Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποιο καλη καμερα ποιο εχει τελικα το g2 η το g3???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ποιο καλη καμερα ποιο εχει τελικα το g2 η το g3???

 

Το G3 έχει καλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό.5 κινητά έχουμε σπίτι, όλοι έχουν θέματα εγώ όχι

Δεν ισχυει στην περιοχη σου... Στη δικη μου ισχυει... Το xiaomi της αδερφης μου με τον ιδιο παροχο εχει 2 γραμμες και εγω τιποτα... Δεν μιλαω για εξω αλλα ηια μεσα στο σπιτι...Σε σημεια που το galaxy nexus επιανε το g3 δυσκολευεται η βγαινει εκτος δικτυου...παλι εννοω σε σημρια μεσα στο σπιτι

 

Σε εκδρομη στο Πηλιο το g3 ηταν παρα πολυ συχνα εκτος δικτυου και αναγκαζομουν να το βαζω σε flight mode και να παιρνω τηλεφωνο απο ενα παναρχαιο galaxy ace το οποιο ειχα μαζι μου γιατι τοτε το g3 ηταν καινουργιο και δεν ηθελα να το πολυχρησιμοποιω... Το galaxy ace ειχε ιδιο παροχο και ιδιο αριθμο με το g3 απλα δεν ειχε micro-sim...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι να το αγοράσω αλλά εχω δει τόσα video που το δείχνουν στο φως της ημέρας και είναι τραγική η φωτεινότητα.Δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα!!! Τώρα να είναι μούφα τα βιντεάκια δεν ξέρω.Αλλά νομιζω είναι σημαντικό,ειδικά τώρα το καλοκαίρι και δεδομένου οτι ενα κινητό δεν το χρησιμοποιείς μόνο στο σπίτι.

Δες το δίπλα δίπλα με το Z3 Πάνω σε ξαπλώστρα με[ATTACH]61209[/ATTACH] τον ήλιο από πάνω...Τώρα την έβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Δες το δίπλα δίπλα με το Z3 Πάνω σε ξαπλώστρα με[ATTACH]61209[/ATTACH] τον ήλιο από πάνω...Τώρα την έβγαλα

 

Το κρατησες βλεπω ε?Ευχαριστημενος??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το κρατησες βλεπω ε?Ευχαριστημενος??

Ναι Νικόλα...και θα πουλήσω και το flex 2...θα μείνω με το Z3 φίλε...αν εξαιρέσεις το φλας του που είναι τραγικό σε όλα τα άλλα είναι αστέρι το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Δες το δίπλα δίπλα με το Z3 Πάνω σε ξαπλώστρα με[ATTACH]61209[/ATTACH] τον ήλιο από πάνω...Τώρα την έβγαλα

 

Και με τα δυο κανρις την δουλεια σου....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ σχετικα με την φωτεινότητα. Είδα παρτίδες 406-410 και κάποια απο 500 κ πανω. .λοιπον οι παρτίδες των 400 με φωτεινότητα στο 70% ηταν παρα πολύ φωτεινές ενω στις 500 για να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο έπρεπε να ειναι στο 100% κ παλι δύσκολα....

Πιστεύω οτι στις αρχικές παρτίδες ηταν σαφως καλύτερη η ποιότητα οθόνης αλλά μάλλον κ ζεστενεται περισσότερο........

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν ισχύει είναι λάθος. Γενικά να παίζουν πολλών "ειδών" panels.

Γενικά συμβαίνουν αποκλείσεις και είναι λογικό. Αλλά διαφορετικά panels λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω αυτό που είδα...κ η διάφορα ηταν εντυπωσιακή..

Δεν ξέρω αν ισχυει επίσημα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση μεσω του Browser εχω βγαλει μερικα bookmarks στην επιφανειας εργασιας, δεν γινεται να μετακινηθουν σε φακελο; tragic!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Δεν ξερω αν είναι σωστη η δημοσιευση εδώ αλλα εχω ένα πρόβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.Οι αποθηκευμένοι σελιδοδείκτες στον stock browser (όχι τον chrome) του lg g3 μου εχουν εξαφανιστεί-σβηστει εντελως ξαφνικα.Υπαρχει τροπος να τους επαναφερω γιατι δεν τους βρισκω πουθενα.Ευχαριστώ.

 

Βοήθεια Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εκει που η μπαταρια πεφτει κατω απο το 30% οταν παω να μπω σε wi-fi μου βγαζει μήνυμα "Η συνδεση στο δικτυο δεν ειναι διαθεσιμη" οσες αποσυνδεσεις κ επανασυνδεσεις να κανω το ιδιο γνται..φιαχνει αφου κανω reboot..Εχω το battery doctor k greenify..bug ειναι ή τπτ αλλο?Εχει κνς να μου προτεινει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εκει που η μπαταρια πεφτει κατω απο το 30% οταν παω να μπω σε wi-fi μου βγαζει μήνυμα "Η συνδεση στο δικτυο δεν ειναι διαθεσιμη" οσες αποσυνδεσεις κ επανασυνδεσεις να κανω το ιδιο γνται..φιαχνει αφου κανω reboot..Εχω το battery doctor k greenify..bug ειναι ή τπτ αλλο?Εχει κνς να μου προτεινει κατι;

 

Σε stock κινητό υπάρχει επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας αλλά όχι στο 30% μέγιστο που βλέπω είναι 15% και δεν σβήνει βέβαια.

Δες στα μενού των δύο εφαρμογών που αναφέρεις κάτι θα βρεθεί σε επιλογή, αν δεν βρεις αφαίρεσε το battery doctor και δες πως συμπεριφέρεται αν μία από τα ίδια απενεργοποίησε το greenify δεν πιστεύω να είναι κάπου αλλού το πρόβλημα τέτοιο bug δεν άκουσα ποτέ.

Αλλά γιατί έχεις το doctor μαζί με το greenify περιττό το βλέπω, είχα το greenify και το έβγαλα κι αυτό γιατί δεν ανοίγω πάρα πολλές εφαρμογές για να μου είναι απαραίτητο. Από τα δύο το battery doctor θα το σούταρα χωρίς σκέψη.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Σε stock κινητό υπάρχει επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας αλλά όχι στο 30% μέγιστο που βλέπω είναι 15% και δεν σβήνει βέβαια.

Δες στα μενού των δύο εφαρμογών που αναφέρεις κάτι θα βρεθεί σε επιλογή, αν δεν βρεις αφαίρεσε το battery doctor και δες πως συμπεριφέρεται αν μία από τα ίδια απενεργοποίησε το greenify δεν πιστεύω να είναι κάπου αλλού το πρόβλημα τέτοιο bug δεν άκουσα ποτέ.

Αλλά γιατί έχεις το doctor μαζί με το greenify περιττό το βλέπω, είχα το greenify και το έβγαλα κι αυτό γιατί δεν ανοίγω πάρα πολλές εφαρμογές για να μου είναι απαραίτητο. Από τα δύο το battery doctor θα το σούταρα χωρίς σκέψη.

 

Ειναι περιττο το doctor το ξερω και παντελως αχρηστο..ο μονος λογος που το εχω ειναι γιατι ειδα οτι το κινητο μας κ οχι μονο αυτο αλλα κ πολλα αλλα κανουν fast charge κατα τη διαρκεια της φορτισης,με συνεπεια μετα απο ενα συγκεκριμενο αριθμο φορτησεων να γινεται τρομερο drop στην μπαταρια.Ο μονος ασφαλης τροπος να αποφευχθεί αυτο ηταν να κανουν οι χρηστες trickle charging..Ειναι κατι σαν υπερπληρης φορτιση που δειαρκει αναλογα τα apps κ τα σχετικα απο 10 εως 30 λεπτα παρολο που το κινητο λεει 100%.Αυτο το διαβασα κ στο xda κ γενικοτερα.Αυτη η εφαρμογη αλλα κ αλλες παρομοιες εχουν αυτη τη δυνατοτηα να μας δειχνουν ποσο Πρέπει να εχουμε ακομα τη συσκευη να φορτιζει μετα το περας του 100%.Ο μονος λογος λοιπον που το εχω βαλει ατη συσκευη ειναι αυτος.Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Με χαρα βλεπω οτι η lg δουλεψε το ui με το g4.... Οταν με το καλο ερθει και αναβαθμιση το κινητο θα απογειωθει.... (ξερω οτι δεν πρεπει να μιλαμε για custom αλλα εβαλα μια g4) και ολα ειναι super smooth)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω αυτό που είδα...κ η διάφορα ηταν εντυπωσιακή..

Δεν ξέρω αν ισχυει επίσημα..

 

σωστη παρατηρηση..αυτο οφειλεται στο θερμο η ψυχρο χρωμα..αν κοιταξεις πολλες οθονες στις περισσοτερες δεν ειναι ιδιες

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειναι ευκολο να μου πει καποιος ποια com port χρησιμοποιει το G3 ως default διοτι την ειχα αλλαξει σε 41 λογω tot αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειναι ευκολο να μου πει καποιος ποια com port χρησιμοποιει το G3 ως default διοτι την ειχα αλλαξει σε 41 λογω tot αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε.

Ευχαριστώ.

Φιλε συγγνωμη δεν γνωριζω....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι που ηθελα να ρωτησω γενικος η lg ειναι γρηγορη στης αναβαθμισεις???το επομενο android ειναι το muffins τελικα???αν ναι θα το παρει το g3 η μπα???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι που ηθελα να ρωτησω γενικος η lg ειναι γρηγορη στης αναβαθμισεις???το επομενο android ειναι το muffins τελικα???αν ναι θα το παρει το g3 η μπα???

 

Φιλε απο τις πιο γρηγορες εταιρες σε αυτον τον τομεα..

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση μεσω του Browser εχω βγαλει μερικα bookmarks στην επιφανειας εργασιας, δεν γινεται να μετακινηθουν σε φακελο; tragic!

 

Μιλάς widget bookmarks;

Τα 1x1 Μια χαρά μετακινούνται σε φάκελο ..

Τα 3χ2 όχι

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο τις πιο γρηγορες εταιρες σε αυτον τον τομεα..

αντε ρε εσυ μια χαρα δηλαδη...μακαρι να παρει και το new android οταν βγει...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

φανταστείτε τι θα είχε γίνει αν δεν είχε δώσει η lg lolipop όπως έγινε σε άλλες ναυαρχίδες που πήραν τώρα και έχουν χίλια 2 θέματα.πόλεμος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...