Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το ΙΜΕΙ μου στο http://sndeep.info/en, και μου έβγαλε τα παρακάτω:

Made in: Korea (λογικό)

Made for: HUTCHISON (??? τι είναι τούτο;;; σε εσάς βγάζει κάτι αντίστοιχο;;;)

 

Επίσης, με το LG Phone From εμφανίζει τα παρακάτω:

Provider: 6IT

Provider name: HUTCHISON

 

ρωτώ γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν είναι branded ή όχι, καθώς όταν έκανα update σε lollipop με το επίσημο LGMobile Support Tool μου έβαλε και ένα wallpaper της tre.it (ιταλική εταιρία) χωρίς όμως κανένα άλλο bloatware.

 

ευχαριστώ σε όσους το τσεκάρουν με το δικό τους ΙΜΕΙ. Θυμίζω, για να δείτε το ΙΜΕΙ: *#06#

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν το πήρες απο το ΚΑΙΖΕΡ,μαλλον ειναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας.Εγω που το πήρα απο κει και εκανα το τεστ που ειπες,ειναι Κορεας,φτιαγμένο για FRA,μαλλον εννοεί Γαλλία και μου εβγαλε οτι ειναι φτιαγμένο το Μάρτη που μας πέρασε,ηλικια 3 μηνών και οτι είναι ''καθαρό''.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ΙΜΕΙ μου στο http://sndeep.info/en, και μου έβγαλε τα παρακάτω:

Made in: Korea (λογικό)

Made for: HUTCHISON (??? τι είναι τούτο;;; σε εσάς βγάζει κάτι αντίστοιχο;;;)

 

Επίσης, με το LG Phone From εμφανίζει τα παρακάτω:

Provider: 6IT

Provider name: HUTCHISON

 

ρωτώ γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν είναι branded ή όχι, καθώς όταν έκανα update σε lollipop με το επίσημο LGMobile Support Tool μου έβαλε και ένα wallpaper της tre.it (ιταλική εταιρία) χωρίς όμως κανένα άλλο bloatware.

 

ευχαριστώ σε όσους το τσεκάρουν με το δικό τους ΙΜΕΙ. Θυμίζω, για να δείτε το ΙΜΕΙ: *#06#

 

το provider 6it νομίζω είναι branded, ιταλικό.

 

Και μια φίλη μου που είχε 16αρι branded tre.it μόνο στο κλείδωμα το έβγαζε ούτε καν στην εκκίνηση.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το provider 6it νομίζω είναι branded, ιταλικό.

 

Και μια φίλη μου που είχε 16αρι branded tre.it μόνο στο κλείδωμα το έβγαζε ούτε καν στην εκκίνηση.

 

ωραία... θα το αφήσω ως έχει βασικά, άλλοστε δεν έχει πρόβλημα εγγύησης αφού είναι αγορασμένο από Ευρώπη και δεν έχει τίποτε bloatware μέσα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ωραία... θα το αφήσω ως έχει βασικά, άλλοστε δεν έχει πρόβλημα εγγύησης αφού είναι αγορασμένο από Ευρώπη και δεν έχει τίποτε bloatware μέσα.

 

ναι μια χαρά είναι. Απλά της φίλης μου είχε καθυστερήσει λίγο με την lollilop γύρω στις 3 βδομάδες σε σχέση με το πότε την πήρα εγώ κατα τ'αλλα δεν είχε κανένα θέμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλος! περιμένουμε και ένα mini συγκριτικό μόλις βγάλεις τα πρώτα συμπεράσματα! Καλή συνέχεια!

 

Aκουστε λοιπον τα υπερ και κατα μεχρι στιγμης....

Ζ3:...Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης (δεν τριζει τιποτα οτι και να κανεις)

καλυτερη αυτονομια (ασχολουμαι μαζι του 3 μερες και ειναι στο 30% η μπαταρια)

οθονη με πιο ζωντανα χρωματα, ιδιες γωνιες θεασης και λιγοτερο ξεκουραστη απο αυτη του lg

ταχυτητα λιγο πιο γρηγορο απο το lg (μαλλον λογω οθονης) αλλα και το λειτουργικο του μου φαινεται λιγο πιο ελαφρυ αν και οχι τοσο χρηστικο οσο του lg

καμερα ισως ελαφρως χειροτερη (δεν ασχοληθηκα πολυ)

ηχος παρα πολυ χειροτερος (το g3 εχει ηχειαρα)

Αυτα σε γενικες γραμμες........αν θελετε καμμια αλλη πληροφορια ρωτηστε....:)

Link to comment
Share on other sites

Aκουστε λοιπον τα υπερ και κατα μεχρι στιγμης....

Ζ3:...Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης (δεν τριζει τιποτα οτι και να κανεις)

καλυτερη αυτονομια (ασχολουμαι μαζι του 3 μερες και ειναι στο 30% η μπαταρια)

οθονη με πιο ζωντανα χρωματα, ιδιες γωνιες θεασης και λιγοτερο ξεκουραστη απο αυτη του lg

ταχυτητα λιγο πιο γρηγορο απο το lg (μαλλον λογω οθονης) αλλα και το λειτουργικο του μου φαινεται λιγο πιο ελαφρυ αν και οχι τοσο χρηστικο οσο του lg

καμερα ισως ελαφρως χειροτερη (δεν ασχοληθηκα πολυ)

ηχος παρα πολυ χειροτερος (το g3 εχει ηχειαρα)

Αυτα σε γενικες γραμμες........αν θελετε καμμια αλλη πληροφορια ρωτηστε....:)

εμένα με κάλυψες! Είναι πολύ αξιόλογο σίγουρα και στο μόνο που χάνει η Sony είναι το marketing τίποτα άλλο. Αξίζει πιστεύεις μια μετάβαση ή είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα? Ή διαφορά στα μεγέθη των οθονών την καταλαβαίνεις γιατί από τότε που ανέβηκα δεν έχω πέσει για να δω αν θα μου κακοφανει.. :p

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χαλάει μόνο το UI και τα τεράστια bezels. Αλλιώς και developement ίσως έχει καλύτερο καθώς νομίζω η Sony αφήνει ξεκλείδωμα αν δεν κάνω λάθος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εμένα με κάλυψες! Είναι πολύ αξιόλογο σίγουρα και στο μόνο που χάνει η Sony είναι το marketing τίποτα άλλο. Αξίζει πιστεύεις μια μετάβαση ή είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα? Ή διαφορά στα μεγέθη των οθονών την καταλαβαίνεις γιατί από τότε που ανέβηκα δεν έχω πέσει για να δω αν θα μου κακοφανει.. :p

 

Για μενα στα ιδια ειναι....(αν μπορουσα να ξαναπαρω g3 θα το επαιρνα, αλλα μονο αυτο με τα 3 γιγα που ετσι και αλλιως ειχα). Η οθονη ειναι λιγο μικροτερη αλλα οχι τοσο που να με χαλαει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα με χαλάει μόνο το UI και τα τεράστια bezels. Αλλιώς και developement ίσως έχει καλύτερο καθώς νομίζω η Sony αφήνει ξεκλείδωμα αν δεν κάνω λάθος.

 

το ui οντως ειναι λιγο πιο δυσκολο (θελει λιγο ψαξιμο) αλλα αυτο με τα ''τεραστια'' bezels δεν το καταλαβαινω....πανω και κατω οντως υπαρχει μεγαλο κενο αλλα ειναι λογω των στερεοφωνικων ηχειων που εχει, αλλα δεξια αριστερα ειναι σαν το g3....

Link to comment
Share on other sites

το ui οντως ειναι λιγο πιο δυσκολο (θελει λιγο ψαξιμο) αλλα αυτο με τα ''τεραστια'' bezels δεν το καταλαβαινω....πανω και κατω οντως υπαρχει μεγαλο κενο αλλα ειναι λογω των στερεοφωνικων ηχειων που εχει, αλλα δεξια αριστερα ειναι σαν το g3....

 

Αρκούν αυτά. Μόνο αν σκεφτείς ότι έχει ίδιες σχεδόν διαστάσεις με το G3 με 0,3" μικρότερη οθόνη. ~70% έχει το Ζ3 και 75% αναλογία οθόνης σε κινητό. Εμένα μου χαλάει την αισθητική. Ίδιος λόγος που με χαλάει το iphone 6 + 6 plus. Και εκεί υπάρχει και ένα hardware button να πω ΟΚ.

Τέσπα θα μπούμε σε VS και θα βγούμε off topic

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρκούν αυτά. Μόνο αν σκεφτείς ότι έχει ίδιες σχεδόν διαστάσεις με το G3 με 0,3" μικρότερη οθόνη. ~70% έχει το Ζ3 και 75% αναλογία οθόνης σε κινητό. Εμένα μου χαλάει την αισθητική. Ίδιος λόγος που με χαλάει το iphone 6 + 6 plus. Και εκεί υπάρχει και ένα hardware button να πω ΟΚ.

Τέσπα θα μπούμε σε VS και θα βγούμε off topic

Συμφωνω μαζι σου......παντως να ξερεις δεν ειναι τοσο τραγικα...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα πάλι μόνο 1 πράγμα με χαλάει με το z3... η τιμή:O

οντως δεν εχω καταλαβει γιατι εχει 60 ευρω παραπανω απο το g3 ...:worry: λογω γιαλιου πισω;

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του hands free τι έγινε τελικά;

Είναι θέμα διακόπτη ή εφαρμογής τουλάχιστον από την τελευταία ενημέρωσή και μετά;

Το παρουσιάζει ακόμα και με την επιλογή ακουστικά bluetooth στο off;

Στο δικό μου δεν συναντώ πρόβλημα, έτσι για την απορία.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις αυτο που ειχα γραψει εγω, το βραδυ το εβαλα να παιζει με τα ιδια ακουστικα που εμφανισε το προβλημα και επαιζε μια χαρα για κανα μισαωρο...Δεν ξερω τι το προκαλεσε και δεν πηγα γυμναστηριο για να αναπαραγω ακριβως τις συνθηκες κατα τη διαρκεια του προβληματος...Αλλα προς το παρον παιζει μια χαρα ξανα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιος ειχε ρωτησει για τη μεμβρανη της nillkin που μπαινει στην πισω καμερα του κινητου εχω να πω οτι τουλαχιστον σε φωτογραφιες με φλας το αποτελεσμα ειναι αθλιο... Εγω το εβγαλα και το πεταξα επι τοπου...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με lolipop κερδίζω κάτι;

 

Καλύτερη διαχείριση μνήμης, καλύτερη απόκριση συσκευής (λόγο του πρώτου), αισθητικές αλλαγές (οι οποίες προσωπικά μου αρέσουν, αλλά είναι θέμα γούστου), θεωρητικά καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (δεν είδα διαφορά), γλυφιτζούρι αντί σοκολάτας, νέο API για τους developers (ευκολότερη υλοποίηση apps, οπότε κάποια στιγμή θα βγουν προγράμματα για android 5 και πάνω).

 

Ίσως το τελευταίο να είναι το σημαντικότερο, καθώς το ίδιο είχε γίνει και με τις JB εκδόσεις. Για παράδειγμα, όποιος ήθελε να βάλει nova launcher έπαιζε από android 4.x και πάνω, ενώ αρκετοί είχαν ακόμα παλαιότερες εκδόσεις (όταν πρωτοβγήκε).

 

Την καλύτερη διαχείριση μνήμης δεν θα μπορέσεις να την δεις εύκολα, μιας και το κινητό έχει τέρας επεξεργαστή που αποσβαίνει τα memory leaks, αλλά αν είσαι ψείρας (με την καλή έννοια) το καταλαβαίνεις.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με lolipop κερδίζω κάτι;

 

Λογικά δεν υφίσταται τέτοιο ερώτημα είναι μονόδρομος. Μόνη περίπτωση να μείνεις με kit kat είναι να αντιπαθείς εξωφρενικά το UI της Lollipop για το G3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη καποιος ειχε ρωτησει για τη μεμβρανη της nillkin που μπαινει στην πισω καμερα του κινητου εχω να πω οτι τουλαχιστον σε φωτογραφιες με φλας το αποτελεσμα ειναι αθλιο... Εγω το εβγαλα και το πεταξα επι τοπου...

 

Ποσό Καραγκιόζης πρέπει να είναι αυτός που σκέφτηκε να βγάλει στη παραγωγή μεμβράνη για το φακό της κάμερας.

Όλα για τα φράγκα αλλά τέτοια εξαπάτηση ξεπερνάει και την πιο τραβηγμένη φαντασία.

Να ήταν κάποιο φίλτρο πολωτικό, nd να είχαμε να λέγαμε τώρα τι να γράψουμε μπινελίκια.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν υφίσταται τέτοιο ερώτημα είναι μονόδρομος. Μόνη περίπτωση να μείνεις με kit kat είναι να αντιπαθείς εξωφρενικά το UI της Lollipop για το G3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποσό Καραγκιόζης πρέπει να είναι αυτός που σκέφτηκε να βγάλει στη παραγωγή μεμβράνη για το φακό της κάμερας.

Όλα για τα φράγκα αλλά τέτοια εξαπάτηση ξεπερνάει και την πιο τραβηγμένη φαντασία.

Να ήταν κάποιο φίλτρο πολωτικό, nd να είχαμε να λέγαμε τώρα τι να γράψουμε μπινελίκια.

Καλά μην τρελαίνεσαι με το προστατευτικο της καμερας! Σε ναυαρχίδα πολυ πολυ γνωστή, το εχουν βάλει αρκετοί, λόγο "ευαισθησίας" του φακού.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με lolipop κερδίζω κάτι;[/Q

Κερδίζεις, κατά την προσωπική μου άποψη, απόδοση σχεδόν ισάξια με σημερινές τις ναυαρχίδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεσαι με το προστατευτικο της καμερας! Σε ναυαρχίδα πολυ πολυ γνωστή, το εχουν βάλει αρκετοί, λόγο "ευαισθησίας" του φακού.

 

Είδαμε και πάθαμε να βρούμε γυαλί στο φακό μετά το auto focus και να μας βαρέσει τέτοια οπισθοδρόμηση.

 

Ήρεμος είμαι

just a tint on my face.

Ha ha

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ποια εκδοση του λογισμικου ειναι η τελευταια σε σας παιδια,εμενα ειναι ηv20h αλλα εχω δει κατι για v20i...

 

Έχεις τη τελευταία έκδοση h.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...