Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλαιγομαστε συνέχεια για την "λάθος" επιλογή οθόνης από την LG... Ας κάνουμε ένα search το YouTube Video 4k επιλέξτε ένα, ανεβάστε ανάλυση στα 1440p αραξτε και απολαύστε αυτό το μεγαλείο... Βάλτε δίπλα και ένα s5 ανεβάστε έως τα 1080p γιατί ως εκεί μπορεί και ένα note 3 ανεβάστε έως τα 720p γιατί ως εκεί μπορεί και ας έρθει κάποιος να πει περί amoled... Η διαφορά είναι χαοτικη και κάθε μέρα χαίρομαι και απολαμβάνω ακόμα πιο πολύ αυτό το τηλέφωνο... Πραγματικά όσοι δεν έχετε δει επαγγελματικά σκηνοθετημενο 4κ βίντεο στη συσκευή σας κάντε το και θα πάθετε την πλάκα σας με αυτό που θα δείτε στις οθόνες σας... Φωτεινότητα στο φουλ παρακαλώ όχι τσιγκουνιες στην μπαταρια σε τέτοιο μεγαλείο...! ;););)

 

Φιλε μου καλα τα λες αλλα σε μερικα εισαι λιγο λαθος. Το s5 εχει εκπληκτικη οθονη και ας μην ειναι 2Κ. Τα χρωματα του και το μαυρο του απλα δεν παιζονται. (υποψιν ειμαι fan των ips tft).

Επισης το note 3 εχει 1080p και οχι 720p και εχει επισης εξαιρετικη οθονη.

Aπο κει και περα δεν παυει το γεγονος να ειναι πολυ λιγες οι 5.5" για τετοια αναλυση. Ειναι λιγο υπερβολικη. Δεν ειναι κακο να το εχεις οπως λες, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το τιμημα μπαταρια-επιδοσεις για αυτη την αναλυση. Επισης πιστευω οτι αν κυκλοφορουσαν 2 g3 το ενα full hd και το αλλο 2k οι περισσοτεροι θα επαιρναν το fullhd. Δεν διαφωνω μαζι σου καπου απλα διορθωνω καποια σημεια. :)

Φιλικα

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καταλαθος εξαφανισα τις ενδειξεις απο πανω wifi μπαταριας κτλ πως τις ςμφανιζω???

 

Πως το εκανες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα απο το μεσημέρι ψάχνω αλλά δεν έχω βρει κάτι δωρεάν .

Όχι το 16άρι είναι και το πήρα απο http://ortel.gr/ .

Αλλά ναι, θα μπορούσα να πω πως δεν ξεκίνησε με το δεξί η σχέση μας και λογικά θα το στείλω πίσω για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλα τα λες αλλα σε μερικα εισαι λιγο λαθος. Το s5 εχει εκπληκτικη οθονη και ας μην ειναι 2Κ. Τα χρωματα του και το μαυρο του απλα δεν παιζονται. (υποψιν ειμαι fan των ips tft).

Επισης το note 3 εχει 1080p και οχι 720p και εχει επισης εξαιρετικη οθονη.

Aπο κει και περα δεν παυει το γεγονος να ειναι πολυ λιγες οι 5.5" για τετοια αναλυση. Ειναι λιγο υπερβολικη. Δεν ειναι κακο να το εχεις οπως λες, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το τιμημα μπαταρια-επιδοσεις για αυτη την αναλυση. Επισης πιστευω οτι αν κυκλοφορουσαν 2 g3 το ενα full hd και το αλλο 2k οι περισσοτεροι θα επαιρναν το fullhd. Δεν διαφωνω μαζι σου καπου απλα διορθωνω καποια σημεια. :)

Φιλικα

Γιωργος

Εννοείται πάντα φιλικά μιλάμε! Στο νοτε στο ίδιο βίντεο με το g3 μου έδινε επιλογή μέχρι 720. Και το s5 έχει όντως εκπληκτική οθόνη αλλά αναπαραγωντας το ίδιο βίντεο πραγματικά τα χρώματα του έδειχναν ψεύτικα κατά τα γούστα μου πάντα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι εχω nova laucher δεν ξερω...

 

Επανεκκίνηση έκανες?

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαξα ταπετσαρια κ εβαλα μια ασπρη κ αυτος ηταν ο λογος..χαζος.:) ψαρωσα κ εγωδεν μπορουσα να καταλαβω τιε κανα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω 32αρι εχω και στα λεω. Πιστεψε με αν μπορουσες να δεις την διαφορα που περιγραφω πιο πανω θα καταλαβαινες οτι το τηλ δεν παταει καλα. Ειναι ομορφο ναι πολυ με τελεια καμερα αλλα οχι και γρηγορο σε σχεση με αλλα που κυκλοφορούν της ιδιας εταιριας και υποτιθεται οτι ειναι η ναυαρχιδα. Τι να τα κανω τα 46000 antutu αν δεν μπορει να παιξει ενα 2D μπιλιαρδο?

Η αληθεια ειναι οτι αλιως το περιμενα. Ελπιζω να ασχοληθει η LG και να το φτιαξει ετσι ωστε να αξιζει τα λεγομενα του.

 

Πάντως αυτά πού γράφεις εγώ δεν τα παρατηρώ και το τηλέφωνο το σκίζω.

προφανώς ίσως να έχει θέμα το δικό σού,γιατί το δικό μου μηδαμινά προβλήματά η κολλήματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παρέλαβες την συσκευή ήταν σφραγισμένη η συσκευασία ? Είδες τίποτα περίεργο στο κουτί ή στο κινητό που θα έδειχνε ότι η συσκευή έχει χρησιμοποιηθεί ? Σαν να έχει κλειδώσει το ΙΜΕΙ μου φαίνεται....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα απο το μεσημέρι ψάχνω αλλά δεν έχω βρει κάτι δωρεάν .

Όχι το 16άρι είναι και το πήρα απο http://ortel.gr/ .

Αλλά ναι, θα μπορούσα να πω πως δεν ξεκίνησε με το δεξί η σχέση μας και λογικά θα το στείλω πίσω για σερβις.

 

 

Λογικα παιρνει μονο γερμανικη καρτα σιμ.υπαρχει αλλα θελει ψαξιμο δεν στο συνιστώ πηγαινε στο σερβις μονο ξεκλιδωμα θα θελει και θα εισαι οκ ενημερωσε μας τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να βλεπω video στο youtube και να παιζει ο ηχος ακομα και με κλειστη οθονη? Στο παλιοτερο optimus g, αν ανοιγα το youtube απο τον browser και μετα τον εκανα μικρο παραθυρο μεσω qslide, αν κλειδωνα το τηλεφωνο ο ηχος συνεχιζε κανονικα, δεν σταματουσε το video.

 

Επισης στα wp ειχα μια εφαρμογη για youtube που εκτος οτι

 

κατεβαζε το βιντεο για offilne αναπαραγωγη, μπορουσε να παιξει μονο τον ηχο, υπαρχει κατι τετοιο που να αξιζει?

Κατεβασε απο το play το viral και θα με θυμηθεις,αυτο κανει αυτο που θελεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε απο το play το viral και θα με θυμηθεις,αυτο κανει αυτο που θελεις

 

Για ofline αναπαραγωγη tubemate,ψαξτο στο google

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το play το viral και θα με θυμηθεις,αυτο κανει αυτο που θελεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για ofline αναπαραγωγη tubemate,ψαξτο στο google

 

Το tubemate πολυ καλο thanks. Θα δοκιμασω και το viral.

 

Επαιξε κανεις το san andreas, τα σπαει στις 5.5 και το τρεχει πολυ καλα ακομα και με την αναλυση στο τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά πού γράφεις εγώ δεν τα παρατηρώ και το τηλέφωνο το σκίζω.

προφανώς ίσως να έχει θέμα το δικό σού,γιατί το δικό μου μηδαμινά προβλήματά η κολλήματα.

Φιλε μου αυτα τα λεω σε σχέση με αλλα τηλ. Εχω αρκετη εμπειρία οσων αφορα το android και γνωριζω οταν κατι δεν πάει καλά. Υπαρχουνε πραγματα που αλλοι μπορει και να μην καταλαβουν αλλα εγω προσωπικά τα βλεπω. Δεν μιλαω μονο για το δικο μου αλλα και φιλων που συγκρινουμε και με διαφορα scripts και mods προσπαθουμε να διορθωσουμε διαφορα bugs. Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν προς θεου απλά ειμαι λιγο τελειομανης. Παρεπιπτωντος η καινουρια custom rom που εδωσε o crash φαινεται να πηγαινει καλυτερα απο οποιαδηποτε αλλη ως τωρα.;)

Παντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα τα λεω σε σχέση με αλλα τηλ. Εχω αρκετη εμπειρία οσων αφορα το android και γνωριζω οταν κατι δεν πάει καλά. Υπαρχουνε πραγματα που αλλοι μπορει και να μην καταλαβουν αλλα εγω προσωπικά τα βλεπω. Δεν μιλαω μονο για το δικο μου αλλα και φιλων που συγκρινουμε και με διαφορα scripts και mods προσπαθουμε να διορθωσουμε διαφορα bugs. Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν προς θεου απλά ειμαι λιγο τελειομανης. Παρεπιπτωντος η καινουρια custom rom που εδωσε o crash φαινεται να πηγαινει καλυτερα απο οποιαδηποτε αλλη ως τωρα.;)

Παντα φιλικά

 

Δυσκολα cfw να λειτουργησει πιο τελεια απο official rom.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξετσικαρες αυτό?
φιλε που μπορω να βρω την γραμματοσειρα σου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα τα λεω σε σχέση με αλλα τηλ. Εχω αρκετη εμπειρία οσων αφορα το android και γνωριζω οταν κατι δεν πάει καλά. Υπαρχουνε πραγματα που αλλοι μπορει και να μην καταλαβουν αλλα εγω προσωπικά τα βλεπω. Δεν μιλαω μονο για το δικο μου αλλα και φιλων που συγκρινουμε και με διαφορα scripts και mods προσπαθουμε να διορθωσουμε διαφορα bugs. Δεν θελω να προσβαλλω κανεναν προς θεου απλά ειμαι λιγο τελειομανης. Παρεπιπτωντος η καινουρια custom rom που εδωσε o crash φαινεται να πηγαινει καλυτερα απο οποιαδηποτε αλλη ως τωρα.;)

Παντα φιλικά

 

Μα επειδή κι εγώ είμαι τρελός και ψείρας υπερασπίζομαι την συσκευή μου,γιατί πραγματικά λειτουργεί υποδειγματικά.το lag του πλέον μηδαμινό σχεδόν και στα παιχνίδια κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μήπως δεν σού έχει κάτσει καλά η αναβάθμιση?βεβαία λες ότι το βλέπεις και σε φίλων σού τηλεφωνά.

Προσωπικά πάντως το εχω στα ύψη των προτιμήσεων μου το τηλέφωνο αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν το εκανα ποτε αναβαθμιση. Το ρουταρα κατευθειαν περασα revovery και μετα custom. Flashmania.

Παντως ειναι οντως πολυ καλο αλλα θα επρεπε να ναι καλυτερο απο αποψη software.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,custom δεν πέρασα καθόλου.δεν το ωφελεί πουθενά.μόνο το root μου λείπει αλλα υπομονή.

Με stock lolipop πάντως δεν του λείπει πλέον τίποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,custom δεν πέρασα καθόλου.δεν το ωφελεί πουθενά.μόνο το root μου λείπει αλλα υπομονή.

Με stock lolipop πάντως δεν του λείπει πλέον τίποτα.

Βασικα πιστεψε με οτι με custom παει πολυ καλύτερα και σκοπος μιας τετοιας ρομ οπως παντα ειναι να διορθωνουν τις μ.....ες των εταιριων. Παρολου αυτα και παλι ειναι νωρις για να τα φτιαξουν ολα. Πραγματικα πιστεψε με διοτι μαλλον παρεξηγηθηκα δεν κατατροπωνω το τηλ απλα αγγιξα το τελειο software με το Flex και οτι ατελεια εχει αυτο φαινεται σε μενα. ;)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά πού γράφεις εγώ δεν τα παρατηρώ και το τηλέφωνο το σκίζω.

προφανώς ίσως να έχει θέμα το δικό σού,γιατί το δικό μου μηδαμινά προβλήματά η κολλήματα.

 

Και μένα έχει υποδειγματική συμπεριφορά. Όπως το περιγράφεις και εσύ.

 

Δεν ξέρω,custom δεν πέρασα καθόλου.δεν το ωφελεί πουθενά.μόνο το root μου λείπει αλλα υπομονή.

Με stock lolipop πάντως δεν του λείπει πλέον τίποτα.

 

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να μην έχεις custom αλλά να είσαι με στοκ lollipop και root. Υπάρχει λύση!

Στο xda έχουν απείραχτες stock rom απλά pre-rooted. Οπότε βάζεις 4.4.2, άνεις root, custom recovery και βάζεις μία από αυτές. Έτσι και stock εντελώς είσαι και root έχεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απαιτήσεις αντικατάσταση συσκευής δεν υπάρχει δικαιολογία σε κλειδωμένη συσκευή είτε είναι λόγω branded είτε επειδή είναι κλεμμένη ή οτιδήποτε τέλος πάντων. Να μην το πας για σερβις και να μην δοκιμάσεις μόνος σου ξεκλείδωμα απλά να απαιτήσεις άλλη συσκευή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργικού είναι, γιατί να ζητήσει αντικατάσταση;

Γιατί υποτίθεται οι συσκευές που αγοράζουμε από καταστήματα είναι ξεκλειδωμενες. Αν ήταν locked θα έπρεπε να τον είχαν ενημερώσει. Από που βγήκε το συμπέρασμα ότι φταίει το λειτουργικό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιστεψε με οτι με custom παει πολυ καλύτερα και σκοπος μιας τετοιας ρομ οπως παντα ειναι να διορθωνουν τις μ.....ες των εταιριων. Παρολου αυτα και παλι ειναι νωρις για να τα φτιαξουν ολα. Πραγματικα πιστεψε με διοτι μαλλον παρεξηγηθηκα δεν κατατροπωνω το τηλ απλα αγγιξα το τελειο software με το Flex και οτι ατελεια εχει αυτο φαινεται σε μενα. ;)

 

Το θεμα ειναι ειναι τι δουλευει και τι δεν δουλευει μετα απο τις μ...ς των εταιρειων γιατι μερικα gimmicks ειναι χρησιμα. Μονο για την cm ψηνομαι, την βλεπω στο oneplus one και μου αρεσει, αλλα σε σχεση με την rom της lg ειναι σαν τον φτωχο ασχημο αλλα γρηγορο ξαδερφο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...