Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις ολοκληρωθηκε και σε εμενα το update περιεργη η νεα δομη των εικονικων κουμπιων αλλα μ αρεσει ενα μεγαλο ευγε στην lg !!

 

κατεβαζω κι εγω.

 

οσο για το 32αρι,συνολικα εχει διαφορα και σιγουρα ειναι αισθητη,απο κει και περα βεβαια,αν καποιος εχει σκοπο να το αλλαξει πριν να κλεισει 6μηνο στα χερια του καλυτερα να παρει το 16αρι.

εγω αλλαξα το 16αρι επειτα απο 3 μηνες και πηγα στο 32αρι γιατι ειδα οτι αξιζει το κινητο και σιγουρα θα το κρατησω 6μηνο λογικα.

αν παλι καποιος δεν αλλαζει γρηγορα συσκευες,ας παει στο 32αρι αφοβα,αξιζει τα ευρω του.

αυτη η λοξα θα μας φαει :)

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσοι χρησιμοποιείται κιτκατ ρομς τι χρησιμοποιειται? Εγω με candykat δεν εχω ηχο. Με aicp δε εχω sd και με liquidsmoothσπανια δουλευει η καμερα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αλλάζω συσκευή όταν πλέον αυτή που έχω δεν με εξυπηρετεί. Συνήθως 1.5-2 χρόνια και πάντα αγοράζω ένα τηλ 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του αφού έχει πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του. Τα προσέχω έτσι και αλλιώς οπότε μετά είναι εύκολη και η μεταπώληση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αλλάζω συσκευή όταν πλέον αυτή που έχω δεν με εξυπηρετεί. Συνήθως 1.5-2 χρόνια και πάντα αγοράζω ένα τηλ 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του αφού έχει πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του. Τα προσέχω έτσι και αλλιώς οπότε μετά είναι εύκολη και η μεταπώληση.

 

Εγω φιλε μου κινητο πανω απο 6αμηνο δεν κραταω.

Η αληθεια ειναι οτι εδωσα το flex που ειχα για λογους οτι δεν ειχε delevopment και πηρα το 32αρι g3.

Ομως το μονο που εχω να πω ειναι οτι τον τιτλο ναυαρχιδας δεν θα επρεπε να τον παρει.

Το gflex ειναι το γρηγοροτερο τηλ αυτην την στιγμη στην αγορα εκτος note4 και nexus6.

Εχω δοκιμασει note3, s5, m8, g2, κανενα σαν το flex.

Και μιλαω παντα απο αποψη λειτουργικου και οχι hardware αν και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα αλλα παρα μονο την καμερα.

Εβαλα τα demo video που εχει το g3 quand hd να παιξουν διπλα διπλα με ενα gflex.

Σε οσους το εδειξα ειπανε καλυτερο το flex και ας ειναι 720p. H oled κανει θαυματα. Και εγω που ηξερα περι αναλυσης δυσκολα εβλεπα διαφορες. Πραγμα που αποδεικνειει ποσο αχρηστη ειναι τετοια αναλυση σε τοσο μικρες οθονες.

Το επομενο μου κινητο ειναι το flex 2 το οποιο θα εχει 1080 kai snapdragon 810.

Αν η LG εχει κεφια και φτιαξει λειτουργικο ισαξιο του FLEX το τηλ θα ειναι Best Seller.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αλλάζω συσκευή όταν πλέον αυτή που έχω δεν με εξυπηρετεί. Συνήθως 1.5-2 χρόνια και πάντα αγοράζω ένα τηλ 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του αφού έχει πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του. Τα προσέχω έτσι και αλλιώς οπότε μετά είναι εύκολη και η μεταπώληση.

 

Σωστος! Συμφωνω απολυτα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου κινητο πανω απο 6αμηνο δεν κραταω.

Η αληθεια ειναι οτι εδωσα το flex που ειχα για λογους οτι δεν ειχε delevopment και πηρα το 32αρι g3.

Ομως το μονο που εχω να πω ειναι οτι τον τιτλο ναυαρχιδας δεν θα επρεπε να τον παρει.

Το gflex ειναι το γρηγοροτερο τηλ αυτην την στιγμη στην αγορα εκτος note4 και nexus6.

Εχω δοκιμασει note3, s5, m8, g2, κανενα σαν το flex.

Και μιλαω παντα απο αποψη λειτουργικου και οχι hardware αν και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα αλλα παρα μονο την καμερα.

Εβαλα τα demo video που εχει το g3 quand hd να παιξουν διπλα διπλα με ενα gflex.

Σε οσους το εδειξα ειπανε καλυτερο το flex και ας ειναι 720p. H oled κανει θαυματα. Και εγω που ηξερα περι αναλυσης δυσκολα εβλεπα διαφορες. Πραγμα που αποδεικνειει ποσο αχρηστη ειναι τετοια αναλυση σε τοσο μικρες οθονες.

Το επομενο μου κινητο ειναι το flex 2 το οποιο θα εχει 1080 kai snapdragon 810.

Αν η LG εχει κεφια και φτιαξει λειτουργικο ισαξιο του FLEX το τηλ θα ειναι Best Seller.

 

Το επόμενο δικό μου εφόσον δεν μου καταστραφεί αυτό θα ναι κάποια ναυαρχίδα με 64 μπιτ. Για την ώρα με καλύπτει απόλυτα άρα δεν κάνω σκέψεις για αλλαγή. Ναι μου αρέσει η τεχνολογία αλλά αν έχεις 2 μικρά παιδιά αλλάζουν οι προτεραιότητες σου.

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο δικό μου εφόσον δεν μου καταστραφεί αυτό θα ναι κάποια ναυαρχίδα με 64 μπιτ. Για την ώρα με καλύπτει απόλυτα άρα δεν κάνω σκέψεις για αλλαγή. Ναι μου αρέσει η τεχνολογία αλλά αν έχεις 2 μικρά παιδιά αλλάζουν οι προτεραιότητες σου.

 

Φιλε μου και γω 2 παιδια εχω .

Να μας ζησουν.

Απλα πουλαω το προηγουμενο και παω για αλλο αλλιως δεν βγαινουν.:)

EDIT: Παντως αυτο που με ξενερωσε στο g3 ειναι οτι υστερει στα γραφικα λογω αναλυσης και βλεπω οτι σε αρκετα βαρια μεν παιχνιδια δυσκολευεται.

Να σου πω ομως gameς δεν παιζω στο τηλ αλλα επειδη εχω λοξα θελω και εκει να τα παει καλα. Στην ουσια τεσταρω δοκιμαζω και συνεχεια χαλαω και φτιαχνω.

Ο λογος development που ελεγα πριν.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και γω 2 παιδια εχω .

Να μας ζησουν.

Απλα πουλαω το προηγουμενο και παω για αλλο αλλιως δεν βγαινουν.:)

EDIT: Παντως αυτο που με ξενερωσε στο g3 ειναι οτι υστερει στα γραφικα λογω αναλυσης και βλεπω οτι σε αρκετα βαρια μεν παιχνιδια δυσκολευεται.

Να σου πω ομως gameς δεν παιζω στο τηλ αλλα επειδη εχω λοξα θελω και εκει να τα παει καλα. Στην ουσια τεσταρω δοκιμαζω και συνεχεια χαλαω και φτιαχνω.

Ο λογος development που ελεγα πριν.

 

Και εγώ ένα παιδί και ένα σκυλί που είναι και αυτό παιδί μου! να μας ζήσουν παίδια!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένα παιδί και ένα σκυλί που είναι και αυτό παιδί μου! να μας ζήσουν παίδια!

Τι να κανουμε ρε συ... μια τρελλα την εχουμε. Δεν δικαιουμαστε και εμεις λιγο?... χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε ρε συ... μια τρελλα την εχουμε. Δεν δικαιουμαστε και εμεις λιγο?... χαχαχαχα

 

εννοείται δικαιούμαστε φίλε! :D

 

Δηλαδή μόνο τα κουμπιά αλλάζει η αναβάθμιση?

 

όχι στο update έλεγε επιδιόρθωση google και βελτίωση, λογικά θα είναι και θεματάκια λειτουργικού που δεν τα βλέπουμε πχ. bugs Κτλ. ουσιαστικά ήταν διπλό update απο v20f πήγε v20h και δεν ήταν και μικρό ~ 80mb

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσουν τα παιδιά μας να τα χαιρόμαστε. Παιχνίδια στο κινητό δεν παίζω. Δεν παίζω γενικώς μάλλον εκτός από κάνα χαζοπαίχνιδο στο facebook.

 

Το κινητό το χρησιμοποιώ σαν tablet αφού το laptop του έριξε τσάι η μικρή και το έκαψε. Οι 5.5 ίντζες σε αυτό το μέγεθος μου ήρθαν κουτί. Το desktop μου είναι σούπερ αλλά όχι βολικό για τον καναπέ. Το άλλο σημαντικό για μένα είναι η κάμερα, και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Με φορτιστή αυτοκινήτου δεν έχω θέμα ούτε με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου κινητο πανω απο 6αμηνο δεν κραταω.

Η αληθεια ειναι οτι εδωσα το flex που ειχα για λογους οτι δεν ειχε delevopment και πηρα το 32αρι g3.

Ομως το μονο που εχω να πω ειναι οτι τον τιτλο ναυαρχιδας δεν θα επρεπε να τον παρει.

Το gflex ειναι το γρηγοροτερο τηλ αυτην την στιγμη στην αγορα εκτος note4 και nexus6.

Εχω δοκιμασει note3, s5, m8, g2, κανενα σαν το flex.

Και μιλαω παντα απο αποψη λειτουργικου και οχι hardware αν και δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τα αλλα παρα μονο την καμερα.

Εβαλα τα demo video που εχει το g3 quand hd να παιξουν διπλα διπλα με ενα gflex.

Σε οσους το εδειξα ειπανε καλυτερο το flex και ας ειναι 720p. H oled κανει θαυματα. Και εγω που ηξερα περι αναλυσης δυσκολα εβλεπα διαφορες. Πραγμα που αποδεικνειει ποσο αχρηστη ειναι τετοια αναλυση σε τοσο μικρες οθονες.

Το επομενο μου κινητο ειναι το flex 2 το οποιο θα εχει 1080 kai snapdragon 810.

Αν η LG εχει κεφια και φτιαξει λειτουργικο ισαξιο του FLEX το τηλ θα ειναι Best Seller.

 

το lg g3 ειναι τεραστια ναυαρχιδα..επειδη εχει φιλος μου το κορεατικο LG F460, LG G3 Prime, LG G3 Cat.6 το κινητο ειναι με snapdragon 805...μν σου πω οτι δεν εχει καμια διαφορα με το d855 εκτος απο καποια μικρο χαρακτηριστικα....και απο εμενα εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου..στην οθονη και εγω ειμαι fan τις super oled..αλλα εχεις μια οθονη qhd 1440 x 2560 pixels (~534 ppi pixel density)...με τρομερα pixel που δεν υπαρχει σε κανενα κινητο!!!τωρα για παιχνιδια στο κινητο δεν το σχολιαζω...εγω θα προτιμουσα να παιξω με xbox η playstation..και με snapdragon 810 το ιδιο θα ειναι!!!μηπως δεν ειναι σωστα στημενο το κινητο σου???περνα ξανα με flashtool το filmware η δοκιμασε καποιο αλλο filmware να το δεις!!!!εγω με το 32gb δεν εχω δει το παραμκρο,και ειναι νωρις να μιλαμε ακομα για οποια lag υπαχουν,ακομα η lolilop ειναι στο αρχικο σταδιο ακομα,ουτε πρωτο update δεν εχει δωσει...με τα update στη πορεια θα στρωσει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το lg g3 ειναι τεραστια ναυαρχιδα..επειδη εχει φιλος μου το κορεατικο LG F460, LG G3 Prime, LG G3 Cat.6 το κινητο ειναι με snapdragon 805...μν σου πω οτι δεν εχει καμια διαφορα με το d855 εκτος απο καποια μικρο χαρακτηριστικα....και απο εμενα εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου..στην οθονη και εγω ειμαι fan τις super oled..αλλα εχεις μια οθονη qhd 1440 x 2560 pixels (~534 ppi pixel density)...με τρομερα pixel που δεν υπαρχει σε κανενα κινητο!!!τωρα για παιχνιδια στο κινητο δεν το σχολιαζω...εγω θα προτιμουσα να παιξω με xbox η playstation..και με snapdragon 810 το ιδιο θα ειναι!!!μηπως δεν ειναι σωστα στημενο το κινητο σου???περνα ξανα με flashtool το filmware η δοκιμασε καποιο αλλο filmware να το δεις!!!!εγω με το 32gb δεν εχω δει το παραμκρο,και ειναι νωρις να μιλαμε ακομα για οποια lag υπαχουν,ακομα η lolilop ειναι στο αρχικο σταδιο ακομα,ουτε πρωτο update δεν εχει δωσει...με τα update στη πορεια θα στρωσει!!!

 

Φιλε μου αυτην την στιγμη το κινητο παει πολυ καλα και καλυτερα δεν ητανε ποτε.

Σαν τηλ ειναι καλο αλλα δουλεψε το flex που λεω ως παραδειγμα και πες μου.

Τωρα για οθονη δεν το συζητω.

Εντελως ασχετη σε αυτες τις ιντσες χανοντας επιδοσεις αλλου που πραγματικα τις χρειαζεσαι οπως π.χ η μπαταρια.

Τωρα για τα παιχνιδια δεν καθομαι να παιξω στο κινητο οταν εχω ενα pc monser με GTX980 G1 fx8350 και 16gb ram. Απλα μου αρεσει να τεσταρω. Αυτην ειναι η τρελλα μου.Και δεν επιτρεπετε να παιζουν αλλα που θεωρουνται υποδιεστερα και αυτο λογω αναλυσης να δυσκολευεται. Πιο παλια ημουνα Graphic system tester στον μεγαλο mvakious στο HTC EVO3D. Κοιτα λαο που ειχε και πες μου. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1648407 Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα και ξερω ποτε ενα τηλ παει καλα και ποτε οχι. Και πιστεψε με οτι ολες οι εταιριες εχουνε μπαγκιαρικα κινητα ειδικα η samsung. Εκει που γοητευτικα ηταν οπως ειπα το gflex. Η lg εδειξε τι μπορει να κανει. Αψεγαδιαστο λειτουργικο χωρις ιχνος lag και γι αυτο μου εμεινε στο μυαλο. Και οπως ειπα πιο πανω το εδωσα διοτι δεν υπηρχε development το οποιο για μενα ειναι πολυ σημαντικο. ;)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος του κινητού με Lollipop και προερχόμενος από το LG L9II.

Το τηλέφωνο το έχω καμία βδομάδα κι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές εκτός από κάποια θεματάκια που εντόπισα κυρίως με τον stock και τον nova launcher.

 

Στον stock launcher εντόπισα κάποια lag και στην εναλλαγή των σελίδων και στο άνοιγμα μενού και εφαρμογών. Τα lag ήτανε πιο έντονα όσο είχα ενεργοποιημένο το smart bulletin το οποίο έκλεισα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Όπως επίσης, γίνεται να αλλάξουμε μέγεθος πλέγματος?

 

Όσο αφορά τον nova οι απορίες μου είναι η εξής:

1. υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock on με τον free Nova?

2. δεν μου εμφανίζει το Widget του ημερολογίου….

3. δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια του dock

4. ενώ αλλάζω την προβολή τοv ρύθμισεων σε καρτέλες την επόμενη φορά που μπαίνω στις ρυθμίσεις εμφανίζεται πάλι σε λίστα.

5. το quicle cicle δουλεύει απροβλημάτιστα με τον Nova?

 

Και μερικά γενικά θεματάκια!!

6. το smart cleaning τι ακριβώς σβήνει? Πειράζει και τα δεδομένα εφαρμογών?

7. το ξυπνητήρι είναι αξιόπιστο? Στο L9ii με κρέμασε καναδυό φορες..

8. επειδή το τηλέφωνο το πήρα χωρίς ακουστικά, αξίζει να αγοράσω τα δικά του τα οποία έχουνε 17€ η να κοιτάξω για κάποια άλλη λύση και πια?

 

Αυτά τα λίγα για αρχή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά ενώ ακούς φοβερά όταν μιλάς σε μένα παραπονιούνται οι άλλοι πως δεν με ακούν
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ακουστε φαση. Εχθες το βραδυ αποφασισα να του πεταξω ενα hard reset. Το εκανα και αρχισα να το στηνω. Αφου τελείωσα την επεσα για υπνο. Το πρωι με το που συνδέομαι ιντερνετ ερχεται η v20h. Τωρα που του την εβαλα, πρεπει να ξανακανω hard reset η δεν χρειαζεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νέος κάτοχος του κινητού με Lollipop και προερχόμενος από το LG L9II.

Το τηλέφωνο το έχω καμία βδομάδα κι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές εκτός από κάποια θεματάκια που εντόπισα κυρίως με τον stock και τον nova launcher.

 

Στον stock launcher εντόπισα κάποια lag και στην εναλλαγή των σελίδων και στο άνοιγμα μενού και εφαρμογών. Τα lag ήτανε πιο έντονα όσο είχα ενεργοποιημένο το smart bulletin το οποίο έκλεισα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Όπως επίσης, γίνεται να αλλάξουμε μέγεθος πλέγματος?

 

Όσο αφορά τον nova οι απορίες μου είναι η εξής:

1. υπάρχει τρόπος να δουλέψει το knock on με τον free Nova?

2. δεν μου εμφανίζει το Widget του ημερολογίου….

3. δεν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια του dock

4. ενώ αλλάζω την προβολή τοv ρύθμισεων σε καρτέλες την επόμενη φορά που μπαίνω στις ρυθμίσεις εμφανίζεται πάλι σε λίστα.

5. το quicle cicle δουλεύει απροβλημάτιστα με τον Nova?

 

Και μερικά γενικά θεματάκια!!

6. το smart cleaning τι ακριβώς σβήνει? Πειράζει και τα δεδομένα εφαρμογών?

7. το ξυπνητήρι είναι αξιόπιστο? Στο L9ii με κρέμασε καναδυό φορες..

8. επειδή το τηλέφωνο το πήρα χωρίς ακουστικά, αξίζει να αγοράσω τα δικά του τα οποία έχουνε 17€ η να κοιτάξω για κάποια άλλη λύση και πια?

 

Αυτά τα λίγα για αρχή!!!!!

 

Ναι ισχύει για το smart bulletin. Επίσης και το LG health έχει αναφερθεί ότι μειώνει το lag αν διαγραφεί.

και:

1) knock on είναι άσχετο από τον nova ή οποιονδήποτε launcher. Αν εννοείς το knock off θες τον prime και στα gestures βάζεις να τρέχει την εφαρμογή screen off & lockscreen

2) Σε πολλούς άλλους launcher δεν εμφανίζει κανένα widget της LG. Οπότε πρέπει να βάλεις άλλο ημερολόγιο.

3) Παρατεταμένο κράτημα και τα βγάζεις από εκεί και βάζεις όποια θες.

4) Τις ρυθμίσεις του κινητού? Αυτό είναι άσχετο με τον nova.

5) Το quick circle είναι πάλι άσχετο με τον launcher που τρέχεις.

 

6) Σου λέει τι σβήνει. Ότι του επιλέξεις εσύ.

7) Εμένα δεν με έχει κρεμάσει καθόλου. Είναι μια χαρά.

8) Αρκετά καλά τα ακουστικά του. Δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει σε αυτή την τιμή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η προβολη των ρυθμίσεων όντως ειναι σε λίστα στον nova, δεν βρήκα και 'γω τροπο να το αλλάξω μόνιμα. Αλλά εκτός του οτι το συνήθισα, δουλεύεις και πιο γρήγορα, τωρα το προτιμώ ετσι!
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 20h εχει ερθει σε ολους σας?με οτα?εγω δεν πηρα τιποτα ακομη :rolleyes:

Ρουμανικο 16αρι. Τίποτα ακομα κι εδω.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Και σε ιταλικό 16αρι που έχει μια φίλη δεν έχει έρθει. Σε εμένα NEU 32αρι ΟΤΑ από το πρωί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...