Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Anyone?.....

Δεν εχεις αλλο φορτιστη απο αλλο κινητο ολα κανουν

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι. Περίπου το ίδιο λέμε. Δεν υπάρχει λοιπόν λόγος να λες πάω στην xiaomi γιατί το G4 και το V10 δεν ξανά κλειδώνει. Και επιπλέον τα δουλεύεις άνετα στην Ελλάδα χωρίς root και ξεκλείδωμα. Ενώ τα xiaomi δεν είναι συμβατά. Έρχονται χωρίς Ελληνικά. Και χωρίς play store. Μιλάω πάντα για τις επίσημες εκδόσεις. Χωρίς να χρειάζεται να κάνω παρέμβαση στην συσκευή.

Όσο για την τιμή μαζί σου. Αλλά αυτό είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

 

Μέγα λάθος. Πρόσφατα αγόρασα το xiaomi redmi note 3 από κίνα με ελληνικά με play store και δουλεύει super και σε 4g. Χωρίς να ζητήσω καν τίποτα και το κινητό απειραχτο όταν ήρθε. Έγινε root σε 2 λεπτά και πάει σφεντόνα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσω κινητό χωρίς ρουτ, προτιμώ να το πετάξω και να πάρω κανένα με 20 ευρώ. ότι και να πάρω, είτε είναι κινέζικο είτε ελληνικό, είτε στοκ είτε αοσπ, θα ξηλωσω τα πάντα και θα βάλω ότι με βολεύει.

 

δεν υπάρχει για μένα στοκ κινητό για κανένα λόγο.

Και πολύ καλά κάνεις. Δεν διαφωνώ μαζί σου. Απλά δεν καταλαβαίνω τι σε χαλάει που δεν κλειδώνει ο bootloader στο G4 και στο V10. Έτσι κι αλλιώς ξεκλείδωτο τον θέλεις.

Μέγα λάθος. Πρόσφατα αγόρασα το xiaomi redmi note 3 από κίνα με ελληνικά με play store και δουλεύει super και σε 4g. Χωρίς να ζητήσω καν τίποτα και το κινητό απειραχτο όταν ήρθε. Έγινε root σε 2 λεπτά και πάει σφεντόνα.

Δεν το πήρες με την επίσημη rom. Σου το είχαν ήδη "φτιάξει" από το μαγαζί που το πήρες. Ρίξε μια ματιά στο thread του note 3 εδώ στο myphone. Από εκεί τα διάβασα αυτά που γράφω.

Για αυτό η xiaomi προχώρησε σε δύσκολο ξεκλείδωμα του bootloader. Πρέπει να κάνεις αίτημα στην xiaomi. Πρέπει να έχεις γραφτεί σε φόρουμ αναγνωρισμένο από την xiaomi.

Πρέπει να έχεις κάνει στο φόρουμ μια σειρά σχολίων.

Και αφού έχεις κάνει όλα αυτά για κάνα 2 μήνες μετά σου στέλνει κάποιο κώδικα για να κάνεις το ξεκλείδωμα.

Το miui παίρνει αναβάθμιση κάθε εβδομάδα. Άν την παίρνεις είσαι από τους τυχερούς που πρόλαβαν πριν πάρει αυτά τα μέτρα ή xiaomi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνεις. Δεν διαφωνώ μαζί σου. Απλά δεν καταλαβαίνω τι σε χαλάει που δεν κλειδώνει ο bootloader στο G4 και στο V10. Έτσι κι αλλιώς ξεκλείδωτο τον θέλεις.

γιατί χάνω την εγγύηση ενώ το έχω πληρώνει ένα σωρό λεφτά για ακριβώς αυτό το λόγο

 

Το κινέζικο δεν έχει εγγύηση αλλά δεν έχει και την ίδια τιμή

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαφνικά εδώ και λίγες μέρες δεν μου δουλεύει το adaway.

Το έσβησα και κατέβασα την τελευταία έκδοση από xda αλλά τπτ. Δεν έχω κάνει καποια αναβάθμιση στο κινητό ούτε άλλαξα κάτι άλλο.

Τι μπορεί να φταίει; Έχω την 5.0.

Επίσης άμα κάνω αναβάθμιση ota θα την κάνει κανονικά;

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ επείγον !!!

 

Από χθες ενώ το τηλέφωνο (LG G3) δουλεύει κανονικά, όλες οι λειτουργίες είναι οκ, παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Η οθόνη δεν αντιδρά σε οιποιαδήποτε επαφή με

 

τα δάκτυλα. Αναγκάζομαι να ανοίγω το τηλ. από το πίσω πλήκτρο ενώ σβήνει αυτοματα μετά από 1' που το έχω ρυθμίσει. Κάποια στιγμή μετά από πολλές

 

προσπάθειες η οθόνη αντιδρά κανονικά. Ύστερα από κάποια χρήση, ξανακολλάει.... Πληροφοριακά το τηλέφωνο δεν υπέστη καμμία ζημία, (πχ να μου πέσει ή να

 

χτυπήσει κάπου)

 

Μου έχει δημιουργηθεί η ιδέα ότι φταίει το software... Καμμιά ιδέα κανείς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αυγ 14, μαμα

 

konv μπηκα στο thread για να γραψω ακριβως το ιδιο!

 

η οθονη μονη της κατεβαζει φωτεινοτητα πιο πολυ απο το μηδεν % και την ιδια στιγμη κολλαει.. και δεν αναταποκρινεται στην αφη..εαν το κλειδωσω ξεκλειδωσω ολα καλα μεχρι να το ξαναπαθει μπορει να περασει μια ωρα μπορει λιγοτερο

Το εκανα επανεκινηση και μετα απο λιγο σαν να τρεμοπαιζε η οθονη σαν μια λαμπα που παει να καει..

Ελπιζω να ειναι μπαταρια..btw το κινητο ειναι με 1 μιση μηνα πολωνικη 6.0 και ξεκινησε τα παραξενα σημερα το πρωι

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ελέγξτε μπαταρία για αρχή...νομίζω ότι τα κουλά αυτα κάπως έτσι εμφανιζοντουσαν σε άλλες περιπτώσεις εδώ μέσα...για Διαβάστε πιο παλιά ποστ ίσως βρείτε κάποια ακρη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To έψαξα με κάποια εφαρμογή αλλά πάλι τίποτα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε video από τα παραπάνω που περιγράφω...

 

https://www.youtube.com/watch?v=bYnfnCVS8PM

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε κανένα tempered glass και για κάποιο λόγο σας δημιουργεί πρόβλημα? Αλλιώς σέρβις γιατί παίζει η ταινία σύνδεσης να μην κάνει επαφή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To έψαξα με κάποια εφαρμογή αλλά πάλι τίποτα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε video από τα παραπάνω που περιγράφω...

 

https://www.youtube.com/watch?v=bYnfnCVS8PM

 

Κανε απλα ενα screen touch test. Να δεις αν φταιει η οθονη. Αν και νομιζω το touch της οθονης ειναι χαλασμενο τετοια συμπεριφορα που εχει. Κατα πασα πιθανοτητα service.

 

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποτε κλεινω το κινητο και το ξανα ανοιγω και μπαίνω στη κάμερα,με ρωταει αν θελω να αποθηκευσω στην SD card,παταω όχι ομως το επομενο πρωι πού θα ανοιξω το κινητο και θα μπω στη καμερα,πάλι θα με ρωτήσει!!Εχει πέσει στην αντίληψη σάς?Λύνετε γιατι μου τη δίνει..
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι ξέγραψαν το quickmemo από το g5. Ήθελα να ξέρω απο περιέργεια πόσοι το χρησιμοποιούν στο g3 μας. Γιατί εγώ σε καθημερινό επίπεδο δεν μπορώ χωρίς αυτο.

 

Εγώ δεν μπόρεσα να καταλάβω που αποθηκεύει τα δεδομένα του και με απώθησε αυτό.

Τώρα χρησιμοποιώ το keep απλούστερο και σίγουρα το χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο από το quick memo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια οποτε κλεινω το κινητο και το ξανα ανοιγω και μπαίνω στη κάμερα,με ρωταει αν θελω να αποθηκευσω στην SD card,παταω όχι ομως το επομενο πρωι πού θα ανοιξω το κινητο και θα μπω στη καμερα,πάλι θα με ρωτήσει!!Εχει πέσει στην αντίληψη σάς?Λύνετε γιατι μου τη δίνει..

 

Γιατί βάζεις στο off το κινητό λάθος σου πάντα on, επανεκκίνηση μόνο όταν απαιτείται από αναβάθμιση ή κάποια εμπλοκή. Η συμπεριφορά του να σε ρωτάει είναι η προγραμματισμένη όταν ανοίγεις τη συσκευή!

Κάποιος πρέπει να αλλάξει συμπεριφορά μάντεψε ποιος θα είναι;

Πάντως μπορείς να το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις της κάμερας πατώντας το γρανάζι και το πρώτο εικονίδιο κάτω αριστερά για εναλλαγή.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να καταλάβω που αποθηκεύει τα δεδομένα του και με απώθησε αυτό.

Τώρα χρησιμοποιώ το keep απλούστερο και σίγουρα το χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο από το quick memo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί βάζεις στο off το κινητό λάθος σου πάντα on, επανεκκίνηση μόνο όταν απαιτείται από αναβάθμιση ή κάποια εμπλοκή. Η συμπεριφορά του να σε ρωτάει είναι η προγραμματισμένη όταν ανοίγεις τη συσκευή!

Κάποιος πρέπει να αλλάξει συμπεριφορά μάντεψε ποιος θα είναι;

Πάντως μπορείς να το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις της κάμερας πατώντας το γρανάζι και το πρώτο εικονίδιο κάτω αριστερά για εναλλαγή.

 

Οταν κοιμάμαι το κλείνω.Εχω διαλέξει ας πουμε να αποθηκεύει στην Sd,αυτο με το που ξανα μπω στη κάμερα θα με ρωτήσει πάλι το ίδιο.Σαν να χανει τη ρύθμιση.Ψιλόμπαγκ ειναι και σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποτε κλεινω το κινητο και το ξανα ανοιγω και μπαίνω στη κάμερα,με ρωταει αν θελω να αποθηκευσω στην SD card,παταω όχι ομως το επομενο πρωι πού θα ανοιξω το κινητο και θα μπω στη καμερα,πάλι θα με ρωτήσει!!Εχει πέσει στην αντίληψη σάς?Λύνετε γιατι μου τη δίνει..

τωρα που το διαβασα εκανα δοκιμη με απενεργοποιηση και οταν το ξαναανοιξα εδειξε αυτο που συμβαινει και σε εσενα οποτε μαλλον ετσι ειναι η ρομ προγραμματισμενη.εγω παλι θεωρω ποιο σπαστικο που ρωταει καθε φορα που το συνδεω στο λαπτοπ ρωταει αν επιτρεπω την συνδεση,πραγμα που πιστευω θα μπορουσε να αναγνωριζει το δικο μου λαπτοπ και να το αποθηκευει σαν δεδομενο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιμάμαι το κλείνω.Εχω διαλέξει ας πουμε να αποθηκεύει στην Sd,αυτο με το που ξανα μπω στη κάμερα θα με ρωτήσει πάλι το ίδιο.Σαν να χανει τη ρύθμιση.Ψιλόμπαγκ ειναι και σπαστικο.

 

Μιας και σε βάθος χρόνου σίγουρα θα αλλάξεις συμπεριφορά γιατί να μη δοκιμάσεις τώρα!

Από το μενού του ήχου επέλεξε μην ενοχλείτε μετά ημέρα και ώρα και δεν θα έχεις κάθε πρωί ενόχληση από τη κάμερα ταυτόχρονα θα μπορείς να χρησιμοποιείς το ξυπνητήρι της συσκευής ή σε συνδιασμό με μια εφαρμογή όπως η tunein για πιο ευχάριστο μουσικό ξεκίνημα.

Δεν πιστεύω να βάζεις και τη TV και λοιπά στο off κάθε βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις inbox και calendar το Google τα έκανε μαντάρα.

Οι υπενθυμίσεις μόνο από την εφαρμογή του ημερολογίου σου έρχονται πλέον!

Από το inbox δεν ακούγεται τίποτα απλά σου γράφει όταν το δεις στην εφαρμογή μετά την χρονική στιγμή το κουφό κάτω από την υπενθύμιση ότι "έγινε αναβολή πριν μια ώρα"

Όμως έχει και παρακάτω η ιστορία και αυτό γιατί η εφαρμογή αυτή έχει και γραφικό στοιχείο με το χέρι σε μπλε φόντο που γράφει υπενθύμιση και ήταν τρομερά βολικό μέχρι χθες, σήμερα περιμένοντας μια υπενθύμιση διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει από το γραφικό στοιχείο!!

Η επικοινωνία των δύο εφαρμογών δουλεύει κανονικά γιατί φαίνονται οι υπενθύμισεις που έχουν εισαχθεί.

Βάζω στοίχημα ότι θα ακολουθήσει μια αναβάθμιση του inbox ίσως και μέσα στο σαββατοκύριακο, τεράστιο bug για όσους το χρησιμοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να στείλω το τηλέφωνο στο service και να μου πούνε ότι δεν καλύπτεται από εγγύηση διότι αντικατέστησα την μπαταρία με άλλη ίδιων προδιαγραφών; Βλ. παρακάτω

 

http://www.mobiletrade.gr/images/stories/virtuemart/product/47781-1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...