Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια! να ρωτησω λιγο το G3 που βρισκεται στα update! κοιτουσα λιγο της κοπελας μου χθες και ειναι ακομα στην 5.0 την αρχικη! δεν πηρε καποια αλλη ενημερωση εκτος πο μια εξτρα πολυ μικρη που αλλαξαν τα "κουμπια" σε εμφανιση αν θυμαμαι καλα! τι γινεται θα παει κατευθειαν σε 5.1 ή εχει δωσει η LG 5.0.1 και δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα;

σας ευχαριστω!!

Δεν έχει πάρει άλλο update. Κάτι έχει ακουστεί αν διαβάσεις μερικά posts πιο πίσω για 5.1 σε 2-3 βδομάδες. Σε αναμονή λοιπόν!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει πάρει άλλο update. Κάτι έχει ακουστεί αν διαβάσεις μερικά posts πιο πίσω για 5.1 σε 2-3 βδομάδες. Σε αναμονή λοιπόν!!!!

 

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση! εν αναμονη λοιπον! και κατι ακομα! την εμφανηση των "κουμπιων" δλδ των reccent apps ή to back button πχ μπορω να τα αλλαξω εμφανηση με κανενα icon pack with launcher ; ή μονο με exposed & costum roms;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση! εν αναμονη λοιπον! και κατι ακομα! την εμφανηση των "κουμπιων" δλδ των reccent apps ή to back button πχ μπορω να τα αλλαξω εμφανηση με κανενα icon pack with launcher ; ή μονο με exposed & costum roms;

 

Από όσο ξέρω μόνο με exposed, roms κτλ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με την συνεργασία LG & Google για τα προηγούμενα Nexus και όπως φαίνεται και το επόμενο πιστεύω ότι η LG έχει διορθωθεί πάρα πολύ και λογικά θα συνεχίσει σε αυτήν την κατεύθυνση με ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ποιο γρήγορες ενημέρωσεις, καλύτερο ui κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Με την συνεργασία LG & Google για τα προηγούμενα Nexus και όπως φαίνεται και το επόμενο πιστεύω ότι η LG έχει διορθωθεί πάρα πολύ και λογικά θα συνεχίσει σε αυτήν την κατεύθυνση με ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ] γρήγορες ενημέρωσεις,[/bκαλύτερο ui κτλ.

 

Ποσο πιο γρήγορες...μετά τα nexus το g3 πήρε lollipop....

Link to comment
Share on other sites

Σου παραθέτω την απάντηση του asdfaster στο ίδιο ερώτημα

 

Δεν κατάλαβες. Ανέφερα απλά στο παιδί ότι το glass από το e-smartbuy διαφημίζεται σαν H+ ενώ στην πραγματικότητα είναι το απλό Η.

Τώρα από κει και πέρα αν έχουν όντως διαφορές μπορεί να το πει μόνο κάποιος που έχει και τα δύο, αλλά στο επίσημο site δεν βλέπω καμία εμφανή διαφορά. Ίσως να έχουν στην ποιότητα κατασκευής (πχ πιο ανθεκτικό γυαλί εξού και το +, αλλά ούτε αυτό αναφέρεται κάπου).

 

Για του λόγου το αληθές:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4220&page=2

9Η+ http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4221&page=3

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πιο γρήγορες...μετά τα nexus το g3 πήρε lollipop....

 

Πριν από το Nexus (δεν νομίζω ότι ζητάω κάτι παράλογο)

Η συσκευή μας θα έχει καλο μέλλον!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το Nexus (δεν νομίζω ότι ζητάω κάτι παράλογο)

Η συσκευή μας θα έχει καλο μέλλον!!

 

Τι εννοείς πριν τα nexus? Nα παίρνει τα updates πριν τα nexus? (μάλλον ζητάς κάτι παράλογο)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το Nexus (δεν νομίζω ότι ζητάω κάτι παράλογο)

Η συσκευή μας θα έχει καλο μέλλον!!

Πριν απο τα Nexus (ισως και τα Motorola) δεν γινεται. Απλα.

Link to comment
Share on other sites

εχτές μόλις ήρθε το μήνυμα για την χρέωση άνοιξα το appops και κοίταξα αν υπάρχει εφαρμογή να κάνει χρήση των data.καμία εφαρμογή δεν είχε δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο.επίσης δεν έχω δηλώσει καμία εφαρμογή να ανοίγει με data καθώς πολύ σπάνια χρησιμοποιώ.προς το παρών τίκαρα την επιλογή που έχει μέσα στα δεδομένα για περιορισμό παρασκηνιακής λειτουργίας, αν και δεν πιστεύω πως είναι αυτό.

 

αν μια εφαρμογή έμπαινε στο ιντερνετ με data θα είχα έστω 1kb τραφικ στα δεδομένα, εγώ έχω 0 πάντα

Φιλε μου, για να μην σε ταλαιπωρεί και εφοσον δεν δουλεύεις οπως λες καθόλου data παρα μόνο wifi πήγαινε:

ρυθμίσεις > περισσότερα δικτυα > δικτυα κινητής τηλεφωνίας > ονόματα σημειων προσβασης > cosmote wireless internet > APN. Εκεί θα σου γράφει internet. Άλλαξέ το σε κάτι αλλο (πχ net) και δωσε ΟΚ.

 

Και τερμα πλεον το wireless internet. Μόνο που αν κάποια στιγμη θελήσεις να το ξανά ενεργοποιήσεις, θα πρέπει να πας παλι εκεί και να το ξανακάνεις "internet".

 

Με αυτο τον τρόπο, δεν υπάρχει περίπτωση να σου τραβήξει data το κινητό απο τον παροχο. Θα έχεις μονον wifi.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες. Ανέφερα απλά στο παιδί ότι το glass από το e-smartbuy διαφημίζεται σαν H+ ενώ στην πραγματικότητα είναι το απλό Η.

Τώρα από κει και πέρα αν έχουν όντως διαφορές μπορεί να το πει μόνο κάποιος που έχει και τα δύο, αλλά στο επίσημο site δεν βλέπω καμία εμφανή διαφορά. Ίσως να έχουν στην ποιότητα κατασκευής (πχ πιο ανθεκτικό γυαλί εξού και το +, αλλά ούτε αυτό αναφέρεται κάπου).

 

Για του λόγου το αληθές:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4220&page=2

9Η+ http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4221&page=3

 

Εγώ σου παράθεσα την απάντηση γιατί κατά την άποψη μου αυτή φαινομενικά πρέπει να είναι η διαφορά τους.Μπορεί να είναι και στην ποιότητα όπως λες δεν ξέρω απλά εμένα αυτήν την εντύπωση μου έδωσε γιαυτό και σου παράθεσα εκείνη την απάντηση. :rolleyes:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου παράθεσα την απάντηση γιατί κατά την άποψη μου αυτή φαινομενικά πρέπει να είναι η διαφορά τους.Μπορεί να είναι και στην ποιότητα όπως λες δεν ξέρω απλά εμένα αυτήν την εντύπωση μου έδωσε γιαυτό και σου παράθεσα εκείνη την απάντηση. :rolleyes:

 

ΟΙ διαφορές τους είναι ότι η Η+ είναι πιο λεπτή, 0,3mm και τελειώνει με κούρμπα στις άκρες 2.5D, ενώ η Η έχει πάχος 0,33mm και δεν έχει κούρμπα στα τελειώματα...

Link to comment
Share on other sites

Τις nillkin ειναι πιο ανθεκτικη στις γρατζουνιές

Στο δικο μου δοκίμασα με λεπίδα (φαλτσετα) με δναμη και δεν αφηνε το παραμικρό σημάδι.

Στη δεύτερη που δοκιμασα πιο φτηνη ποιότητα η φαλτσετα άφηνε καποια σημαδια

Τωρα έχω παραγγείλει μία με μαύρο πλαίσιο από το ebay γιατί βαρέθηκα το γκρίζο τις lg στο κάτω μέρος τις οθονης

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, για να μην σε ταλαιπωρεί και εφοσον δεν δουλεύεις οπως λες καθόλου data παρα μόνο wifi πήγαινε:

ρυθμίσεις > περισσότερα δικτυα > δικτυα κινητής τηλεφωνίας > ονόματα σημειων προσβασης > cosmote wireless internet > APN. Εκεί θα σου γράφει internet. Άλλαξέ το σε κάτι αλλο (πχ net) και δωσε ΟΚ.

 

Και τερμα πλεον το wireless internet. Μόνο που αν κάποια στιγμη θελήσεις να το ξανά ενεργοποιήσεις, θα πρέπει να πας παλι εκεί και να το ξανακάνεις "internet".

 

Με αυτο τον τρόπο, δεν υπάρχει περίπτωση να σου τραβήξει data το κινητό απο τον παροχο. Θα έχεις μονον wifi.

 

ωραίος, δηλαδή αν πατήσω τώρα να ανοίξει τα δεδομένα δεν θα δουλέψουν?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ωραίος, δηλαδή αν πατήσω τώρα να ανοίξει τα δεδομένα δεν θα δουλέψουν?

Οχι δεν δουλεύουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι χάνει πολυ εύκολα το σημα το τηλέφωνο. Μου βγάζει ότι ψάχνει για σημα τουλαχιστον για 1 λεπτό μπορεί και παραπάνω. Έχω το δίκτυο της vodafone που ξέρω ότι δεν είναι και το τέλειο. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να φταίει το τηλέφωνο για αυτό που γίνεται. Και αν το έχει αντιμετωπίσει κανεις αυτο με το service και αν το καλύπτει η εγγύηση !!

 

Έχει αντιπετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα με την κεραία ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιπετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα με την κεραία ?

 

γενικά έχουν αναφερθεί μικροθέματα με χαμηλή ισχύ σήματος και κάποιες φορές να χάνεται το σήμα στιγμιαία όχι για τόση ώρα. Στο κάνει σε συγκεκριμένη περιοχή ή γενικά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιπετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα με την κεραία ?

 

Πριν δεις τη λύση service δοκίμασε να πάρεις τη vodafone αν και εφόσον αυτό σου συμβαίνει σε χώρους που μέχρι πρότινος είχες καλύτερο σήμα.

 

Όταν πήρα το G3 τον Ιούλιο έφυγα σχεδόν αμέσως για διακοπές και όταν επέστρεψα έβλεπα ότι στο σπίτι το σήμα ήταν χειρότερο. Διαβάζοντας τα μύρια όσα τότε σκέφτηκα πως κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή, η οποία και λόγω χαμηλού sar δεν θα έχει την πιο δυνατή κεραία. Κάλεσα τη vodafone πριν το service της LG και μου είπαν πως πράγματι κάτι έχει συμβεί σε μια κοντινή κεραία αλλά ότι πρόκειται να λυθεί... Αυτό είχα ακούσει και χρόνια πριν από την cosmote και έφυγα μετά από μήνες στην αναμονή για λύση. Όταν λοιπόν άκουσα τα ίδια από τη vodafone παραπονέθηκα για το χρόνο ομιλίας που πληρώνω και δεν μπορώ να καταναλώσω όπως και το ότι το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς και δεν είναι δυνατό να μην έχει σήμα. Για να μην μακρηγορώ, η λύση ήταν η δωρεάν παροχή microcell από μέρους τους για το σπίτι. Αυτό σημαίνει σήμα full σε αυτό το χώρο. Η λύση είναι ικανοποιητική εφόσον και αλλού δεν παίζει έντονα το πρόβλημα που αναφέρεις. Γενικώς, οι λιγότερες και χειρότερες κεραίες κινητής είναι πρόβλημα που το διαπιστώνεις καλύτερα αν βρεθείς σε άλλες χώρες όπου το σήμα είναι συνήθως full με ορατά αποτελέσματα και στη διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό το μικρό sar αλλά ακόμα και μια θήκη ή ένα bumper μειώνει ακόμα περισσότερο το σήμα. Το έχω παρατηρήσει και με το Note 4 αυτό. Και όπως είπατε, είναι θάνατος για την μπαταρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έφαγα ένα restart στο κεφάλι πάντως! Έκλεισε άνοιξε δεν ζήτησε PIN

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βλεπω yt μεσω του fb η μεσω 3ων σελιδων, πχ ειδησιογραφικες σελιδες, τρωει απιστευτα κολληματα. Συμβαινει και σε καποιον αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Help guys! Μου ήρθαν 2 μηνύματα από την Vodafone το πρώτο αναγράφει : Vf MMS1 APN/MMS και το δεύτερο : Vodafone mobile Internet APN/Browser και στα 2 έχει install button.

Λογικά είναι για ρυθμίσεις MMS & 4G δεν ξέρω αν πρέπει να τα πατήσω μιας και το 4G λειτουργεί άψογα.. Έχω cu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...