Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θεμα ταχυτητα, ακολουθησα διαφορα tips που διαβασα σε καποιες σελιδες και ειδα στο youtube και οχι μονο δεν το εκανα πιο γρηγορο, αλλα του αλλαξα τοσο τα φωτα που εγινε χειροτερο. Κατεληξα τουλαχιστον για την lollipop, οτι με τον default launcher το κινητο εχει το μικροτερο lag (ανοιγμα εφαρμογων, επιστροφη κτλ), σε πολυ λογικα επιπεδα για android, οι περισσοτερες εφαρμογες φορτωνουν πιο γρηγορα απο οτι με τους υπολοιπους launchers, ομως εχει καποιο shuttering κυριως σε πολυ φορτωμενο setup με widgets, το οποιο δεν ειναι συνεχομενο, αλλα στιγμιαιο, μαλλον θεμα των 2GB ή γενικα του launcher ωστε να μην καταλαμβανει πολυ χωρο στην μνημη, δεν νομιζω οτι φταιει η αναλυση, το ειδα και στο note 4 που εχει και πιο δυνατο επεξεργαστη, γενικα smooth scroll, χωρις shuttering στο android δεν παιζει, ακομα και να παει σφαιρα ο launcher, δεν θα πηγαινει η εφαρμογη, ποιος π.χ. τρεχει το google play χωρις shuttering ή το facebook και πολλες αλλες εφαρμογες, δεν μπορω να καταλαβω πως αδυναμες συσκευες με wp, εχουν τοσο smooth συμπεριφορα μεσα σε κοινες εφαρμογες, οπως π.χ. το facebook.

 

Κατα τα αλλα, απο θεματακια που εχω βρει, ειναι οτι το πισω καπακι καλο χρυσο, αλλα δυστηχως φερνει τριγμους, δεν ειναι δεμενο οσο οι unibody συσκευες, καλυτερα να βαζαν ενα slot για την sd, σετ με μπαταριες λιγοι δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ να σαι καλα.

Παντως μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο.

Εντωμεταξυ εχω και αναβαθμιση αλλα δεν το κανω διοτι αυριο που θα εχω περισσοτερο χρονο θα του περασω recovery και custom. :)

 

 

edit: Τλικα ειναι Ιταλικο.

Μια ερωτηση - Στο stolen information πρεπει να γραφει NOT KOREAN?

Δεν ξέρω και εμένα notkorean έχει πάντως εκεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες ειναι ιταλικο τις τιμ και δεν μου εχει ερθει ακομα ι λολλιποπ εχω ενα προβλιμα με τα δεδομενα οταν τα ανοιγω πιανω μονο 3g δεν πιανει 4g ενω εχω ακομα ενα κινητο το lg g2 με την ιδια συνδεση κιαυτο πιανει 4g.και κατι ακομα οταν τραβαω βιντεο σινιθωσ τη νυχτα το παρατιρισα η εικονα εχει σπιθουρακια δεν ειναι καθαρη.οποιος μπορει ας βοιθισει.....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες ειναι ιταλικο τις τιμ και δεν μου εχει ερθει ακομα ι λολλιποπ εχω ενα προβλιμα με τα δεδομενα οταν τα ανοιγω πιανω μονο 3g δεν πιανει 4g ενω εχω ακομα ενα κινητο το lg g2 με την ιδια συνδεση κιαυτο πιανει 4g.και κατι ακομα οταν τραβαω βιντεο σινιθωσ τη νυχτα το παρατιρισα η εικονα εχει σπιθουρακια δεν ειναι καθαρη.οποιος μπορει ας βοιθισει.....

 

Συνδεσες με lg pc suite? Και για το 4g το έχεις ενεργοποιησει στην άλλη κάρτα που χρησιμοποιείς στο g3? Τώρα για την κάμερα μήπως θέλει καθάρισμα το καπάκι δεν μου έρχεται κάτι άλλο... :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ χαμηλό φωτισμό συνήθως το κάνει κ είναι ο θόρυβος.Δέν μπορείς να κάνεις κ πολλά...Δες όντως μήπως έχει τπτ δαχτυλιές η κάμερα σου όπως είπε κ το παιδί παραπάνω.Στις φωτογραφίες μπορείς κάπως να τον μειώσεις αν κατεβάσεις καμια κάμερα απ το play store κ παίξεις λίγο με το iso.
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες ειναι ιταλικο τις τιμ και δεν μου εχει ερθει ακομα ι λολλιποπ εχω ενα προβλιμα με τα δεδομενα οταν τα ανοιγω πιανω μονο 3g δεν πιανει 4g ενω εχω ακομα ενα κινητο το lg g2 με την ιδια συνδεση κιαυτο πιανει 4g.και κατι ακομα οταν τραβαω βιντεο σινιθωσ τη νυχτα το παρατιρισα η εικονα εχει σπιθουρακια δεν ειναι καθαρη.οποιος μπορει ας βοιθισει.....

Αυτο μηπως στο κανει στην φουλ ποιοτητα; δοκιμασε να βαλεις χαμηλοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Τελικα μετα απο μικρο επεισοδειο που ειχα με καποιον απο τα σκρουτζομαγαζα μου βγηκε σε καλο για μενα.

Οποτε σημερα μου ηρθε και μενα το titan 32gb παρτιδα 412.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο πως λεγεται το προγραμα που βλεπεις την προελευση του κινητου.

Ευχαριστω

 

Τι πεχτηκε ; Καλυτερα να τα λετε αυτα να ξερουμε ποιους να δωσουμε Χ

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τι πεχτηκε ; Καλυτερα να τα λετε αυτα να ξερουμε ποιους να δωσουμε Χ

 

Ειχα παραγγειλει μετα απο παρα πολυ ψαξιμο παρτιδα 411 λευκο διοτι δεν εβρισκα ασημι.

Ο συγκεκριμενος ειχε 1 σε ασημι παρτιδα 408 αλλα εγω προτιμησα λευκο μονο για να ειναι πιο καινουριο.

Ηρθε η μερα που πηγα να παραλαβω και μου ειχε λευκο σε παρτιδα 409 ενω τον ειχα εξηγησει οτι σε καμια περιπτωση δεν ηθελα παλιο και δεν εφτανε μονο αυτο αλλα το κουτι το ειχε χυμα σε μια παλιοσακουλα, αποδειξη που το ιμει το ειχε γραψει με στυλο και δηθεν το κουτι σφραγισμενο με κατι ασπρα αυτοκολλητα που αγοραζεις απο το μαρκετ.

Οποτε καταλαβαινεις τι εγινε μολις παρελαβα και δεν ητανε αυτο που ειχαμε κανονισει. Εννοειται χωρις να το ανοιξω καν τον πηρα τηλ και η απαντηση ηταν τα γνωστα εκανε λαθος το παιδι και αυτα δεν ειναι προβληματα και τετοια και που να βουλιαξει κανενα καραβι και ολο ειρωνεια. Με τα λεφτα του καθενος δεν παιζει κανεις.

Μπορει να υπερβαλα αλλα εαν κολλησω καπου για να ειμαι και γω οκ επιμενω σε αυτο.

Και το κακο ειναι οτι αφου παραγγειλα το λευκο την επομενη μερα βρηκα ασημι καινουριας παρτιδας (ενα τελευταιο) αλλα επειδη δεν ηθελα να τον ριξω τον ανθρωπο το αφησα ετσι.

Εμπας περιπτωση εδωσε εντολη στην μεταφορικη αφου και εγω εμεινα εκει και περιμενα να μου δωσουν τα χρηματα πισω.

Καθε εμποδιο και καλο που λενε εριξε την επομενη μερα το Kaizershop την τιμη και παραγγειλα το ασημι παρτιδας 412.

Ηρθε συσκευασμενο τελεια και σφραγισμενο απο αντιπροσωπεια Ιταλικο και οπως ακριβως τα συμφωνησαμε με αποδειξη σωστη κτλ

Οι ανθρωποι ειναι καθαρα επαγγελματιες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευταια παρτιδα στα g3 ειναι 412?το γυρο φερνω και εγω να το παρω τωρα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..!! τι θα μπορουσα ν κανω για να γινει το κινητο μου πιο γρηγορο..να ανοιγουν πιο γρηγορα οι εφαρμογες και για να σταματησει αυτο το μικρο λαγκαρισμα που εεχει?
Link to comment
Share on other sites

Μετα τον ερωτα με το g2 (το πηρα 2 φορες) λεω να περασω σε G3,Ειμαι απο κομοτηνη αρα παραγγελια απο σκρουτζ.πως μπορω να δω ποια παρτιδα ειναι το τηλ?Πρεπει να τους παρω τηλ να δουν στο κουτι και να ελπιζω να λενε αληθεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια απορια εχω βρε παιδια. Στην κιτκατ χωρις ροοτ κτλ γιατι δεν μπορει να δαχειριστει αρχεια καποιος file explorer παρα μονο ο εργοστασιακος?

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον ερωτα με το g2 (το πηρα 2 φορες) λεω να περασω σε G3,Ειμαι απο κομοτηνη αρα παραγγελια απο σκρουτζ.πως μπορω να δω ποια παρτιδα ειναι το τηλ?Πρεπει να τους παρω τηλ να δουν στο κουτι και να ελπιζω να λενε αληθεια?

 

Τι πάει να πει ελπίζεις να λένε την αλήθεια??? Για αυτό υπάρχουν τα σχόλια όταν κάνεις την παραγγελία αν γίνει online. Αφού έχεις πάρει τηλέφωνο και έχεις μάθει ότι έχουν την παρτίδα που θες τότε το γράφεις και στα σχόλια. Ότι θες δηλαδή αυτή την παρτίδα. Αν στείλουν άλλη απλά δεν δέχεσαι το δέμα. Εσύ ορίζεις τι αγοράζεις. Όχι το αντίθετο. Αν δεν υπάρχει τότε δεν το αγοράζεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε πια να ανακυκλώνεται το θέμα παρτίδες. Δεν έχει πρακτική σημασία πια άλλα και αν έχει τα έχουμε γράψει 1000 φορές. Είναι πια τρολαρισμα....όποιος θέλει πριν ρωτήσει ας κοιτάξει λιιιγο πισω. Έλεος πια σε κάθε σελίδα Ποια παρτίδα είναι η πιο καλή και πως την βρίσκουμε.
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε πια να ανακυκλώνεται το θέμα παρτίδες. Δεν έχει πρακτική σημασία πια άλλα και αν έχει τα έχουμε γράψει 1000 φορές. Είναι πια τρολαρισμα....όποιος θέλει πριν ρωτήσει ας κοιτάξει λιιιγο πισω. Έλεος πια σε κάθε σελίδα Ποια παρτίδα είναι η πιο καλή και πως την βρίσκουμε.

 

Ετσι ακριβως. Εγω εχω το τηλεφωνο απο τις πρωτες παρτιδες και δεν εχει προβλημα κανενα. Εχει καταντησει κουραστικο αυτο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια απορια εχω βρε παιδια. Στην κιτκατ χωρις ροοτ κτλ γιατι δεν μπορει να δαχειριστει αρχεια καποιος file explorer παρα μονο ο εργοστασιακος?

 

Είναι "feature" του android. Χωρίς root δε μπορείς να το κάνεις από άλλο app.

 

Επίσης πραγματικά, φτιάξτε καινούριο thread για τις καινούριες αγορές και παρτίδες... Κάθε φορά που θέλει να ψάξει κάποιος κάτι σε αυτό το thread, γίνεται όλο και πιο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με ρωτησαν και απαντησα οσων αφορα τις παρτιδες. Συγνωμη αν αναστατωσα καποιους. Οσων αφορα αυτο που λες future του android εννοεις στο g3?

Διοτι αλλα τηλ οπως και το Gflex που ειχα ποιο προσφατα δεν ειχε θεμα.

Σε lolipop το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια απορια εχω βρε παιδια. Στην κιτκατ χωρις ροοτ κτλ γιατι δεν μπορει να δαχειριστει αρχεια καποιος file explorer παρα μονο ο εργοστασιακος?

Στην internal sd, όλοι οι file explorers δουλεύουν κανονικά. Στην εξωτερική όμως, δυστυχώς η kitkat δεν το επιτρέπει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..!! τι θα μπορουσα ν κανω για να γινει το κινητο μου πιο γρηγορο..να ανοιγουν πιο γρηγορα οι εφαρμογες και για να σταματησει αυτο το μικρο λαγκαρισμα που εεχει?

 

Βαλε την lollipop και μην κανεις τιποτα, μην βαλεις τιποτα boosters και κανεις συνεχεια memory clean, ετσι θα μενουν φορτωμενες οι εφαρμογες που χρησιμοποιεις συνεχεια και θα ανοιγουν πιο γρηγορα.

 

Καλημερα σε ολους.

Μια απορια εχω βρε παιδια. Στην κιτκατ χωρις ροοτ κτλ γιατι δεν μπορει να δαχειριστει αρχεια καποιος file explorer παρα μονο ο εργοστασιακος?

 

Στην lollipop o es explorer την βλεπει κανονικα την εξωτερικη, οπως και την εσωτερικη sd και τα flash drivers με otg. Αρα μηπως να πας προς lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με ρωτησαν και απαντησα οσων αφορα τις παρτιδες. Συγνωμη αν αναστατωσα καποιους. Οσων αφορα αυτο που λες future του android εννοεις στο g3?

Διοτι αλλα τηλ οπως και το Gflex που ειχα ποιο προσφατα δεν ειχε θεμα.

Σε lolipop το κανει?

 

φίλε μου δεν νομίζω οτι είχαν να κάνουν με εσένα τα μηνύματα περί παρτίδων γενικό ήταν! δεν αναστάτωσες κανέναν! :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα nexus 10 και ένα lg g3 και νομίζω ότι και στα δύο μετά την αναβάθμιση τρώγεται πιο γρήγορα η μπαταρία όμως λύνεται το πρόβλημα και στα δύο αν βρίσκεσαι έξω με την χαμηλομα της φωτεινότητας. Δηλαδή αν είναι απαραίτητο χαμήλωσε την φωτεινότητα από το 70% πχ στο 15% χωρίς να βάλεις την μπαταρία σε easy battery saver θα σου κρατήσει πολύ παραπάνω

Σ ευχαριστώ.

Είμαι επιφυλακτικός με τις major αναβαθμίσεις, γιατί μέχρι τώρα στα κινητά που τις πέρασα (ΟΧ2 από froyo σε gingerbread, OX4 από ICS σε JB) τα γονάτισαν σε επιδόσεις σε τέτοιο βαθμό που πρακτικά τα αχρήστεψαν. Πιστεύω πως το G3 με τα 3gb ram δεν θα έχει αντίστοιχα προβλήματα, αλλά όποιος καεί στο χυλό ...

Α και κάτι ακόμη (αν το έχεις δοκιμάσει). Το θέμα με την external sd της kitkat, λύνεται στη Lollipop ? Δηλαδή μπορουν οι εφαρμογές (όλες κι όχι μόνο ο stock file manager) να γράφουν και να διαγράφουν αρχεία που βρίσκονται στην external sd ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει ζελατινα στην καμερα... Παιδια υπαρχει κανεις που εχει gpad και να μπορει να με βοηθησει σε ενα θεμα με downgrading?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...