Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε κοίτα, μια βόλτα που έριξα στα θέματα εδώ μέσα, όσοι πήγαν σε άλλο τηλ πάλι γκρινιάζουν
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα, μια βόλτα που έριξα στα θέματα εδώ μέσα, όσοι πήγαν σε άλλο τηλ πάλι γκρινιάζουν

Δεν ξέρω φίλος εγώ πραγματικά το τηλεφωνακι το χαίρομαι και έχει βγάλει μια φήμη ότι είναι η υπερτατη μουφα λες και μιλάμε για καμιά midrage συσκευή που παλεύει να σταθεί στα πόδια της από το lag. Τόση γκρίνια για την μπαταρία, για μια μπαταρία που στην τελική σε βγάζει 4-5 ώρες οθόνη ανάλογα την χρήση και που στην τελική άμα γουστάρεις επειδή είναι αποσπομενη βγάζεις πλάτη κουμπώνεις μια δεύτερη και καθάρισες. Τοοοοοοοση γκρίνια για την οθόνη γιατί έβαλαν καλύτερη από αυτή που χρειαζόμαστε και "χάνει" λίγο στην απόδοση δηλαδή που? Στο antutu και μπορεί ο φίλος μας με το note 3 να μας την λέει! :eek: ραγισαν μερικά από αστοχια υλικού και το βγάλαμε όλο σαπιο αλλά στραβωνουν και θεωρούνται ότι έχουν την καλύτερη ποιότητα υλικών εδώ αυτοκίνητα εκατομμυρίων από αστοχια υλικού παίρνουν φωτιά εν κίνηση, σε τι δεν έχει ύπαρξη αστοχια υλικού? Για μαζική παραγωγή μιλάμε δεν είναι το κάθε g3 handmade με τυπωμένο το όνομα μας επάνω :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω οτι με την 20H το τηλέφωνο απογειωθηκε αλλα πιστευω οτι χρειαζεται ενα boost ακομα. Υπαρχουν specs και σιγουρα χρονος γιατι οπως γνωριζουμε το G4 αργει. Οποτε σιγουρα πιστευω οτι θα εχουμε και αλλες αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Τόσες αστοχιές αλλά η LG είναι η μόνη μή Κινέζικη που ανεβαίνει. Σκεφτείτε να ήταν και καλό δηλαδή!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή xcam ή κάπως έτσι? Είναι καλύτερη από τη stock εφαρμογή της κάμερας? Και έχει τουλάχιστον τα χαρακτηριστικά της stock εφαρμογής?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό και πουλάει σαν τρελό

 

Λογικό είναι εάν αναλογιστούμε και τη τιμή του για Ευρωπαϊκό μοντέλο. Υπάρχουν και άλλα σίγουρα καλά αλλά με τι τιμή αυτού και την υποστήριξη σε θέματα service, δε νομίζω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή xcam ή κάπως έτσι? Είναι καλύτερη από τη stock εφαρμογή της κάμερας? Και έχει τουλάχιστον τα χαρακτηριστικά της stock εφαρμογής?

Είναι η καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είναι η καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες

 

Να βάλω και την εφαρμογή xcam lg settings ή είναι για πολύ εξειδικευμένα πράγματα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και την εφαρμογή xcam lg settings ή είναι για πολύ εξειδικευμένα πράγματα?

Προσωπικά με καλύπτει και σκέτη και δεν το δοκίμασα. Ας πουν τα παιδιά που την έχουν

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με καλύπτει και σκέτη και δεν το δοκίμασα. Ας πουν τα παιδιά που την έχουν

Δεν ξέρω τι θέμα εχει το xcam αλλά από την ώρα που την έβαλα μετά από κάθε φωτογραφία με πετάει έξω, οπότε την έσβησα και γω για να μην αγχώνομαι παραπερα. Κρίμα γιατί είχε τόσες πολλές επιλογές.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς ρουτ δεν παίζει σωστά. Ρουτ στην λολιποπ δεν υπάρχει παρά μόνο με καστομ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δε πρέπει να παίζει ρόλο το root στην Xcam!

Απλά νομίζω ότι σε lollipop δε λειτουργεί καλά (ακόμη) πιθανόν λόγω ART. Σε kit kat λειτουργούσε μια χαρά.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σε καστομ παίζει τσόχα σε όλες (εκτός aosp) μόνο στο original είχα θέμα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα την συσκευασια. Αν προμηθευτω το κινητο απο καποια απο τα μαγαζια που εχει στο skroutz θα εχει μεσα ακουστικα; Γιατι σε διαφορα review/unboxing βλεπω οτι δεν εχει μεσα στην συσκευασια.

Επιπλεον οτι πληροφορα σχετικα με το κινητο ευπροσδεκτη(προερχομαι απο iphone αν αυτο μετραει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα την συσκευασια. Αν προμηθευτω το κινητο απο καποια απο τα μαγαζια που εχει στο skroutz θα εχει μεσα ακουστικα; Γιατι σε διαφορα review/unboxing βλεπω οτι δεν εχει μεσα στην συσκευασια.

Επιπλεον οτι πληροφορα σχετικα με το κινητο ευπροσδεκτη(προερχομαι απο iphone αν αυτο μετραει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ναι κανονικά

 

παιδια μπορει να φανει γελοιο αλλα δε βρισκω πως να βαλω δονηση οταν μου στελνουν sms?

 

ρυθμίσεις, ήχος, ήχος με δόνηση και ανέβασε και την ένταση δόνησης αν είναι χαμηλή.λογικά από default πρέπει να είναι on αυτά.

 

μου έχει κολλήσει το φλας 2 φορές όταν πήγα να βγάλω φώτο.λέω να το αφήσω ακόμα και να μην το στείλω

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι σχεδον αδυνατο στον χρονο που εχω να διαβασω ολες τις σελιδες κ δεν ξερω αν εχει προβληθει...εχω καποιες παρατηρησεις για την lollipop

1.Καταργησε το guest mode....κακιστα ...ηταν πολυ χρησιμο

2.ειχες δυνατοτητα με τα soft keys να ειναι διαφανα....τωρα ειναι μονο ασπρο μαυρο

3δεν τρελαινομαι με τα on screen buttons...τα προηγουμενα ειχαν καλυτερο design

Μπορω να κανω κατι γι ολα αυτα η ειναι μη αναστρεψιμο?

κ 2ο...μηπως ξερει κανεις γιατι δεν βρισκω το widget του youtube?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι σχεδον αδυνατο στον χρονο που εχω να διαβασω ολες τις σελιδες κ δεν ξερω αν εχει προβληθει...εχω καποιες παρατηρησεις για την lollipop

1.Καταργησε το guest mode....κακιστα ...ηταν πολυ χρησιμο

2.ειχες δυνατοτητα με τα soft keys να ειναι διαφανα....τωρα ειναι μονο ασπρο μαυρο

3δεν τρελαινομαι με τα on screen buttons...τα προηγουμενα ειχαν καλυτερο design

Μπορω να κανω κατι γι ολα αυτα η ειναι μη αναστρεψιμο?

κ 2ο...μηπως ξερει κανεις γιατι δεν βρισκω το widget του youtube?

Guest mode σε τηλέφωνο; Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά

 

 

 

ρυθμίσεις, ήχος, ήχος με δόνηση και ανέβασε και την ένταση δόνησης αν είναι χαμηλή.λογικά από default πρέπει να είναι on αυτά.

 

μου έχει κολλήσει το φλας 2 φορές όταν πήγα να βγάλω φώτο.λέω να το αφήσω ακόμα και να μην το στείλω

 

αν εννοεις τον ηχο κλησης με δονηση on ειναι γιατι δε δονειται στα sms? στο viber και στις κλησεις κομπλε ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν εννοεις τον ηχο κλησης με δονηση on ειναι γιατι δε δονειται στα sms? στο viber και στις κλησεις κομπλε ειναι

 

με το φλας τι εννοεις τι επαθες? που να το στειλεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest mode σε τηλέφωνο; Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί;

 

πριν τη lollipop υπηρχε....λειτουργια επισκεπτη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...