Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις unroot ?

Η γνωμη μου ειναι να κανεις μεσω του superSU στέρηση δικαιωματων root και να κανεις απεγκατασταση ολων των εφαρμογων που απαιτούν root (για να εισαι λιγο πιο σιγουρος)....... ετσι κι αλλιως μετα την αναβαθμιση θα χαθει το root!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη, και σε εσάς έτσι είναι με λολιποπ; πάνω κάτω μαύρα;

 

EDIT: Για κάποιο παράξενο λόγο το screenshot το έβγαλε όπως θα έπρεπε να είναι. Στην πραγματικότητα κάτω τα "πλήκτρα" και πάνω ή μπάρα είναι μαύρα...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, και σε εσάς έτσι είναι με λολιποπ; πάνω κάτω μαύρα;

 

EDIT: Για κάποιο παράξενο λόγο το screenshot το έβγαλε όπως θα έπρεπε να είναι. Στην πραγματικότητα κάτω τα "πλήκτρα" και πάνω ή μπάρα είναι μαύρα...

Πας στις ρυθμισεις, οθονη, εδω και τελος στο χρωμα και επιλεγεις τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις, οθονη, εδω και τελος στο χρωμα και επιλεγεις τι θες.

 

Δεν έχει και πολλές.μαύρο άσπρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. 2 έχει. Δεν είναι εκεί το θέμα. Για κάποιο λόγο στην αρχική Δεν γίνεται διάφανη η μπάρα πάνω κάτω. Παραμένει μαύρη.
Link to comment
Share on other sites

Όντως. 2 έχει. Δεν είναι εκεί το θέμα. Για κάποιο λόγο στην αρχική Δεν γίνεται διάφανη η μπάρα πάνω κάτω. Παραμένει μαύρη.

Διαφανή δεν είναι?

 

Edit :ΑΑΑΑΑΑ! στην πραγματικότητα σου είναι μαύρα και στο screenshot σου είναι διαφανή???, έκανες κανένα restart??? Μυστήρια πράγματα :eek::eek::eek:

 

 

Συγγνώμη, και σε εσάς έτσι είναι με λολιποπ; πάνω κάτω μαύρα;

 

EDIT: Για κάποιο παράξενο λόγο το screenshot το έβγαλε όπως θα έπρεπε να είναι. Στην πραγματικότητα κάτω τα "πλήκτρα" και πάνω ή μπάρα είναι μαύρα...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και restart και όλα. Βαριέμαι να ξανακάνω επαναφορά εργ. ρυθμ. Πριν λιγο τελείωσα το στησιμο :-(
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και restart και όλα. Βαριέμαι να ξανακάνω επαναφορά εργ. ρυθμ. Πριν λιγο τελείωσα το στησιμο :-(

 

Εμενα αμα βαλω άσπρο ειναι διάφανο πανω κάτω

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μα ενα λεπτο, στην αρχικη ειναι παντα διαφανη, σωστα; Αμα μπεις σε καποιο μενου, εφαρμογη κτλ αλλαζουν σε μαυρο ασπρο η μαυρο φοντο.

Εσενα ακομα και στην αρχικη εχεις μαυρες μπαρες κανω, στα soft keys, ΚΑΙ πανω, σωστα; Χμμμ

Μηπως εχεις βαλει καποιο launcher...;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αμα βαλω άσπρο ειναι διάφανο πανω κάτω

Το δοκιμασα αλλα γυρναει παλι σε μαυρο στην αρχικη.

Μα ενα λεπτο, στην αρχικη ειναι παντα διαφανη, σωστα; Αμα μπεις σε καποιο μενου, εφαρμογη κτλ αλλαζουν σε μαυρο ασπρο η μαυρο φοντο.

Εσενα ακομα και στην αρχικη εχεις μαυρες μπαρες κανω, στα soft keys, ΚΑΙ πανω, σωστα; Χμμμ

Μηπως εχεις βαλει καποιο launcher...;

Οχι. Δεν εχω launcher. Οπως ειναι εργοστασιακο. Θα του βαλω nova να τελειωνω. Εχει να προτεινει κανείς κανεναν αλλο καλο launcher?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Καλή Χρόνια και Χρόνια Πολλά με υγεία.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να δω τα μηνύματα που έχω στείλει?

Όταν στέλνω μεμονωμένα μηνύματα βλέπω ότι έχω στείλει μαζί με την απάντηση όταν όμως στέλνω ομαδικό μήνυμα δεν το βρίσκω μετά. π.χ. υπάρχει κάποιο γραμματοκιβώτιο κάπου?

Επίσης με τα e-mail δε βρίσκω να υπάρχει κάπου η επιλογή να τα κατεβάζει αυτόματα πχ κάθε ώρα η κάθε 30 λεπτά...

Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει, ευχαριστώ.

 

 

 

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος?

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες και εγω lollipop και εχω σοβαρό προβλημα με τον chrome. Οταν ανοιγω link σε νέα καρτέλα, κολλάει ο chrome 8 στις 10 φορές. Dead εντελώς!!! Δεν εκανα factory reset γιατι εχω πολλά πράγματα που πρεπει να ξανασετάρω. Το εχει αντιμετωπίσει κανέις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι. neu 32αρι εχω.με λολιποπ περασμενη κομπλε.χτες ηρθε η αναβαθμιση v20f και την εκανα μεσω wifi οπως ειπε και ο αλλος παραπανω ουτε τσιγαρο δεν προλαβα να κανω.η ραμ παιζει στο 1.5 γιγα ελευθερη, αν κανω επανεκκινηση παει 1,8 περιπου!μπομπα το μηχανημα δηλαδη.κανενα κολλημα δεν ειχα ουτε πριν αλλα οντως υπαρχει μια αισθηση οτι εγινε βουτυρο!ερωτηση- καταβασα απο kickass το sygic gps (οι κεραταδες στο play store το εχουν 80 ευρω, σα να σου λεει ψαχνουμε για μαλακες!) αλλα δεν λειτουργει ενω σε αλλο τηλεφωνο με 4.4 πχ δουλευει κανονικα.ειναι θεμα λολιποπ?δεν το εχουν προσαρμοσει ακομα?το εχει δοκιμασει κανεις?οχι οτι καιγομαι κιολας αλλα ετσι να χαμε να λεγαμε.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

savouromanis έχεις κάνει και factory reset? 16αρι ή 32αρι? Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι. neu 32αρι εχω.με λολιποπ περασμενη κομπλε.χτες ηρθε η αναβαθμιση v20f και την εκανα μεσω wifi οπως ειπε και ο αλλος παραπανω ουτε τσιγαρο δεν προλαβα να κανω.η ραμ παιζει στο 1.5 γιγα ελευθερη, αν κανω επανεκκινηση παει 1,8 περιπου!μπομπα το μηχανημα δηλαδη.κανενα κολλημα δεν ειχα ουτε πριν αλλα οντως υπαρχει μια αισθηση οτι εγινε βουτυρο!ερωτηση- καταβασα απο kickass το sygic gps (οι κεραταδες στο play store το εχουν 80 ευρω, σα να σου λεει ψαχνουμε για μαλακες!) αλλα δεν λειτουργει ενω σε αλλο τηλεφωνο με 4.4 πχ δουλευει κανονικα.ειναι θεμα λολιποπ?δεν το εχουν προσαρμοσει ακομα?το εχει δοκιμασει κανεις?οχι οτι καιγομαι κιολας αλλα ετσι να χαμε να λεγαμε.ευχαριστω

Αδερφε, εχουμε τα ιδια χαρακτηριστικα ακριβως.

Το Sygic και σε μενα δε παιζει, μπορεις να κατεβασεις ομως το Navigon, παιζει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ το ειδα και αυτο στο τορεντ αλλα θελει να κατεβασεις στον υπολογιστη προγραμμα,να το συνδεσεις και ιστοριες για αγριους.εβαλα απο play store το co pilot δωρεαν με το χαρτη της ελλαδας και λεω να περιμενω να βγαλουν το sygic για λολιποπ.νομιζω ειναι κορυφη
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι. neu 32αρι εχω.με λολιποπ περασμενη κομπλε.χτες ηρθε η αναβαθμιση v20f και την εκανα μεσω wifi οπως ειπε και ο αλλος παραπανω ουτε τσιγαρο δεν προλαβα να κανω.η ραμ παιζει στο 1.5 γιγα ελευθερη, αν κανω επανεκκινηση παει 1,8 περιπου!μπομπα το μηχανημα δηλαδη.κανενα κολλημα δεν ειχα ουτε πριν αλλα οντως υπαρχει μια αισθηση οτι εγινε βουτυρο!ερωτηση- καταβασα απο kickass το sygic gps (οι κεραταδες στο play store το εχουν 80 ευρω, σα να σου λεει ψαχνουμε για μαλακες!) αλλα δεν λειτουργει ενω σε αλλο τηλεφωνο με 4.4 πχ δουλευει κανονικα.ειναι θεμα λολιποπ?δεν το εχουν προσαρμοσει ακομα?το εχει δοκιμασει κανεις?οχι οτι καιγομαι κιολας αλλα ετσι να χαμε να λεγαμε.ευχαριστω

Το Sygic από το Play Store δουλεύει στο δικό μου 32άρι με Lollipop v20f,μήπως αυτό που βρήκες είναι παλιά έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

ρε συ το ειδα και αυτο στο τορεντ αλλα θελει να κατεβασεις στον υπολογιστη προγραμμα,να το συνδεσεις και ιστοριες για αγριους.εβαλα απο play store το co pilot δωρεαν με το χαρτη της ελλαδας και λεω να περιμενω να βγαλουν το sygic για λολιποπ.νομιζω ειναι κορυφη

Δε θελει τιποτα φιλε, κανεις εγκατασταση το apk και μετα κατεβαζει τα παντα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελει τιποτα φιλε, κανεις εγκατασταση το apk και μετα κατεβαζει τα παντα μονο του.

 

το εβαλα χτες και το παλευα και δεν ανοιγε.μου ελεγε να το συνδεσω στον υπολογιστη και να κατεβασω το navigon fresh για να περασω χαρτες.θα δοκιμασω αλλη μια και θα σου πω.ισως κατεβασα διαφορετικο απο αυτο που εχεις αν και νομιζω ηταν το πιο προσφατο.ευχαριστω οπως και να χει

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι το NoVa launcher Prime δεν εμφανιζει ολα τα widgets οπως ο stock launcher;

καθως επισης πως γινεται να κλειδωνει με double tap;

Συγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι το NoVa launcher Prime δεν εμφανιζει ολα τα widgets οπως ο stock launcher;

καθως επισης πως γινεται να κλειδωνει με double tap;

Συγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει.

Κάποια widget του stock launcher δεν θα στα εμφανίζει αν θες για το καιρό πχ κατέβασε το Android weather. Για να κλειδώσει κάνε διπλό tap στην notification Bar

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ota update στην f σε γαλλικό κινητό και δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις σε 4γ. το τηλέφωνο εμφανίζεται κλειστό και μου έρχεται μήνυμα ότι με κάλεσαν. Το γύρισα σε gsm/Wcda και δουλεύει. Εννοείται ότι έκανα restart. Επίσης τρελό lag αυτήν την στιγμή με το Swype. Τα έκανε όλα ..τανα η LG με το update
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι το NoVa launcher Prime δεν εμφανιζει ολα τα widgets οπως ο stock launcher;

καθως επισης πως γινεται να κλειδωνει με double tap;

Συγνωμη αν εχουν ξανααπαντηθει.

Τα stock widget's δεν παιζουν στον nova!

Για double tab, θα κατεβασεις απ' το play το "Screen off and lock" και μεσα απ' τις "Χειρονομιες και κουμπια" θα ορισεις στο διπλο χτυπημα αυτην την εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι θα ανταλλαζαν ανετα για μια δυο ωρες περισσοτερο ανοιχτη οθονη ανα φορτιση και μαλιστα με μεγαλυτερη φωτεινοτητα, την qhd αναλυση με 1080p. Παντως το oppo find που ειναι αμεσα συγκρισιμο με το g3 ειναι σαφως χειροτερο.

 

Τελικα ασυρματο φορτιστη εχει δουλεψει κανενας?

Η color 1 καίει πολύ..με την Έχω 5.5 σχεδόν ώρες αυτονομία..Και με cyan που βάζω όποτε θέλω χωρίς να χάσω τίποτα Ούτε εγγύηση έχω 6..οπότε καίνε μικροπράγματα παραπάνω η 2Κ..επιπλέον η οθόνη του g3 είναι πολύ μουντή για τα γούστα μου...βέβαια τα bezel του είναι πολύ μικρά σε αντίθεση με του find

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...