην εχει βγει επισημα για τη συσκευη σου.....

Απο ότι είδα δυο firmware βγάζει V10l και V20e. Από ότι έχω διαβάσει η V20e είναι η lollipop. Τα χω μπερδέψει λίγο. Αν κάνω αναβάθμιση με το pc suite Θέλω και flash tool μετα?

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα δυο firmware βγάζει V10l και V20e. Από ότι έχω διαβάσει η V20e είναι η lollipop. Τα χω μπερδέψει λίγο. Αν κάνω αναβάθμιση με το pc suite Θέλω και flash tool μετα?

Όχι από pc suite δεν χρειάζεται τίποτα θα το κάνει αυτόματα απλά φροντιζε να τικαρεις δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αλλιώς δεν θα στην κάνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα δυο firmware βγάζει V10l και V20e. Από ότι έχω διαβάσει η V20e είναι η lollipop. Τα χω μπερδέψει λίγο. Αν κάνω αναβάθμιση με το pc suite Θέλω και flash tool μετα?

Ναι η 20e ειναι lollipop, αν στην κανει το suite εισαι ενταξει (λογικα θα την κανει). Αν δεν στην κανει, και δεν ερχεται και ΟΤΑ, τοτε μονο θα κατεβασεις ολο το firmware και θα πρεπει να το περασεις χειροκινητα με το flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω στην μπαταρια τεραστια καταναλωση απο τις υπηρεσιες google play, συμβαινει και σε αλλους?

Εμένα είναι κομπλέ νομίζω

Στο note ενός φίλου μου το είχε συνέχεια αυτό το θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία τα γύρω από το google play.

Και συγχρονισμούς κάνει που δεν φαίνονται στο sync και wakelocks κάνει που δεν φαίνονται στο battery.

Μονάχα εφαρμογές όπως το greenify donate σου δείχνει τους πρώτους και το wakelock detector τα δεύτερα.

Από εκεί προσπαθώ να κόψω τα περίεργα που κάνει κι όχι πάντοτε με επιτυχία. Ευτυχώς δεν συμβαίνουν συχνά.

Όσο δεν είχα root μονάχα ένα φρέσκο restart έφτιαχνε την κατανάλωση του google play.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χωρα προελευσης της συσκευη σου, δες εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Μπορει ακομη να μην εχει βγει επισημα για τη συσκευη σου.....

Για Ελλάδα βγάζει V10l. Βλέπω όμως ότι λέει 6GR/Greece.. Αυτό το 6GR είναι άλλο από το GRC που λέει στο δικό μου κουτί πάνω??

Αυτό είναι μόνο για ΟΤΑ?

 

Και γιατί δίνει άλλη έκδοση αν το συνδέσεις με το pc suite?? Δε το καταλαβαίνω αυτό... :wacko:

 

Επίσης σε ένα link που είχε δώσει κατι σελίδες πίσω ένας χρήστης, που δίνεις το ΙΜΕΙ και σου λέει ποιο είναι το last firmware, μου έβγαλε το 20f !!

Edited by leonkalf

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα βγάζει V10l.

Αυτό είναι μόνο για ΟΤΑ?

 

Και γιατί δίνει άλλη έκδοση αν το συνδέσεις με το pc suite?? Δε το καταλαβαίνω αυτό... :wacko:

 

Επίσης σε ένα link που είχε δώσει κατι σελίδες πίσω ένας χρήστης, που δίνεις το ΙΜΕΙ και σου λέει ποιο είναι το last firmware, μου έβγαλε το 20f !!

 

Μηπως η συσκευη σου δεν ειναι Ελληνικη; Μηπως δηλαδη προοριζοταν για αλλη χωρα και γι' αυτο βάση του ΙΜΕΙ σου βγαζει την lollipop (20f);

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα βγάζει V10l.

Αυτό είναι μόνο για ΟΤΑ?

 

Και γιατί δίνει άλλη έκδοση αν το συνδέσεις με το pc suite?? Δε το καταλαβαίνω αυτό... :wacko:

 

Επίσης σε ένα link που είχε δώσει κατι σελίδες πίσω ένας χρήστης, που δίνεις το ΙΜΕΙ και σου λέει ποιο είναι το last firmware, μου έβγαλε το 20f !!

Το αγόρασες από σκρουτζομαγαζο? Ελλάδα εννοεί για τηλέφωνο που προορίζονται για Ελλάδα και είναι αγορασμένα από ΟΤΕShop κτλ. Αν το έχεις αγοράσει από σκρουτζομαγαζο μπορεί το κινητό σου να προοριζόταν για άλλη χώρα πχ. Γερμανία. Στο pc suite σου δίνει την αναβαθμιση σε lollipop. Εμένα το δικό μου που έχει χώρα προέλευσης NEU το συγκεκριμένο link το δείχνει ακόμη με kit kat ενώ εμένα έχει πάρει lolli, εκτός και αν αυτό το site εννοεί μόνο ΟΤΑ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο κανονικό ελληνικό μαγαζί, όχι σκρουτζομαγαζο.

GRC λέει το κουτί πάνω.

 

Αυτό το 6GR (που λέει στο site) είναι άλλο από το GRC που λέει στο δικό μου κουτί πάνω?? Μήπως είναι το 16αρι?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...