Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα λίγο πιο κορεσμένα χρώματα, αναδεικνύουν καλύτερα την οθόνη.

Το έψαξα λίγο και με SQL editor έφτιαξα την κατάσταση... Δηλαδή την ευαισθησία χρώματος και την αντίθεση.

Μόλις βρεθώ σε κατάστημα κινητής πάλι θα κάνω το ανάλογο τεστ για να δω τελικά εαν είναι θέμα ρύθμισης ή διαφορικού πάνελ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν παιζουμε με τετοια πραγματα ρε παιδια.... μακρια και αγαπημενοι με το λευκο θα προτεινα εγω...

Και εγω ηθελα να παρω το μπορντω (burgundy red) που το φερνει και σε πολυ καλη τιμη το sellphone, αλλα μιλησα μαζι του και δεν ειναι ευρωπαϊκο οποτε το γειωσα.... δε πειραζει, δε θυσιαζουμε λειτουργικοτητα/εγγυηση χαριν του χρωματος...ατη ειναι η αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε ανοικτόχρωμο φόντο φαίνονται καθαρά οι κάθετες γραμμες. Μου σπάει τα νευρα αυτό και με έχει ξενερώσει. Έχει κανεις άλλος τετοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ξερετε πως βγαζουμε φωτογραφιες πατοντας μονο στην οθονη ?(οχι στο κουμπι της καμερας).

Οταν εισαι μεσα στην καμερα (για να βγαλεις πχ μια φωτο) πανω αριστερα εχεις 3 τελιτσες. Πατωντας εκει πανω χανονται ολα τα "κουμπια", οταν φυγουν βγαζεις φωτογραφια πατωντας μονο πανω στην οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω import στο Google keep τις σημειώσεις από το μαμίσιο app του g3 (quick memo +)?

 

Εγώ προσπαθώ να μεταφέρω τις σημειώσεις στο Google drive χωρίς αποτέλεσμα μέχρι τώρα, έχω κατ'επανάληψη ελέγξει τις ρυθμίσεις καλά, εκτός σταθερού υπολογιστή τωρα και δεν είμαι σίγουρος αν παίζει κάτι άλλο από τα μενού της Google που δεν υπάρχουν στη φορητή έκδοσή τους, στο προηγούμενο κινητό το είχα καταφέρει.

Όσο αφορά αυτό που ζητάς καλό είναι να περνάνε οι σημειώσεις "αρχειοθετημενες" στο keep αλλά μάλλον δεν παιζει.

Ίσως κάποιος στο φόρουμ να γνωρίζει κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω, πως γινεται να μην χρησιμοποιει το gps το messenger? Εχω βαλει στην τοποθεσια μονο δικτυα (εξοικονομηση μπαταριας) αλλα κανει μεγαλη χρηση το messenger
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση με ημερομηνία για το rollout του Android 5 μέσω ΟΤΑ σε Ευρώπη;
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση με ημερομηνία για το rollout του Android 5 μέσω ΟΤΑ σε Ευρώπη;

 

Λογικά σε λίγες μερες πρέπει να αρχίσει ή αναβάθμιση γιατί βγάζει μυνημα όταν συνδεθείς με το pcsuite.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να μεταφέρω τις σημειώσεις στο Google drive χωρίς αποτέλεσμα μέχρι τώρα, έχω κατ'επανάληψη ελέγξει τις ρυθμίσεις καλά, εκτός σταθερού υπολογιστή τωρα και δεν είμαι σίγουρος αν παίζει κάτι άλλο από τα μενού της Google που δεν υπάρχουν στη φορητή έκδοσή τους, στο προηγούμενο κινητό το είχα καταφέρει.

Όσο αφορά αυτό που ζητάς καλό είναι να περνάνε οι σημειώσεις "αρχειοθετημενες" στο keep αλλά μάλλον δεν παιζει.

Ίσως κάποιος στο φόρουμ να γνωρίζει κάτι περισσότερο.

 

Σε αφήνει από ότι βλέπω να κρατήσεις backup σε λογαριασμό Google συντονίζοντας τα δεδομένα σου ωστόσο όπως καταλαβαίνω από Τα λεγόμενα σου δεν μπορείς να δεις τις σημειώσεις σου στο drive σωστά; μιλάω πάντα για το quick memo. Βασικά Το ζητούμενο μου είναι Να έχω πρόσβαση από παντού στις σημειώσεις μου και με το quick νομίζω ότι δεν μπορώ. Γι'αυτό ψάχνομαι με το keep...

Link to comment
Share on other sites

Σε αφήνει από ότι βλέπω να κρατήσεις backup σε λογαριασμό Google συντονίζοντας τα δεδομένα σου ωστόσο όπως καταλαβαίνω από Τα λεγόμενα σου δεν μπορείς να δεις τις σημειώσεις σου στο drive σωστά; μιλάω πάντα για το quick memo. Βασικά Το ζητούμενο μου είναι Να έχω πρόσβαση από παντού στις σημειώσεις μου και με το quick νομίζω ότι δεν μπορώ. Γι'αυτό ψάχνομαι με το keep...

 

Είμαι μακριά από σπίτι και πρέπει να δω τις ρυθμίσεις μου καλύτερα σε σταθερό, αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να δω τα σημειώματα του Google keep είτε του quick memo στο Google drive ίσως αν το δούλευα περισσότερο χρόνο στο σπίτι θα το είχα καταφέρει γιατί με το προηγούμενο το είχα μια χαρά. Ναι ο συ χρονισμός δουλεύει τα δικαιώματα είναι ρυθμισμένα (σε όλα τα άλλα ok) αλλά δεν βλέπω και τα δύο στο drive κάτι άλλο δεν κάνω σωστά, οι ρυΘμίσεις στο κινητό ίσως είναι λιγότερες από σταθερο.

Δεν γνωρίζω αν οι δύο εφαρμογές σημειώσεων μπορούν να είναι συγχρονισμένες μεταξύ τους μόνο με εργαλεία της Google πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει d855 0515 σε 2 σημεια και σε ενα αλλο d855 0519..απκα το κινητο εχει τρελλα κολληματα του στυλ εικονιδια που αργουν να εμφανιστουν fb messenger που κλεινει συνεχεια ..μηνυματα που στελνειςνκαι κρασαρει η εφαρμογη messaging ..σε σχεση με το s4 που ειχα εχω μεινει πολυ δυσαρεστημενος..για την αναβαθμιση θα πρεπει να το συνδεσω στο pc suite για να τη δω η θα με τη βγαλει και απο το update στις ρυθμισεις??
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω, πως γινεται να μην χρησιμοποιει το gps το messenger? Εχω βαλει στην τοποθεσια μονο δικτυα (εξοικονομηση μπαταριας) αλλα κανει μεγαλη χρηση το messenger

 

στις ρυθμισεις του messenger το απενεργοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι g3, αλλιως 32αρα εκδοση g2, λογω αδυναμιας υπαρξης καρτας μνημης. Ιδια τιμη περιπου στου σκρουτζ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια. Χρηστης καθημερινα wifi, facebook, twitter, internet browsing κ.λ.π -καμερα οχι παντα καθημερινη χρηση-, η ερωτηση αν μου φτανει η μια μερα χωρις πριζα...:p Το ποσταρω για να μου πουν υπαρχοντες χρηστες την εμπειρια τους. Ξερω οτι η μπαταρια στο g2 ειναι απιαστη, απλα δε θελω στο 12ωρο να ψαχνω πριζα, οπως εκανα μεχρι τωρα....:/ thanks guys! Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι g3, αλλιως 32αρα εκδοση g2, λογω αδυναμιας υπαρξης καρτας μνημης. Ιδια τιμη περιπου στου σκρουτζ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια. Χρηστης καθημερινα wifi, facebook, twitter, internet browsing κ.λ.π -καμερα οχι παντα καθημερινη χρηση-, η ερωτηση αν μου φτανει η μια μερα χωρις πριζα...:p Το ποσταρω για να μου πουν υπαρχοντες χρηστες την εμπειρια τους. Ξερω οτι η μπαταρια στο g2 ειναι απιαστη, απλα δε θελω στο 12ωρο να ψαχνω πριζα, οπως εκανα μεχρι τωρα....:/ thanks guys!

Το κινητό έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι g3, αλλιως 32αρα εκδοση g2, λογω αδυναμιας υπαρξης καρτας μνημης. Ιδια τιμη περιπου στου σκρουτζ. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια. Χρηστης καθημερινα wifi, facebook, twitter, internet browsing κ.λ.π -καμερα οχι παντα καθημερινη χρηση-, η ερωτηση αν μου φτανει η μια μερα χωρις πριζα...:p Το ποσταρω για να μου πουν υπαρχοντες χρηστες την εμπειρια τους. Ξερω οτι η μπαταρια στο g2 ειναι απιαστη, απλα δε θελω στο 12ωρο να ψαχνω πριζα, οπως εκανα μεχρι τωρα....:/ thanks guys!

 

Φίλε μου με full χρηση και ανοιγμα το 3g otan δεν εχω wifi...εμενα μου κραταει 35 ωρες μπορει και 40..

 

Κι εγώ βγάζω μιάμιση μέρα περίπου με μόνιμα wifi και 3g όταν δεν έχει Wifi (μέσω Tasker) με browsing/fb/twitter. Φωτεινότητα στο 50% χωρίς auto-brightness.

 

Δυο μέρες τώρα, βέβαια, που δοκιμάζω παιχνίδια για κανα 3ωρο-4ωρο, η μπαταρία φεύγει για πλάκα. :P Το πρωί στις 10:30 είχα 80% και τώρα στη 1:45 έχει 43%.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 20A και το wifi κρασαρει κ δν μου ανοιγει...

Καποιος ξερει τι μπορει να συμβαινει???

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ξερει τι μπορει να συμβαινει???

 

οταν βαζεις εκδοση που δεν εχει βγει επισημα για εμας πολλα μπορουν να συμβουν!! Στο βιετναμ πχ βγηκε χθες η d. Ολο και κατι θα διορθωνει σε σχεση με την α που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...