Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εταιρια ειναι αυτη και που ειναι?

Είναι το επίσημο service της LG.

 

Θα μπορύσες να κοιτάξεις στο Google.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδεια συνεχιζει το ιδιο προβλημα.μολις ζεσταθει το τηλεφωνο σε 4 λεπτα περιπου η οθονη σβηνει και δεν ανοιγει αν δεν κρυωση το τηλεφωνο.πρεπει να εχει προβλημα.το εχει κανει σε κανεναν αλλον αυτο?επισης ξερει καποιος που το στελνω για σερβις το εχω αγορασει απο το kaisershop πριν εξι μηνες.εχω εγγυηση αλλα που πρεπει να το στειλω?please ασ απαντησει καποιος που ξερει!!!!!!!!!!

 

Εγώ πριν το στείλω θα δοκίμαζα ένα factory reset αλλά εδώ είναι το σημαντικό. !!!! Χωρίς να κατεβάσω καμία εφαρμογή από το Play. Μόνο αυτές που έχει ήδη εγκατεστημένες. Είναι πιθανό κάποια εφαρμογή που έχεις να μένει συνέχεια ανοιχτή και να χρησιμοποιεί μεγάλο φορτίο στον επεξεργαστή με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται. Και ενώ παράλληλα εσύ ασχολείσαι με κάτι άλλο τρέχει και αυτό και δημιουργεί το πρόβλημα.

Βέβαια ίσως όντως έχεις πρόβλημα αλλά αφού θα το κάνεις το reset πριν το στείλεις, γιατί να μην το δοκιμάσεις και 1-2 μέρες έτσι σκέτο να δεις. :):)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Επεσε το κιν. απο την τσεπη ενω φορουσα την quick circle..καιν εσπασε η οθονη.

Δεν λειτουργει καθολου το touchscreen.

Τι μπορω να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω..Ξερεις ποσο παει το κουστουμι? Και που να το στειλω-απευθυνθω??

 

Γύρω στα 140€ αλλά πάρε πρώτα τηλέφωνο να δεις αν έχουν ανταλλακτικά για το χρώμα της συσκευής σου. Αν έχει και την πας εσυ την συσκευή σε καμιά ώρα θα το έχεις πάρει κιόλας.

 

Procordia  

 

Διεύθυνση Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

Τηλέφωνο:21 0699 7060

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες τι εκδοση του μαρκετ εχετε??βγηκε πριν 2 μερες η 5.8.11 ???εγω εχω την 5.8.8

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

5.7.10 εγω...Πως ελεγχω για updates; ή ερχονται κανονικα οπως ολα τα apps;

 

το 5.8.8 επρεπε ειδη να το ειχες παρει νομιζω βγηκε 1 του μηνα γινεται αυτοματα τωρα το 5.8.11 βγηκε πριν 2 μερες αλλα ακομα οχι επισημα απο τι διαβαζω επομενος θα γινει στα κοντα παντως αν θες το περνας υπαρχει εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

5.7.10 και εγω αλλα πατωντας πανω στο νουμερο βγαινει ειδοποιηση για νεα εκδοση.

ειναι η 5.8.8 καντην παντως να ξερεται πως οταν περνεις καινουριο τηλ πρεπει να πας να σεταρεις απο την αρχη τις ρυθμίσεις του μαρκετ ωστε να παίρνεις οτι καινουριο υπαρχει αυτοματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να ρουφάει τόσο πολύ μπαταρία με αναμμένα τα δεδομένα?????

Τώρα στις διακοπές, χρησιμοποιουσα το internet του κινητού και το φόρτιζα 2 φορές τη μέρα....

Συν την υπερθέρμανση κλπ... Μεγάλο FAIL το κινητό τελικά....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να ρουφάει τόσο πολύ μπαταρία με αναμμένα τα δεδομένα?????

Τώρα στις διακοπές, χρησιμοποιουσα το internet του κινητού και το φόρτιζα 2 φορές τη μέρα....

Συν την υπερθέρμανση κλπ... Μεγάλο FAIL το κινητό τελικά....

Δυστυχως αν τυχον το αφησεις στοκ η αληθεια αυτη ειναι.Στην αρχη σε εντυπωσιαζει αλλα στη συνεχεια βλεπεις οτι τα κουσουρια του ειναι αρκετα.

Απο την αλλη εμεις που το πειραζουμε βλεπουμε ενα αλλο τηλεφωνο,καπως καλυτερο και πιο ανεκτο.

Χωρις αυτο να σημαινει ομως οτι αν παρεις galaxy s6 ή G4 θα δεις καλυτερη αυτονομια.

Καθε χρονο και χειροτερα ισχυει εδω..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κινητό με καλή αυτονομία με δεδομένα. δυστυχώς στην ελλάδα το δίκτυο είναι τραγελαφικό και αν είσαι σε περιοχή με χάλια σήμα ότι κινητό και να πάρεις θα στην ρουφάει σε χρόνο dt.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να ρουφάει τόσο πολύ μπαταρία με αναμμένα τα δεδομένα?????

Τώρα στις διακοπές, χρησιμοποιουσα το internet του κινητού και το φόρτιζα 2 φορές τη μέρα....

Συν την υπερθέρμανση κλπ... Μεγάλο FAIL το κινητό τελικά....

 

Ε οχι και δυο φορες την ημερα.Το κινητο ναι ειναι fail και για μενα σε πολλα θεματα,αλλα για την αυτονομια του (με τετοια οθονη) δεν μπορεις να πεις τιποτα.Δεν ξερω τι και πως ,αλλα εμενα την μερα θα μου την βγαλει οτι και να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αν τυχον το αφησεις στοκ η αληθεια αυτη ειναι.Στην αρχη σε εντυπωσιαζει αλλα στη συνεχεια βλεπεις οτι τα κουσουρια του ειναι αρκετα.

Απο την αλλη εμεις που το πειραζουμε βλεπουμε ενα αλλο τηλεφωνο,καπως καλυτερο και πιο ανεκτο.

Χωρις αυτο να σημαινει ομως οτι αν παρεις galaxy s6 ή G4 θα δεις καλυτερη αυτονομια.

Καθε χρονο και χειροτερα ισχυει εδω..

 

Συμφωνω απολύτως φίλε μου... αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα να το πειραξω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε οχι και δυο φορες την ημερα.Το κινητο ναι ειναι fail και για μενα σε πολλα θεματα,αλλα για την αυτονομια του (με τετοια οθονη) δεν μπορεις να πεις τιποτα.Δεν ξερω τι και πως ,αλλα εμενα την μερα θα μου την βγαλει οτι και να γινει.

 

Και όμως τη ρούφαγε σαν σφουγγάρι... απο την άλλη, η χρήση είναι τελείως υποκειμενική... αν το κοιτάς μονο ας πουμε, ισως και να βγάλεις 2 μέρες άνετα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπάρχει κινητό με καλή αυτονομία με δεδομένα. δυστυχώς στην ελλάδα το δίκτυο είναι τραγελαφικό και αν είσαι σε περιοχή με χάλια σήμα ότι κινητό και να πάρεις θα στην ρουφάει σε χρόνο dt.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο έπαθα φίλε μου... Οσο χάλια μπορείς να πεις το Η

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνει πάντα να βρει καλύτερο σήμα με τα ντατα ανοιχτά για αυτό και γίνεται αυτό με την μπαταρία.εδώ ένα xperia που είχα που έβγαζε 4-5 μέρες όταν άνοιγα ντατα δεν κράταγε ούτε μέρα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω αυριο το πρωι να το κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που μου προτειναι ο φιλος και θα δω χωρις καμια εφαρμογη απο google play.μακαρι να ειναι το προβλημα αυτο που μου ανεφερες
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω αυριο το πρωι να το κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που μου προτειναι ο φιλος και θα δω χωρις καμια εφαρμογη απο google play.μακαρι να ειναι το προβλημα αυτο που μου ανεφερες

Απλώς θα σιγουρευτεις... Έτσι και αλλιώς θα το έκανες πριν το πας για service.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά, ρώτησα και προχθές, την θερμοκρασία του κινητού πώς την βλέπουμε; απο την εφαρμογή cpu-2; και πώς την βρίσκω; για βοηθήστε. Ευχαριστώ. Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά, ρώτησα και προχθές, την θερμοκρασία του κινητού πώς την βλέπουμε; απο την εφαρμογή cpu-2; και πώς την βρίσκω; για βοηθήστε. Ευχαριστώ.

Η εφαρμογή λέγεται cpu-z και την κατεβάζεις από playstore

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά, ρώτησα και προχθές, την θερμοκρασία του κινητού πώς την βλέπουμε; απο την εφαρμογή cpu-2; και πώς την βρίσκω; για βοηθήστε. Ευχαριστώ.

 

Έλα ρε συντοπίτη... Google it. Θα το είχες βρει αμέσως

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ο kiris σου ειχε στειλει και λινκ... Η εφαρμογη ειναι η cpu-z οπως σου ειχα πει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...