Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Με το που εκανα την αναβαθμιση σε v10e το ασπρο και το κοκκινο χρωμα αλλαξανε στη συσκευη μου. εβαλα και αλλο G3 διπλα στο δικο μου κ ηταν η μερα με τη νυχτα. το λαγκ στο μενου συνεχισε να υπαρχει. πατουσες μενου κ εμφανιζοταν μια κενη οθονη κ ξαφνικα εμφανιζονταν οι εφαρμογες και υπηρχε και θεμα στο σκρολινκ. η συσκευη ανεβαζε ευκολα θερμοκρασια. το μονο που μου διορθωσε ηταν το τσικ που ακουταν στο ακουστικο. Το πηγα στη Procordia, του κανανε αναβαθμιση απο την αρχη, τα χρωματα επανηλθαν, δε ζεσταινεται καθολου και με το που παταω το μενου εμφανιζεται απευθειας χωρις λαγκ στο σκρολινκ. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το κρατησανε 2 μερες. Ελπιζω να βοηθησα καποιον που μπορει να εχει παρομοια προβληματα. Αυτα.

 

Πολύ περίεργο όλο αυτό. Νομίζω είναι σχεδόν επιβεβαιωμένο ότι με την τελευταία αναβάθμιση άλλαξε το calibration της οθόνης μειώνοντας τον κορεσμό των χρωμάτων. Το αναφέρουν αρκετοί και στο xda αλλά και το android police.

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, σου πέρασαν σίγουρα την τελευταία έκδοση λογισμικού; Ρωτάω γιατί όταν είχα παλαιότερα στείλει ένα nexus 4 στην procordia μου πέρασαν την έκδοση 4.3 ενώ εγώ έστειλα την συσκευή στο service με 4.4 και όταν τους πήρα τηλέφωνο και ρώτησα γιατί μου είπαν ότι δεν είχαν την τελευταία ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο παλι δεν καταλαβαινω πως γινεται...αλλο η αναβαθμιση που κανουν ολοι και αλλο αυτη που κανουν αυτοι;!!! Παραξενο μου φαινεται..

 

Στην αναβάθμιση που κάνουμε, προστίθωνται, αλλάζουν ή διαγράφονται μόνο τα αρχεία που περιλαμβάνονται στην αναβάθμιση. Γι αυτό δεν χάνουμε τα αρχεία μας. Στο σέρβις, η εφαρμογή που έχουν μπορεί να διαγράψει και να φορτώσει ξανά όλο το λειτουργικό. Σε αυτή την περίπτωση διαγράφονται τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που κάνουμε, προστίθωνται, αλλάζουν ή διαγράφονται μόνο τα αρχεία που περιλαμβάνονται στην αναβάθμιση. Γι αυτό δεν χάνουμε τα αρχεία μας. Στο σέρβις, η εφαρμογή που έχουν μπορεί να διαγράψει και να φορτώσει ξανά όλο το λειτουργικό. Σε αυτή την περίπτωση διαγράφονται τα πάντα.

 

Μαλιστα! Εγω παντως οποτε κανω αναβαθμιση κανω παντα πρωτα ενα hard reset οποτε δεν εχω ποτε τετοιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που κάνουμε, προστίθωνται, αλλάζουν ή διαγράφονται μόνο τα αρχεία που περιλαμβάνονται στην αναβάθμιση. Γι αυτό δεν χάνουμε τα αρχεία μας. Στο σέρβις, η εφαρμογή που έχουν μπορεί να διαγράψει και να φορτώσει ξανά όλο το λειτουργικό. Σε αυτή την περίπτωση διαγράφονται τα πάντα.

 

Σωστό αυτό που λες αλλά γίνεται με μια αναβάθμιση OTA να αλλάξει η ισορροπία χρωμάτων της οθόνης αν αυτό δεν προβλέπεται απο τον κατασκευαστή; Αυτό ψάχνουμε. Και ρωτησα τον φιλο μήπως τυχόν του πέρασαν παλαιότερη εκδοση λογισμικού όπως είχαν κανει σε εμένα σε αλλη περίπτωση. Αν είναι όντως έτσι να το ψαξουμε και εμείς το θέμα.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο όλο αυτό. Νομίζω είναι σχεδόν επιβεβαιωμένο ότι με την τελευταία αναβάθμιση άλλαξε το calibration της οθόνης μειώνοντας τον κορεσμό των χρωμάτων. Το αναφέρουν αρκετοί και στο xda αλλά και το android police.

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, σου πέρασαν σίγουρα την τελευταία έκδοση λογισμικού; Ρωτάω γιατί όταν είχα παλαιότερα στείλει ένα nexus 4 στην procordia μου πέρασαν την έκδοση 4.3 ενώ εγώ έστειλα την συσκευή στο service με 4.4 και όταν τους πήρα τηλέφωνο και ρώτησα γιατί μου είπαν ότι δεν είχαν την τελευταία ακόμη.

Και εγω δεν νομίζω να ειναι η τελευταία αναβάθμιση φίλε μου.γιατι η τελευταία όλοι το λένε οτι εχει πιο ψυχρά χρώματα.Μηπως λίγο η ιδέα λίγο οτι σου είπανε οτι το φτιαξανε κάνει το κινητο σου να μοιάζει διαφορετικό ;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση v10g 15ΜΒ στο ελληνικό που έχω τουλάχιστον. Υποτίθεται ότι θα λύσει τα προβλήματα με τις επανεκκινήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό να αγοράσω το LG G3 αλλά τώρα που έφτασε ο καιρός για να το πάρω δεν ξέρω ποιο από τα καταστήματα που υπάρχουν στο skroutz να προτιμήσω. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και να μου πείτε τη γνώμη σας;

 

Ενδιαφέρομαι για το LG G3 με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου και είμαι ανάμεσα στα εξής καταστήματα: KaizerShop, ToKinito, PhoneGallery, KaizerStore, Open365 και CityShop (δηλαδή αυτά που το έχουν μέχρι 450 - 460 ευρώ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα συγκριτικό

16γιγα πιάνει περίπου 1γιγα

Το 32αρι πιάνει περίπου 1.3γιγα

 

Και τα 2 κινητά με διαφορά προγράμματα κτλ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την νέα αναβάθμιση v10g σε 32αρι Ελληνικό. Για να δούμε εάν λύνει το πρόβλημα με τα shutdown...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό να αγοράσω το LG G3 αλλά τώρα που έφτασε ο καιρός για να το πάρω δεν ξέρω ποιο από τα καταστήματα που υπάρχουν στο skroutz να προτιμήσω. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και να μου πείτε τη γνώμη σας;

 

Ενδιαφέρομαι για το LG G3 με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου και είμαι ανάμεσα στα εξής καταστήματα: KaizerShop, ToKinito, PhoneGallery, KaizerStore, Open365 και CityShop (δηλαδή αυτά που το έχουν μέχρι 450 - 460 ευρώ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

εχω ακουσει απο γνωστους μου καλα λογια για τα kaizer ....δεν ξερω για πιο απο τα δυο βεβαια(αν και νομιζω οτι και τα δυο ειναι το ιδιο)

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει απο γνωστους μου καλα λογια για τα kaizer ....δεν ξερω για πιο απο τα δυο βεβαια(αν και νομιζω οτι και τα δυο ειναι το ιδιο)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το birdphone αλλά η τιμή του ξεφεύγει λίγο από αυτά που μπορώ να διαθέσω. Είναι η πρώτη φορά που δε θα αγοράσω από γνωστή αλυσίδα και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο κατάστημα να επιλέξω. Αν το έχει πάρει κανείς άλλος (ή γενικά οποιαδήποτε άλλη συσκευή) από τα καταστήματα που ανέφερα θα με βοηθούσε αρκετά αν μου έλεγε τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

KaizerShop, ToKinito, Kaizerstore σε όλα έχω ψωνίσει και είμαι ευχαριστημένος δεν είχα ποτέ παράπονο ή πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

KaizerShop, ToKinito, Kaizerstore σε όλα έχω ψωνίσει και είμαι ευχαριστημένος δεν είχα ποτέ παράπονο ή πρόβλημα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Λογικά θα επιλέξω ένα από αυτά τα τρία μιας και διαβάζω αρκετά καλές κριτικές στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχια αυτη η LG....

 

Μα είναι δυνατόν ένα μήνα τώρα να μην μπορούν να βάλουν επιτέλους ένα διορθωτικό update?

Θα μου πεις πάντα ήταν αργοί σε αυτά τα θέματα, αλλά από το πρώτο G και μετά ήταν τουλάχιστον πολύ σταθερό, ενώ τώρα βλέπουμε ότι έχει θέμα δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν ένα μήνα τώρα να μην μπορούν να βάλουν επιτέλους ένα διορθωτικό update?

Θα μου πεις πάντα ήταν αργοί σε αυτά τα θέματα, αλλά από το πρώτο G και μετά ήταν τουλάχιστον πολύ σταθερό, ενώ τώρα βλέπουμε ότι έχει θέμα δυστυχώς.

Έχεις και συ πρόβλημα με shutdown ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης του κινητού ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου.

Η συσκευή ειναι πολύ ποιοτική και ουτε που το καταλαβαινεις οτι ειναι πλαστικη.Η οθονη ειναι παρα πολύ καλή και το καινουριο ''λιτό'' ui μου αρεσε πολύ.Δεν ειχα (μεχρι στιγμης) ουτε shutdowns ουτε ιχνος lag(ισως μονο οταν ανοιγω το μενου αλλα δεν με ενοχλεί).Η καμερα ειναι φανταστική.Το autofocus γινεται σε κλασματα του δευτερολέπτου!Πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την ποιοτητα των φωτογραφιων!Aπο το μονο που εχω παραπονο ειναι η μπαταρια(ολη μερα ανοιχτο wifi,surfing,video στο youtube,κλησεις κλπ) και βγαζει με το ζορι μια μερα.Κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη και θεωρω πως ειναι μια απο τις καλυτερες του 2014..

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι ενδιαφέρον. Σύμφωνα με το phonearena τα πρώτα benchmarks του G3 "prime" με τον 805 δείχνουν μικρή μόνο αύξηση στις επιδόσεις συγκριτικά με το υπάρχον μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τη θηκητου quick circle και ειναι πολυ καλη με απιθανο υλικο στην πλατη .ανετη σε ολα

 

Επειδή την χρησιμοποιούσα καμιά εβδομάδα πρόσεξε 2 πράγματα. Πρώτον πολύ εύκολα μέσα σε τσέπες πατιέται η οθόνη με αποτέλεσμα να παίρνει τηλέφωνα, να βγάζει φωτό, να παίζει μουσική κλπ.

Επίσης επειδή δεν ανασηκώνει το τηλέφωνο αρκετά στην πλάτη, αν το ακουμπάς σε σκληρές επιφάνειες μπορεί να κάνει σημάδι στο μεταλλικό στεφάνι γύρω από την κάμερα και τα κουμπιά ιδίως στο κέντρο που είναι ελαφρώς ανασηκωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...