Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβαζω οτι μερικοι εχουν προβλημα με το σημα... ειμαι σιγουρος οτι ολοι εχετε wind...(αν οχι ολοι 9 στους 10):D:D εχω ενα συναδελφο με συμβολαιο στην wind, εχει αλλαξει 4 συσκευες και 2 καρτες sim μεχρι στιγμης χωρις αποτελεσμα, οποτε τον καλω παντα θα ακουω ενα μπιπ 2 φορες και μετα μπορει και να καλεσει κανονικα με το κλασικο (μπιπ).. αυτο που του ειπαν απο την wind ειναι λογο του οτι αναβαθμιζουν τις κεραιες τους να ρυθμιση την συσκευη σε (μονο 3g). το αποτελεσμα σχεδον τα ιδια πραγματα... η λυση που του λενε παντα ειναι να αλλαξει συσκευη... εγω πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα wind και οχι συσκευης..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

διαβαζω οτι μερικοι εχουν προβλημα με το σημα... ειμαι σιγουρος οτι ολοι εχετε wind...(αν οχι ολοι 9 στους 10):D:D εχω ενα συναδελφο με συμβολαιο στην wind, εχει αλλαξει 4 συσκευες και 2 καρτες sim μεχρι στιγμης χωρις αποτελεσμα, οποτε τον καλω παντα θα ακουω ενα μπιπ 2 φορες και μετα μπορει και να καλεσει κανονικα με το κλασικο (μπιπ).. αυτο που του ειπαν απο την wind ειναι λογο του οτι αναβαθμιζουν τις κεραιες τους να ρυθμιση την συσκευη σε (μονο 3g). το αποτελεσμα σχεδον τα ιδια πραγματα... η λυση που του λενε παντα ειναι να αλλαξει συσκευη... εγω πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα wind και οχι συσκευης..

 

Μένω στον Εύοσμο.

Η Vodafone εδώ και 3 Χρόνια δεν έχει σήμα ούτε στο Κέντρο. 2G με το ζόρι.

Το έκανα Wind F2G. Σχεδόν παντού πιάνω 4G. Είναι καθαρά που μένει ο καθένας..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

δε μιλάω για μπάρες, αλλά για το πόσες κλήσεις (ειδικά της wind) "πέφτουν" ή πώς πάει στο internet

 

από μπάρες άλλο τίποτα το Ζ, αλλά το lg κλάσεις ανώτερο επί της ουσίας

 

ειδικά στο να γυρνάει από 2g/3g σε 4g το κάνει αστραπιαία, ενώ το Ζ1 θέλει λεπτά να ξυπνήσει

 

επίσης το sar του ενός με του άλλου είναι η μέρα με τη νύχτα, τα Ζ όπως και τα iphone και γενικά όλα όσα έχουν "premium" παπατζοϋλικά έχουν πολύ υψηλό sar

 

το μόνο ουσιαστικό μειονέκτημα του κινητού ειδικά σε σχέση με τη σειρά Ζ που έχω ζήσει επίσης αρκετά είναι η μπαταρία και άντε και το μονοφωνικό ηχείο σε λάθος θέση (που τουλάχιστον είναι πολύ δυνατό)

Και χωρίς μπάρες το g3 περνάει τις κλήσεις , δεν μιλάω για τις κλησεις. Αλλά σε σημεία που τα ζ έπιαναν χαμηλό σήμα το g3 έψαχνε. Αυτο αποδεδειγμένο απο τα 3 g3 που έχω αλλάξει και τα 4 Ζ.το μονο ουσιαστικό πλεονέκτημα της συσκευής σε σχέση με την σειρά Ζ είναι η κάμερα. Και κάπου εκεί τελειώνουν. :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς μπάρες το g3 περνάει τις κλήσεις , δεν μιλάω για τις κλησεις. Αλλά σε σημεία που τα ζ έπιαναν χαμηλό σήμα το g3 έψαχνε. Αυτο αποδεδειγμένο απο τα 3 g3 που έχω αλλάξει και τα 4 Ζ.το μονο ουσιαστικό πλεονέκτημα της συσκευής σε σχέση με την σειρά Ζ είναι η κάμερα. Και κάπου εκεί τελειώνουν. :-)

 

Δεν είναι μόνο η κάμερα.

Κάποιος που θέλει πιο μεγάλη οθόνη;

Να μην είναι γυαλί το κινητό και να γεμίζει εύκολα γρατζουνιες.

Να μην μένουν τα αποτυπώματα πάνω στο γυαλί..

Να μην έχει ανάγκη από προστατευτικες μεβρανες....

Έχει αρκετές διάφορες...

Ά να μην έχει μεγάλα μπεζελς.

Το 6.4" Sony κοιτούσα άλλα αυτά όλα που σε λέω με έκαναν να μην το επιλέξω.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η κάμερα.

Κάποιος που θέλει πιο μεγάλη οθόνη;

Να μην είναι γυαλί το κινητό και να γεμίζει εύκολα γρατζουνιες.

Να μην μένουν τα αποτυπώματα πάνω στο γυαλί..

Να μην έχει ανάγκη από προστατευτικες μεβρανες....

Έχει αρκετές διάφορες...

Ά να μην έχει μεγάλα μπεζελς.

Το 6.4" Sony κοιτούσα άλλα αυτά όλα που σε λέω με έκαναν να μην το επιλέξω.

Άντε ίσως και η ξεπλυμενη οθόνη του g3 λόγω μεγέθους. Τα μικρά μπεζελ ομως δεν βοηθούν τόσο στο να γράφεις ένα μνμ.ωστόσο δεν είναι και τόσοττεράστια τα μπεζελ ας μην υπερβάλλουμε. Το λαγκ του g3 υπάρχει σε κινητά την 100€, η υπερθέρμανση, η αστοχία υλικού,το φθηνιαρικο πλαστικό σε σχέση με το γυαλί που λες και το μεταλλικό περίβλημα που δεν υπάρχει καν στο 3αρι, η υπερθερμανση,το κάκιστο σήμα σε σχέση με τα Ζ,η μπαταρία,η αδιαβροχοποιηση,οι αναβαθμισεις, γενικά θέματα σοφτγουερ...και μπορώ να συνεχίσω κιαλλο. :-) όπως είπα κάμερα άντε και οθόνη είναι καλύτερη.εως εκεί όμως. Όσοι θέλετε να πείσετε τον εαυτό σας ότι είναι καλύτερο απο την σειρά Ζ κάνετε λάθος.Αυτά με το οφτοπικ και σταματώ εδώ. :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω γαλλικό g3 χωρίς τα προβλήματα που ακουγουνται , φτου να μην το ματιασω . Έχω την Android 5.0 lollipop και μου έχει επισημάνει αναβάθμιση . Να αναβαθμίσω ή θα έχω θεματακια ? Έχει αναβαθμίσει κανείς και έχει δει θέματα ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να χανει επαφη το micro usb και δεν φορτιζει, σκατοφτηνιαρα lg

Στειλε το στο σερβις και στο φτιαχνουν.

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν σας αρέσει, γιατί το κρατάτε και δεν παίρνετε τίποτα άλλο?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν σας αρέσει, γιατί το κρατάτε και δεν παίρνετε τίποτα άλλο?

Πες τα...!!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εγώ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο πριν τρεις μήνες σε υπερ αρίστη κατάσταση,από γειτονικό σαιτ στις αγγελίες, είναι η παρτίδα 410 με την 5,0 android δεν έχω πειράξει τίποτα από την μάνα του, και δουλεύει θαυμάσια χωρίς τα προβλήματα και τις διαμαρτυρίες που βλέπω εδώ μέσα. το έχω γυρισμένο για σήμα στο 2G, έχω όλα τα άλλα της μάνας του και το ποιο σημαντικό όταν δεν θέλω WIFI το έχω απενεργοποιημένο και η μπαταρία κρατάει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Άντε ίσως και η ξεπλυμενη οθόνη του g3 λόγω μεγέθους. Τα μικρά μπεζελ ομως δεν βοηθούν τόσο στο να γράφεις ένα μνμ.ωστόσο δεν είναι και τόσοττεράστια τα μπεζελ ας μην υπερβάλλουμε. Το λαγκ του g3 υπάρχει σε κινητά την 100€, η υπερθέρμανση, η αστοχία υλικού,το φθηνιαρικο πλαστικό σε σχέση με το γυαλί που λες και το μεταλλικό περίβλημα που δεν υπάρχει καν στο 3αρι, η υπερθερμανση,το κάκιστο σήμα σε σχέση με τα Ζ,η μπαταρία,η αδιαβροχοποιηση,οι αναβαθμισεις, γενικά θέματα σοφτγουερ...και μπορώ να συνεχίσω κιαλλο. :-) όπως είπα κάμερα άντε και οθόνη είναι καλύτερη.εως εκεί όμως. Όσοι θέλετε να πείσετε τον εαυτό σας ότι είναι καλύτερο απο την σειρά Ζ κάνετε λάθος.Αυτά με το οφτοπικ και σταματώ εδώ. :-)

 

Δεν ήμαστε off topic.

Ανοίξαμε ενα μικρό ωραίο vs..;)

Να απαντήσω.

Τα μικρό κολλήματα τα αντιμετώπισα με την αλλαγή launcher.

Δουλεύω τον Nova και το κινητό ρολλάρη ωραία όπως και για πληκτρολόγιο το αγαπημένο μου SwiftKey.

Η υπερθέρμανση στο δικό μου έρχεται όταν δεν έχω καλό σήμα και δουλεύω με δεδομένα.

Άμα έχω 4G γενικά καλό σήμα δεν ανάβει τόσο αλλά και να ζεσταθει είναι πλαστικό και δεν ενοχλεί.

Άμα ήταν μέταλλο θα το ένιωθα πιο πολύ.

Τα χρώματα δεν είναι σαν την amoled όπως στα samsung αλλά μικρό το κακό..

Θέμα με το σήμα δεν έχω.

Άλλαξα και εταιρία πήγα στην Wind και είμαι όλο τέρμα σήμα 4G.

Για το αν είναι αδιάβροχο δεν με νοιάζει καν. Ποτέ δεν θα εβρεχα το κινητό μου αλλά και πάλι έχει βιντεακι στο YouTube ένας το έβαλε για πολύ ώρα μέσα στον νεροχυτι του σπιτιού και το κινητό δούλευε κανονικά..

Πειράματα δεν κάνω.

Το μόνο κακό για εμένα είναι η μπαταρία του που με βγάζει 5 ώρες με την χρήση που το κάνω.. Δλδ να ασχολούμαι 5 ώρες μαζί του. Πήρα όμως ένα powerbank και ούτε με νοιάζει πλέον.

Όταν το βάζω σε iPhone 6 Plus που έχουν ίδια οθόνη με αρέσει που το δικό μου είναι μικρό.

 

Δεν κατηγορώ το Ζ3 που είναι καλό τηλέφωνο αλλά κάνει και 100€ και κάτι παραπάνω χωριά που κάθε 6 μήνες βγαίνει άλλο... :/

 

Στα λεφτά του Z3 θα πήγαινα για Huawei ascend mate 7..... Κορυφαίο.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα που αναφερονται κατα καιρους εμφανιζονται αμεσα η μετα απο καιρο λογω χρησης? εγω κλεινω 2 μηνες,το εχω ταραξει σε ρουτ,ρομ κλπ και ακομα τιποτα,εκτως απο την μπαταρια που οταν βαζω wifi και youtube αδειαζει οπως και σε προηγουμενα τηλ.που ειχα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα που αναφερονται κατα καιρους εμφανιζονται αμεσα η μετα απο καιρο λογω χρησης? εγω κλεινω 2 μηνες,το εχω ταραξει σε ρουτ,ρομ κλπ και ακομα τιποτα,εκτως απο την μπαταρια που οταν βαζω wifi και youtube αδειαζει οπως και σε προηγουμενα τηλ.που ειχα.

 

Φίλε μου δεν είναι σίγουρο ότι θα τα βγάλει. Εγώ το είχα 7 μήνες και δούλευε υποδειγματικά. Δούλευε την συσκευή σου όπως θέλεις και κοίτα να την χαρείς.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα τελευταια χρονια παιρνω συνεχεια LG και δεν ειχα ποτε κανενα θεμα.2 Lg G2 και τωρα το G3.Απο την αλλη ειχα αρκετα θεματα με samsung.

Ξεβαμματα σε bezels στο S4,μπαταρια που στο 2μηνο ψοφησε στο s3 και το galaxy alpha που το πολυ μαλακο του αλουμινιο χαρακτηκε απο την πλαστικη θηκη.Φτηνιαρικα κι αυτα.

Αλλα νταξει ειναι και να μην σου τυχει...

Επισης κι οι 2 εχουν απιστευτα καλα σερβις και παντα με καλυψαν.Και μενα και φιλους.

Καλα για τα iphone δεν λεω καν γιατι μονο τα χειροτερα εχω να πω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα τελευταια χρονια παιρνω συνεχεια LG και δεν ειχα ποτε κανενα θεμα.2 Lg G2 και τωρα το G3.Απο την αλλη ειχα αρκετα θεματα με samsung.

Ξεβαμματα σε bezels στο S4,μπαταρια που στο 2μηνο ψοφησε στο s3 και το galaxy alpha που το πολυ μαλακο του αλουμινιο χαρακτηκε απο την πλαστικη θηκη.Φτηνιαρικα κι αυτα.

Αλλα νταξει ειναι και να μην σου τυχει...

Επισης κι οι 2 εχουν απιστευτα καλα σερβις και παντα με καλυψαν.Και μενα και φιλους.

Καλα για τα iphone δεν λεω καν γιατι μονο τα χειροτερα εχω να πω.

 

Παιδιά το θέμα είναι να βλέπουμε τα στραβά της κάθε εταιρίας και να τα επισημαίνουμε & συμφωνώ φίλε μου για το s4, τραγική κατάσταση.

H LG κάνει ασυγχώρητα λάθη, εν προκειμένω δεν είναι να μην σου τύχει, απ' ότι φαίνεται όλα τα g2 θα βγάλουν κιτρινίλα στην οθόνη & όλα τα g3 θα ραγίσουν (η συντριπτική πλειοψηφία εννόω αλλά εκείνα που θα τη γλιτώσουν θα είναι η εξαίρεση), έχουν καλό service και αυτό τους σώζει αλλά αν το βγάλει μετά τη 2ετία τι γίνεται?

Για μένα η lg για αυτά τα δύο προβλήματα πρέπει να δώσει εφόρου ζωής εγγύηση.

Έχουμε ένα g2 σπίτι το οποίο το χω κατευχαριστηθεί όσο το χα δικό μου, έχω προτείνει σε πολλούς γνωστούς το g2(& g3) & θα ξαναέπαιρνα lg (π.χ. G4 το θεωρώ εκπληκτική συσκευή) αλλά η lg θα πρέπει οπωσδήποτε να βρει αντίδοτο σ'αυτές τις αστοχίες.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μισο. Για να καταλαβουμε και για τι μιλαμε.

Εγω θα δωσω 380 ευρω για ενα κινητο και θα εχω εφορου ζωης εγγυηση; Ρε παιδια, που ζειτε;

Ολα τα κινητα εχουν τα θεματα τους. Βασικα ΟΛΑ τα προιοντα.

Αλλο εχω θεμα με ενα προιον, και αλλο ειναι αχρηστο.

Οποιος δεν ειναι ικανοποιημενος με το κινητο του, στελνει ενα ωραιοτατο γραμμα στην εταιρια, τους εξηγει το πως και το γιατι.

Μετα ειτε πουλαει το κινητο του και ηρεμει, ειτε μενει με αυτο.

Και πανω απο ολα πριν αγορασουμε κατι, κανουμε και μια ερευνα αγορας. Διαβαζουμε κανενα φορουμ, βλεπουμε κανενα βιντεο, ρωταμε και κανενα γνωστο. Τα περισσοτερα προβληματα του κινητου μας ειναι γνωστα.

Νταξ και εγω εχω παραπονα απο το κινητο μου, αλλα μην τα βγαζουμε και τελειως αχρηστα...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μισο. Για να καταλαβουμε και για τι μιλαμε.

Εγω θα δωσω 380 ευρω για ενα κινητο και θα εχω εφορου ζωης εγγυηση; Ρε παιδια, που ζειτε;

Ολα τα κινητα εχουν τα θεματα τους. Βασικα ΟΛΑ τα προιοντα.

Αλλο εχω θεμα με ενα προιον, και αλλο ειναι αχρηστο.

Οποιος δεν ειναι ικανοποιημενος με το κινητο του, στελνει ενα ωραιοτατο γραμμα στην εταιρια, τους εξηγει το πως και το γιατι.

Μετα ειτε πουλαει το κινητο του και ηρεμει, ειτε μενει με αυτο.

Και πανω απο ολα πριν αγορασουμε κατι, κανουμε και μια ερευνα αγορας. Διαβαζουμε κανενα φορουμ, βλεπουμε κανενα βιντεο, ρωταμε και κανενα γνωστο. Τα περισσοτερα προβληματα του κινητου μας ειναι γνωστα.

Νταξ και εγω εχω παραπονα απο το κινητο μου, αλλα μην τα βγαζουμε και τελειως αχρηστα...

 

Καταρχάς δεν το έβγαλα άχρηστο, ούτε αυτό ούτε το g2, που το θεωρώ συσκευή σταθμό για την εταιρία.

Όταν λες όλες οι συσκευές έχουν τα θέματα τους, το m8 για παράδειγμα τι είχε?

Δεν διάβασες τι είπα παραπάνω, δεν ζήτησα εφόρου ζωής εγγύηση γενικά, αλλά γι' αυτά τα δύο θέματα, είναι καθαρά θέμα αστοχίας της εταιρίας, αν εσένα δεν σε πειράζει να σου ραγίσει η συσκευή χωρίς να φταις ή να σου κιτρινίσει η οθόνη(πρόβλημα που βγάζουν κατά συντριπτική πλειοψηφία τα g2) πάω πάσο, εγώ(την προσωπική μου άποψη καταθέτω) τα θεωρώ απαράδεκτα & το σωστό(για μένα) είναι να τα καλύψει ανεξαρτήτου εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδαι πως ξαναφερθηκε καπου το θεμα ραγισμα..μιλησα την παρασκευη με το service.Δεν στελνει η ιδια η lg ανταλακτικα και αμα στειλει πρωτα πανε σε συσκευες που ειναι ηδη σε stanby στο service και αμα περισεψει κατι δινουν και στους αλλους...δλδ να δωσω την συσκευη κανα μηνα στο σερβις και να κυκλοφορω με τηλεκαρτα ? Ολο μ..κιες η ολη κατασταση ...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδαι πως ξαναφερθηκε καπου το θεμα ραγισμα..μιλησα την παρασκευη με το service.Δεν στελνει η ιδια η lg ανταλακτικα και αμα στειλει πρωτα πανε σε συσκευες που ειναι ηδη σε stanby στο service και αμα περισεψει κατι δινουν και στους αλλους...δλδ να δωσω την συσκευη κανα μηνα στο σερβις και να κυκλοφορω με τηλεκαρτα ? Ολο μ..κιες η ολη κατασταση ...

Έχουν αρχίσει τις μ..........ς και στη procordia. Και πολλοί χρήστες με το flex 2 είχαν θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει τις μ..........ς και στη procordia. Και πολλοί χρήστες με το flex 2 είχαν θέμα

 

Απο τελη Μαιου που ειδα την κλασσικη ρωγμη στο πλαισιο παιρνω σχεδον ανα 3ημερο στο σερβις και ρωταω ποτε θα ερθει το ανταλλακτικο.... ακομα δεν εχει προχωρησει το θεμα..Κριμα διοτι θελω να το δωσω το κινητο

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν το έβγαλα άχρηστο, ούτε αυτό ούτε το g2, που το θεωρώ συσκευή σταθμό για την εταιρία.

Όταν λες όλες οι συσκευές έχουν τα θέματα τους, το m8 για παράδειγμα τι είχε?

Δεν διάβασες τι είπα παραπάνω, δεν ζήτησα εφόρου ζωής εγγύηση γενικά, αλλά γι' αυτά τα δύο θέματα, είναι καθαρά θέμα αστοχίας της εταιρίας, αν εσένα δεν σε πειράζει να σου ραγίσει η συσκευή χωρίς να φταις ή να σου κιτρινίσει η οθόνη(πρόβλημα που βγάζουν κατά συντριπτική πλειοψηφία τα g2) πάω πάσο, εγώ(την προσωπική μου άποψη καταθέτω) τα θεωρώ απαράδεκτα & το σωστό(για μένα) είναι να τα καλύψει ανεξαρτήτου εγγύησης.

Το θεμα του ραγισματος ειναι καθαρα αστοχια υλικου. Οσες φορες και να στο αλλαζουν, τοσες θα σπαει. Μπορει σε κάποιους να μην τυχαινει, αλλα στους περισσοτερους θα τους κατσει η μπιλια. Και αντε πες οτι σου εχουν εγγυηση για παντα, για αυτο το θεμα. Τι θα κανεις; Θα το στελνεις καθε 5μηνο για να αλλαξουν ενα πλαστικο που πιθανοτατα θα ραγισει και παλι;

Η μηπως νομιζουμε οτι θα επανασχεδιασουν και να κατασκευασουν ξανα το πλαισιο για μας, για να μας το φτιαξουν και να μην ξαναραγισει;

Οταν αγοραζεις ενα προιον, εχεις τετοια ρισκα. Τι να κανουμε τωρα; Για αυτο εχεις και την εγγυηση των δυο χρονων.

Αυτο που θα μπορουσαν να κανουν για τα ματια του κόσμου ειναι να πουνε "σορυ, λαθος μας, παρε μια δωροεπιταγη για προιοντα lg για 50 ευρω για τη ταλαιπωρια κτλ".

Προσωπικα εγω θα επαιρνα τη δωροεπιταγη, αλλα δεν με πολυνοιαζει το ραγισμα. Ειναι καθαρα αισθητικο.

Αν ειχε προβλημα η οθονη, αν δεν φορτιζε, αν δεν δουλευε το ακουστικο, η κατι σοβαρό και λειτουργικο, θα το εδινα για φτιαξιμο εντος εγγυησης, και θα το πουλαγα με τη μια.

Και για αυτο ξαναλεω. 1) δεν αγοραζουμε κινητο κτλ με το που βγει και 2) κανουμε μια ερευνα αγορας. Τα περισσοτερα θεματα του κινητου μας ηταν γνωστα μετα απο 2-3 μηνες.

Και δεν υπερασπιζομαι καμια lg. Λαθος τους και χαζομαρα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης τωρα μου ηρθε:

Θα μπορουσαν να πουν "ερχεσαι στο φτιαχνω, και επειδη ειναι δικο μου λαθος, σου δινω αλλο εναν χρονο εγγυηση για το συγκεκριμενο θεμα. Αν ξαναραγισει εντος του χρονου, στο φτιαχνω τζαμπα. Αμα δεν ραγισει, ολα καλα".

Link to comment
Share on other sites

Είχα αυτή την συζήτηση με τον Τάκαρο καθώς είμαι παθών με το ράγισμα και μάλιστα δυο φορές.

Σε αυτό που καταλήξαμε είναι οτι δεν νοείται να παθαίνει ρωγμές μια συσκευή και στις αρχικές παρτίδες και στις τελικές. Μιλάμε για ένα διαδεδομένο πρόβλημα και μια εταιρία όπως η LG οφείλει να αλλάξει όλη τη διαδικασία παραγωγής. Δεν μιλάμε για τον τελευταίο Κινέζο κατασκευαστή. Δέχομαι όλες τις αστοχίες στις πρώτες παρτίδες. Πολλές εταιρίες έχουν παρουσιάσει θέματα σε πρώτες παρτιδες. Αλλά να εξακολουθεί να βγάζει ρωγμές ένα κινητό που κατασκευάστηκε πριν ενα μήνα, νομίζω είναι απαράδεκτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης τωρα μου ηρθε:

Θα μπορουσαν να πουν "ερχεσαι στο φτιαχνω, και επειδη ειναι δικο μου λαθος, σου δινω αλλο εναν χρονο εγγυηση για το συγκεκριμενο θεμα. Αν ξαναραγισει εντος του χρονου, στο φτιαχνω τζαμπα. Αμα δεν ραγισει, ολα καλα".

 

οταν επισκευαζεται κατι εντος εγγυησεως ανανεωνεται αυτοματα η εγγυηση για αυτο το μερος για ολη τη διαρκεια της. Απο τη στιγμη που θα επισκευαστει εχεις αλλα 2 χρονια βασει νομου να τους το ξαναπας αν το ξαναπαρουσιασει

Link to comment
Share on other sites

οταν επισκευαζεται κατι εντος εγγυησεως ανανεωνεται αυτοματα η εγγυηση για αυτο το μερος για ολη τη διαρκεια της. Απο τη στιγμη που θα επισκευαστει εχεις αλλα 2 χρονια βασει νομου να τους το ξαναπας αν το ξαναπαρουσιασει

 

Αυτό πήγα να πω και εγώ. Είναι δεδομένο αυτό. Αν αλλαχτεί οθόνη στους 23 μήνες και 29 ημέρες, τότε δεν σημαίνει ότι από την άλλη ημέρα δεν έχω εγγύηση καθόλου. Έχω κανονικά για άλλα 2 χρόνια, απλώς μόνο για την οθόνη!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...