Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μεταχειρισμένη από ένα μέλος και έχω 2 απορίες:

1) πολλοί αναγράφουν την παρτίδα της συσκευής λέγοντας οτι ειναι απροβληματιστη. Δηλαδή υπήρξαν και παρτίδες προβλήματικές?

2)Το σημαντικότερο. Διαβάζω ότι η αχίλειος πτέρνα της συσκευής είναι ότι υπερθερμαίνεται και ότι η αυτονομία της είναι τραγική. Ισχύουν?

 

PS: θα ήθελα να έχω ένα δείγμα αυτονομίας. Ας πουμε, πόσες ώρες screen on σας βγάζει?

 

Απορια 1:.εσυ τι λες?

Απορια 2:εσυ τι λες?

Ωρες αυτονομιας χωρις πολλες εφαρμογες,φωτεινοτητα20% συνχρονοσμο κλειστο με wifi 5ωρες.

Με 3g καμια 4ωρες. Θα υπαρχουν στιγμες που θα βγαζεις απο 3,5 μεχρι 5,5ωρες αναλογα εκει μεσα εισαι πανω κατω.

Παρε ματε7 να χτυπας 12ωρα αν σε ενδιαφερει η αυτονομια...

Και αν θες οθοναρα με.καλη μπαταρια ζ2 προ και καθαρισες

Με 3g και καμια εφαρμογη παραπανω τερμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ποσο amazing κινητο μπορει να ειναι ρε πουστι!!!αν και ωρες ωρες ζεσταινεται αλλα ολα οκ!!!και εχει φαει 2 φορες κολλημα στο slotomania!!ηθελα να ρωτησω εχει βγει κανα mode για manual camera οπως το g4???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο amazing κινητο μπορει να ειναι ρε πουστι!!!αν και ωρες ωρες ζεσταινεται αλλα ολα οκ!!!και εχει φαει 2 φορες κολλημα στο slotomania!!ηθελα να ρωτησω εχει βγει κανα mode για manual camera οπως το g4???

Γιατί δεν κατεβάζεις το xcam?

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

 

Δεν θέλει root κατεβάζεις ανάλογα την έκδοση που έχεις δηλαδή κιτ κατ ή lollipop

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μεταχειρισμένη από ένα μέλος και έχω 2 απορίες:

1) πολλοί αναγράφουν την παρτίδα της συσκευής λέγοντας οτι ειναι απροβληματιστη. Δηλαδή υπήρξαν και παρτίδες προβλήματικές?

2)Το σημαντικότερο. Διαβάζω ότι η αχίλειος πτέρνα της συσκευής είναι ότι υπερθερμαίνεται και ότι η αυτονομία της είναι τραγική. Ισχύουν?

 

PS: θα ήθελα να έχω ένα δείγμα αυτονομίας. Ας πουμε, πόσες ώρες screen on σας βγάζει?

Αν μπορέσεις να αποφύγεις παρτίδες 406,407,408 όχι πως έχουν σίγουρα πρόβλημα απλά είχαν βγάλει τα περισσότερα από κει και πέρα είναι καλύτερα τα πράγματα. Από κει και πέρα αυτονομία έχει με WiFi μόνο ανάλογα την χρήση εντός 24ωρου περίπου 5-5:30ωρες οθόνη... Μεικτό wifi-3g από 3:30-4:30ωρες οθόνη και μόνο 3g από 2:45 έως 4:00 ώρες βαριά πάντα αναλογικά με την χρήση που κάνεις. Η μπαταρία θα μπορούσε σαφώς να είναι καλύτερη αλλά είναι σε ικανοποιητικο επίπεδο και παίρνεις και μια δεύτερη γνήσια αν δεν σε καλύπτει καθότι αποσπομενη με 15€. Το τηλέφωνο γενικά είναι λίγο ζεστό όπως και τα υπόλοιπα με τον 801 ίσως λίγο παραπάνω λόγω qhd οθόνης αλλά όχι σε ανησυχητικό επίπεδο. Τώρα η επιλογή δική σου. Εγώ προσωπικά δεν έχω παράπονο από το τηλέφωνο. Αν μπορέσεις πήγαινε για 32αρι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μεταχειρισμένη από ένα μέλος και έχω 2 απορίες:

1) πολλοί αναγράφουν την παρτίδα της συσκευής λέγοντας οτι ειναι απροβληματιστη. Δηλαδή υπήρξαν και παρτίδες προβλήματικές?

2)Το σημαντικότερο. Διαβάζω ότι η αχίλειος πτέρνα της συσκευής είναι ότι υπερθερμαίνεται και ότι η αυτονομία της είναι τραγική. Ισχύουν?

 

PS: θα ήθελα να έχω ένα δείγμα αυτονομίας. Ας πουμε, πόσες ώρες screen on σας βγάζει?

 

Μερικές είχαν μερικά προβλήματα νομίζω από ότι είχα διαβάσει αλλά έχουν εξαλειφθεί πια.Αν είναι θέμα κιτρινισμένης οθόνης ή ρωγμής στο μικρόφωνο το επίσημο σερβις της LG(procardia) το διορθώνει νομίζω άμεσα και χωρίς χρέωση αρκεί να είναι εντός εγγύησης.Εγώ πάντος που το έχω 2 μήνες είναι απροβλημάτιστο.Έχει μερικά bug αλλά είναι της lollipop.Όσο για την μπαταρία του είναι ικανοποιητική.Εμένα μου βγάζει 1.5 μέρα με 4G,Wifi,παιχνίδια,μουσική,κλήσεις κλπ.Αν το κάνω και ελαφριά χρήση μου τραβάει και 2.5 μέρες.Αν είναι απαιτητικός χρήστης θα σου βγάλει μια μέρα σίγουρα.Για την θερμοκρασία τώρα ναι εν μέρη ισχύει ανεβάζει θερμοκρασία άλλα όχι σε σημείο να εκραγεί :p Αν και τώρα τελευταία δεν ανεβάζει τόσο όσο στην αρχή που το είχα.Αλλά κυρίως δεν αποτελεί πρόβλημα αυτό.Θα δεις επίσης ότι πολύ το κρίνουν και το θάβουν.Εγώ με όσα κινητά έχουν περάσει από το χέρι μου είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει με ίσο θα έλεγα το Note 3 μιας φίλης μου.Φυσικά είναι η άποψη μου,αλλά σκέψου δεν βραβεύτηκε τσάμπα σαν το καλύτερο smartphone του 2014. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις το xcam?

http://forum.xda-developer...5-1-0-t2873604

Δεν θέλει root κατεβάζεις ανάλογα την έκδοση που έχεις δηλαδή κιτ κατ ή lollipop

την εχω ηδη αυτη για loli κατι αλλο δεν εχει βγει λογικα εε???

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας..Για μενα ειναι απαραδεκτο τετοιες εταιριες να βγαζουν παρτιδες με προβλήματα. Όσον αφορά την αυτονομία, δε ζητάω και τρελά πράγματα αλλά ήλπιζα να φτάνει σε Screen-on την αντίστοιχη του Meizu M1 note που εχω, δύσκολα όμως..Είναι και αυτη η qhd που τραβαει..
Link to comment
Share on other sites

Απορια 1:.εσυ τι λες?

Απορια 2:εσυ τι λες?

Ωρες αυτονομιας χωρις πολλες εφαρμογες,φωτεινοτητα20% συνχρονοσμο κλειστο με wifi 5ωρες.

Με 3g καμια 4ωρες. Θα υπαρχουν στιγμες που θα βγαζεις απο 3,5 μεχρι 5,5ωρες αναλογα εκει μεσα εισαι πανω κατω.

Παρε ματε7 να χτυπας 12ωρα αν σε ενδιαφερει η αυτονομια...

Και αν θες οθοναρα με.καλη μπαταρια ζ2 προ και καθαρισες

Με 3g και καμια εφαρμογη παραπανω τερμα

 

Δεν θελουν ολοι 6" παντόφλες....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εκδοση ειναι η νεοτερη? Η 20h?

 

Official ναι ακόμα εκεί έχουμε μείνει κάτι μήνες τώρα.... Άντε ρε LG δώσε την 5.1 να σωθούμε

Link to comment
Share on other sites

Official ναι ακόμα εκεί έχουμε μείνει κάτι μήνες τώρα.... Άντε ρε LG δώσε την 5.1 να σωθούμε

 

προβλέπεται σύντομα?....η 5.1?:blink:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

προβλέπεται σύντομα?....η 5.1?:blink:

Υποτίθεται από διαρροή ότι θα ξεκινούσε η διάθεση πριν καμία βδομάδα αλλά τελικά μάλλον η διαρροή δεν ήταν και τόσο σωστή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται από διαρροή ότι θα ξεκινούσε η διάθεση πριν καμία βδομάδα αλλά τελικά μάλλον η διαρροή δεν ήταν και τόσο σωστή...

 

Αυτό που έχω δει εγώ είναι ότι μάλλον θα παραλείψει την 5.1 και θα πάει απευθείας στην M. :confused:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω δει εγώ είναι ότι μάλλον θα παραλείψει την 5.1 και θα πάει απευθείας στην M. :confused:

Τα nexus πότε θα πάρουν την m τον Σεπτέμβριο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω δει εγώ είναι ότι μάλλον θα παραλείψει την 5.1 και θα πάει απευθείας στην M. :confused:

Πράγματι! Εάν το googlαρετε, θα δείτε οτι πολλά δημοσιεύματα λένε για απευθείας αναβάθμιση σε Μ και όχι σε 5.1.1, σύμφωνα, όπως αναφέρουν, με την LG Greece, η οποία αναφέρθηκε σχετικά στο FB!! Για να δούμε...;)

Link to comment
Share on other sites

Τα nexus πότε θα πάρουν την m τον Σεπτέμβριο?

 

Λογικά ναι,αν και πιστεύω και Οκτώβρη.Πάντος η LG αν είναι μια ή "η" εταιρία που θα φτιάξει τα/το nexus,θα έχει τον κώδικα της M ποιο νωρίς οπότε μπορεί ποιο γρήγορα να αναβαθμίσει το G4 και κατά επέκταση το G3. ;)

 

Πράγματι! Εάν το googlαρετε, θα δείτε οτι πολλά δημοσιεύματα λένε για απευθείας αναβάθμιση σε Μ και όχι σε 5.1.1, σύμφωνα, όπως αναφέρουν, με την LG Greece, η οποία αναφέρθηκε σχετικά στο FB!! Για να δούμε...;)

 

Είναι και αυτή η δημοσίευση μια πηγή που το είδα.Προτιμώ να περιμένω και να πάρω σίγουρα την M με καθόλου bug παρά την 5.1 και να περιμένω μετά την M. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτιμώ να πάρω κατευθείαν την m και χωρίς προβλήματα αλλά κάτι πρέπει να κάνει και με την 5.0 γιατί έχει τα θεματακια και τα bug της. Έστω ένα μικρό update πρέπει να το δώσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μόλις πριν λίγες μέρες παρέλαβα το g3 και παρατηρώ πολύ κακό σήμα. Για να γίνω πιο ακριβής παρατηρώ μεγαλες μεταβολές στο σήμα. Εχω cosmote. Εχει παρατηρηθεί γενικώς τέτοιο προβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μόλις πριν λίγες μέρες παρέλαβα το g3 και παρατηρώ πολύ κακό σήμα. Για να γίνω πιο ακριβής παρατηρώ μεγαλες μεταβολές στο σήμα. Εχω cosmote. Εχει παρατηρηθεί γενικώς τέτοιο προβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;;;;

 

Μεγάλες μεταβολές βλέπεις αν υπάρχει 4G στην περιοχή σου ή να έχει κακό σήμα η Cosmote.Για παράδειγμα στην Καστοριά που σπουδάζω έχω μικρές μεταβολές στο σήμα γιατί είτε πιάνει 4G 2-3 γραμμές είτε H 3-4 γραμμές.Ενώ στο χωριό μου στην Καβάλα έχει μεγάλες γιατί δεν έχει καλό σήμα η Cosmote και βλέπω από 5 γραμμές ξαφνικά 2 ή καθόλου.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μόλις πριν λίγες μέρες παρέλαβα το g3 και παρατηρώ πολύ κακό σήμα. Για να γίνω πιο ακριβής παρατηρώ μεγαλες μεταβολές στο σήμα. Εχω cosmote. Εχει παρατηρηθεί γενικώς τέτοιο προβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;;;;

 

Δε νομίζω. Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο. Πάντως δεν έχει ακουστεί για τα καλύτερα στο τομέα αυτό.

Αν το τηλέφωνο που είχες πριν ήταν εξαιρετικό στο σήμα ίσως αυτό μεγαλώνει τη μεταξύ τους διαφορά.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο μονος τροπος να μεταφερω βιντεο απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι το Pcsuite;;;Ρωταω γιατι καθε φορα που συνδεομαι στο PC κανει μια ωρα να διαβασει τα αρχεια τηλεφωνου και ειναι σπαστικο...Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω Mac...
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες μεταβολές βλέπεις αν υπάρχει 4G στην περιοχή σου ή να έχει κακό σήμα η Cosmote.Για παράδειγμα στην Καστοριά που σπουδάζω έχω μικρές μεταβολές στο σήμα γιατί είτε πιάνει 4G 2-3 γραμμές είτε H 3-4 γραμμές.Ενώ στο χωριό μου στην Καβάλα έχει μεγάλες γιατί δεν έχει καλό σήμα η Cosmote και βλέπω από 5 γραμμές ξαφνικά 2 ή καθόλου.

 

Το δεύτερο μάλλον. Τα δεδομένα τα εχω απενεργοποιήσει για να το τεστάρω. Τα νούμερα μου τα κανει σε περιοχές με μέτριο ως κακό σήμα και παει οπως το λες, 5 γραμμές, καθόλου και παίζει στο 1-2. Βέβαια το iPhone 4s που είχε και το τεστάρω με την ίδια κάρτα, ειναι σαφώς πιο σταθερό...

 

Ps υπαρχει καποιο προγράμμα που να μετράει το σήμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα το tunein παρουσιάζει μια ιδιαίτερη συμπεριφορά μερικές φορές, ενώ παίζει στο φόντο όταν καλώ την εφαρμογή σε όλη την οθόνη αυτή εμφανίζει μόνο την επάνω πράσινη μπάρα ενώ η υπόλοιπη οθόνη είναι κενή και παραμένει έτσι όσο και να την αφήσω! Αυτό που έχω αλλάζει είναι η χρήση του google photos τίποτα άλλο. Τι να είναι λόγω μνήμης είναι με 2gb stock android ή αυτό που αναφέρουν σαν memory leaks;
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μάλλον. Τα δεδομένα τα εχω απενεργοποιήσει για να το τεστάρω. Τα νούμερα μου τα κανει σε περιοχές με μέτριο ως κακό σήμα και παει οπως το λες, 5 γραμμές, καθόλου και παίζει στο 1-2. Βέβαια το iPhone 4s που είχε και το τεστάρω με την ίδια κάρτα, ειναι σαφώς πιο σταθερό...

 

Ps υπαρχει καποιο προγράμμα που να μετράει το σήμα;;;

Είναι η αναζήτηση που κάνει στο auto ανάμεσα στο 4g-3g-2g μπορεί πχ στο 4g μπορεί να έχει μια γραμμή και να σε κατεβάζει στο 3g που έχει 5. Μου το κάνει και εμένα συνέχεια χωρίς να έχω παρατηρήσει κακή ποιότητα στη συνομιλία ή πρόβλημα στο να βγάλω γραμμή. Πρόβλημα έχω κάποιες φορές που χάνει σήμα σε σημεία με κακό σήμα που το note 3 που έχω έχει μια γραμμή. Δηλαδή είναι πιο αδύναμο το σήμα του g3 . Αλλά τα σκαμπανεβασματα μέχρι τώρα δεν μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα στις κλήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ο μονος τροπος να μεταφερω βιντεο απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι το Pcsuite;;;Ρωταω γιατι καθε φορα που συνδεομαι στο PC κανει μια ωρα να διαβασει τα αρχεια τηλεφωνου και ειναι σπαστικο...Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω Mac...

Μάλλον είναι θέμα Mac γιατί εγώ συνδεω με usb και το αναγνωρίζει σαν να είναι εξωτερικός σκληρός και τις μεταφορές αρχείων τις κάνω με Cory paste δεν μπαίνω καν pc suite

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...