Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από προτροπή του Alex bad, έσβησα το face+το messenger για δοκιμή.Το τηλ νομίζω ότι έγινε πιο smooth και η μπαταρία με τη δική μου χρήση, κέρδισε μία ολόκληρη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα και εγώ το κινητό παρτίδα 502 πριν από 14 μέρες από το κατάστημα του γερμανου.Μεχρι στιγμής προερχόμενος από L9II η εντυπώσεις είναι ικανοποιητικές.

Χτες το βράδυ όμως διαπίστωσα οτι σταμάτησε να λειτουργεί η έξοδος των ακουστικών εντελως.Την δοκίμασα με 4 διαφορετικά ακουστικά και σε όλα δεν αναγνώριζε οτι έχεις συνδέσεις τα ακουστικά.

Είμαι στην τελευταία μέρα για DOA και σκοπεύω να πάω στο μαγαζί να ζητήσω ανταλλαγή με άλλη καινούργια συσκευή.

Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...

SOS σήμερα είναι η τελευταία μέρα που δικαιούμαι DOA

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό παρτίδα 502 πριν από 14 μέρες από το κατάστημα του γερμανου.Μεχρι στιγμής προερχόμενος από L9II η εντυπώσεις είναι ικανοποιητικές.

Χτες το βράδυ όμως διαπίστωσα οτι σταμάτησε να λειτουργεί η έξοδος των ακουστικών εντελως.Την δοκίμασα με 4 διαφορετικά ακουστικά και σε όλα δεν αναγνώριζε οτι έχεις συνδέσεις τα ακουστικά.

Είμαι στην τελευταία μέρα για DOA και σκοπεύω να πάω στο μαγαζί να ζητήσω ανταλλαγή με άλλη καινούργια συσκευή.

Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...

SOS σήμερα είναι η τελευταία μέρα που δικαιούμαι DOA

 

Τη στιγμή που είναι τόσο καινούργια συσκευή εγώ είμαι της γνώμης να το πας κατ' ευθείαν στο κατάστημα!

Αν χρήζει αντικατάστασης ας πράξουν ανάλογα, γιατί να παιδεύεσαι εσύ;!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό παρτίδα 502 πριν από 14 μέρες από το κατάστημα του γερμανου.Μεχρι στιγμής προερχόμενος από L9II η εντυπώσεις είναι ικανοποιητικές.

Χτες το βράδυ όμως διαπίστωσα οτι σταμάτησε να λειτουργεί η έξοδος των ακουστικών εντελως.Την δοκίμασα με 4 διαφορετικά ακουστικά και σε όλα δεν αναγνώριζε οτι έχεις συνδέσεις τα ακουστικά.

Είμαι στην τελευταία μέρα για DOA και σκοπεύω να πάω στο μαγαζί να ζητήσω ανταλλαγή με άλλη καινούργια συσκευή.

Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...

SOS σήμερα είναι η τελευταία μέρα που δικαιούμαι DOA

 

έφυγες σφαιράτος για το μαγαζί!!!!!!!!!!!!!

 

αν και νομίζω οτι η lg σε περίπτωση που κάνεις αγορά απο ελληνικό κατάστημα και βγει ελλατωματική στην αλλάζει εντός 20 ημερών άσχετα το doa που δίνει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Ετσι μας είχαν πει στο οτεσοπ που είχαμε πάρει το G2 της γυναίκας μου

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου πούνε λόγω της πασχαλινής προσφοράς ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα τη κάνω;;;;

Δεν θέλω να μου δώσουν πιστωτικό γιατί μου αρέσει πολύ το κινητό

Πάντως με την LG που μίλησα μου είπαν αφού έχω DOA να πάω να μου το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου πούνε λόγω της πασχαλινής προσφοράς ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα τη κάνω;;;;

Δεν θέλω να μου δώσουν πιστωτικό γιατί μου αρέσει πολύ το κινητό

Πάντως με την LG που μίλησα μου είπαν αφού έχω DOA να πάω να μου το αλλάξουν.

 

Και να μην έχουν να στο δώσουν σήμερα , θα περιμένεις 2-3 μέρες και θα το φέρουν. Μην αγχώνεσαι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπερβαλετε λιγακι με το fb και με οποιο fb. Σαφως καποιες φορες ζοριζονται και ζοριζουν, οπως ολες οι εφαρμογες, αλλα οχι και σε σημειο που να κανουν το κινητο χαλια. Ειπαμε. 5,5 μηνες εχω το κινητο, κανω καθημερινη χρηση fb και messenger και μαλιστα βαρια γιατι ειμαι διαχειριστης σε ενα group, και ποτε δεν εφτασα σε σημειο που λες. Ουτε καν κοντα.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπερβαλετε λιγακι με το fb και με οποιο fb. Σαφως καποιες φορες ζοριζονται και ζοριζουν, οπως ολες οι εφαρμογες, αλλα οχι και σε σημειο που να κανουν το κινητο χαλια. Ειπαμε. 5,5 μηνες εχω το κινητο, κανω καθημερινη χρηση fb και messenger και μαλιστα βαρια γιατι ειμαι διαχειριστης σε ενα group, και ποτε δεν εφτασα σε σημειο που λες. Ουτε καν κοντα.

 

και εγώ που τις χρησιμοποιώ καθημερινά σε όλα μου τα τηλέφωνα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Βέβαια δεν ξέρω πως θα ήταν το τηλέφωνο χωρίς αυτές τθς εφαρμογές γιατί πάντα είναι απο τις πρώτες που βάζω αλλά δεν είχα ποτέ και πρόβλημα ούτως ώστε να αναγκαστώ να κάνω απεγκατάσταση.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σοορυ αν ειμαι εκτος θεματος..θελω αν υπαρχει ενα οδηγο στα ελληνικα πως να ρουταρω την λολιποπ..και αν ειναι ευκολο εναν οδηγο πως περναω custom rom..ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις που ειναι το σερβις της Lg στη Θεσσαλονικη??Και αν εχει ανατολικα??Βασικα θελω να το παω για τα μμς που δε μπορω να στειλω,παρολο που οι ρυθμισεις ειναι σωστες(απο wf2g).Το ελεγξαν και τα παιδια σε καταστημα wind.Απο αλλη συσκευη με τη σιμ μου στελνω κανονικα!!Αναφερομαι σχετικα και σε προηγουμενα ποστ...Εν το μεταξυ ειμαι ακομα σε Doa.Μηπως να το πηγαινα για αντικατασταση στον Οτε που το πηρα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Καλησπέρα, δεν ξέρω εαν είμαι εκτός θέματος, αλλα θέλω την βοήθειά σας. Θέλω να αγοράσω το LG G3 και δεν ξέρω εαν έχει GPS απο μόνο του. Τι θα λέγατε εαν πάρω το Samsung S5 αντι του G3;. Το G3 το έχω βρεί με 280 eu. Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Καλησπέρα, δεν ξέρω εαν είμαι εκτός θέματος, αλλα θέλω την βοήθειά σας. Θέλω να αγοράσω το LG G3 και δεν ξέρω εαν έχει GPS απο μόνο του. Τι θα λέγατε εαν πάρω το Samsung S5 αντι του G3;. Το G3 το έχω βρεί με 280 eu.

 

Δέκτη GPS όλα έχουν. Χάρτες κατεβάζεις τους here maps δωρεάν και είσαι σούπερ. Το S5 εγώ προσωπικά το θεωρώ πατάτα με ένα σωρό προβλήματα με την κάμερα του ειδικά με το lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Καλησπέρα, δεν ξέρω εαν είμαι εκτός θέματος, αλλα θέλω την βοήθειά σας. Θέλω να αγοράσω το LG G3 και δεν ξέρω εαν έχει GPS απο μόνο του. Τι θα λέγατε εαν πάρω το Samsung S5 αντι του G3;. Το G3 το έχω βρεί με 280 eu.

 

Φυσικα και εχει GPS!!!Εννοεις προφανως χωρις να χρειαζεται ιντερνετ...Πχ.το Sygic που εχω δουλευει αψογα!!Και το G3 με τα 280 χτυπα το οσο μπορεις ακομα!!!Ειναι καλυτερο γενικα απο το ς5...Βασικα εχει καλυτερη αναλυση οθονης!!Αυτα,για να μη βγουμε εντελως off topic... ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ, ναι εννοούσα χωρίς Ίντερνετ. Θα πάω να πάρω το LG G3 το απόγευμα, και επειδή είμαι άσχετος πως κατεβαίνουν οι χάρτες και τα προγράμματα, θα χρειαστώ την βοήθειά σας. Σας Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχει GPS!!!Εννοεις προφανως χωρις να χρειαζεται ιντερνετ...Πχ.το Sygic που εχω δουλευει αψογα!!Και το G3 με τα 280 χτυπα το οσο μπορεις ακομα!!!Ειναι καλυτερο γενικα απο το ς5...Βασικα εχει καλυτερη αναλυση οθονης!!Αυτα,για να μη βγουμε εντελως off topic... ;)

Φίλε μου μια ερώτηση. Σε στοκ base lolipop 5.0 το gps σου δουλευει καλα?

Διοτι σε μενα οπως και σε αρκετους αλλους με g3 καθως και αλλες συσκευες σε ρύθμιση με μονο gps sensors καποιες φορες κανει signal drops σαν κατι να τερματιζει την λειτουργια. Σε κιτκατ δουλευει αψογα οπως και σε lolipop 5.02.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ, ναι εννοούσα χωρίς Ίντερνετ. Θα πάω να πάρω το LG G3 το απόγευμα, και επειδή είμαι άσχετος πως κατεβαίνουν οι χάρτες και τα προγράμματα, θα χρειαστώ την βοήθειά σας. Σας Ευχαριστώ.

Αν και είμαστε λίγο off topic :p

Μόλις σετάρεις το λογαριασμό σου στη Google, θα μπεις στο Google play και θα κατεβάσεις το "Here maps". Είναι free πρόγραμμα πλοήγησης. Αρχικά θα είσαι συνδεδεμένος στο Internet και θα κατεβάσεις όποιο χάρτη θέλεις (είναι ανα χώρες), μετά το βάζεις στη λειτουργία offline και μπορείς να κάνεις πλοήγηση ΜΟΝΟ με τους αισθητήρες του GPS, χωρις internet wifi ή data!!

Το Here maps είναι αρκετά καλό, με τον καιρό αν θες μπορείς να δοκιμάσεις κ' άλλους πλοηγούς ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μόλις ρουταρα το G3 μου με Λολιποπ 5.0..δεν μπορώ όμως να κάνω εγκατάσταση στο Xposed Framework..κατέβασα την έκδοση Xposed installer 3.0alpha 2 και μου γράφει "installation is only possible manually via recovery for now" έχω ψάξει στο XDA αλλά δεν βρίσκω κάτι..όποιος μπορεί ας βοηθήσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μόλις ρουταρα το G3 μου με Λολιποπ 5.0..δεν μπορώ όμως να κάνω εγκατάσταση στο Xposed Framework..κατέβασα την έκδοση Xposed installer 3.0alpha 2 και μου γράφει "installation is only possible manually via recovery for now" έχω ψάξει στο XDA αλλά δεν βρίσκω κάτι..όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

Ρε παιδιά εδώ δεν είναι thread για πειράγματα (root, ROMs κτλ)

Υπάρχει ωραιότατο thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

Γιατί γεμίζετε posts για πηράγματα του G3 , στο thread με τα άτομα που θέλουν το κινητό μανίσιο;

 

 

Βαρέθηκα με αυτήν την κατάσταση στο thread του G3.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ δεν είναι thread για πειράγματα (root, ROMs κτλ)

Υπάρχει ωραιότατο thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631

Γιατί γεμίζετε posts για πηράγματα του G3 , στο thread με τα άτομα που θέλουν το κινητό μανίσιο;

 

 

Βαρέθηκα με αυτήν την κατάσταση στο thread του G3.

 

Sorry μη βαρας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια ερώτηση. Σε στοκ base lolipop 5.0 το gps σου δουλευει καλα?

Διοτι σε μενα οπως και σε αρκετους αλλους με g3 καθως και αλλες συσκευες σε ρύθμιση με μονο gps sensors καποιες φορες κανει signal drops σαν κατι να τερματιζει την λειτουργια. Σε κιτκατ δουλευει αψογα οπως και σε lolipop 5.02.

 

Δουλεύω στην ups και τις προάλλες ξέχασα το GPS μου και έβαλα το G3 με Tomtom go Traffic app επί 2.5 ώρες με cloudy 2.2 και δεν είχα κανένα Signal drop..

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, περιοχή Νυρεμβέργη και παρτίδα κινητού 408

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μόλις ρουταρα το G3 μου με Λολιποπ 5.0..δεν μπορώ όμως να κάνω εγκατάσταση στο Xposed Framework..κατέβασα την έκδοση Xposed installer 3.0alpha 2 και μου γράφει "installation is only possible manually via recovery for now" έχω ψάξει στο XDA αλλά δεν βρίσκω κάτι..όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

Διάβασε στο θέμα του xposed. Νομίζω το γράφει ακόμα και στο πρώτο ποστ του ο rovo.

Η εγκατάσταση δεν γίνεται όπως παλιά μέσω apk και ας υπάρχει η καρτέλα στην εφαρμογή. Γίνεται μέσω recovery με το συμπληρωματικο flashable zip που έχει.

Αν δεις στην εφαρμογή τα νούμερα είναι ήδη στο active ενώ στα αλλα έχουν κενό.

Η εφαρμογή είναι μόνο για κατέβασμα ενεργοποίηση των modules.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω στην ups και τις προάλλες ξέχασα το GPS μου και έβαλα το G3 με Tomtom go Traffic app επί 2.5 ώρες με cloudy 2.2 και δεν είχα κανένα Signal drop..

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, περιοχή Νυρεμβέργη και παρτίδα κινητού 408

Ειχες δεδομενα ανοιχτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...