Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lg G3 με Lollipop που και καλά δεν λαγκάρει ......

Βέβαια θα βγουν κάποιοι μετά και θα πουν ότι το δικό τους δεν λαγκάρει κλασικό φαινόμενο....

 

Παιδιά μην το πάρει κανείς έχει τρομακτικό lag και το δικό μου έτσι είναι απλά δεν σας το λέω τόσο καιρο γιατί θέλω και άλλοι να πάρετε αυτό το μουφα κινητό για μην είμαι μόνος μου και στεναχωριεμαι. Ειδικά μόλις εγκαταστησεις την lollipop και πρέπει να κάνει update σε ότι έχει μέσα σέρνεται μαύρο χάλι. Μακριά!

Πολύ κουραστικό έχει γίνει το θέμα του G3. Ελάχιστες ουσιώδεις πληροφορίες και μονότονη αναφορά σε παρτίδες και προβλήματα.

Είμαι κάτοχος της πρώτης παρτίδας από τον Ιούνιο και πραγματικά εκτός του προβλήματος με τα restart που διορθώθηκε με το δεύτερο update το τηλέφωνο είναι απροβλημάτιστο.

Η συσκευή είναι ταχύτατη και αποτελεί μια από τις κορυφαίες επιλογές.

Μα εκεί που πας να συζητήσεις κάτι άλλο πετάγεται κάποιος και σου λέει ότι το κινητό είναι τίγκα στο lag και μάλιστα σου λέει να αφήσεις τα σάπια μιας και όλοι παίρνουμε το κάτι τοις μας από την LG και να μην πούμε για το δικό μας το τηλέφωνο ότι δεν έχει... Είναι δυνατόν να μην καταντήσει κουραστικό το θέμα? Όταν βλέπεις το βίντεο απλά γελάς και συνεχίσεις

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το G3 είναι χάλια ΜΗΝ το αγοράζετε !!! αποφασίστε να πάρετε κάτι άλλο και αφήστε το παρόν τόπικ στην ησυχία του.......
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Lg G3 με Lollipop που και καλά δεν λαγκάρει ......

Βέβαια θα βγουν κάποιοι μετά και θα πουν ότι το δικό τους δεν λαγκάρει κλασικό φαινόμενο....

 

Αυτή είναι η δικιά μου συσκευή με lollipop βλέπεις πουθενά lag? Αλλά δυστυχώς δεν κατεβάζω 49 πράγματα ταυτόχρονα

 

App drawer lg g3 32gb: http://youtu.be/qO4X0ozHeUc

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω.Κάποια μαγαζιά δίνουν εγγύηση από αρβατο, ισχύει αυτό, η όλα τα ευρωπαϊκά lg έχουν από την lg?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω.Κάποια μαγαζιά δίνουν εγγύηση από αρβατο, ισχύει αυτό, η όλα τα ευρωπαϊκά lg έχουν από την lg?

Νομίζω η αρβατο έχει αναλάβει τα σέρβις της LG γενικά. Ίσως κάνω και λάθος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κ εγω τους ενδοιασμους μου πριν το παρω.

Χρονια χρηστης με HTC. Ημουν ετοιμος να παρω το Μ8, αλλα τελικα πηρα το G3 σειρα 410.

Αποχαιρετησα για παντα την HTC.

Η συσκευη φυσαει!!!

Τελος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η αρβατο έχει αναλάβει τα σέρβις της LG γενικά. Ίσως κάνω και λάθος

 

η Procordia

Link to comment
Share on other sites

Όταν έψαχνα για extra μπαταρία και τηλεφώνησα στην LG με παρέπεμψε σε procordia.

Επομένως, ότι και να γράφουν/λένε τα καταστήματα εκεί θα πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

η Procordia

 

Όταν έψαχνα για extra μπαταρία και τηλεφώνησα στην LG με παρέπεμψε σε procordia.

Επομένως, ότι και να γράφουν/λένε τα καταστήματα εκεί θα πήγαινα.

ίσως έκανα λάθος τελικά! :o

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Όπως έχω πει και σε άλλο τοπικ, νέος κάτοχος της συσκευής. Σήμερα την ξεκίνησα.

Έκανε κάποια updates λειτουργικού και έχει τώρα android 4.4.2 και software version V10l-EUR

 

Τώρα εδώ και ώρα στο Update center-Software update-Continue update έχει το 1 σε κόκκινο κυκλάκι, οπότε καταλαβαίνω ότι έχει κι άλλο update να εγκαταστήσει αλλά δεν το κάνει download. Πατώντας το continue update μου βγάζει μια σύντομη ειδοποίηση στο κάτω μέρος (φεύγει μετά από 2-3 sec), που λέει ότι Sending Software Update results to server...

 

Φυσιολογικό ή κάτι δεν πάει καλά?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Lg G3 με Lollipop που και καλά δεν λαγκάρει ......

Βέβαια θα βγουν κάποιοι μετά και θα πουν ότι το δικό τους δεν λαγκάρει κλασικό φαινόμενο....

 

 

Αστο μεγάλε αστο.αν πήγαινέ έτσι θα είχε φάει σουτ...

Ούτε στις αρχικές του εκδόσεις δεν πήγαινέ έτσι.

 

 

 

 

 

Αυτή είναι η δικιά μου συσκευή με lollipop βλέπεις πουθενά lag? Αλλά δυστυχώς δεν κατεβάζω 49 πράγματα ταυτόχρονα

 

App drawer lg g3 32gb: http://youtu.be/qO4X0ozHeUc

Ετσι ακριβώς...πάει σφαίρα το κινητό κι οσοι δεν το γουστάρουν ας κάνουν τουμπεκί ψιλοκομμένο κι ας αφήσουν τους κατόχους του να το χαρούν...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Όπως έχω πει και σε άλλο τοπικ, νέος κάτοχος της συσκευής. Σήμερα την ξεκίνησα.

Έκανε κάποια updates λειτουργικού και έχει τώρα android 4.4.2 και software version V10l-EUR

 

Τώρα εδώ και ώρα στο Update center-Software update-Continue update έχει το 1 σε κόκκινο κυκλάκι, οπότε καταλαβαίνω ότι έχει κι άλλο update να εγκαταστήσει αλλά δεν το κάνει download. Πατώντας το continue update μου βγάζει μια σύντομη ειδοποίηση στο κάτω μέρος (φεύγει μετά από 2-3 sec), που λέει ότι Sending Software Update results to server...

 

Φυσιολογικό ή κάτι δεν πάει καλά?

Εγω δεν ξέρω καθόλου φίλε μου το συνδέσες καθόλου σε pc μέσω pc suite?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Του έκανα ένα restart, και τώρα έφυγε το 1 και μου λέει ότι έχει το latest software. Παραμένει το V10l.

 

Εσείς όσοι έχετε EUR ποια έκδοση φοράτε?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Του έκανα ένα restart, και τώρα έφυγε το 1 και μου λέει ότι έχει το latest software. Παραμένει το V10l.

 

Εσείς όσοι έχετε EUR ποια έκδοση φοράτε?

Εγώ έχω v20 lollipop αλλά δεν μου είχε έρθει ΟΤΑ μου την έβγαλε μόνο μέσω pc suite. Το δικό μου είναι νορβηγικο. Αν κατεβάσεις από την LG το pc suite και κάνεις έλεγχο αναβαθμισεων σχεδόν σίγουρα θα σου δώσει lolli. Τι χώρα προέλευσης έχει το κινητό σου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

GRC

 

Θα το κάνω αύριο με το pc suite. Ευχαριστώ.

 

Οπότε να μην προσαρμόζω εφαρμογές, αφού μολις μπει η Lollipop θα κάνω hard reset και όλα από την αρχή..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

GRC

 

Θα το κάνω αύριο με το pc suite. Ευχαριστώ.

 

Οπότε να μην προσαρμόζω εφαρμογές, αφού μολις μπει η Lollipop θα κάνω hard reset και όλα από την αρχή..

Ε ναι πιστεύω μάταιο είναι να το σεταρεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μεγεθος εχει η αναβαθμιση σε lollipop? Το συνδεω με pc suite βρισκει την αναβαθμιση, ξεκιναει να την κατεβαζει πολυ αργα και μετα βγαζει σφαλμα. Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μεγεθος εχει η αναβαθμιση σε lollipop? Το συνδεω με pc suite βρισκει την αναβαθμιση, ξεκιναει να την κατεβαζει πολυ αργα και μετα βγαζει σφαλμα. Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα.

 

 

Εγώ είχα πρόβλημα και δεν μου το κατεβαζε γιατί δεν είχα επιλέξει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μόλις το επέλεξα μου το κατέβασε κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στα 250mb

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα και δεν μου το κατεβαζε γιατί δεν είχα επιλέξει δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας μόλις το επέλεξα μου το κατέβασε κανονικα

Σε ευχαριστώ. Δοκίμασα και με τις 2 επιλογές αλλά τίποτα. Πάει μέχρι κάποιο ποσοστό και μετά πετάει σφάλμα. Πάντως πανω απο 1gb. πρέπει να είναι η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δοκίμασα και με τις 2 επιλογές αλλά τίποτα. Πάει μέχρι κάποιο ποσοστό και μετά πετάει σφάλμα. Πάντως πανω απο 1gb. πρέπει να είναι η αναβάθμιση.

Αυτή η αναβαθμιση που είναι πάνω από 1gb δεν είναι lolli είναι της LG την πάτησε και μια συνάδελφος μου

 

Η αναβαθμιση lollipop είναι περίπου 450mb

http://www.newsfilter.gr/2014/11/14/android-5-0-lollipop-xekinise-i-diathesi-tou/

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβαθμιση που είναι πάνω από 1gb δεν είναι lolli είναι της LG την πάτησε και μια συνάδελφος μου

Δηλαδη τι ακριβως αναβαθμιση ειναι? Θα δοκιμασω να κατεβασω την αναβαθμιση απο την εφαρμογη Lg phone from. Παντως και εκει η αναβαθμιση που βρισκει η D85520E ειναι και αυτη 1,09 gb.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι ακριβως αναβαθμιση ειναι? Θα δοκιμασω να κατεβασω την αναβαθμιση απο την εφαρμογη Lg phone from. Παντως και εκει η αναβαθμιση που βρισκει η D85520E ειναι και αυτη 1,09 gb.

Κάτσε να ρωτήσω την συνάδελφο τι αναβάθμιση ήταν εμένα πάντως δεν μου την έχει βγάλει ποτέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έχει lolli αυτό μου βγάζει στο lg Phone from

Η 20Ε είναι lollipop και σίγουρα δεν είναι 1gb. Αυτή με το 1gb είναι της LG

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...