Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες δεν γνωριζει κανεις να μου πει πως μπορω να κανω λευκα τα εικονιδια στο chrome ???Οποιος γνωριζει σς μου πει. Ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι.Ποιά και πότε ?

Άγνωστο my friend δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει κάτι... Αν ξέρει κάποιος άλλος ας μας πει...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατι ουσιαστικο η k η ειναι σαν τις ενημερωσεις του fb που απλα βγαινουν καθε 20 μερες; :P
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση ειναι η k αλλα την παιρνεις προς το παρον μονο με cloudy rom

 

Σε στοκ δεν την έχει δώσει ακόμα και δεν έχει ακουστεί και κάτι...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας καίει εμάς δεν είναι άντε να βγάλει απλά ένα οποιοδήποτε update, το ζήτημα είναι να μας δώσει το νέο ux 4.0 UI που θα φοράει το G4 ώστε να λυθούν τα υπάρχοντα lags που μας "ταλαιπωρούν" στο υπάρχον ui...

 

Μακάρι να μας τα δώσει όλα μαζί στην 5.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας καίει εμάς δεν είναι άντε να βγάλει απλά ένα οποιοδήποτε update, το ζήτημα είναι να μας δώσει το νέο ux 4.0 UI που θα φοράει το G4 ώστε να λυθούν τα υπάρχοντα lags που μας "ταλαιπωρούν" στο υπάρχον ui...

 

Μακάρι να μας τα δώσει όλα μαζί στην 5.1

 

Αν και εφόσον το δώσει απροβλημάτιστο το το ux 4.0 UI αλλιώς ευχαριστούμε δεν θα πάρουμε :lol::lol::lol:

 

Αν και πιστεύω οτι θα το προσέξει γιατί έφαγε αρκετό κράξιμο με το G3 και νομίζω οτι τρώει και με το flex 2 καθώς έχει κάποια θεματάκια απ'οσο ξέρω.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι...

α δεν χρειαζεται back up κτλ?

ΟΤΑ να την κανω?

δεν ειναι πιο "σωστη" η συνδεση με pc?

OTA και είσαι μια χαρά. Κάνε και το factory reset και είσαι έτοιμος για στήσιμο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου εκανε το εξης: Ειμαι στη κεντρικη οθονη, παω να χαμηλωσω τον ηχο και τιποτα. Ξανα προσπαθω, τιποτα. Το κανω απο το drop menu, και μετα δουλευει. Μετα απο 2-3 ωρες παλι το ιδιο. Εχει συμβει σε καποιον αλλο;

Υγ: τα κουμπια δουλευουν κανονικα. Ενω ειναι κλειδωμενο με το - μπαινει κανονικα στην καμερα και με το + βγαζει φωτο. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εμένα μου έχουν συμβεί δύο φορές restart, αλλά το τελευταίο bug με στεναχωρεί. Όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο, πατάω να απαντήσω και η κλίση ακούγεται στο speaker και όχι κανονικά ή σε bluetooth. Ξέρει κανείς τι έγινε;

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας καίει εμάς δεν είναι άντε να βγάλει απλά ένα οποιοδήποτε update, το ζήτημα είναι να μας δώσει το νέο ux 4.0 UI που θα φοράει το G4 ώστε να λυθούν τα υπάρχοντα lags που μας "ταλαιπωρούν" στο υπάρχον ui...

 

Μακάρι να μας τα δώσει όλα μαζί στην 5.1

 

Τα lags* δεν τα γλυτωνεις.

Δοκιμασα την official, δοκιμασα την cloudy, μεχρι και euphoria δοκιμασα, σε ολες το κινητο κανει τα ιδια.

 

Aπαραδεκτη η LG

 

*

Δεν ειναι 'lags', stuttering ειναι.

Το κινητο εχει πολυ ελαχιστo lag (καθυστερηση στην αποκριση και στο ανοιγμα εφαρμογων)

 

Το μεγαλο του προβλημα ειναι το stuttering, που στα μισα animations χανει frames και ειναι τρομερα unsmooth η εμπειρια.

 

Το εχω 3 μερες και κοιταω πως να το ξεφορτωθω, απαραδεκτο για 'ναυαρχιδα' να εχει τετοια χαλια αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Τα lags* δεν τα γλυτωνεις.

Δοκιμασα την official, δοκιμασα την cloudy, μεχρι και euphoria δοκιμασα, σε ολες το κινητο κανει τα ιδια.

 

Aπαραδεκτη η LG

 

*

Δεν ειναι 'lags', stuttering ειναι.

Το κινητο εχει πολυ ελαχιστo lag (καθυστερηση στην αποκριση και στο ανοιγμα εφαρμογων)

 

Το μεγαλο του προβλημα ειναι το stuttering, που στα μισα animations χανει frames και ειναι τρομερα unsmooth η εμπειρια.

 

Το εχω 3 μερες και κοιταω πως να το ξεφορτωθω, απαραδεκτο για 'ναυαρχιδα' να εχει τετοια χαλια αποδοση.

Ο στοκ launcher εχει τα θεματακια του με stuttering ναι. Αλλα με nova η καποιο αλλο launcher ειναι αλλο κινητο. Βέβαια για πολλούς δεν ειναι αποδεκτη λυση η αλλαγη launcher.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Τα lags* δεν τα γλυτωνεις.

Δοκιμασα την official, δοκιμασα την cloudy, μεχρι και euphoria δοκιμασα, σε ολες το κινητο κανει τα ιδια.

 

Aπαραδεκτη η LG

 

*

Δεν ειναι 'lags', stuttering ειναι.

Το κινητο εχει πολυ ελαχιστo lag (καθυστερηση στην αποκριση και στο ανοιγμα εφαρμογων)

 

Το μεγαλο του προβλημα ειναι το stuttering, που στα μισα animations χανει frames και ειναι τρομερα unsmooth η εμπειρια.

 

Το εχω 3 μερες και κοιταω πως να το ξεφορτωθω, απαραδεκτο για 'ναυαρχιδα' να εχει τετοια χαλια αποδοση.

Φιλε δοκιμασε και cm11

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τι να δοκιμασω, ολα τα εχω δοκιμασει, σε ολα εχω αυτα τα θεματα.

 

Ξαναλεω, το κινητο ειναι αρκετα γρηγορο. Καποιοι μπορει να μην ενοχλουνται απο τα stutters αllα εγω που το εχω διπλα διπλα με το oneplus υπαρχει αρκετη διαφορα στο smoothness.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.androidcentral.com/lg-g3/425073-high-temperature-property-offa-option-thermal-daemon-mitigation-offa-option-tweaks-does-work.html

το thermal daemon mitigation το εκανα enable kai apo 40k~ στο antunu εφτασε 43.5k και νομιζω πιο smooth..μπαταρια..θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδιά.Σε λίγο καιρό θα πάρω και εγώ το G3 αλλά θέλω μια βοήθεια.Θα πάρω την θήκη QuickWindow αλλά είδα ότι υπάρχει και απλή χωρίς wireless charging.Ισχύει κάτι τέτοιο?Γιατί δεν θέλω την απλή.Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :-D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδιά.Σε λίγο καιρό θα πάρω και εγώ το G3 αλλά θέλω μια βοήθεια.Θα πάρω την θήκη QuickWindow αλλά είδα ότι υπάρχει και απλή χωρίς wireless charging.Ισχύει κάτι τέτοιο?Γιατί δεν θέλω την απλή.Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :-D

Είναι η 340 και η 345 φίλε μου. Νομίζω η 340 είναι αυτή που κάνει για ασύρματη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδιά.Σε λίγο καιρό θα πάρω και εγώ το G3 αλλά θέλω μια βοήθεια.Θα πάρω την θήκη QuickWindow αλλά είδα ότι υπάρχει και απλή χωρίς wireless charging.Ισχύει κάτι τέτοιο?Γιατί δεν θέλω την απλή.Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :-D

Και εγώ νομίζω η 340 κάνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ναι τις βρήκα.Thanks for the help guys :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εχω ξεκλειδωμα με knock code και καθε φορα που κανω μια κληση οταν κλεινω το κινητο εχει κλειδωσει το κινητο σαν να εχει μπλοκαρει το knock code και πρεπει καθε φορα να βαζω τον εφεδρικο κωδικο που εχω ορισει και να ξαναρυθμιζω απο την αρχη το το knock code... Συμβαινει σε καποιον αλλο; η οθονη κλεινει οσο μιλαω...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο κράξιμο στο g3 για την μπαταρία θέλω να δω τώρα που το s6 βγάζει περίπου 3 ώρες οθόνη τι θα πουν για αυτό το τηλέφωνο τα fanboys...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο κυκλοφορίας το κινητό και ακόμα προσπαθούν να διορθώσουν το software . Πάντως για 280 που το βρίσκεις τώρα είναι οκ και συμβιβάζεσαι με μερικά κωλυματακια εδώ και κει. Αυτό με είχε κουράσει και το έδωσα.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο κυκλοφορίας το κινητό και ακόμα προσπαθούν να διορθώσουν το software . Πάντως για 280 που το βρίσκεις τώρα είναι οκ και συμβιβάζεσαι με μερικά κωλυματακια εδώ και κει. Αυτό με είχε κουράσει και το έδωσα.

Το software έχει διορθωθεί κατά πολύ. Άριστο εννοείται δεν έχει γίνει και αμφιβάλλω ότι θα γίνει. Σε software βέβαια και το touchwiz δεν τα πάει καλύτερα.. Και το note που έχω έχει αρκετά θεματακια... Στο g3 τουλάχιστον αν θες πας σε custom χωρίς θέμα με εγγυήσεις κτλ στη Sammy τι κάνεις? Τεσπα είναι νωρίς ακόμα για το s6 για να το καταδικασω αλλά νομίζω ότι ήταν αυτονόητο με τα δεδομένα που εμείς ήδη ξέραμε ότι με τόσο μικρή μπαταρία και τέτοια ανάλυση θα υπάρχει θέμα αυτονομίας... Όσο μη ενεργοβορος και αν είναι ο επεξεργαστής. Τουλάχιστον ελπίζω η lg να κατάλαβε ότι την έκανε και με τα νέα panel του g4 να το στρώσει λίγο το θέμα αν και η οι 4:30-5:00 ώρες οθόνη αυτονομία του g3 δεν το λες άσχημα απλά θα θέλαμε και λίγο καλύτερα (βλέπε g2,gflex)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαξε η samsung? Παντα κατεγραφε τις αλλαγες σε ρομ και το αποθηκευε αλλα γινοταν να σβησεις αυτα τα δεδομενα...
Link to comment
Share on other sites

http://forums.androidcentral.com/lg-g3/425073-high-temperature-property-offa-option-thermal-daemon-mitigation-offa-option-tweaks-does-work.html

το thermal daemon mitigation το εκανα enable kai apo 40k~ στο antunu εφτασε 43.5k και νομιζω πιο smooth..μπαταρια..θα δειξει!

 

εγω με stock 5.0 βγαζω 41131 και μαλλον παραδοξως ,ενεργοποιωντας thermal daemon mitigation (on) και high temp property on βγαζω 39655....

 

στο λινκ που παραθετεις αναφερει οτι δεν θα δουλευει το auto brightness ενεργοποιωντας το ΤD mitigation...εμενα παντως δουλευει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...