Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τακαρε respect που εισαι ακομη εδω και βοηθάς

 

Αγαπώ g3 φίλος!

 

Το περιτριγυρίζει για να μου δώσει εμένα το 6αρι :lol::lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το περιτριγυρίζει για να μου δώσει εμένα το 6αρι :lol::lol::lol:

Χεχεχχε... Και το 6αρακι καλό είναι δεν το δίνω ακόμα αλλά αν έρθει η ώρα θα είσαι στις πρώτες επιλογές Κωστή ! Ψηνω την γυναίκα μου τώρα να δώσει το g2 να πάρουμε g3, μου έχει στοιχίσει η απώλεια! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω... χαχαχαχχα! Μέγαλη απώλεια το G3. Βρε μείνε με το G2.... Άστην εκεί να μην σου λέει ότι της τελειώνει η μπαταρία! :p Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω... χαχαχαχχα! Μέγαλη απώλεια το G3. Βρε μείνει με το G2.... Άστην εκεί να μην σου λέει ότι της τελειώνει η μπαταρία! :p

 

:lol::lol::lol: Θα της πάρω power bank να μην γκρινιάζει!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Κατοχος του G3 και σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος.....ΟΜΩΣ....μετα απο 2 μηνες χρησης και μαλιστα σκληρης,κολλησε το κινητο,ανοιγε δηλαδη και μετα απο ενα λεπτο κολλαγε και ηταν ουσιαστικα νεκρο τελειως.Το πηγα στο επισημο σερβις,καπου στην μεσογειων και κατεχακη,και το εφτιαξαν δωρεαν,αφου ειχα την εγγυηση.Μετα την επισκευη ομως εμφανιστηκε το εξης προβλημα:οταν απανταω σε εισερχομενη κληση,αυτοματα παει σε ανοιχτη ακροαση και οχι στο ακουστικο,μπορει καποιος να μου βρει καποια λυση πανω σε αυτο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Κατοχος του G3 και σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος.....ΟΜΩΣ....μετα απο 2 μηνες χρησης και μαλιστα σκληρης,κολλησε το κινητο,ανοιγε δηλαδη και μετα απο ενα λεπτο κολλαγε και ηταν ουσιαστικα νεκρο τελειως.Το πηγα στο επισημο σερβις,καπου στην μεσογειων και κατεχακη,και το εφτιαξαν δωρεαν,αφου ειχα την εγγυηση.Μετα την επισκευη ομως εμφανιστηκε το εξης προβλημα:οταν απανταω σε εισερχομενη κληση,αυτοματα παει σε ανοιχτη ακροαση και οχι στο ακουστικο,μπορει καποιος να μου βρει καποια λυση πανω σε αυτο?

Ευχαριστω!

Δοκίμασε μια επαναφορά έργοστασιακων ρυθμίσεων αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι και μετά πάλι procordia με τα ανάλογα παράπονα εννοείται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λογο διακοπων σας εχασα λιγο γυρισα εχθες και επειδη επεσε στην αντίληψη μου ενα αρθρο για το update αλλα προσπαθω να το βρω και ζορίζομαι εχει κανεις κανενα νεο??μολις το βρω θα το ανεβασω παμε με την μια λεει σε Μ

 

το βρηκα http://www.slashgear.com/android-marshmallow-update-coming-to-lg-g4-g3-not-g2-27399720/ δεν το λεει φυσικα επίσημα αλλα αναλυει τα παντα και μαλλον θα το παρουμε

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια επαναφορά έργοστασιακων ρυθμίσεων αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι και μετά πάλι procordia με τα ανάλογα παράπονα εννοείται

Ευχαριστω takaros31,

για την απαντηση,αλλα τι σημαινει ....¨"procordia με τα ανάλογα παράπονα"?

Link to comment
Share on other sites

λογο διακοπων σας εχασα λιγο γυρισα εχθες και επειδη επεσε στην αντίληψη μου ενα αρθρο για το update αλλα προσπαθω να το βρω και ζορίζομαι εχει κανεις κανενα νεο??μολις το βρω θα το ανεβασω παμε με την μια λεει σε Μ

 

το βρηκα http://www.slashgear.com/android-marshmallow-update-coming-to-lg-g4-g3-not-g2-27399720/ δεν το λεει φυσικα επίσημα αλλα αναλυει τα παντα και μαλλον θα το παρουμε

 

Μαλιστα. Διαβαζοντας το αρθρο καταλαβαινει καποιος ότι μπορει να μην παρουμε και καθολου ε; Ααααααν γουσταρει η LG δηλαδή. Ενδιαφερον...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λογο διακοπων σας εχασα λιγο γυρισα εχθες και επειδη επεσε στην αντίληψη μου ενα αρθρο για το update αλλα προσπαθω να το βρω και ζορίζομαι εχει κανεις κανενα νεο??μολις το βρω θα το ανεβασω παμε με την μια λεει σε Μ

 

το βρηκα http://www.slashgear.com/android-marshmallow-update-coming-to-lg-g4-g3-not-g2-27399720/ δεν το λεει φυσικα επίσημα αλλα αναλυει τα παντα και μαλλον θα το παρουμε

 

Μαλιστα. Διαβαζοντας το αρθρο καταλαβαινει καποιος ότι μπορει να μην παρουμε και καθολου ε; Ααααααν γουσταρει η LG δηλαδή. Ενδιαφερον...:rolleyes:

 

Δεν λένε τίποτα θεωρώ αυτά τα άρθρα. Φήμες μόνο που μπορεί να μην είναι καν έγκυρες. Αρχικά παίδες βιάζεστε για 6.0!!! Μέχρι να βγει επίσημα στην αγορά Nexus συσκευή με το 6.0 επάνω μην περιμένετε να δείτε σε εταιρικό λογισμικό. Οπότε με δεδομένο ότι θα πάμε καλό Νοέμβρη για κάτι τέτοιο τότε νωρίτερα από Χριστούγεννα, αρχές νέου έτους δεν θα περίμενα update νέας έκδοσης. Για 5.1.1 ίσως αλλά για Μ αδύνατο!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρειάζεσαι... Από την στιγμή που είσαι root έτσι και αλλιώς με Titanium διώχνεις ότι θέλεις.

 

 

αν δεν εισαι root χρειαζεται!!

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος ενος moto g 2013, αναζητω πια κατι πιο γρηγορο.

Η χρηση που κανω ειναι πολυ λιγη ομιλια, 2+ ωρες browsing και 1-2 ωρες gps με το runkeeper.

 

Αρχικα σκεφτομουν μονο το G3 αλλα διαβασα εδω για πολλα προβληματα, οπως ρωγμες και αποτομα κλεισιματα οποτε μπηκε στο παιχνιδι και το G2 για το οποιο εχω διαβασει τα καλυτερα για την αυτονομια του.

Ειναι τοσο προβληματικο το G3 εναντι του G2 και εχει τοσο χειροτερη αυτονομια ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το δεν έχεις να χάσεις κάτι ούτως ή άλλως είναι σε σημείο που δεν μπορούν να σε κατηγορησουν ότι έγινε από πέσιμο. Πραγματικά όμως πως έγινε αυτό; ξαφνικά το ανακαλυψες ή μεσολαβησε καμία πτώση ή πίεση στο κουμπί :confused:

 

δεν ξερω... οχι ξαφνικα μαλλον απο κανα ατσαλο πατημα λες να παω? αλλα που? στο μαγαζι ή κατευθειαν στο service της lg( δεν ξερω ποιο ειναι?)???

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος ενος moto g 2013, αναζητω πια κατι πιο γρηγορο.

Η χρηση που κανω ειναι πολυ λιγη ομιλια, 2+ ωρες browsing και 1-2 ωρες gps με το runkeeper.

 

Αρχικα σκεφτομουν μονο το G3 αλλα διαβασα εδω για πολλα προβληματα, οπως ρωγμες και αποτομα κλεισιματα οποτε μπηκε στο παιχνιδι και το G2 για το οποιο εχω διαβασει τα καλυτερα για την αυτονομια του.

Ειναι τοσο προβληματικο το G3 εναντι του G2 και εχει τοσο χειροτερη αυτονομια ;

 

Το G2 για την εποχη του ηταν μια απο τις καλυτερες αγορες.Ακομα και σημερα ειναι ενα τιμιο τηλεφωνο,ταχυτατο,με πολυ καλη αυτονομια,καλη καμερα και γενικα απροβληματιστο.

Το G3 καλως ή κακως θελει πειραγμα για να στρωσει.Θελει πειραγμα για να μην ζεστενεται πολυ και για να εχει μια καλυτερη αυτονομια.Ομως σε σχεση με το G2 παιρνεις μια καλυτερη και μεγαλυτερη οθονη,micro sd και αποσπωμενη μπαταρια.Λογικα και παραπανω αναβαθμισεις μιας και ειναι περσινη ναυαρχιδα.

Παντως αν στο g3 δεν μπορουσα να κανω root,δεν θα το αγοραζα.Εχει θεματα out of the box.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω... οχι ξαφνικα μαλλον απο κανα ατσαλο πατημα λες να παω? αλλα που? στο μαγαζι ή κατευθειαν στο service της lg( δεν ξερω ποιο ειναι?)???

Κατευθείαν σέρβις. Κάνε ένα search στο Google procordia λέγεται.

 

Edit :το googlαρα εγώ για εσένα! ;)

 

Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

 

 

 

21 0699 7060

 

Κάνε ένα τηλέφωνο πρώτα αν θες κλείνεις ραντεβού και έρχεται κουριερ με έξοδα δικά τους και το παίρνουν από το σπίτι σου

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο την ρωγμη που εχω εδω και 2 μηνες και καλυπτεται. καλυπτεται και η κιτρινιλα που εχει ο κολλητος μου στην οθονη? Η δεν καλυπτεται η κιτρινιλα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο την ρωγμη που εχω εδω και 2 μηνες και καλυπτεται. καλυπτεται και η κιτρινιλα που εχει ο κολλητος μου στην οθονη? Η δεν καλυπτεται η κιτρινιλα?

Και η κιτρινιλα κανονικά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν σέρβις. Κάνε ένα search στο Google procordia λέγεται.

 

Edit :το googlαρα εγώ για εσένα! ;)

 

Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

 

 

 

21 0699 7060

 

Κάνε ένα τηλέφωνο πρώτα αν θες κλείνεις ραντεβού και έρχεται κουριερ με έξοδα δικά τους και το παίρνουν από το σπίτι σου

 

αξιζει το κοπο αυτη η ταλαιπωρια??? δν θα εχω κινητο ομως αν το δωσω...

Link to comment
Share on other sites

αξιζει το κοπο αυτη η ταλαιπωρια??? δν θα εχω κινητο ομως αν το δωσω...

Εσύ ξέρεις my friend ανάλογα το πως το νιώθεις. Εμένα θα με ξενερωνε. Ζήτα αν υπάρχει κινητό αντικατάστασης σε κάποια παιδιά έχουν δώσει ενα g3 μέχρι να φτιαχτεί το δικό τους αλλά αν θυμάμαι είχαν συσκευές που προοριζόταν για Ελλάδα. Ρώτα δεν έχεις κάτι να χάσεις και πες τους ότι δεν έχεις κινητό να κάνεις την δουλειά σου και σου είναι απαραίτητο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν λένε τίποτα θεωρώ αυτά τα άρθρα. Φήμες μόνο που μπορεί να μην είναι καν έγκυρες. Αρχικά παίδες βιάζεστε για 6.0!!! Μέχρι να βγει επίσημα στην αγορά Nexus συσκευή με το 6.0 επάνω μην περιμένετε να δείτε σε εταιρικό λογισμικό. Οπότε με δεδομένο ότι θα πάμε καλό Νοέμβρη για κάτι τέτοιο τότε νωρίτερα από Χριστούγεννα, αρχές νέου έτους δεν θα περίμενα update νέας έκδοσης. Για 5.1.1 ίσως αλλά για Μ αδύνατο!!!

Συμφωνώ 100% με τα λεγομενα σου Κωστα. Εγω απλα πιστεύω (γι'αυτό εβαλα και το συγκεκριμένο smilie) οτι οχι απλα M δεν θα παρει το G3, αλλα ούτε καν 5.1.1. Αυτη ειναι η προσωπικη μου εκτιμηση, μακαρι να 'μαι λαθος. Για 5.1.1 ομως, εκτος του οτι δεν θα εφερνε σημαντικες αλλαγες, μου φαίνεται πλεον να ειναι και λιγο αργα για να την βγαλουν ενω για 6.0 θα πηγαινε πολυυυυυ μακρια η βαλιτσα οπως και εσυ λες. Δεν θα μου εκανε καμια εντύπωση αν διαβαζαμε καμια μερα πως η LG αποφασισε οτι το G3 θα παραμεινει ως εχει. Το εχουμε ξαναζήσει αυτο, εγω ειχα G Pro και δεν πηραμε τιποτα τότε.

Link to comment
Share on other sites

αμα το κάνει αυτό σε ναυαρχίδα θα είναι απλά τραγικοί και μόνο χάσιμο θα έχουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με τα λεγομενα σου Κωστα. Εγω απλα πιστεύω (γι'αυτό εβαλα και το συγκεκριμένο smilie) οτι οχι απλα M δεν θα παρει το G3, αλλα ούτε καν 5.1.1. Αυτη ειναι η προσωπικη μου εκτιμηση, μακαρι να 'μαι λαθος. Για 5.1.1 ομως, εκτος του οτι δεν θα εφερνε σημαντικες αλλαγες, μου φαίνεται πλεον να ειναι και λιγο αργα για να την βγαλουν ενω για 6.0 θα πηγαινε πολυυυυυ μακρια η βαλιτσα οπως και εσυ λες. Δεν θα μου εκανε καμια εντύπωση αν διαβαζαμε καμια μερα πως η LG αποφασισε οτι το G3 θα παραμεινει ως εχει. Το εχουμε ξαναζήσει αυτο, εγω ειχα G Pro και δεν πηραμε τιποτα τότε.

 

Θα είναι τεράστιο φάουλ από την LG αν το κάνει αυτό για κινητό που είναι ακόμα μέσα στην διετία, να σταματήσει την υποστήριξη του ουσιαστικά στον πρώτο χρόνο αφού η 20h και 20p που έχουν οι περισσότερες συσκευές είναι από τα τέλη Άνοιξης. 5.1.1 θεωρώ ότι τον 10ο ή 11ο θα δούμε. Πιθανόν και με UI4. Μην ξεχνάμε ότι το G2 έχει 5.0.2 νομίζω. Πιο νέα από εμάς δηλαδή. Όλα αυτά δεν παύουν να είναι εκτιμήσεις και μόνο αυτό. Θα δείξει. Προσωπικά δεν σκάω τόσο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις my friend ανάλογα το πως το νιώθεις. Εμένα θα με ξενερωνε. Ζήτα αν υπάρχει κινητό αντικατάστασης σε κάποια παιδιά έχουν δώσει ενα g3 μέχρι να φτιαχτεί το δικό τους αλλά αν θυμάμαι είχαν συσκευές που προοριζόταν για Ελλάδα. Ρώτα δεν έχεις κάτι να χάσεις και πες τους ότι δεν έχεις κινητό να κάνεις την δουλειά σου και σου είναι απαραίτητο

 

εγω νομιζα οτι το φτιαχνουν επι τοπου και το βλεπεις κιολας απο ενα σαλονακι ετσι ειχα ακουσει... δεν ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζα οτι το φτιαχνουν επι τοπου και το βλεπεις κιολας απο ενα σαλονακι ετσι ειχα ακουσει... δεν ισχυει?

Και βέβαια ίσχυει σε περίπτωση που θες να το πας εσύ εναλλακτική σου έδωσα σε περίπτωση που βαριέσαι ;) όπως και να έχει κανένα ένα τηλέφωνο να δεις αν υπάρχει ανταλλατικό μην πας τσάμπα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...