Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά όσοι προέρχεστε από συσκευές της προκοπής (Z2/Z3/M8) μπορείτε να καταλάβετε τι εννοούμε lag όσοι το αναφέρουμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά όσοι προέρχεστε από συσκευές της προκοπής (Z2/Z3/M8) μπορείτε να καταλάβετε τι εννοούμε lag όσοι το αναφέρουμε.

Αν μιλάς για χάσιμο frames μόνο τα Nexus και τα HTC δεν το έχουν. Ακόμη και τα Sony αυτό το θέμα δε μπορούν να το λύσουν, δεν το συζητάω καν για Samsung και LG. Το σκεπτικό μου είναι ότι αν ήμαστε τόσο ψειρες τότε μπορώ να πετάξω όλα τα τηλέφωνα από το παράθυρο γιατί κανένα δεν είναι τέλειο σε όλα, κάπου κερδίζει το ένα κάπου το άλλο. Όλα είναι θέμα γούστου και με ποιο κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου. Μη φτάνουμε όμως στο σημείο να λέμε ότι το G3 δεν παλεύεται λόγω lag, καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για χάσιμο frames μόνο τα Nexus και τα HTC δεν το έχουν. Ακόμη και τα Sony αυτό το θέμα δε μπορούν να το λύσουν, δεν το συζητάω καν για Samsung και LG. Το σκεπτικό μου είναι ότι αν ήμαστε τόσο ψειρες τότε μπορώ να πετάξω όλα τα τηλέφωνα από το παράθυρο γιατί κανένα δεν είναι τέλειο σε όλα, κάπου κερδίζει το ένα κάπου το άλλο. Όλα είναι θέμα γούστου και με ποιο κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου. Μη φτάνουμε όμως στο σημείο να λέμε ότι το G3 δεν παλεύεται λόγω lag, καμία σχέση.

 

Δεν νομίζω να το είπε κανείς αυτό. Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για το lag. Όχι για την κάμερα, όχι για το ηχείο, όχι για την οθόνη.:)

Δεν μιλάω για τα frames. Αυτό το redraw πχ που τραβάει μερικές φορές (ακόμα και με nova) όταν γυρνάς στην αρχική οθόνη έχω να το δω από το Xperia S.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα ενα πραμα με κραταει απο την αγορα του, το θεμα με τα παρασιτα στην ομιλια οταν απενεργοποιειτε το 3G και δεν εχω καταλαβει αν το εχετε ολοι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το είπε κανείς αυτό. Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για το lag. Όχι για την κάμερα, όχι για το ηχείο, όχι για την οθόνη.:)

Δεν μιλάω για τα frames. Αυτό το redraw πχ που τραβάει μερικές φορές (ακόμα και με nova) όταν γυρνάς στην αρχική οθόνη έχω να το δω από το Xperia S.:worry:

σε αλλα ποστ παντως λεσ οτι με νοβα δεν εχει σκαλοματα λαγκ αν σου τα παρουσιαζει κ με νοβα τωρα μαλλον εχει προβλημα η συσκευη οσο για σονυ ζ2 απο μετα απο xperia t πηγα ζ2 και πολλες φορες με σκαιπ ανοιχτο μολις πατουσα home ειχα redraw

Link to comment
Share on other sites

Απλά όσοι προέρχεστε από συσκευές της προκοπής (Z2/Z3/M8) μπορείτε να καταλάβετε τι εννοούμε lag όσοι το αναφέρουμε.

 

το m8 το εκλαμβανω ως κινητο προκοπης,στα αλλα 2 εχω αμφιβολια.

 

οσο για τους υπολοιπους που μιλανε για lag,η trolling ατελειωτο πεφτει η δεν υπαρχει καταννοηση οταν γραφουμε οτι το lag Που εχει το g3 δεν ειναι καθολου εκνευριστικο.

τι περιμενετε δηλαδη,οτι θα παρετε μια ναυαρχιδα εταιρειας και θα εχετε εμπειρια Ios?ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ απλα.

οτι κι αν επιασα στα χερια μου εμφανισε lag.και s5 και note4 και m8 σε κατασταση γρηγορης πληκτρολογησης και nexus mobiles.οποιος δεν το παραδεχεται απλα τον καθιστω ως ανιδεο προς τον κοσμο του android.

η google μας πουλησε παραμυθακια αμπρα καταμπρα φιλοι μου απλα,ελεγαν οτι με την kit kat θα δουμε πολυ καλυτερη αυτονομια,πολυ καλυτερη διαχειριση μνημης ram και φυκια με μεταξωτες κορδελες.τα ιδια μας πουλανε και για την lp που συντομα θα ερθει,επειτα και ο εκαστοτε κατασκευαστης εβαλε και το λογισμικο του και το θεμα χειροτερεψε κι αλλο,μονο η htc κατι εκανε στον τομεα αυτο.

οχι ομως οι ανιδεοι να βγαζουν το g3 αχρηστο,επειδη υποτιθεται οτι σερνεται λογω μεγαλης αναλυσης οθονης και μη καλου επεξεργαστη για την αναλυση της οθονης,παραμυθακια της χαλιμας φιλοι μου.το κινητο λειτουργει πολυ καλα,επειδη δεν βγαζει 45000 στο antuntu?πιστεψτε με,αν δεν δουλευε σωστα θα του ειχα βαλει ενα ωραιοτατο Χ.και δεν ειμαι και ανθρωπος που θα το σκεφτω και πολυ πριν σουταρω ενα κινητο και παρω αλλο,οποιος δεν ξερει ποιος ειμαι ας ψαξει μηνυματα μου κι ας δει τι και τι εχω αλλαξει,εχω κραξει,εχω κρατησει και θα καταλαβει οτι ουτε οι κατοχοι τεχνολογικων sites δεν εχουν αλλαξει τοσες συσκευες.

το ξαναλεω λοιπον,το τηλεφωνο δουλευει πολυ καλα,απλα αυτονομια του g2 δεν παρεχει,ακομα τουλαχιστον,αν και το 5ωρο πλεον το παταει με ανοιχτη οθονη και σκισιμο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα ενα πραμα με κραταει απο την αγορα του, το θεμα με τα παρασιτα στην ομιλια οταν απενεργοποιειτε το 3G και δεν εχω καταλαβει αν το εχετε ολοι.

 

Φίλε μην την ψάχνεις αν διαβάσεις παντού θα καταλάβεις ότι το κινητό είναι epic fail ίσως η μεγαλύτερη αστοχία σε κινητό το έψαξα σε πολλά σαιτ .το μόνο που διάβαζα στα περισσότερα ήταν τα πολλά προβλήματα που βγάζει η συσκευή, που κατά την γνώμη μου δεν θα διορθωθούν πότε απλά θα γίνουν λίγο ποιο καλύτερα λόγο το ότι η cpu δεν μπορεί να κρατήσει τέτοια οθόνη.βασικα το κινητό λόγο οθόνης παθαίνει όλα αυτά που διαβάζουμε αν είχε οθόνη 1080p τότε πιστεύω θα μιλούσαμε για το καλύτερο κινητό ..αν και πάλι εκτός από την οθόνη που δεν την σηκώνει θα είχε το πρόβλημα του ραγισματος. Γενικά η ναυαρχίδες της LG έχουν παρουσιάσει όλες προβλήματα εξωτερικά και εσωτερικά σε θέμα hardware. Παντού συναντάμε προβλήματα σε όλες της συσκευές εννοείται αλλά στην συγκεκριμένη σπάει όλα τα ρεκόρ.αν και ήθελα να το πάρω κάποια στιγμή το κινητό γιατί είναι πανέμορφο διαβάζοντας όλα αυτά και βλέποντας στο Internet τι γίνεται (αν και πήγα το είδα και από κοντά φυσικά έτρωγε κόλλημα )δεν το παίρνω.δεν ξέρω αν οι επόμενες παρτίδες θα έχουν μεγάλη διαφορά αλλά σίγουρα πιθανόν να φύγουν τα περισσότερα προβλήματα. Τώρα όσο για την οθόνη διάβασα ότι δεν είναι όλες ίδιες στο g3 τι σημαίνει αυτό τα καινούργια μοντέλα οι παρτίδες θα έχουν άλλο τύπο οθόνης και φυσικά όχι την ίδια ανάλυση για να λυθεί το πρόβλημα. Να αλλάξουν το snap δεν νομίζω αλλά για οθόνη πιστεύω ότι μπορεί να γίνει. Δεν ξέρω γιατί πράγμα μιλούν εδώ μέσα οι περισσότεροι αλλά ένα είναι σίγουρο έχει βουίξει ο τόπος από προβλήματα και δεν είναι ψέμματα.γενικα το κινητό ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία της LG κρίμα γιατί είναι πολύ όμορφο . μην ακουω που λένε μερικοί έχει ελάχιστο lag έχει λίγο μερικές φορές και τα σχετικά για μένα το κινητό είναι epic fail και σε όποιον αρέσει εγώ δεν ασχολούμαι ξανά .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συνδέσεις τον φορτιστή που έχεις βάζοντας το καλώδιο του G3 μήπως και φορτίσει. Πιθανόν όμως να είναι κάποια ασυμβατότητα. Αυτό που έχω της HTC δε φορτίζει το moto G, ενώ το gpad το φορτίζει μόνο με το καλώδιο της LG. Το G3 δεν έχει τύχει να το συνδέσω.

 

Προσπθησα κ με το καλωδιο του G3 αλλα δεν....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το είπε κανείς αυτό. Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για το lag. Όχι για την κάμερα, όχι για το ηχείο, όχι για την οθόνη.:)

Δεν μιλάω για τα frames. Αυτό το redraw πχ που τραβάει μερικές φορές (ακόμα και με nova) όταν γυρνάς στην αρχική οθόνη έχω να το δω από το Xperia S.:worry:

Το redraw δεν είναι lag, τουλάχιστον εγώ δεν το βάζω εκεί. Αυτό που λες μπορεί να οφείλεται στη λίγη διαθέσιμη μνήμη που μπορεί να έχει το κινητό, στο ότι η LG έχει κακογραμμένες εφαρμογές, όπως τον launcher της μεταξύ άλλων, στο ότι δεν κάνει σωστή διαχείριση και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Αυτά τα θέματα θα έπρεπε να μην εμφανίζονται πια σε κινητά και ιδίως ναυαρχίδες του 2014.

 

Για μένα το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή είναι το Μ8, απροβληματιστο και πλήρες παρόλο που έχει την ultrapixel κάμερα, αλλά ήθελα μια αλλαγή όπως κι εσύ από τη Sony :)

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου για το redraw (όπου και όσο και κάτω από τις όποιες συνθήκες συμβαίνει) είναι πως φταίει η διαχείριση μνήμης που κάνει το G3 με βάση τις προδιαγραφές που έθεσε η LG. Είναι μια γνώμη μονάχα και δίχως καμιά τεκμηρίωση. Υποθέτω ότι έπρεπε να βάλουν στη σειρά πολλά πράγματα (από οθόνη και επεξεργαστές μέχρι θερμοκρασίες και επιδόσεις). Κάποια τους βγήκαν μια χαρά, άλλα όχι τόσο. Από εκεί και πέρα (εγώ βλέπω) ότι ξεκινούν οι δικές μας παρεμβάσεις.

Στη δική μου περίπτωση είμαι OK με ένα απλό root για να έχω titanium & greenify & xposed όπου και όσο κρίνω απαραίτητα. Στην τελική μπορεί να δώσεις και 15 Ευρώ παραπάνω (μαζί με prime & supersu) αλλά η εμπειρία χρήσης είναι αυτή που πρέπει. Πιο προχωρημένοι θα δουν και άλλους kernel ή/και θα δοκιμάσουν τις διάφορες custom rom. Σε αυτή την κατεύθυνση αν δεν δω Slimrom να τρέχει νερό δεν...

 

Με καμία διάθεση για versus, μα καμία, δούλεψα λίγο το S5, με πόνο απομακρύνθηκα από το N5, πήγαινα για το M8 και γύρισα με το G3.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία παρτίδα; 411;

ναι η 411..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται παράλληλα το lg l9 του αδερφού μου να συνδέεται κανονικά εκεί που δεν μπορώ να συνδεθώ εγώ ενώ πέρα από το γεγονός ότι δεν συνδέεται με πετάει και στην αρχική?Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάποιοθύμα θέμα να μου πει πως λύθηκε?

καποιες φορες ειναι θεμα διεναιξης ip...

Edited by ADAN
LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Προσπθησα κ με το καλωδιο του G3 αλλα δεν....

 

πόσα mah είναι το power bank?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα cm στο g3 και την έβγαλα κατευθείαν,πολύ γρήγορη rom χωρίς ίχνος lag πραγματικό άρμα μάχης,αλλά δυστυχώς πολύ άδεια και γύρισα πίσω σε Lolipop rom,τα λαγκ στο τηλέφωνο υπάρχουν αλλά νομίζω ευθύνεται η stock rom της lg και όχι ο επεξεργαστής σε συνάρτηση με την οθόνη και το λέω αυτό.γιατί στη cm12 όλα πήγαιναν κροτιδα και στη stock lolipop το lag έχει σχεδόν εξαφανιστεί και το τηλέφωνο άλλαξε προς το καλύτερο.Τα καλούδια που έχουν οι stock rom ε είναι πολλά τα έχω συνηθίσει και δεν μπορώ να μείνω με cm12.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την κουναω απλα δοκίμασα με το συμπέρασμα στο κλάμπ οτι και καλα οταν εχει φωτισμο που κουνιετε δεν βγαζει μαλλον επιδει δεν εστιάζει..αλλα πριν το ροοτ δεν ειχα τετιο πρόβλημα..θα δοκιμασω με google εφαρμογή

 

Ναι σε προβληματικό περιβάλλον είναι λογικό να δυσκολεύουν την εστίαση του κινητού οι απανωτές αλλαγές φωτεινότητας εδώ dslr μπορεί να "σαστίσουν" σε τέτοια κατάσταση. Κάνε το εξής πείραμα όταν παραμένει το led αναμμένο κλείσε την εφαρμογή της κάμερας για να δεις αν το κόλλημα προέρχεται από την εστίαση, πιθανολογώ ότι μόνο αν δεν κλείσει το led υπάρχει πρόβλημα εκτός κάμερας και εστίασης γενικά.

Πιστεύω πάντως ότι είναι αδύνατον να ανέβει η ταχύτητα του κλείστρου και να παγώσει το χρόνο με λίγο φωτισμό και σχετικά ανύπαρκτη ένταση από το led μη περιμένεις ακούνητες φωτογραφίες όλα θα είναι σε κίνηση.

Είπαμε laser διαθέτει το κινητό αλλά δεν είναι φωτογραφική μηχανή ειδικών καταστάσεων.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Το redraw δεν είναι lag, τουλάχιστον εγώ δεν το βάζω εκεί. Αυτό που λες μπορεί να οφείλεται στη λίγη διαθέσιμη μνήμη που μπορεί να έχει το κινητό, στο ότι η LG έχει κακογραμμένες εφαρμογές, όπως τον launcher της μεταξύ άλλων, στο ότι δεν κάνει σωστή διαχείριση και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Αυτά τα θέματα θα έπρεπε να μην εμφανίζονται πια σε κινητά και ιδίως ναυαρχίδες του 2014.

 

Για μένα το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή είναι το Μ8, απροβληματιστο και πλήρες παρόλο που έχει την ultrapixel κάμερα, αλλά ήθελα μια αλλαγή όπως κι εσύ από τη Sony :)

 

Η γνώμη μου για το redraw (όπου και όσο και κάτω από τις όποιες συνθήκες συμβαίνει) είναι πως φταίει η διαχείριση μνήμης που κάνει το G3 με βάση τις προδιαγραφές που έθεσε η LG. Είναι μια γνώμη μονάχα και δίχως καμιά τεκμηρίωση. Υποθέτω ότι έπρεπε να βάλουν στη σειρά πολλά πράγματα (από οθόνη και επεξεργαστές μέχρι θερμοκρασίες και επιδόσεις). Κάποια τους βγήκαν μια χαρά, άλλα όχι τόσο. Από εκεί και πέρα (εγώ βλέπω) ότι ξεκινούν οι δικές μας παρεμβάσεις.

Στη δική μου περίπτωση είμαι OK με ένα απλό root για να έχω titanium & greenify & xposed όπου και όσο κρίνω απαραίτητα. Στην τελική μπορεί να δώσεις και 15 Ευρώ παραπάνω (μαζί με prime & supersu) αλλά η εμπειρία χρήσης είναι αυτή που πρέπει. Πιο προχωρημένοι θα δουν και άλλους kernel ή/και θα δοκιμάσουν τις διάφορες custom rom. Σε αυτή την κατεύθυνση αν δεν δω Slimrom να τρέχει νερό δεν...

 

Με καμία διάθεση για versus, μα καμία, δούλεψα λίγο το S5, με πόνο απομακρύνθηκα από το N5, πήγαινα για το M8 και γύρισα με το G3.

Προσωπικα δεν με χαλανε τα redraws καθως ειναι σπανια οπως επισης και το lag ειναι μικρο. Δεν ειναι η πρωτεραιοτητα μου το μηδαμινο lagαλλα οφειλουμε να το αναφερουμε για τους επιδοξους αγοραστες. Οπως εγω θα ηθελα να το γνωριζω.

επισης τις συσκευες μου τις υπερφορτωνω. Εχω 170+ εφαρμογες χωρις να υπολογιζω τις LG. Ισως γιαυτο τρωει κανα σκαλωμα που και που αλλα γιαυτο ειναι ναυαρχιδα. Αν φοβαμαι να τη φορτωσω το γυρναω σε 3310 που δεν βγαζει ρωγμες μονο του.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το m8 το εκλαμβανω ως κινητο προκοπης,στα αλλα 2 εχω αμφιβολια.

 

οσο για τους υπολοιπους που μιλανε για lag,η trolling ατελειωτο πεφτει η δεν υπαρχει καταννοηση οταν γραφουμε οτι το lag Που εχει το g3 δεν ειναι καθολου εκνευριστικο.

τι περιμενετε δηλαδη,οτι θα παρετε μια ναυαρχιδα εταιρειας και θα εχετε εμπειρια Ios?ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ απλα.

οτι κι αν επιασα στα χερια μου εμφανισε lag.και s5 και note4 και m8 σε κατασταση γρηγορης πληκτρολογησης και nexus mobiles.οποιος δεν το παραδεχεται απλα τον καθιστω ως ανιδεο προς τον κοσμο του android.

η google μας πουλησε παραμυθακια αμπρα καταμπρα φιλοι μου απλα,ελεγαν οτι με την kit kat θα δουμε πολυ καλυτερη αυτονομια,πολυ καλυτερη διαχειριση μνημης ram και φυκια με μεταξωτες κορδελες.τα ιδια μας πουλανε και για την lp που συντομα θα ερθει,επειτα και ο εκαστοτε κατασκευαστης εβαλε και το λογισμικο του και το θεμα χειροτερεψε κι αλλο,μονο η htc κατι εκανε στον τομεα αυτο.

οχι ομως οι ανιδεοι να βγαζουν το g3 αχρηστο,επειδη υποτιθεται οτι σερνεται λογω μεγαλης αναλυσης οθονης και μη καλου επεξεργαστη για την αναλυση της οθονης,παραμυθακια της χαλιμας φιλοι μου.το κινητο λειτουργει πολυ καλα,επειδη δεν βγαζει 45000 στο antuntu?πιστεψτε με,αν δεν δουλευε σωστα θα του ειχα βαλει ενα ωραιοτατο Χ.και δεν ειμαι και ανθρωπος που θα το σκεφτω και πολυ πριν σουταρω ενα κινητο και παρω αλλο,οποιος δεν ξερει ποιος ειμαι ας ψαξει μηνυματα μου κι ας δει τι και τι εχω αλλαξει,εχω κραξει,εχω κρατησει και θα καταλαβει οτι ουτε οι κατοχοι τεχνολογικων sites δεν εχουν αλλαξει τοσες συσκευες.

το ξαναλεω λοιπον,το τηλεφωνο δουλευει πολυ καλα,απλα αυτονομια του g2 δεν παρεχει,ακομα τουλαχιστον,αν και το 5ωρο πλεον το παταει με ανοιχτη οθονη και σκισιμο.

 

Εξαιρετικό σχόλιο σε ταξιδεύει στη πραγματικότητα συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω από τη δίμηνη εμπειρία μου.

Θα μου ήταν ευχάριστο να διάβαζα τη γνώμη σου για τις διαφορές του 16 και 32gb στη πράξη. Υπάρχουν υποψήφιοι αγοραστές (σχόλια) που ταλαντεύονται και δεν κατέχουν τις γνώσεις για να επιλέξουν σωστά είναι και οικονομικά ζητήματα που καθορίζουν που δυσκολεύουν την επιλογή αυτή. Εγώ με το 16gb για παράδειγμα και απλός χρήστης δεν νομίζω να μου έδινε κάτι παραπάνω το μεγάλο στους επόμενους 20 μήνες που πάνω κάτω θα το κρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις αναβάθμιση σε lollipop η αν ξέρει κανείς να την κατεβάσω μόνος Μ η να περιμένω την LG να τη κατεβάσω Έτσι προβείτε για 32gb. G3
Link to comment
Share on other sites

Εκείνα που φαντάζομαι ότι ενοχλούν περισσότερο είναι:

(α) να μην διαβάζονται απαντήσεις σε προηγούμενες και συχνά επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις,

(β) να μην εκτιμάται ο χρόνος που δίνουν κάποιοι για απαντήσεις.

Ban δεν υπάρχει αλλά η πιθανότητα να βαρεθούνε οι κάποιοι να απαντάνε υπάρχει...

......

Το σκηνικό εδώ μέσα παραμένει το ίδιο και επαναλαμβάνεται: δεν αξίζει η οθόνη ή δεν αξίζει η μπαταρία ή το λογισμικό είναι για πέταμα κλπ κλπ κλπ.

Πληροφοριακά, η συσκευή μου είναι από τις σκάρτες - 406 - και συνεχίζω να γελώ με την ασχετοσύνη του είδα, άκουσα μου είπαν.

Το ότι μπορεί ένα άτομο να έχει ένα κορυφαίο κινητό στα χέρια του και να το κάνει να αποδίδει για τα μπάζα να θυμάστε πως είναι εξίσου πιθανό με ότι στραβό κάνει κι η LG.

 

Στο τέλος, θεωρώ ότι υπάρχουν άνθρωποι και εδώ και αλλού που βοηθούν δίχως να χρωστούν τίποτε. Αν εκνευριστούν θα μείνουν μονάχα οι ερωτήσεις...

 

Εγώ θα συμφωνήσω με αυτά. Είμαι υποψήφιος αγοραστής μετά από μονοήμερη δοκιμή με το κινητό. Με Lollipop στοκ.

 

Μπαίνω λοιπόν εδώ να ενημερωθώ, ρωτήσω, να βοηθήσω ακόμα και για θέματα μιας και παρακολουθώ και μια μεγαλύτερη κοινότητα από εδώ μέσα(xda εννοώ) και όπως λένε τα παιδιά ανά σελίδα μπαίνει ένας καινούριος, παλιός, Noob, έμπειρος, οποιοσδήποτε δηλαδή και ρωτάει έτσι χύμα στο κύμα. "Παιδιά έχει lag το G3??? Για να μην το πάρω άμα είναι..."

 

Ε καταντάει κουραστικό όλο αυτό.

 

Δεν ξέρω για kit kat, αλλά με lollipop το κινητό δεν έχει lag. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα. Έχει αλλά όχι παρατηρήσιμο εκτός και το έχεις στο νου σου να το παρατηρήσεις. Η εμπειρία χρήσης είναι πολύ smooth.

Και πρέπει να ορίσουμε πάντα τι είναι το lag. Πάντως σε καμία περίπτωση τα redraw των widgets δεν είναι LAG. Όχι αυτό δεν είναι lag. Lag είναι η καθυστέρηση απόκρισης σε μία εντολή. Επίσης το redraw το κάνει με nova? Από όσο διαβάζω σπάνια. Αυτό το σπάνια μήπως γίνεται καθόλου με άλλα widget που δεν είναι της LG? Πρόταση κάνω εγώ τώρα. Android έχουμε και ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να το αγοράζουμε. Ότι μας δίνεται η δυνατότητα να το παραμετροποιήσουμε σε όλα του. Ακόμα και τον launcher του. Άρα και το κεντρικό του UI σαν ιδέα, ταχύτητα, γραφικά κλπ.

Αν θέλαμε κλειστό UI τότε apple και μόνο apple. Είναι απλά τα πράγματα.

 

Και ναι στο τέλος δεν είναι θέμα ban ή όχι. Αλλά όσοι ξέρουμε 2 πράγματα παραπάνω γιατί ασχολούμαστε 5-6 χρόνια με φλασαρίσματα κλπ και έχουμε μία κατανόηση παραπάνω των πραγμάτων, το μόνο που θα γίνει είναι να μην απαντάμε να βοηθήσουμε και εμείς γιατί έχουμε εκνευριστεί. και αντίστοιχα δεν θα απαντάνε και σε εμάς άλλοι για τις δικές μας απορίες. Άρα κακό στο σύνολο γίνεται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και ναι στο τέλος δεν είναι θέμα ban ή όχι. Αλλά όσοι ξέρουμε 2 πράγματα παραπάνω γιατί ασχολούμαστε 5-6 χρόνια με φλασαρίσματα κλπ και έχουμε μία κατανόηση παραπάνω των πραγμάτων, το μόνο που θα γίνει είναι να μην απαντάμε να βοηθήσουμε και εμείς γιατί έχουμε εκνευριστεί. και αντίστοιχα δεν θα απαντάνε και σε εμάς άλλοι για τις δικές μας απορίες. Άρα κακό στο σύνολο γίνεται.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! :cool:

 

Παιδιά, by the way, κυκλοφορούν σιγά σιγά Nightlies για AT&T και T-mobile εκδόσεις του G3. Ξέρουμε τι παίζει τελικά με τον bootloader?

 

Επίσης, stock lollipop με root έχουμε/θα δούμε? Στο XDA είναι ή outdated τα threads, ή κράζουν ο ένας τον άλλον για τον κώδικα ενός signing tool που "εκλάπη". Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα από τα σχετικά νήματα του xda:

Ο bootloader ποτέ δεν ξεκλειδώθηκε αλλά παρακάμφθηκε επιτυχημένα από την ομάδα του codefire. Με το bump! μπορούμε να περάσουμε custom rom αρκεί να γίνονταν bumped από εκείνους στην αρχή - και από όλους στη συνέχεια, γεγονός που έφερε τις διενέξεις. Ωραίο θέμα για διάβασμα όσον αφορά την "κοινότητα" ή το "ανοιχτό λογισμικό".

Root στη Lollipop δεν υπάρχει (ακόμη) στη μορφή που το γνωρίσαμε στην Kitkat. Rom στη Lollipop με root υπάρχουν έτοιμες αλλά αναφέρονται προβλήματα με το supersu. Εκείνο που κάνουν οι περισσότεροι είναι να έχουν root από την kitkat και να φλασάρουν lollipop (όχι OTA, όχι PC Suite Update). Αρκετά πράγματα μπορούν να πάνε στραβά στο πίσω μπρος όμως συνήθως σώνει να έχουμε το kdz της συσκευής μας έτοιμο για μια στραβή και επιστροφή σε stock.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το συγκεκριμένω LG G3 16GB αλλα διαβάζω ότι σπάει/ραγίζει πολύ ευκολα. Ισχύει; Αν ναι, λύνεται κάπως;

 

Επίσης ότι η αντιπροσωπεία είναι δράμα κ δεν είναι να σου τύχει

Link to comment
Share on other sites

Και σπάει και λυγίζει .....Ρε παιδιά έλεος το τηλέφωνο είναι τέλειο. Εχω το χρυσό μήνες τώρα από τα πρώτα που ήρθαν στην Ελλάδα και το τηλέφωνο δεν έχει το παραμικρό .Έχει πέσει και χωρίς θήκη μάλιστα αλόβυτο χωρίς να γρατζουνιστεί.Η οθόνη την έχω χωρίς καμιά προστασία το βάζω μονίμως στην τσέπη και δεν έχει το παραμικρό σημάδι.Τώρα μερικά που διάβασα ίσως να υπάρχει όπως και σε πολλά άλλα τηλέφωνα υπάρχουν και ελλατωματικά αλλά αυτό είναι πολύ μικρό ποσοστό.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τελειο δεν εχει καποιο θεμα σε αυτα που αναφέρεις. Σπαει ραγίζει λυγίζει το iphone 6.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...