Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας

έχασε ένας φίλος μου το κινητό μου μπήκα στο devicemanager της google και μου έδωσε σύνδεση την τελευταία μέρα που το έχασε χωρίς τοποθεσία.

η ερώτηση μου είναι

αν κάνει φορματ το κινητό και αλλάξει email αυτός που θα το βρει μπορεί να έχει επικοινωνία με το κινητό η να το κλάψει

 

Νομίζω πρέπει να το κλάψει...:(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας

έχασε ένας φίλος μου το κινητό μου μπήκα στο devicemanager της google και μου έδωσε σύνδεση την τελευταία μέρα που το έχασε χωρίς τοποθεσία.

η ερώτηση μου είναι

αν κάνει φορματ το κινητό και αλλάξει email αυτός που θα το βρει μπορεί να έχει επικοινωνία με το κινητό η να το κλάψει

 

αμα ξερεις το IMEI της συσκευης πηγαινε να το αχρηστευσεις τελειως οσο ειναι νωρις για να μην μπορει να το χρησιμοποιησει καθολου αυτος που το βρηκε.....!

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερεις το IMEI της συσκευης πηγαινε να το αχρηστευσεις τελειως οσο ειναι νωρις για να μην μπορει να το χρησιμοποιησει καθολου αυτος που το βρηκε.....!

 

αυτό το έκανε

άπλα είπα μήπως.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

έχασε ένας φίλος μου το κινητό μου μπήκα στο devicemanager της google και μου έδωσε σύνδεση την τελευταία μέρα που το έχασε χωρίς τοποθεσία.

η ερώτηση μου είναι

αν κάνει φορματ το κινητό και αλλάξει email αυτός που θα το βρει μπορεί να έχει επικοινωνία με το κινητό η να το κλάψει

 

Είναι συγκεκριμένα αυτά που μπορεί να κάνει, μια κλήση, διαγραφή δεδομένων κτλ.

Αυτή η εφαρμογή δεν έχει τις δυνατότητες ενός καλύτερα προστατευμένου όπως του avast και μπορεί κάποιος εύκολα να το προσπεράσει.

Έκανε κλήση στο τηλέφωνο;

Ίσως μια προσφορά στο άτομο που το βρήκε να βοηθήσει!

Ειδάλλως με τον μοναδικό αριθμό του τηλεφώνου θα είναι εύκολο να βρεθεί η. συσκευή, νομικά δεν ξέρω τι επικρατεί μετά.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα, η 6 είναι για τα πανηγύρια, έχουν να πέσουν καντήλια και γύρισμα στην 5....
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα, η 6 είναι για τα πανηγύρια, έχουν να πέσουν καντήλια και γύρισμα στην 5....

καπου διαβασα οτι ειναι δυσκολο το να γυρισεις στην 5 γιατι αλλαζει καποιος κωδικος στο λειτουργικο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι φήμες για αναβάθμισή μέχρι τις 18 Δεκεμβρίου διαψεύστηκαν.

 

Αν δεν είναι απροβλημάτιστη ας αργήσει μερικές μέρες λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι ειναι δυσκολο το να γυρισεις στην 5 γιατι αλλαζει καποιος κωδικος στο λειτουργικο.

 

σιγά το πράγμα, θα βάλουμε καστομ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σιγά το πράγμα, θα βάλουμε καστομ

μακαρι να γινεται,αλλα οπως διαβασα και δεν θυμαμαι που,υπαρχει ασυμβατοτητα στο πισωγυρισμα απο 6 σε 5

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται,αλλα οπως διαβασα και δεν θυμαμαι που,υπαρχει ασυμβατοτητα στο πισωγυρισμα απο 6 σε 5

 

σε οφίσιαλ μπορεί.εγώ που πήγα σε cm13 (android 6) μια χαρά έβαλα στοκ 21c χωρίς θέμα.για μένα, μην βιαστεί κανείς να κάνει update σε 6 μόλις βγει.ας περιμένει τις απόψεις των άλλον

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται,αλλα οπως διαβασα και δεν θυμαμαι που,υπαρχει ασυμβατοτητα στο πισωγυρισμα απο 6 σε 5

 

Μπορεί να είδες αυτό που βγάζει σε παράθυρο το LG PC suite.

Αν το θυμάμαι καλώς κάτι τέτοιο γράφει αλλά για τη KitKat!!!

Κατά τα αλλά ισχύουν αυτά που έγραψαν οι φίλοι παραπάνω.

Θα το διορθώσουν;

Φαντάζομαι είναι του Android θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις

Συσκευή

Προβολή και

 

"πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης "

 

από εκεί και μετά είναι εύκολο.

Δεν υπάρχει φίλε μου καθόλου η εφαρμογή της κάμερας σε αυτή τη λίστα. Για αυτό ρώτησα. ;)

Είχα δοκιμάσει παλιότερα τη λύση με το να σέρνω το δάκτυλο από κάτω για να εμφανιστούν τα κουμπιά, αλλά δεν βόλεψε. Έβγαζα πολλές κατά λάθος φωτογραφίες. :P

Ευχαριστώ πάντως παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Ενα παιδί ανέφερε ότι η 6 δεν είναι καλή. Υπάρχει κάποιο άρθρο για αυτό; Γιατί εγώ εχω διαβάσει ότι είναι καλή. Όχι τίποτα φοβερό, αλλά ένα βήμα προς τα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε μου καθόλου η εφαρμογή της κάμερας σε αυτή τη λίστα. Για αυτό ρώτησα. ;)

Είχα δοκιμάσει παλιότερα τη λύση με το να σέρνω το δάκτυλο από κάτω για να εμφανιστούν τα κουμπιά, αλλά δεν βόλεψε. Έβγαζα πολλές κατά λάθος φωτογραφίες. :P

Ευχαριστώ πάντως παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Ενα παιδί ανέφερε ότι η 6 δεν είναι καλή. Υπάρχει κάποιο άρθρο για αυτό; Γιατί εγώ εχω διαβάσει ότι είναι καλή. Όχι τίποτα φοβερό, αλλά ένα βήμα προς τα μπροστά.

 

Σωστός μόλις πρόσεξα τη λίστα δεν υπάρχει. Πάντως η Google camera είναι στη λίστα όμως ως γνωστό η απόδοσή της δεν φτάνει τη LG σε δύσκολες καταστάσεις.

Για τη Marshmallow είναι θέμα προσαρμογής στο hardware του εκάστου κινητού και στις ιδιαιτερότητες του λογισμικού του κατασκευαστή τους όχι της Google.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω τη Google camera μόνο και μόνο για να έχω τα soft keys :D

 

Ναι ο αλγόριθμος που χρησιμοποιεί δεν τα πηγαίνει εξίσου καλά (δεν είναι τόσο παρεμβατικός) όπως της LG και αυτό φαίνεται ιδιαίτερα σε σημεία με λιγότερο φωτισμό εκεί παραμένουν εμφανείς κόκκοι οι οποίοι απουσιάζουν στης LG χωρίς ποιοτική αλλοίωση.

Είναι και δύσχρηστο το μενού της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε μου καθόλου η εφαρμογή της κάμερας σε αυτή τη λίστα. Για αυτό ρώτησα. ;)

Είχα δοκιμάσει παλιότερα τη λύση με το να σέρνω το δάκτυλο από κάτω για να εμφανιστούν τα κουμπιά, αλλά δεν βόλεψε. Έβγαζα πολλές κατά λάθος φωτογραφίες. :P

Ευχαριστώ πάντως παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Ενα παιδί ανέφερε ότι η 6 δεν είναι καλή. Υπάρχει κάποιο άρθρο για αυτό; Γιατί εγώ εχω διαβάσει ότι είναι καλή. Όχι τίποτα φοβερό, αλλά ένα βήμα προς τα μπροστά.

Μιλάει για την 6.0 σε AOSP... Αφού ακόμα για το G3 δεν έχει βγει επίσημα από LG.

Σε aosp ή cm λοιπόν έχει θέματα. Δεν είναι θέμα 6αρασ αλλά θέμα επικοινωνίας αυτής με το hardware του κινητού. Εκεί πασχει και έχει θέμα. Εδώ υπήρχαν θέματα με τις 5.1.1.

Η 6αρα στο νεξουσ που έχω τώρα ας πούμε είναι πραγματικά από τα καλύτερα που έχω δει ποτέ. Ταχυτατη και το doze κάνει τρομερή δουλειά. Ούτε greenify θες, ούτε amplify ούτε τίποτα. 7 ώρες το βράδυ έμεινε το κινητό στο 16%!!!!

Οπότε με το καλό και εδώ όταν θα έρθει πιστεύω θα βοηθήσει το κινητό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει για την 6.0 σε AOSP... Αφού ακόμα για το G3 δεν έχει βγει επίσημα από LG.

Σε aosp ή cm λοιπόν έχει θέματα. Δεν είναι θέμα 6αρασ αλλά θέμα επικοινωνίας αυτής με το hardware του κινητού. Εκεί πασχει και έχει θέμα. Εδώ υπήρχαν θέματα με τις 5.1.1.

Η 6αρα στο νεξουσ που έχω τώρα ας πούμε είναι πραγματικά από τα καλύτερα που έχω δει ποτέ. Ταχυτατη και το doze κάνει τρομερή δουλειά. Ούτε greenify θες, ούτε amplify ούτε τίποτα. 7 ώρες το βράδυ έμεινε το κινητό στο 16%!!!!

Οπότε με το καλό και εδώ όταν θα έρθει πιστεύω θα βοηθήσει το κινητό.

 

Κωστάκη καλορίζικο φίλε... Να το χαρείς και καλά φλασαρίσματα...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κωστάκη καλορίζικο φίλε... Να το χαρείς και καλά φλασαρίσματα...!

 

Σε ευχαριστώ Τάκη. Αν και επειδή σκέφτομαι να μην πουλήσω το G3 και να το κρατήσω για backup θα παρακολουθώ και εδώ τι παίζει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι απροβλημάτιστη ας αργήσει μερικές μέρες λέω εγώ.

 

συμφωνώ και εγώ το καλό πράγμα αργεί!bugs να μην έχει!πιστεύω το hardware του κινητου μας σηκώνει το καινουργιο λογισμικο άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι απροβλημάτιστη ας αργήσει μερικές μέρες λέω εγώ.

Εδω δεν την έχει πάρει ακόμη το G4,που την έιχαν ανακοινώσει νωρίτερα.Υπομονή έχουμε και θα περιμένουμε.........γιατί ως γνωστόν το καλό πράγμα αργεί πάντα:D

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πάει πίσω η αναβάθμιση αυτό καταλαβαίνω!

Προηγείται το G4 σαφώς και θα βγάλει γρηγορότερα το G5 διαβάζω χαμός.

Αυτό που με προβληματίζει σχετικά με το G5 είναι αν θα βάλει finger print reader μπροστά πίσω, με την ίριδα σε μερικές περιπτώσεις δεν βολεύει πχ. τραπέζι θα μου πουν κάποιοι κοιτά τι σκέφτεται το άτομο, ε! ναι.

Είμαι περίεργος τι θα κάνει στη πράξη η νέα διαχείρηση της ενέργειας του Marshmallow στο G3 θα μας προσθέσει άραγε ένα μισάωρο, λογικό χρονικό διάστημα έβαλα.

Πιστεύω σε αυτούς που έχουν πολλές εφαρμογές στο background με σωστές ρυθμίσεις ναι μπορεί και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν την έχει πάρει ακόμη το G4,που την έιχαν ανακοινώσει νωρίτερα.Υπομονή έχουμε και θα περιμένουμε.........γιατί ως γνωστόν το καλό πράγμα αργεί πάντα:D

 

το g4 την έχει πάρει κανονικά

 

Να ρωτήσω πως και εάν βγαίνει η ήχος κλείστρου της κάμερας;

 

στο αθόρυβο ή στη δόνηση

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος τα soft keys να μην εξαφανίζονται όταν ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας; Πόσες φορές εχω βγάλει κατά λάθος φωτογραφία ενώ απλά ήθελα να βγω απο την εφαρμογή...

Αφού έχει μόνιμα το back key στην εφαρμογή της κάμερας. Από εκεί βγαίνεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...