Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ολόκληρο το τηλ.πρώτον δεν έχει θέση εδώ, 2ον είναι 100 ευρώ πιο ακριβό και στο μόνο που υπερτερεί είναι ότι ανοίγει το φβ πιο γρήγορα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις πάρει τον παροχο σου για να ενεργοποιησεις το 4g? 4g πρέπει να σου έχει ένδειξη

Επίσης πήγαινε ρυθμίσεις - δίκτυα - δεδομένα κινητής τηλεφωνίας - πάνω δεξιά έχει κάτι τελιτσες τις πατάς, πας δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και στο λειτουργία δικτύου πρέπει να έχεις επιλεγμένο το gsm/wcdma/lte για να είσαι 4g

Για την ακρίβεια αυτό το σηματάκι πρέπει να σου βγάζει https://docs.google.com/file/d/0B5Ye3HUdysd3SVBjcnJSWlJvUU0/edit?usp=docslist_api

Ευχαριστώ φίλε.Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάροχο.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

με ολόκληρο το τηλ.πρώτον δεν έχει θέση εδώ, 2ον είναι 100 ευρώ πιο ακριβό και στο μόνο που υπερτερεί είναι ότι ανοίγει το φβ πιο γρήγορα

 

μαλλον δε το ειχες ποτε.οντως ειμαστε offtopic,οποτε ας το ληξουμε εδω :)

 

υπαρχει και το youtube,δες μερικα βιντεο και ξαναελα μετα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάροχο.

Ναι φίλος αν δεν είχες ποτέ 4g συσκευή και δεν το έχεις ενεργοποιησει ποτέ παίρνεις τηλ τον παροχο και στο ενεργοποιουν. Κάνεις ένα restart μετά από κανένα δεκάλεπτο που θα κάνεις το αίτημα και είσαι κομπλέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε παιδιά με την αντι-lg κόντρα πλέον. Εδώ είναι το forum για το lg g3 ή για το αντι-lg g3?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλος αν δεν είχες ποτέ 4g συσκευή και δεν το έχεις ενεργοποιησει ποτέ παίρνεις τηλ τον παροχο και στο ενεργοποιουν. Κάνεις ένα restart μετά από κανένα δεκάλεπτο που θα κάνεις το αίτημα και είσαι κομπλέ

Ευχαριστώ πολύ! Νέος στο κινητό και στο 4g, εξού και η ερώτηση.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Νέος στο κινητό και στο 4g, εξού και η ερώτηση.

Να είσαι καλά! Καλορίζικο και ότι θες εδώ είμαστε όπου μπορούμε να βοηθήσουμε!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

I know my friend δεν ξέρω για ποιον λόγο δεν το βάζουν αλλά δεν είναι μόνο η lg. Μόνο η Sammy το βάζει και βλέπω σταδιακά να το καταργεί και αυτή
εγω ειχα για 4 χρονια samsung συσκευες και δεν ρο ειχα παρει χαμπαρι μεχρι τωρα . ειναι αστειο παντως πρεπει να το προσθεσει αμεσα η google στην επομενη εκδοση android
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα για 4 χρονια samsung συσκευες και δεν ρο ειχα παρει χαμπαρι μεχρι τωρα . ειναι αστειο παντως πρεπει να το προσθεσει αμεσα η google στην επομενη εκδοση android

Δεν είναι θέμα Google έχει σχέση με το ui της κάθε εταιρίας. Η Sammy στο touchwiz το βάζει, η lg δεν το βάζει ούτε η HTC στο sense , όπως και οι άλλες δεν το βάζουν από όσο ξέρω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα Google έχει σχέση με το ui της κάθε εταιρίας. Η Sammy στο touchwiz το βάζει, η lg δεν το βάζει ούτε η HTC στο sense , όπως και οι άλλες δεν το βάζουν από όσο ξέρω

Νομιζω το βαζουν και καποιες κινεζικες, οχι μονο η Samsung

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το βαζουν και καποιες κινεζικες, οχι μονο η Samsung

Ναι ενδεχομένως!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Έχω ένα φίλο που έχει το G3 και με ρωτάει αν υπάρχει κάποιος οδηγός για root στην Lolipop και αν θα χαθεί η εγγύηση μετά το root;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Έχω ένα φίλο που έχει το G3 και με ρωτάει αν υπάρχει κάποιος οδηγός για root στην Lolipop και αν θα χαθεί η εγγύηση μετά το root;Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα, από το στόμα μου το πήρες. Κι εγώ ψάχνω μέθοδο για root έχω το f460 με lolipop αλλά μήπως η lolipop δεν επιτρέπει το root? Αν μπορεί να μας απαντήσει κάποιος έμπειρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ρουτ για λολιποπ.μονο σε custom και ναι χάνετε η εγγύηση αλλά αν το γυρίσεις στο μαμα firmware είναι κομπλέ και την δέχονται
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα Google έχει σχέση με το ui της κάθε εταιρίας. Η Sammy στο touchwiz το βάζει, η lg δεν το βάζει ούτε η HTC στο sense , όπως και οι άλλες δεν το βάζουν από όσο ξέρω
δεν εχει νοημα ομως γιατι το κανουν? πετσοκοβουν μια βασικη δυνατοτητα του τηλεφωνου
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα ομως γιατι το κανουν? πετσοκοβουν μια βασικη δυνατοτητα του τηλεφωνου

 

who knows...???!!!! :fool::fool::fool::fool:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω με 3g μονο οταν το χρησιμοποιω βγαζω 3 και κατι ψηλα με τερμα κατω φωτεινοτητα στο αυτοματο.. Γενικα καθολου ευχαριστημενος με την μπαταρια. Σκεφρομαι να παρω μια δευτερη που βρηκα στο σκρουτζ στα 13 ευρω και εχει φορτιο 3500mah. Ειναι ΟΕΜ βεβαια.. Ελπιζω να μην μου σκασει στα χερια..:p

 

ΟΕΜ δηλαδή βγάζει η LG μπαταρία 3500 και έχει βάλει στο κινητό μας 3000αρα. Ολίγουν κουφό μου ακούγεται όλο αυτό.

 

ΟΕΜ δεν είναι μάρκα. Σημαίνει ότι είναι original προϊόν όπως το βγάζει η εταιρεία. Απλά μπορεί να φέρει άλλη φίρμα. Αυτό σημαίνει ότι για να μπορεί ο djkostas20 να πεί ότι έχω μία 3500mAH OEM battery for LG G3 πρέπει αυτή να την βγάζει η LG κανονικά και απλώς εγώ βάζω την φίρμα μου. Και μου φαίνεται κουφό να σου δίνει η LG 3000 και όχι 3500 από την αρχή.

 

who knows...???!!!! :fool::fool::fool::fool:

 

Ίσως γιατί η πλειονότητα των χρηστών στον κόσμο δεν το χρησιμοποιεί αλλά κάνει video calls μέσω άλλων προγραμμάτων όπως Skype, hangouts, etc....

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΟΕΜ δηλαδή βγάζει η LG μπαταρία 3500 και έχει βάλει στο κινητό μας 3000αρα. Ολίγουν κουφό μου ακούγεται όλο αυτό.

 

ΟΕΜ δεν είναι μάρκα. Σημαίνει ότι είναι original προϊόν όπως το βγάζει η εταιρεία. Απλά μπορεί να φέρει άλλη φίρμα. Αυτό σημαίνει ότι για να μπορεί ο djkostas20 να πεί ότι έχω μία 3500mAH OEM battery for LG G3 πρέπει αυτή να την βγάζει η LG κανονικά και απλώς εγώ βάζω την φίρμα μου. Και μου φαίνεται κουφό να σου δίνει η LG 3000 και όχι 3500 από την αρχή.

 

 

 

Ίσως γιατί η πλειονότητα των χρηστών στον κόσμο δεν το χρησιμοποιεί αλλά κάνει video calls μέσω άλλων προγραμμάτων όπως Skype, hangouts, etc....

Εντάξει απλά η ένσταση μου είναι ότι δεν έχουν όλοι smartphone πχ. Θέλω να κάνω μια βίντεο κλήση στους παππούδες στο χωριό να δούνε το εγγονι που έχουν κλασσικό νοκια αλλά με μπροστά κάμερα και δεν γίνεται για λόγους πρακτικους πιο πολύ εκτός και αν κάνω hitech τα πεθερικα μου! :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος οτι δε θα σου κάνουν καμμία "μανούρα" στο service, καλύτερα να φλασάρεις τη "μαμά" rom!! Θα τη βρεις βάζοντας το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Κατεβάζεις το kdz αρχείο και το περνάς έτσι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Για να το επαναφέρω στην αρχική πρέπει να κάνω unroot ή δεν χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε φιλος το g3 αλλα δεν του βγαζει για αναβαθμιση σε λολιποπ, τι κανουμε;;;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε φιλος το g3 αλλα δεν του βγαζει για αναβαθμιση σε λολιποπ, τι κανουμε;;;

Κατεβάστε σε υπολογιστή το LG pc suite συνδέστε το κινητό κάντε έλεγχο για αναβαθμίσεις λογισμικού και μόλις βρει κάντε εγκατάσταση. Τι χωρας ειναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να το επαναφέρω στην αρχική πρέπει να κάνω unroot ή δεν χρειάζεται?

Αυτό την ουσία είναι το unroot ;)

Αν φλασάρεις rom με το flash tool δε χρειάζεσαι τίποτα αλλο, γίνεσαι τελείως "μαμά' κατευθείαν......

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε σε υπολογιστή το LG pc suite συνδέστε το κινητό κάντε έλεγχο για αναβαθμίσεις λογισμικού και μόλις βρει κάντε εγκατάσταση. Τι χωρας ειναι?

 

πρεπει ελληνικο, αν το κανω με pc suite δεν χανει εγγυηση ετσι?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

πρεπει ελληνικο, αν το κανω με pc suite δεν χανει εγγυηση ετσι?

Όχι δεν χάνεις εγγύηση απλά μπορεί να μην έχει έρθει OTA το update και το κάνεις από το pc. Της LG είναι το πρόγραμμα δεν κάνεις ρουτ update κάνεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...