Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε dp8 το κινητό δε το έχω πλέον, το πούλησα και τολμώ να πω πως το έχω μετανιώσει και αυτό γιατί είχα πέσει σε άριστο κινητό, απροβληματιστό! Φοβάμαι πως δε πρόκειται να τύχω ξανά τέτοια συσκευή. Αυτά που αναφέρονται περί SD, redraws, επανεκκινήσεις κτλ, δε μου έτυχαν στους 3 μήνες που το κράτησα! Το θέμα DOA που ανέφερες πριν αφορά το κατάστημα και μόνο. Το service δε μπορεί να δώσει εντολή για DOA, μπορεί μόνο να βεβαιώσει το πρόβλημα. Κατόπιν είναι θέμα του καταστήματος η αντικατάσταση ή όχι. Δυστυχώς στο δικό σου θέμα, δε θεωρώ πως το service θα διαπιστώσει πρόβλημα και αυτό διότι δε θα μπορέσει να το αντιληφθεί τη στιγμή που θα το ελέγξουν. Θα ρίξουν το φταίξιμο στη κάρτα. Μακάρι να βρεις λύση και να μη ταλαιπωρηθείς τσάμπα.

 

το ξερω οτι θα ταλαιπωρηθω,αλλα πρεπει να βρεθει μια λυση.αυριο θα ζητησω να μου πουν ακριβως τι θα συμβει στην περιπτωση που διαπιστωθει προβλημα.καλο κουραγιο..:wacko:

 

Και δεν το πατάς ενα ρουταρισμα κ να φλασαρης την anhd14. Να δεις πως συμπεριφέρεται κ με αλλη Ρομ? Κ αν δεν δεις χαιρι τοτε ξαναγυρνά με flashtool σε stok...

 

θα ανοιξω αλλα θεματα τωρα.ασε που απο την στιγμη που ξαναπερασα την μαμα και το ξαναεκανε,προφανως δεν φταιει η ρομ.

το επειβεβαιωσε και φιλος πιο πανω που εχει ρουμανικη και δεν υπαρχει θεμα με την sd του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχήν είναι τόσο απλό να βάλεις μια άλλη εφαρμογή για κάμερα.οποιαδήποτε.η μια άλλη ρομ πχ.μια κάστομ ξέρω γω.να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα hardware.για την θερμότητα τα έχω ξαναπει, ζεσταίνετε και κάτι τρέχει στα γύφτικα.δεν υπάρχει τσιπάκι να μην ζεσταίνετε.

 

μετα απο 2-3 φορες που το εκανε μετα το περασμα της ρομ,δεν το εχει ξανακανει οσες φορες και να το ανοιξω/κλεισω.

οποτε και αλλη εφαρμογη να βαλω,παλι στα τυφλα θα παω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και επειδή ο άλλος είχε ίδια ρομ τι να λέει?το θέμα είναι πως δεν κάνεις το αυτονόητο, βάλε μια άλλη εφαρμογή για κάμερα.είναι σαφώς πολύ πιο απλό από το να το στείλεις στην εταιρεία.doa δεν υφίσταται.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

και επειδή ο άλλος είχε ίδια ρομ τι να λέει?το θέμα είναι πως δεν κάνεις το αυτονόητο, βάλε μια άλλη εφαρμογή για κάμερα.είναι σαφώς πολύ πιο απλό από το να το στείλεις στην εταιρεία.doa δεν υφίσταται.

 

πες μια δοκιμασμενη ρε συ Γιαννη.

 

doa γιατι δεν υφισταται,απο την στιγμη που ειμαι εντος 7 ημερων?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι.Αυτό με την sd και σε μένα το κάνει και είναι το λογισμικό της LG..

Το κάνει όταν γίνεται mount η sd..δηλαδή όταν κάνεις επανεκκίνηση την συσκευή και όταν την κάνεις remount-mount.Ίσως είναι bug της rom δηλαδή σαν να χάνεται η προεπιλογή που έχεις κάνει ή Ίσως να είναι και feature διότι μπορεί όταν γίνεται προσάρτηση λόγω ότι μπορεί να έβαλες κάποια άλλη sd, όχι δικιά σου, και να μην θες να αποθηκευτούν εκεί.

Σε εμένα το κάνει μόνο όταν γίνεται mount η sd μόνο και μου αρέσει που ξαναρωταει διότι έχω δύο sd, μια για αρχεία και μία την μόνιμη και συχνά αλλάζω..

Link to comment
Share on other sites

γιατί το κινητό ανάβει.το doa είναι αν δεν δουλέψει ποτέ.εδώ μιλάμε για βλάβη που το κάνει μια στο τόσο και που στην τελική ίσως είναι κανένα κουλό bug.

xcam δοκίμασες?αν και νομίζω η xcam για να γράψει στην sd θέλει ρουτ.βάλε μια όποια να ναι, τόσες υπάρχουν.snap hdr πχ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις καινούρια συσκευή το λιγότερο που περιμένεις είναι να δουλεύουνε όλα στην εντέλεια. Να το χ..ω αν είμαι με το που την πάρω να το τρέχω για αλλαγή πλακέτας και να ψάχνομαι να αλλάξω εφαρμογές γιατί οι Μαμα δεν δουλεύουνε σωστά και να αλλάζω Ρομ άλλη ορεξη δεν είχα ακόμα δεν το πήρα. Άσχετα αν μετά από όλα αυτά το τηλέφωνο δουλεύει τζιτζι όλη η Ταυλα σου έχει φύγει. Αν σου έχει κάτσει το κινητό τζετ από την αρχή χαίρω πολύ, αλλά έξω από το χορό χάνεις την "γλυκα".Και γω τα περασα και τον καταλαβαίνω τον dp8. Αυτά τα ολίγα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό με την sd. Είμαι με custom Rom βέβαια αλλά το έκανε και με stock. Για μένα δεν είναι σοβαρό και δεν με ενοχλεί. Αλλά είναι υποκειμενικό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αφού έκανα αναβάθμιση μέσω καλωδίου σε Lollipop, μου βγάζει όλη την ώρα ένα θαυμαστικό στο σήμα του WIFI . ξέρει κανείς τι είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι.Αυτό με την sd και σε μένα το κάνει και είναι το λογισμικό της LG..

Το κάνει όταν γίνεται mount η sd..δηλαδή όταν κάνεις επανεκκίνηση την συσκευή και όταν την κάνεις remount-mount.Ίσως είναι bug της rom δηλαδή σαν να χάνεται η προεπιλογή που έχεις κάνει ή Ίσως να είναι και feature διότι μπορεί όταν γίνεται προσάρτηση λόγω ότι μπορεί να έβαλες κάποια άλλη sd, όχι δικιά σου, και να μην θες να αποθηκευτούν εκεί.

Σε εμένα το κάνει μόνο όταν γίνεται mount η sd μόνο και μου αρέσει που ξαναρωταει διότι έχω δύο sd, μια για αρχεία και μία την μόνιμη και συχνά αλλάζω..

 

χμμμ...εμενα το κανει(ή μαλλον το ..εκανε..)με την ιδια καρτα.τωρα γιατι δεν το κανει σε ολους δεν μπορω να καταλαβω.

 

γιατί το κινητό ανάβει.το doa είναι αν δεν δουλέψει ποτέ.εδώ μιλάμε για βλάβη που το κάνει μια στο τόσο και που στην τελική ίσως είναι κανένα κουλό bug.

xcam δοκίμασες?αν και νομίζω η xcam για να γράψει στην sd θέλει ρουτ.βάλε μια όποια να ναι, τόσες υπάρχουν.snap hdr πχ

 

δεν ειναι ακριβως ετσι το doa απ`οτι εχω καταλαβει.ειπα και πιο πανω για το s4 που πρασινιζε η οθονη του στην δεξια πλευρα και μου το αλλαξαν χωρις κανενα προβλημα.εκτος και εαν το καθε καταστημα δινει την ερμηνεια που θελει.

Link to comment
Share on other sites

τι αλλη εφαρμογη ρε Γιαννη?η εφαρμογη της φωτογραφικης,οποτε θυμηθει,μου λεει οτι εχω βαλει καρτα sd και εαν θελω να αποθηκευονται εκει οι φωτο.

σαν να εβαλα δηλαδη την sd πρωτη φορα.το ιδιο προβλημα ειχε και ο Κωσταντινος,αλλα με αλλου κατασκευαστη καρτα(sandisk η δικια μου,trancend του Κωσταντινου).

τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη(ρισετ,παλι περασμα την μαμα ρομ)εκανε 4,5 ρισετ,αλλα παλι τα ιδια.

μετα απο λιγο,σταματησε να το κανει.αντε βρες ακρη.και τι ειναι τωρα αυτο?το slot χανεται στην επανεκινηση?

να πω οτι εχει μπαγκ η συγκεκριμενη ρομ?ρουμανικη ευρωπαικη φοραει αλλα ειπε αλλο παληκαρι που φοραει και αυτος ρουμανικη οτι τετοιο προβλημα δεν εχει.ειναι παρανοηση γιατι δεν ξερεις τι να κανεις.

αντε και το κραταω και δεχομαι οτι η θερμανση του ειναι λογικη για αυτα τα κυβικα.

εαν μου το ξαναπεταξει το μηνυμα(που λογικα θα το πεταξει)τι να κανω.να το αγνοησω?κατι παιζει..

τι να σου ρε φιλε.ειλικρινα τοσο πολυ να με απασχολησει ενα τηλεφωνο δεν το περιμενα...:(

Ρε φιλε δεν ειναι και τεραστιο Θεμα τωρα αυτο...Νομιζω μεγαλοποιουμε τα πραγματα..... Αντε και το πατησεις 2 φρες περισσοτερες απο τους αλλους τι εγινε... Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τοση δυσαρεσκεια για αυτο το κινητο και δεν πιστευω οτι ισχυει το ειναι θεμα τυχης στον βαθμο που παρουσιαζεται.... Lg δεν ειναι χθεσινη εταιρια......

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις καινούρια συσκευή το λιγότερο που περιμένεις είναι να δουλεύουνε όλα στην εντέλεια. Να το χ..ω αν είμαι με το που την πάρω να το τρέχω για αλλαγή πλακέτας και να ψάχνομαι να αλλάξω εφαρμογές γιατί οι Μαμα δεν δουλεύουνε σωστά και να αλλάζω Ρομ άλλη ορεξη δεν είχα ακόμα δεν το πήρα. Άσχετα αν μετά από όλα αυτά το τηλέφωνο δουλεύει τζιτζι όλη η Ταυλα σου έχει φύγει. Αν σου έχει κάτσει το κινητό τζετ από την αρχή χαίρω πολύ, αλλά έξω από το χορό χάνεις την "γλυκα".Και γω τα περασα και τον καταλαβαίνω τον dp8. Αυτά τα ολίγα.

 

 

ειναι πως το παιρνει ο καθενας.ξερω πολλους που δεν εχουν προβλημα με προβληματακια.εγω θελω να δουλευει οπως πρεπει.

παραξενος,ψειρας,.?πεστο οπως θες.απο την στιγμη που το πληρωνω,εχω και τις αναλογες απαιτησεις.

 

Και σε μένα το κάνει αυτό με την sd. Είμαι με custom Rom βέβαια αλλά το έκανε και με stock. Για μένα δεν είναι σοβαρό και δεν με ενοχλεί. Αλλά είναι υποκειμενικό θέμα.

 

ρε σεις-ενας ενας μου σκατε να μου πειτε για το θεματακι?αρα καποιο bug ειναι που δεν εχουμε βρει απο που και πως...

για πες μαρκα sd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φιλε δεν ειναι και τεραστιο Θεμα τωρα αυτο...

 

δεν ειπα οτι ειναι αχρηστο το τηλεφωνο μετα απο αυτο,αλλα ετσι θα πρεπει να κανει..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο μου το κανει μια φορα καθε φορα που βαζω αλλη καμερα μεχρι να φτιαξω τις ρυθμισεις της. δοκιμασε και καμια αλλη καμερα να δεις αν στο κανει η αλλη sd. Η κανε ενα καθαρισμο των data και cache της καμερας με κατθαρισμο ισως να ειναι οκ μετα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αφού έκανα αναβάθμιση μέσω καλωδίου σε Lollipop, μου βγάζει όλη την ώρα ένα θαυμαστικό στο σήμα του WIFI . ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

Για δες στις επιλογές του wifi-προσθετα μηπως υπάρχει η επιλογή αποφυγή κακής σύνδεσης;

 

Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα. Από βδομάδα θα έχω κι εγώ στα χέρια μου ενα μεταχειρισμένο G3.Θα τα λέμε...

@dp8,φίλε μου,αν ρίξεις μια ματιά στο νήμα του Gpad V500,κάποιοι ανέφεραν το ίδιο θέμα με την sd και κάνανε μοντες με φορμάτ της κάρτας σε fat32,exfat κ.α.

Σε εμένα πάντως το έκανε μόνο μια φορά. 32 gb της Samsung.Δεν με ενοχλεί πάντως γιατί δεν απενεργοποιω τις συσκευές μου.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις καινούρια συσκευή το λιγότερο που περιμένεις είναι να δουλεύουνε όλα στην εντέλεια. Να το χ..ω αν είμαι με το που την πάρω να το τρέχω για αλλαγή πλακέτας και να ψάχνομαι να αλλάξω εφαρμογές γιατί οι Μαμα δεν δουλεύουνε σωστά και να αλλάζω Ρομ άλλη ορεξη δεν είχα ακόμα δεν το πήρα. Άσχετα αν μετά από όλα αυτά το τηλέφωνο δουλεύει τζιτζι όλη η Ταυλα σου έχει φύγει. Αν σου έχει κάτσει το κινητό τζετ από την αρχή χαίρω πολύ, αλλά έξω από το χορό χάνεις την "γλυκα".Και γω τα περασα και τον καταλαβαίνω τον dp8. Αυτά τα ολίγα.

Για αυτά που λες μην πάρεις Android. Πάρε iPhone

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πόσα θα είναι και τα άλλα μικροπροβληματάκια που συναντάει ο καθένας και απλά δεν τα λέει γιατί έκανε την επιλογή του και πρέπει να την υπερασπιστεί.

Βρε συ dp8 δεν κερδίζεις κάτι με το να μάθεις τι κάρτες έχουν οι χρήστες G3 ή σε ποια πόλη της Ελλάδας μένουν για το άμα ψήνουν αυγό στην πλάτη του ή όχι. Μένεις 15 μέρες χωρίς συσκευή, σου κάνουν μία αναβάθμιση στην Procordia γιατί αν δεν διαπιστώσουν πρόβλημα, απλά σου ξαναπερνούν την ROM και την επόμενη μέρα αγγελία. Και απλά ελπίζεις να μην έχει θέμα με τέτοια "μικροπροβλήματα" ο επόμενος (άτυχος) χρήστης που θα αγοράσει τη συσκευή σου.

Χαλάς την ψυχική σου υγεία άδικα θαρρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dp8 δώσε το να βρεις την υγειά σου. Και εγώ αυτό έκανα. Και όταν είπα πριν μερικές σελίδες ότι είναι θέμα Τζόκερ αν θα σου βγει της προκοπής η συσκευή, πέσανε να με φάνε 3-4 άτομα. Βασικά είμαι ο μόνος που έχει μείνει από όσους είχαν προβλήματα και άλλαξαν συσκευή, να λέει στους επικείμενους αγοραστές να προσέξουν! Ίσως και λόγω της ιδιότητας μου στο forum.

 

Τα έχουμε ξαναπεί το Τζόκερ είναι σχετικό. Είναι ένας Χρήστης και έχει γράψει 20 ποστς με το ίδιο πρόβλημα (και καλά έκανε), πιο πριν έχει ποσταρει άλλες 20 φορές με πρόβλημα υπερθερμανσης (για την ίδια συσκευή). Εγώ λοιπόν κι άλλοι πόσοι που έχουμε απροβληματιστα κινητά δεν μπαίνουμε να ποσταρουμε κάθε μέρα το πόσο καλά μας έχουν βγει τα κινητά και ποσο μάλλον 20 ποσταρισματα ο καθένας. Αυτό που θέλω να πω είναι όταν για μια συσκευή υπάρχουν 40 ποστς για ένα πρόβλημα από ένα χρήστη το πρόβλημα διογκωνεται. Σαφώς και το τηλέφωνο έχει βγάλει θέματα σε κάποιους αλλά μην το πάμε σε vs γιατί ο ευχαριστημένος γράφει ένα ποστ ο δυσαρεστημενος 40 γιατί προσπαθεί να δει τι κάνει και πολύ καλά και τα γράφει ο άνθρωπος. Δεν τα βάζω με αυτόν που έχει πρόβλημα για να μην παρεξηγηθώ είναι πέρα για πέρα λογικό αν σου σκάσει πρόβλημα στην απόγνωση να γράφεις αναξελεγκτα. Είναι μεγάλη ξενερα να μην σου κάτσει καλά μια συσκευή όπως και να έχει και μακάρι να σταματήσουν τα προβληματα σε όλες τις εταιρίες.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πόσα θα είναι και τα άλλα μικροπροβληματάκια που συναντάει ο καθένας και απλά δεν τα λέει γιατί έκανε την επιλογή του και πρέπει να την υπερασπιστεί.

Βρε συ dp8 δεν κερδίζεις κάτι με το να μάθεις τι κάρτες έχουν οι χρήστες G3 ή σε ποια πόλη της Ελλάδας μένουν για το άμα ψήνουν αυγό στην πλάτη του ή όχι. Μένεις 15 μέρες χωρίς συσκευή, σου κάνουν μία αναβάθμιση στην Procordia γιατί αν δεν διαπιστώσουν πρόβλημα, απλά σου ξαναπερνούν την ROM και την επόμενη μέρα αγγελία. Και απλά ελπίζεις να μην έχει θέμα με τέτοια "μικροπροβλήματα" ο επόμενος (άτυχος) χρήστης που θα αγοράσει τη συσκευή σου.

Χαλάς την ψυχική σου υγεία άδικα θαρρώ.

 

Φιλε απλα ενημερωση, εσυ το χες το κινητο, το εδωσες, το εβγαλες αχρηστο, τι σου κεντριζει το ενδιαφερον και εισαι ενεργος αναγνωστης του νηματος και συνεχιζεις να το θαβεις?

Με φιλικες προθεσεις ρωταω αλλα καθε σελιδα εχει και ενα ποστ δικο σου που πρεπει να εχει τιτλο

" πως να ξεφορτωθείτε το κακο g3"

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έθαψα ρε συ. Θάψιμο είναι να λες τα προβλήματα που έχεις αντιμετωπίσει σε κάθε ποστ. Με έχεις δει να αναφέρω; Εσύ βασικά ξέρεις τι προβλήματα είχα; Ούτε καν. Οπότε μην λέμε ό,τι θέλουμε. Προσπαθώ να βοηθήσω τον φίλο dp8 γιατί έχω έρθει στη θέση του (όχι μόνο με το G3) και ξέρω πώς είναι. Τον καταλαβαίνω απόλυτα. Από,τι διαβάζεις, νουθεσίες είναι αυτά που λέω ώστε να μην χαλάει την ζαχαρένια του για κάτι τέτοια πράγματα ενώ μπορεί απλά να το πουλήσει. Τέλος πάντων, έχεις δίκιο, κακώς γράφω. Ας αλλάξει ρομ, εφαρμογές και λοιπά που του προτείνετε εσείς και ας εκθειάσουμε όλοι μαζί το G3. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε, DOA βάση της ελληνικής νομοθεσίας δεν υφίσταται. Το DOA είναι μία εφεύρεση των καταστημάτων για την προσέλκυση καταναλωτών για αυτό και υπάρχουν αποκλίσεις μεταξύ των καταστημάτων για την εν λόγω περίοδο. Άλλοι δίνουν 7ημέρες, άλλοι 14 ημερολογιακές και άλλοι καθόλου. Άλλοι το διαχωρίζουν σε DOA και άλλοι σε DAP (dead after purchase ). Ενδεικτικά και το link από το kaizershop.

http://www.kaizershop.gr/%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%8D%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

παιδια-να το σταματησουμε εδω.το τηλεφωνο θα βγει προς πωληση γιατι απο αυτα που συζηταμε αυτες τις ημερες,καταλαβα οτι εινα καποια bug του τηλεφωνου και η προσπαθεια για service θα ειναι απλα μια βολτα αλερετουρ συν την βενζινη που θα καψω.οποτε βγαινει προς πωληση για να τελειωνει το παραμυθι. Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που λες μην πάρεις Android. Πάρε iPhone

 

Μπα δεν το γουσταρω το ios.Πηγα αλλου σε android και ευτυχως εκει μου εκατσε οπως επρεπε η συσκευη.

 

Υ.Γ. Η καραμελα σου ακομα δεν ελιωσε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dp8 δώσε το να βρεις την υγειά σου. Και εγώ αυτό έκανα. Και όταν είπα πριν μερικές σελίδες ότι είναι θέμα Τζόκερ αν θα σου βγει της προκοπής η συσκευή, πέσανε να με φάνε 3-4 άτομα. Βασικά είμαι ο μόνος που έχει μείνει από όσους είχαν προβλήματα και άλλαξαν συσκευή, να λέει στους επικείμενους αγοραστές να προσέξουν! Ίσως και λόγω της ιδιότητας μου στο forum.

 

Φαντάζομαι πόσα θα είναι και τα άλλα μικροπροβληματάκια που συναντάει ο καθένας και απλά δεν τα λέει γιατί έκανε την επιλογή του και πρέπει να την υπερασπιστεί.

Βρε συ dp8 δεν κερδίζεις κάτι με το να μάθεις τι κάρτες έχουν οι χρήστες G3 ή σε ποια πόλη της Ελλάδας μένουν για το άμα ψήνουν αυγό στην πλάτη του ή όχι. Μένεις 15 μέρες χωρίς συσκευή, σου κάνουν μία αναβάθμιση στην Procordia γιατί αν δεν διαπιστώσουν πρόβλημα, απλά σου ξαναπερνούν την ROM και την επόμενη μέρα αγγελία. Και απλά ελπίζεις να μην έχει θέμα με τέτοια "μικροπροβλήματα" ο επόμενος (άτυχος) χρήστης που θα αγοράσει τη συσκευή σου.

Χαλάς την ψυχική σου υγεία άδικα θαρρώ.

 

Σοβαρά konstantinoslp, προτείνεις με την "ιδιότητα σου στο forum" να πουλήσει χρήστης συσκευή πιθανά ελαττωματική και καλή τύχη στον επόμενο; Και, επίσης, σοβαρά έκανες το ίδιο και εσύ προηγουμένως; Αυτό το νήμα έχει αφεθεί στην κακή του τύχη από νωρίς αλλά αυτό δεν το περίμενα. Και καλά κρίμα για το νήμα του G3, το forum τι σου φταίει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια-να το σταματησουμε εδω.το τηλεφωνο θα βγει προς πωληση γιατι απο αυτα που συζαμε αυτες τις ημερες καταλαβα οτι εινα καποια bug του τηλεφωνου και η προσπαθεια για service θα ειναι απλα μια βολτα αλερετουρ συν την βενζινη που θα καψω.οποτε βγαινει προς πωληση για να τελειωνει το παραμυθι.

 

χωρις καρτα sd το δοκιμασες γιατι αν δεν στο κανει τοτε φταιει η καρτα και οχι κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν το γουσταρω το ios.Πηγα αλλου σε android και ευτυχως εκει μου εκατσε οπως επρεπε η συσκευη.

 

Υ.Γ. Η καραμελα σου ακομα δεν ελιωσε?

Και που πήγες σε άλλο τι έγινε, ίδιο λειτουργικό έχεις. Ακριβώς ίδιο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παρερμήνευσες φίλε μου xsad. Γράφω ξεκάθαρα "και απλά ελπίζεις να μην έχει θέμα με τέτοια "μικροπροβλήματα" ο επόμενος". Αυτό σημαίνει ότι ο επόμενος που θα του το πουλήσει θα ξέρει για το πρόβλημα και δεν θα έχει πρόβλημα. Δηλαδή να του το πει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...