Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το resolution mod τι κανει ακριβως ρε παιδια? αξιζει να το βαλω?

 

Χαμηλωνει την αναλυση της οθονης για να κανει υποτιθεται οικονομια στην μπαταρια.

Αν αξιζει εσυ θα το κρινεις.Εγω παντως δεν το εχω βαλει λογω cloudy 2.5 που εχει G4 ui

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαμηλωνει την αναλυση της οθονης για να κανει υποτιθεται οικονομια στην μπαταρια.

Αν αξιζει εσυ θα το κρινεις.Εγω παντως δεν το εχω βαλει λογω cloudy 2.5 που εχει G4 ui

 

Εγω που το δοκιμασα με nova launcher το κινητο παει σφαιρα και δεν ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια.Η διαφορα στην αναλυση ειναι τοσο μικρη που δεν θα καταλαβεις κατι.Με την μπαταρια απο την αλλη μην περιμενεις να αλλαξει κατι,αντε να βγαλεις 5-10 λεπτα παραπανω ανοιχτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μοντ το συζητάμε στις τροποποιησεις.

 

Γιώργο κανείς δεν ξέρει πότε έρχονται οι αναβαθμίσεις. Θα έρθουν όταν είναι να έρθουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..Η κρυπτογράφηση του τηλεφώνου απο τις ρυθμίσεις τι ειναι;

 

Τα αρχεία σου δεν θα μπορούν να διαβαστούν απο άλλη συσκευή αν εξαχθούν απο την δική σου.

Δεν το προτείνω γιατί "ζορίζει" ελάχιστα το σύστημα χωρίς να κερδίζεις κάτι ουσιαστικά.

Εκτός αν έχεις κρατικά μυστικά και θέλεις την πλήρη ασφάλεια των δεδομένων σου.

Καλό είναι να κάνεις κρυπτογράφηση αν και πριν πουλήσεις το τηλέφωνο. Έτσι εξασφαλίζεις ότι δεν θα μπορέσει κανείς να δει τα αρχεία σου. Γιατί ακόμη και εργοστασιακές ρυθμίσεις να βάλεις, υπάρχει τρόπος ανάκτησης.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..Η κρυπτογράφηση του τηλεφώνου απο τις ρυθμίσεις τι ειναι;

 

Για μένα δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο γιατί η επιβάρυνση θα είναι πιστεύω κάτι περισσότερο από αντιληπτή στο G3.

Αρκεί πχ. στο google drive να έχεις ενεργοποιημένη την κρυπτογράφηση των δεδομένων του (αν δεν είναι ήδη) και είσαι ok αργότερα με καλύτερο hardware ασφαλώς.

Είχα δε διαβάσει ότι αν ενεργοποιηθεί γενική κρυπτογράφηση μετά δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις αν και δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο το γράφω μήπως και σημαίνει κάτι.

Αν γνωρίζει κανείς περισσότερα καλό είναι να μας ενημέρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Βρέ Παιδιά το nova launcher, τι είναι;

 

Ένας διαφορετικός launcher από αυτόν του κινητού. Θα είναι πιο σβελτο δεν θα ανεβάζει θερμοκρασια και δεν θα κολλάει...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ένας διαφορετικός launcher από αυτόν του κινητού. Θα είναι πιο σβελτο δεν θα ανεβάζει θερμοκρασια και δεν θα κολλάει...

 

αλλά θα είναι πιο άσχημο! ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά... Δεν νομίζω ότι γίνεται πιο άσχημο. Κάθε άλλο!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το γούστο του ιδιοκτήτη... Έχει τόσα πολλά themes που το όλο "στήσιμο" ουσιαστικά είναι πάνω στον χρήστη. Όρεξη να έχεις να πειραματίζεσαι...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο το nova μπορείτε να τον κάνετε εμφανισιακά όπως θελετε (π.χ. σαν το stock launcher της lg)

Σχεδόν άπειρες επιλογές παραμετροποιησης, πολύ μπορούσα σε ταχύτητα & τα gestures εξυπηρετικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Και εάν περάσεις τον nova launcher, χάνεις μετα την εγγύηση σε περίπτωση βλάβης του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως όχι.δεν χάνεις εγγύηση επειδή περνάς ότι app θες.μόνο αν κάνεις ρουτ ή καστομ ρομ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εάν περάσεις τον nova launcher, χάνεις μετα την εγγύηση σε περίπτωση βλάβης του κινητού;

Φίλε μου στο play store το βρίσκεις είναι απλή εφαρμογή. Μην αγχώνεσαι βάλτο και αν δεν σου αρέσει βγαίνει με μια απλή απεγκατασταση.

 

Αν θες ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271010 στις τελευταίες σελίδες να δεις περί τίνος πρόκειται.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισουμε κατι με την θερμοκρασια του κινητου ,διοτι το δικο μου για καποιο λογο μου φαινεται παρα πολυ ζεστο στο χερι.Ερχομαι απο lg g2 το οποιο καταλαβαινεις την θερμοκρασια μετα απο 10-15 λεπτα χρησης στο χερι(μιλαω παντα για το πισω πανω μερος της συσκευης στα πληκτρα εντασης).Το g3 απο την αλλη μετα απο 2-3 λεπτα το καταλαβαινω.Ειναι λογικο ρε παιδια?Και δεν μιλαμε για χρηση παιχνιδιων αλλα για wifi + chrome .Ασε που αν παω να βγαλω πανοραμικη φωτο κατω απο τον ηλιο μιλαμε για θερμοκρασιες 80+.Δεν θελω να ξαναπαω procordia για αλλαγη οθονης κουρασε η κατασταση.Και τα δικα σας τοσο ευκολα ζεσταινονται ή η συσκευη μου εχει θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισουμε κατι με την θερμοκρασια του κινητου ,διοτι το δικο μου για καποιο λογο μου φαινεται παρα πολυ ζεστο στο χερι.Ερχομαι απο lg g2 το οποιο καταλαβαινεις την θερμοκρασια μετα απο 10-15 λεπτα χρησης στο χερι(μιλαω παντα για το πισω πανω μερος της συσκευης στα πληκτρα εντασης).Το g3 απο την αλλη μετα απο 2-3 λεπτα το καταλαβαινω.Ειναι λογικο ρε παιδια?Και δεν μιλαμε για χρηση παιχνιδιων αλλα για wifi + chrome .Ασε που αν παω να βγαλω πανοραμικη φωτο κατω απο τον ηλιο μιλαμε για θερμοκρασιες 80+.Δεν θελω να ξαναπαω procordia για αλλαγη οθονης κουρασε η κατασταση.Και τα δικα σας τοσο ευκολα ζεσταινονται ή η συσκευη μου εχει θεμα?

 

 

εμένα με απλό browsing , facebook , whatsup ανέβαζε 85+ άρα νομίζω είναι φυσιολογικό και οτι γενικά σε αυτές τις θερμοκρασίες παίζει το κινητό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εάν περάσεις τον nova launcher, χάνεις μετα την εγγύηση σε περίπτωση βλάβης του κινητού;

 

οχι ρε τρελε εφαρμογη ειναι στο μαρκετ οπως ολες!! γραφεται ολοι ειναι ποιο γρηγορο και τετοια να φανταστω πως εσεις που το λετε εχετε το 16gb γιατι το 32gb δεν κολλαει ποτε και σε τιποτα...αν και μου φαινεται περιεργο να κολλαει και το αλλο τα 2 Gb ram ειναι μια χαρα και γενικα δεν εχω δει απο κανενα να παραπονεθει για κολληματα ειπαμε εχει θεματακια αλλα τετοια οχι ρε μαγκιες υπερβολικους σας βρισκω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε τρελε εφαρμογη ειναι στο μαρκετ οπως ολες!! γραφεται ολοι ειναι ποιο γρηγορο και τετοια να φανταστω πως εσεις που το λετε εχετε το 16gb γιατι το 32gb δεν κολλαει ποτε και σε τιποτα...αν και μου φαινεται περιεργο να κολλαει και το αλλο τα 2 Gb ram ειναι μια χαρα και γενικα δεν εχω δει απο κανενα να παραπονεθει για κολληματα ειπαμε εχει θεματακια αλλα τετοια οχι ρε μαγκιες υπερβολικους σας βρισκω!!

Γενικά τα κάνει πιο σβελτο από το ui της LG δοκίμασε το. Εγώ είχα 32αρι δεν είχα κολλήματα και τέτοια. Βέβαια στο τέλος κατέληγα πάντα στο στοκ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα κάνει πιο σβελτο από το ui της LG δοκίμασε το. Εγώ είχα 32αρι δεν είχα κολλήματα και τέτοια. Βέβαια στο τέλος κατέληγα πάντα στο στοκ.

 

μπα αδερφε δεν το βαζω καν εμενα το τηλ πεταει και ειναι τερμα φορτομενο απο εφαρμογες και αλλα ψιψιψονια.....ακομα και το dev settings που το δοκιμασα 3 μερες απο 1χ σε 5χ το ξαναγυρισα σε 1χ γιατι δεν βρηκα λογο σε αυτη την συσκευη να χασω τοσα καλουδια στην εναλλαγη βασικα δεν ειχα θεμα γενικοτερα και δοκιμασα και δεν μου αρεσε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μπα αδερφε δεν το βαζω καν εμενα το τηλ πεταει και ειναι τερμα φορτομενο απο εφαρμογες και αλλα ψιψιψονια.....ακομα και το dev settings που το δοκιμασα 3 μερες απο 1χ σε 5χ το ξαναγυρισα σε 1χ γιατι δεν βρηκα λογο σε αυτη την συσκευη να χασω τοσα καλουδια στην εναλλαγη βασικα δεν ειχα θεμα γενικοτερα και δοκιμασα και δεν μου αρεσε!

 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου! Πάντα υποστήριζα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και ακόμα το θεωρώ απο τα καλύτερα που είχα. Στα δικά μου χέρια δεν έβγαλε κανένα σοβαρό θέμα και πήγαινε μπάλα εκτός απο μικρο προβλήματα που πιο πολύ ήταν θέμα ui σε συνδυασμό με lollipop.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισουμε κατι με την θερμοκρασια του κινητου ,διοτι το δικο μου για καποιο λογο μου φαινεται παρα πολυ ζεστο στο χερι.Ερχομαι απο lg g2 το οποιο καταλαβαινεις την θερμοκρασια μετα απο 10-15 λεπτα χρησης στο χερι(μιλαω παντα για το πισω πανω μερος της συσκευης στα πληκτρα εντασης).Το g3 απο την αλλη μετα απο 2-3 λεπτα το καταλαβαινω.Ειναι λογικο ρε παιδια?Και δεν μιλαμε για χρηση παιχνιδιων αλλα για wifi + chrome .Ασε που αν παω να βγαλω πανοραμικη φωτο κατω απο τον ηλιο μιλαμε για θερμοκρασιες 80+.Δεν θελω να ξαναπαω procordia για αλλαγη οθονης κουρασε η κατασταση.Και τα δικα σας τοσο ευκολα ζεσταινονται ή η συσκευη μου εχει θεμα?

 

Ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία το κινητό. Αν κάνεις το λάθος και είσαι σε καμία παραλία για μαύρισμα μην κάνεις το λάθος να το έχεις στον ήλιο και να είσαι μέσα στο ίντερνετ και να τραβας βίντεο. 90 βαθμούς θα βλέπεις και η σβήνει.

Τι να κάνουμε έτσι είναι το κινητό παιδιά. Όλα ζεσταίνονται για αυτό προσοχή.

Ίσως λέω ίσως αν ήταν με 8 πύρινες και υπήρχε πιο σωστή διαχείριση δεν θα ανέβαζε θερμοκρασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου! Πάντα υποστήριζα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και ακόμα το θεωρώ απο τα καλύτερα που είχα. Στα δικά μου χέρια δεν έβγαλε κανένα σοβαρό θέμα και πήγαινε μπάλα εκτός απο μικρο προβλήματα που πιο πολύ ήταν θέμα ui σε συνδυασμό με lollipop.

 

Καταπληκτικό κινητό αν....... Ένα mate 7 θα ήθελα να το χτυπήσω αργότερα...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία το κινητό. Αν κάνεις το λάθος και είσαι σε καμία παραλία για μαύρισμα μην κάνεις το λάθος να το έχεις στον ήλιο και να είσαι μέσα στο ίντερνετ και να τραβας βίντεο. 90 βαθμούς θα βλέπεις και η σβήνει.

Τι να κάνουμε έτσι είναι το κινητό παιδιά. Όλα ζεσταίνονται για αυτό προσοχή.

Ίσως λέω ίσως αν ήταν με 8 πύρινες και υπήρχε πιο σωστή διαχείριση δεν θα ανέβαζε θερμοκρασία.

 

Ο επεξεργαστής μια χαρά είναι ο συνδυασμός με την οθόνη το ζεματάει... Βασικά το panel πρέπει να είναι γενικά ζεστό γιατί το nexus με ίδια ανάλυση δεν ανεβάζει τόσο ψιλά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κατω απο τον ηλιο και με εφαρμογες τυπου gazzetta και tapatalk αλλα και quizdom ναι μεν το ενιωθα πιο ζεστο αλλα οχι και σε σημειο να μην χρησιμοποιειται...Επισης χρησιμοποιωντας θηκη(της LG)ειδα πιο ψηλες θερμοκρασίες μεν,αλλα αφενός δεν ενιωθα την ζεστη στο χερι μου και αφετερου δεν μου εχει κανει ποτε επανεκκινηση...Σημειωτεον οτι την ωρα που το χρησιμοποιω στην παραλια πολλες φορες το φορτιζω απο το powerbank και οτι ειναι παρτιδας Μαρτιου του 15 αν παιζει καποιο ρολο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...