Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλα αυτό που έγινε με άφησε άναυδο!!

Στέλνω στην procordia το κινητό με φαινόμενο bootloop. Η συσκευή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας , εντος εγγύησης για λίγους μήνες ακόμα. Το είχα αγοράσει Οκτώβριο του 14 από public 600€. Εγώ περίμενα κλασικά να αλλάξουν την πλακέτα . Με παίρνουν μετά από μια εβδομάδα τηλέφωνο και μου λενε ότι δεν μπόρεσαν να το επισκευάσουν και ότι εγκρίνανε την αντικατάσταση της. Το έστειλαν πίσω μαζί με τα χαρτιά της αντικατάστασης και το πηγαίνω στα public όπου το βλέπει ο τεχνικός και προώθησε κανονικά την αντικατάσταση. Όμως το κατάστημα δεν πουλάει πλέον το G3 οποτε μου λέει σου κόβουμε πιστωτικό 600 € και διάλεξε ότι θελεις να πάρεις ! Σοκ! Και τώρα έρχεται η ερώτηση τι κινητό να πάρω;

samsung galaxy s7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλα αυτό που έγινε με άφησε άναυδο!!

Στέλνω στην procordia το κινητό με φαινόμενο bootloop. Η συσκευή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας , εντος εγγύησης για λίγους μήνες ακόμα. Το είχα αγοράσει Οκτώβριο του 14 από public 600€. Εγώ περίμενα κλασικά να αλλάξουν την πλακέτα . Με παίρνουν μετά από μια εβδομάδα τηλέφωνο και μου λενε ότι δεν μπόρεσαν να το επισκευάσουν και ότι εγκρίνανε την αντικατάσταση της. Το έστειλαν πίσω μαζί με τα χαρτιά της αντικατάστασης και το πηγαίνω στα public όπου το βλέπει ο τεχνικός και προώθησε κανονικά την αντικατάσταση. Όμως το κατάστημα δεν πουλάει πλέον το G3 οποτε μου λέει σου κόβουμε πιστωτικό 600 € και διάλεξε ότι θελεις να πάρεις ! Σοκ! Και τώρα έρχεται η ερώτηση τι κινητό να πάρω;

 

Τυχερε... Εγω θα προτεινα lg και παλι ειτε το 5αρι ειτε το ν10

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πάρεις πίσω μπορείς να ενημερώσεις εδώ αν η οθόνη αντικατάστασης είναι ίδια με αύτη πού είχες γιατι σκέφτομαι μα το στείλω κι εγω για τον ιδιο λόγο μεχρι το Σεπτέμβρη που κλείνει τα 2 χρόνια

 

Καλησπέρα

 

Πριν δύο εβδομάδες έστειλα το κινητό και για αντικατάσταση πλαισίου λόγω ρωγμών και η οθόνη ήταν ακριβώς ίδια με την παλιά μου (411 μοντέλο). Οπότε άφοβα στείλε το.

 

Leo

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν τα παίρνω τα λεφτά στο χέρι ώστε να μπορώ να διαλέξω κάτι από το skroutz για παράδειγμα. Το. V10 το σκέφτηκα αλλα δεν το φέρνει το public. Έλεγα να χτυπούσα κανενα iphone 6s που το έχει 689 €.. Το g5 το έχει 700€ κ δεν μ πολυαρέσει είναι η αλήθεια και το s7 729€ σαν να ξεφεύγει πολύ μετά
Link to comment
Share on other sites

Με παίρνουν μετά από μια εβδομάδα τηλέφωνο και μου λενε ότι δεν μπόρεσαν να το επισκευάσουν και ότι εγκρίνανε την αντικατάσταση της. Το έστειλαν πίσω μαζί με τα χαρτιά της αντικατάστασης και το πηγαίνω στα public όπου το βλέπει ο τεχνικός και προώθησε κανονικά την αντικατάσταση. Όμως το κατάστημα δεν πουλάει πλέον το G3 οποτε μου λέει σου κόβουμε πιστωτικό 600 € και διάλεξε ότι θελεις να πάρεις ! Σοκ! Και τώρα έρχεται η ερώτηση τι κινητό να πάρω;

Ετσι ειχα παρει το G3 μου περσι , πηρα πιστωση 340€ για ενα G2.Μια χαρα σου εκατσε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα g3 από το ebay(συγκεκριμένα αυτό). Τι λέτε; Θα δουλέψει στην Ελλάδα ή θα πρέπει να πάρω ένα ευρωπαϊκό (D855); Αν το πάρω από το ebay, θα το μετανιώσω; Η εμπειρία σας τι λέει; Έχει κανείς άλλος αγοράσει από το ebay; Αν πάθει κάτι, με την εγγύηση τι γίνεται, με καλύπτει;
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειχα παρει το G3 μου περσι , πηρα πιστωση 340€ για ενα G2.Μια χαρα σου εκατσε.

 

Από public κ εσύ; σου δωσανε όλο το ποσο που ειχες δώσει αρχικά για το G2;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πριν δύο εβδομάδες έστειλα το κινητό και για αντικατάσταση πλαισίου λόγω ρωγμών και η οθόνη ήταν ακριβώς ίδια με την παλιά μου (411 μοντέλο). Οπότε άφοβα στείλε το.

 

Leo

 

Οι νεες οθονες εχουν ενα πιο κιτρινο tint και το συνοδευτικό πλαισιο ειναι πιο ισχυρο απο οτι ακούστηκε

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξέρω αν είμαι τυχερός αλλα αυτό που έγινε με άφησε άναυδο!!

Στέλνω στην procordia το κινητό με φαινόμενο bootloop. Η συσκευή είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας , εντος εγγύησης για λίγους μήνες ακόμα. Το είχα αγοράσει Οκτώβριο του 14 από public 600€. Εγώ περίμενα κλασικά να αλλάξουν την πλακέτα . Με παίρνουν μετά από μια εβδομάδα τηλέφωνο και μου λενε ότι δεν μπόρεσαν να το επισκευάσουν και ότι εγκρίνανε την αντικατάσταση της. Το έστειλαν πίσω μαζί με τα χαρτιά της αντικατάστασης και το πηγαίνω στα public όπου το βλέπει ο τεχνικός και προώθησε κανονικά την αντικατάσταση. Όμως το κατάστημα δεν πουλάει πλέον το G3 οποτε μου λέει σου κόβουμε πιστωτικό 600 € και διάλεξε ότι θελεις να πάρεις ! Σοκ! Και τώρα έρχεται η ερώτηση τι κινητό να πάρω;

 

Samsung Galaxy S7 edge με κλειστα μάτια(μαζί με μια καλη θυκουλα και tempered glass εννοειται)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε καμιά τηλεόραση με πιστωτικό και ξαναπάρε το g3 από Σκρουτζ. Ή ακόμα καλύτερα πουλα το πιστωτικο για 500 και πάρε το v10 και περισσεύουν κι ολας.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε καμιά τηλεόραση με πιστωτικό και ξαναπάρε το g3 από Σκρουτζ. Ή ακόμα καλύτερα πουλα το πιστωτικο για 500 και πάρε το v10 και περισσεύουν κι ολας.

αυτη και αν δεν ειναι συμβουλη:lol::p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε καμιά τηλεόραση με πιστωτικό και ξαναπάρε το g3 από Σκρουτζ. Ή ακόμα καλύτερα πουλα το πιστωτικο για 500 και πάρε το v10 και περισσεύουν κι ολας.

 

Εγραψες! Κατα την γνώμη μου το g3 ακομα σκίζει! Ειδικα τωρα που βγηκε καθαρη aosp rom στο xda εχεις google edition g3 ! Για μενα δεν υστερει σε κατι σημαντικο σε σχέση με μία τα σημερινά κινητα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες! Κατα την γνώμη μου το g3 ακομα σκίζει! Ειδικα τωρα που βγηκε καθαρη aosp rom στο xda εχεις google edition g3 ! Για μενα δεν υστερει σε κατι σημαντικο σε σχέση με μία τα σημερινά κινητα...

Για ποια λες ακριβώς?

Θέλω να το γυρίσω μιας και δεν υπάρχει κάποιο lg feature που να χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω ποια να δοκιμάσω.

 

LG-D855

Link to comment
Share on other sites

Για ποια λες ακριβώς?

Θέλω να το γυρίσω μιας και δεν υπάρχει κάποιο lg feature που να χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω ποια να δοκιμάσω.

 

LG-D855

 

Ενα γυρο στο xda να κανεις και βρισκεις du , aosp (caf), xosp, η ακομα και cm13.... Ριχνεις πανω και την εφαρμογή footej απο ελληνα dev για καμερα και εισαι κομπλε

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν τα παίρνω τα λεφτά στο χέρι ώστε να μπορώ να διαλέξω κάτι από το skroutz για παράδειγμα. Το. V10 το σκέφτηκα αλλα δεν το φέρνει το public. Έλεγα να χτυπούσα κανενα iphone 6s που το έχει 689 €.. Το g5 το έχει 700€ κ δεν μ πολυαρέσει είναι η αλήθεια και το s7 729€ σαν να ξεφεύγει πολύ μετά

 

Μακρυά απο iphone εχεις δεί ποσοστά ακτινοβολίας ? για μένα lg η Ηuawei εχει κινητάρες και HTC

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγες ώρες ψήθηκα και έκανα αναβάθμιση στο g3 εβαλα την 6αρα .

Αν και ήμουνα καταευχαριστημένος και με την 5 αρκει να σας πώ οτι με την χρήση που έκανα έβγαζα ανετα 4 μερες +

τες παντων την έκανα την αναβάθμιση αυτό που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι αισθητη βελτίωση στο UI και στα προγράμματα

καλύτερη μπαταρία τώρα δεν ξερώ γιατί δεν έχω κάνει πλήρη φόρτιση γενικώς είναι βελτιωμένο σε όλα βέβαια άλλαξε η αρχική οθόνη ομολογώ οτι η προηγούμενη μανισια ηταν πιο ωραία αυτό που με χαλάει είναι οτι μου φαινεται σαν τα εικονίδια στην κάτω μπάρα να εχουν μεγαλώσει και εκτός αυτου τα προηγούμενα ηταν λιγο πιο ωραία (γνώμη μου) τώρα υπάρχει τροπος χωρίς ρουτ να ρυθμίσω το μεγεθος τών εικονιδίων ?επίσης τα εικονίδια τώρα είναι τετραγωνα και οχιστρογγυλά όπως στην 5αρα γίνεται να αλλάξει και αυτό ? thnx δειτε τη 2ρη foto

http://www.gsmdome.com/wp-content/uploads/2014/07/DSCN7999.jpg

000000000000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει και γω το g2 της γυναίκας μου αγορασμένο από ΟΤΕ. Ελπίζω να γίνει το ίδιο με το παιδί πιο πάνω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο λίγες ώρες ψήθηκα και έκανα αναβάθμιση στο g3 εβαλα την 6αρα .

Αν και ήμουνα καταευχαριστημένος και με την 5 αρκει να σας πώ οτι με την χρήση που έκανα έβγαζα ανετα 4 μερες +

τες παντων την έκανα την αναβάθμιση αυτό που παρατήρησα μέχρι στιγμής είναι αισθητη βελτίωση στο UI και στα προγράμματα

καλύτερη μπαταρία τώρα δεν ξερώ γιατί δεν έχω κάνει πλήρη φόρτιση γενικώς είναι βελτιωμένο σε όλα βέβαια άλλαξε η αρχική οθόνη ομολογώ οτι η προηγούμενη μανισια ηταν πιο ωραία αυτό που με χαλάει είναι οτι μου φαινεται σαν τα εικονίδια στην κάτω μπάρα να εχουν μεγαλώσει και εκτός αυτου τα προηγούμενα ηταν λιγο πιο ωραία (γνώμη μου) τώρα υπάρχει τροπος χωρίς ρουτ να ρυθμίσω το μεγεθος τών εικονιδίων ?επίσης τα εικονίδια τώρα είναι τετραγωνα και οχιστρογγυλά όπως στην 5αρα γίνεται να αλλάξει και αυτό ? thnx δειτε τη 2ρη foto

http://www.gsmdome.com/wp-content/uploads/2014/07/DSCN7999.jpg

000000000000.jpg

 

Σε στοκ mm που είσαι αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ή να βάλεις κάποιον άλλο launcher (nova) ή κρατώντας λίγο πατημένο το εικονίδιο που θες να αλλάξεις θα σου εμφανίσει ένα πινέλο και από εκεί μπορείς να το αλλάξεις αλλά θα είναι μόνο για την αρχική οθόνη στο μενού θα είναι όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα samsung S5 και βρισκω ανταλλαγη με ενα LG G3

 

Ο λογος που το κοιταω ειναι η μεγαλυτερη οθονη σχετικα με το S5 που μου χρειαζεται... λογω ηλικιας

 

Καποιος που ειχε samsung αν μπορει ας κανει μια συγκριση

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν τα παίρνω τα λεφτά στο χέρι ώστε να μπορώ να διαλέξω κάτι από το skroutz για παράδειγμα. Το. V10 το σκέφτηκα αλλα δεν το φέρνει το public. Έλεγα να χτυπούσα κανενα iphone 6s που το έχει 689 €.. Το g5 το έχει 700€ κ δεν μ πολυαρέσει είναι η αλήθεια και το s7 729€ σαν να ξεφεύγει πολύ μετά

Huawei P9.

"Άλλο" κινητό.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα samsung S5 και βρισκω ανταλλαγη με ενα LG G3

 

Ο λογος που το κοιταω ειναι η μεγαλυτερη οθονη σχετικα με το S5 που μου χρειαζεται... λογω ηλικιας

 

Καποιος που ειχε samsung αν μπορει ας κανει μια συγκριση

 

Ευχαριστω.

σε μεγεθος και ποιοτητα οθονης σιγουρα θα εκπλαγεις προς το καλυτερο,επισης εκτος απο πολλα αλλα θα εχεις και ραδιο και αν ειναι το 32αρι θα εχεις 32 γιγα μνημη και 3 γιγα ραμ.βαλε και την αναβαθμηση σε 6αρα(δεν ξερω για το 5 αν εχει αναβαθμησθει).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε μεγεθος και ποιοτητα οθονης σιγουρα θα εκπλαγεις προς το καλυτερο,επισης εκτος απο πολλα αλλα θα εχεις και ραδιο και αν ειναι το 32αρι θα εχεις 32 γιγα μνημη και 3 γιγα ραμ.βαλε και την αναβαθμηση σε 6αρα(δεν ξερω για το 5 αν εχει αναβαθμησθει).

 

Σε ευχαριστω.Ναι χθες εκανα αναβαθμιση σε 6.0.1

 

Το 16αρι με το 32αρι εχουν μοναδικη διαφορα τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Ναι χθες εκανα αναβαθμιση σε 6.0.1

 

Το 16αρι με το 32αρι εχουν μοναδικη διαφορα τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου ?

βασικα ναι,αλλα εχε υποψιν το μεγεθος της ραμ οσο μεγαλυτερο παντα καλυτερο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...