Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη εντύπωση μετά την αναβάθμιση είναι ότι το τηλ. πεταει πλέον και την ελευθερη ραμ στα 700 περίπου με της ιδιες εφαρμογές που είχα και πρίν:)

Lag και redraw μηδεν

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνεις με γαλλικό την πήρε?Μόλις τώρα συνδέθηκα με Pc suite αλλά δεν βλέπω κάτι.

Όχι φίλε μου με γαλλικό εδώ δεν ήρθε τπτ ακόμα. Έλεγξα πριν λίγο και μέσω κινητού και μέσω pc suite. Υπομονή θα έρθει όπου να'ναι αφού όπως διαβάζουμε έχουμε βομβαρδισμό ειδοποιήσεων στους λοιπούς κατόχους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μια χαρά και απολύτως συμπαγές. Είναι κινητάρα. Λογικό ο φίλος να ενδιαφέρεται και να ρωτάει αφού θα δώσει τα ωραία χρήματά του αλλά νομίζω πως τέτοια ερωτήματα πλέον μόνο τρολιές είναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν ηρθε ακομα τιποτα (HUN) που συνήθως ερχοταν απο τα πρωτα, οι αναβαθμισεις
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σχετικά με τα μαγαζιά έχεις να προτείνεις κατι , ειναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να αγοράσω από σκρουτζομαγαζα και με αγχώνει λίγο!

 

Εννοείται οχι από birdphone.καλύτερα από kaizer.

 

ΤΟ knock code σε πιο μενού είναι?ασφάλεια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε κ μένα η v20e τώρα μεσω ota.Το θέμα είναι οτι είμαι ρουταρισμένος κ εχω περασει custom recovery.H διαδικασία ποιά ειναι?Βγάζω τις root εφαρμογές κ μετα μεσα απο super user κανω unroot?Με το recovery τι γίνεται?Χρειάζεται να βγεί κ αν ναί πώς?

 

Υ.γ το κινητο είναι eur δλδ ελλάδα.

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ knock code σε πιο μενού είναι?ασφάλεια?

 

Κλειδωμα οθονης/ Διαλεξτε κλειδωμα οθονης......

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα μου ήρθε κ μένα η v20e τώρα μεσω ota.Το θέμα είναι οτι είμαι ρουταρισμένος κ εχω περασει custom recovery.H διαδικασία ποιά ειναι?Βγάζω τις root εφαρμογές κ μετα μεσα απο super user κανω unroot?Με το recovery τι γίνεται?Χρειάζεται να βγεί κ αν ναί πώς?

 

Υ.γ το κινητο είναι eur δλδ ελλάδα.

Ουτε κατα διανοια να κανεις την ΟΤΑ ενημερωση με το custom recovery!!!

Θα βρεις αν ειναι το kdz και θα το φλασαρεις με flash tool ή αλλιως περνάς με το recovery μια καλη custom lollipop;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμα οθονης/ Διαλεξτε κλειδωμα οθονης......

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε κατα διανοια να κανεις την ΟΤΑ ενημερωση με το custom recovery!!!

Θα βρεις αν ειναι το kdz και θα το φλασαρεις με flash tool ή αλλιως περνάς με το recovery μια καλη custom lollipop;)

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Προς το παρόν θέλω να μείνω με την stock lollipop να δώ πώς είναι.Οπότε το kdz που το βρήσκω?

Επίσης κάποιο flash tool μπορεί να είναι το flashify που ήδη πέρασα το custom recovery κ απλά φλασάρω το kdz που άν σου είναι ευκολο να μου το ποστάρεις,πατώντας recovery image?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατεβάζω από εδώ http://lg-firmware-rom.com/

Διαφορετικά στο xda έχουν ολόκληρη λίστα ανάλογα με τις χώρες.

Στη συνέχεια από το xda ψάχνεις ένα θέμα με τίτλο back to stock ώστε να βρεις και το εργαλείο για το flash.

Εδώ είναι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Προς το παρόν θέλω να μείνω με την stock lollipop να δώ πώς είναι.Οπότε το kdz που το βρήσκω?

Επίσης κάποιο flash tool μπορεί να είναι το flashify που ήδη πέρασα το custom recovery κ απλά φλασάρω το kdz που άν σου είναι ευκολο να μου το ποστάρεις,πατώντας recovery image?

Οχι με flashify....

Αυτη ειναι η διαδικασια για να φλασαρεις επισημο firmware:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

αλλα νομιζω δεν εχει βρει ακομη root για lollipop, επομενως πρεπει να μεινεις τελείως "μαμα" μεχρι να βγει.

Ταπεινη γνωμη, αφου εχεις το recovery να περνουσες μια custom.... εκτος κι αν θελεις να γυρισεις full stock!!

Για περισσοτερες πληροφοριες, μπες στο θεμα με τις τροποποιησεις του G3:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

Link to comment
Share on other sites

@Titarasaudi

Πιστεύεις ότι είναι OK από kitkat με root (και μόνο) να φλασάρουμε stock lollipop κι αν δεν μας αρέσει να ξαναφλασάρουμε kitkat και ξανά ρουτ;

Κάτι ο φόβος, κάτι ο χρόνος και λέω μήπως γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Guys σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις...Στο Lg.firmware.com βασει του imei, μου δείνει το D85520E_00 ...

Ομως εγώ λογικά πρέπει να βρω το kdz του V10l σωστά?Φοβάμαι μην κάνω καμια πατάτα κ μπρικάρω το κινητό καθώς δέν εχω ιδέα με Lg γτ πάντα είχα samsung.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

@Titarasaudi

Πιστεύεις ότι είναι OK από kitkat με root (και μόνο) να φλασάρουμε stock lollipop κι αν δεν μας αρέσει να ξαναφλασάρουμε kitkat και ξανά ρουτ;

Κάτι ο φόβος, κάτι ο χρόνος και λέω μήπως γνωρίζεις.

 

Πιστευω οτι μπορει να γινει downgrade απο lollipop σε kit kat, δεν ειμαι ομως σιγουρος αν μπορει να γινει ακριβως με την ιδια διαδικασια!

Guys σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις...Στο Lg.firmware.com βασει του imei, μου δείνει το D85520E_00 ...

Ομως εγώ λογικά πρέπει να βρω το kdz του V10l σωστά?Φοβάμαι μην κάνω καμια πατάτα κ μπρικάρω το κινητό καθώς δέν εχω ιδέα με Lg γτ πάντα είχα samsung.

Το 20Ε που σου βγαζει ειναι η lollipop για την οποια σου ηρθε ΟΤΑ, ειναι το τελευταιο firm για τη συσκευη σου!

Η 10l ειναι kit kat! Αυτη που προφανως εχεις τωρα. Αν θελεις να αναβαθμισεις σε lollipop, θα πρεπει να βαλεις την 20E!

Link to comment
Share on other sites

Guys σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις...Στο Lg.firmware.com βασει του imei, μου δείνει το D85520E_00 ...

Ομως εγώ λογικά πρέπει να βρω το kdz του V10l σωστά?Φοβάμαι μην κάνω καμια πατάτα κ μπρικάρω το κινητό καθώς δέν εχω ιδέα με Lg γτ πάντα είχα samsung.

 

Χθες θα ήταν εκεί η 10L και από σήμερα η καινούργια 20E. Σκέψου ότι αυτό θα συμβαίνει και το επόμενο διάστημα μέχρι την επόμενη 20.

 

Πιστευω οτι μπορει να γινει downgrade απο lollipop σε kit kat, δεν ειμαι ομως σιγουρος αν μπορει να γινει ακριβως με την ιδια διαδικασια!

 

Ευχαριστώ και συνεχίζω να το ψάχνω. Πάντοτε θέλω να γνωρίζω πως επιστρέφω αν κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

LG G3 32GB ελληνικό, μου ήρθε ΟΤΑ αλλά επέλεξα να την κάνω μέσω Suite (για να πάρω και full backup), δεν πήγε τίποτα στραβά, και η Lollipop πετάει σε σχέση με την ΚitΚat !!! :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ενημέρωση σε v20e για τα 16αρια G3 Ρουμανίας (unbranded).

μόλοι πήρα την lolipop ιταλικό 16άρι ... το κινητό δεν παίζετε μπράβο LG!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι περασατε την lollipop τι γινετεται με την καρτα sd και την απαγορευση που ειχε στην kit kat?Mπορεις να μεταφερεις δεδομενα απο το τηλ στην sd και αντιθετα?Μπορεις να δημιουργησεις φακελο ενος προγραμματος στην sd?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα (μετα απο επανεκκινηση του κινητου) για να δουμε... :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν και κατοχος του απιστευτου αυτου κινητου μολις 3 μερες επιβεβαιωνω και εγω σε ρουμανικο 32αρι την αναβαθμιση σε lolipop μεσω ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Χθες θα ήταν εκεί η 10L και από σήμερα η καινούργια 20E. Σκέψου ότι αυτό θα συμβαίνει και το επόμενο διάστημα μέχρι την επόμενη 20.

 

 

 

Ευχαριστώ και συνεχίζω να το ψάχνω. Πάντοτε θέλω να γνωρίζω πως επιστρέφω αν κάτι πάει στραβά.

 

Πιστευω οτι μπορει να γινει downgrade απο lollipop σε kit kat, δεν ειμαι ομως σιγουρος αν μπορει να γινει ακριβως με την ιδια διαδικασια!

 

Το 20Ε που σου βγαζει ειναι η lollipop για την οποια σου ηρθε ΟΤΑ, ειναι το τελευταιο firm για τη συσκευη σου!

Η 10l ειναι kit kat! Αυτη που προφανως εχεις τωρα. Αν θελεις να αναβαθμισεις σε lollipop, θα πρεπει να βαλεις την 20E!

 

Νόμιζα πως πρεπει να φλασάρω την 10l πρώτα με το flashtool κ μετά μέσω Ota την 20e αλλα λάθος κατάλαβα.Εφόσον πρέπει να φλασάρω την 20e με το flashtool γτ να μην κάνω update μεσω ota την 20e κατευθείαν?

 

Αρα αν τελικά δέν μπορώ να φλασάρω κατευθείαν μεσω ota την 20e λόγω custom recovery η σειρά που θα ακολουθήσω ποια θα είναι?Το χω χάσει λίγο....Πρεπει να κάνω unroot πρώτα κ να απεγκαταστήσω τις root εφαρμογές?Πρεπει να φλασάρω με flashtool την 20e με την μιά?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

καποιος τροπος να την ξαναπερασω με pc suite.εκανα φορματ αλλα μου πεταει που και που το μηνυμα με τις ρυθμισεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...