Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει κανείς πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με το viber όταν σου έρχεται μήνυμα το led φωτάκι δεν αναβοσβήνει???
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ολική επαναφορά και δες πως θα πάει πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

Αγαπητε! Πηγα να κανω προχτες ολικη επαναφορα σε stock recovery. Ακολουθησα τα λινκς απο την πρωτη σελιδα αλλα ενας adb φακελος που πρεπει να κατεβασω δεν υπαρχει πλεον. Μεσα στην απελπισια μου, σκεφτομαι να δοκιμασω να κανω ξανα εγκατασταση την τελευταια rom με 3Κ. Δοκιμαζω και αυτην την φορα πετυχε! Ακολουθησε ενα στησιμο του κινητου, επαναφορα ενος backup απο την μαμισια εφαρμογη, κατεβασμα εφαρμογων και παει λεγοντας. Ακομα και την καρτα sd την εκανα φορματ μεσα απο το κινητο, αφου προηγουμενως ειχα κρατησει τα αρχεια της.

 

Σε καποια φαση τελειωνει η μπαταρια κ βαζω να το φορτισω. Φτανει καπου στο 33% κ ενεργοποιω την προστασια οθονης. Μου λεει για restart, παταω ναι κ μολις ανοιγει η μπαταρια ηταν στο 55% . Πρωτη ξενερα εκει. Φορτιζω μεχρι φουλ. Μετα απο λιγη ωρα τσουπ, πεταγεται η ειδοποιηση "η καρτα sd αφαιρεθηκε" να'τη κ η δευτερη ξενερα. Τελος παντων, μετα απο πασπατεμα καποιων ωρων φτανει η μπαταρια στο 75% . Το αφηνω κ πεφτω για υπνο. Ξυπναω κ η μπαταρια ηταν στο 45% . Κοιταζω το γραφημα της μπαταριας, ειχε πεσει κατακορυφα κ αποτομα. Τριτη ξενερα. Με τα πολλα φτανει στο 18% . Αποτομη πτωση στο 12 , απο εκει αποτομη πτωση στο 9 κ μετα κουτσα στραβα φτανει στο 2% . Βαζω να το φορτισω με usb μπας κ στρωσει με αργη φορτιση. Μετα απο κανα διωρο κ κατι το κοιταζω, ακομα στο 2% ηταν. Restart το κινητο, η μπαταρια ειχε φτασει στο 45% . Το αφηνω κ μετα φορτιζε αργα μεν, αλλα κανονικα μεχρι το τελος.

 

Ψαχνω στο ιντερνετ και καπου πετυχαινω εναν οδηγο που ελεγε οταν βαζετε καινουρια rom να κανετε και clear cache απο την recovery. Φτανει στο 100 % η φορτιση, μπαινω recovery, κανω ενα clear cache και τωρα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα για να δω αν εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αν στρώσει γράψε το, γιατί έχω παρόμοιο πρόβλημα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όσο αφορά την μπαταρία και την πτώση της, δες αν τρέχουν οι εφαρμογές με κλειστή την οθόνη και κλειστα όλα, ούτε αυτόματες εκκινησεις ούτε ********. Τώρα αν δεις ότι δεν στρώνει με τίποτα, ξαναπερνα την ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όσο αφορά την μπαταρία και την πτώση της, δες αν τρέχουν οι εφαρμογές με κλειστή την οθόνη και κλειστα όλα, ούτε αυτόματες εκκινησεις ούτε ********. Τώρα αν δεις ότι δεν στρώνει με τίποτα, ξαναπερνα την ρομ.

 

Δεν τρέχει τίποτα το περίεργο. Από τότε που έβαλα λόλιποπ η αυτονομία έπεσε 40 με 50%. Επίσης άμα φτάσει κοντά στο 15% κλείνει μόνο του.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα καταναλωσης. Δυο τρεις εφαρμογες εχω να τρεχουν στο παρασκηνιο. Και οχι ενεργοβορες.

 

Ειναι θεμα οτι το ποσοστο της μπαταριας που βλεπουμε πανω δεξια δεν αντικατοπτριζει το πραγματικο υπολειπομενο ποσοστο ενεργειας που εχει η ιδια η μπαταρια. Εν συντομια το προβλημα ειναι οτι το λειτουργικο δεν εχει ιδεα ποση μπαταρια απομενει κ μας δειχνει οτι να'ναι. Γι'αυτο κ ετσι στα ξαφνικα εμενα μου πηγε απο 70κατι στο 45 % αποτομα κ στιγμιαια.

Το ιδιο προβλημα ειχε κ ενας φιλος μου σε ενα lenovo κινητο που ειχε. Μετα τους δυο μηνες το κινητο εδειχνε οτι ηθελε. Εκλεινε στα καλα καθουμενα κ μετα οταν το ξανανοιγε εδειχνε οτι ειχε 50 % ας πουμε μπαταρια. Μετα απο λιγο μπορει να επεφτε αποτομα στο 30 η να επεφτε φυσιολογικα. Δεν ηξερε ποτε ποση μπαταρια ειχε το κινητο μεσα. Το αντιμετωπισε αλλαζοντας κινητο! :D

 

Προς το παρων το παρακολουθω να δω πως θα τσουλησει η μπαταρια. Οτι αποτελεσματα εχω θα γραψω εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φρεσκο κινητο που αγοραστηκε απο Κινα, προτεινετε να μεινει ως εχει ή να μπει καποια custom rom;
Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες κρατησε η χαρα μου με το tempered glass.

Σημερα ξύπνησα βρίσκοντας την συσκευή με την παρακατω εικονα.

Και τωρα τι κανω;

Παταω μηπως κολλήσει αλλα μάταια.

Δεν.μπορω να καταλαβω πως γινεται δυο μερες να ειναι υελεια τοποθετημένο και μετα να φωσκωνει απο κατω.

Αν την βγαλω και την ξαναπερασω γινεται η καταστρέφεται εντελως;

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/15/edfa2983646b72c0a38a2067793ab21a.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/15/2ec1f2d7a36c76d78b1123507cfcee71.jpg

 

Και μενα μου το εκανε αυτο στην αρχη, αλλά μετα κολησε. 'Οποτε εβγαζα τη θηκη , ξεκολουσε στη γωνια. Τωρα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη αποφορτιση της μπαταριας μετα τα κουλα που εκανε ηταν αρκετα καλη. Δεν πηδηξε κανενα νουμερο στο ποσοστο. Ευελπιστω πως εστρωσε αν και κρατω τις επιφυλαξεις μου. Οριστε και μερικα screenshots.

 

https://drive.google.com/folder/d/0BwlkMJ18GAByOUJ0c0lTRURJUHM/edit

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να αλλάξω κινητό με το θέμα των ειδοποιήσεων πρέπει να βρούμε μια λύση ρε παιδιά !!!
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να αλλάξω κινητό με το θέμα των ειδοποιήσεων πρέπει να βρούμε μια λύση ρε παιδιά !!!

 

Και θα αλλάξεις κινητό για αυτόν τον λόγο; Βάλε παλαιότερη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Help! Από το πρωί δε μου δείχνει τις επαφές!!

Θέμα rom? Θέμα google sync?

 

Είμαι με B317, H60-L12, έκανα και restart, δοκίμασα και με 4G, wifi..

 

 

Δοκίμασα διάφορες λύσεις που βρήκα στο net (εκτός από remove account) αλλά τίποτα.

Σε κάποια φάση επανήρθε κανονικά. Την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια. Λευκή οθόνη όταν πάω στη λίστα κλήσεων και επαφών.

Και παρατήρησα ότι ρουφάει τη μπαταρία το Android Core Apps που περιλαμβάνει (Contacts, Contacts Storage, User Dictionary και Search Application Provider).

 

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κάποιος αν και πώς αλλάζουμε τις ειδοποιήσεις που εμφανίζονται καθώς και το backround στο έξυπνο παράθυρο;(flip case nillkin)

Μου εμφανίζονται μόνο η ώρα και η ημερομηνία.

Είναι κάποιο bug που το έχουν όλοι,

ή μήπως είναι θέμα θήκης;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Εκανα προσφατα factory reset και ολες τις διαδικασίες για ρουτ κλπ. Ολα καλα απλά φλασαρα και το zip file που λεει ενας φιλος για να φυγουν κινέζικα απο επαφες και dialer.Το αποτέλεσμα ηταν να χασω εντελως τον στοκ dialer, contacts και messaging. Χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές για αυτα αλλα οταν το βαζω στο ultra battery mode δεν εχει τις επιλογες τηλεφωνου μηνυματος και επαφων και εχει μονο το exit. Εν τω μεταξύ ο βλακας εχω απεγκαταστησει και το μαρκετ της Huawei μηπως τα εβρισκα απο κει.Βρηκα καπου ενα apk hispace για το μαρκετ αλλα δεν γινοταν το installation. Εχει καποιος αυτα τα απκς? Η υπαρχει καποιος τροπος να βαλω στο ultra battery mode τις δικες μ εφαρμογές?

Mε το zip για να φυγουν τα κινεζικα ειχα το ιδιο προβλημα. Οκ κατεβαζουμε αλλον dialer κλπ αλλα το μεγαλυτερο προβλημα ηταν οτι δεν μπορουσα να αποθηκευσω καποια ''νεα'' επαφη. Φλασαρα παλι ολοκληρη τη rom και ΔΕΝ φλασαρα το zip file για της επαφες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πέρασα την 317. Μου ήρθε ΟΤΑ. Μετά από δύο πλήρες φορτίσεις αποφορτισεις μπορώ να πω ότι είδα διαφορά +μίας ώρας στην οθόνη! Από 3.5 - 4.5
Link to comment
Share on other sites

Προχθές πέρασα την 317. Μου ήρθε ΟΤΑ. Μετά από δύο πλήρες φορτίσεις αποφορτισεις μπορώ να πω ότι είδα διαφορά +μίας ώρας στην οθόνη! Από 3.5 - 4.5

Πιστεύω ότι δεν απαντάς σ'εμένα,ε;Για lollipop έχει πάρει τίποτα τ'αυτί σου;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κανω μια ερώτηση... Εμένα έχει επάνω την 4.4.2. Από ότι διαβάζω στο ίντερνετ έχει κυκλοφορήσει η επίσημη lollipop σωστά;

 

Γιατί όταν πατάω να δει για updates μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βαριέστε να κατεβάσετε την Ρομ να κάνετε λοκαλ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σβήνει και δεδομένα. Αν και προτείνω να κάνετε εγκατάσταση με 3κ. Εγώ είχα σοβαρά θέματα με μπαταρία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν απαντάς σ'εμένα,ε;Για lollipop έχει πάρει τίποτα τ'αυτί σου;

Όχι. Είχα καιρό να μπω εδώ, μου ήρθε η αναβάθμιση και ήθελα να το μοιραστώ λέγοντας και τι είδα σε θέμα μπαταρίας.

 

Για λολιποπ πάντως και γω έχω δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σβήνει και δεδομένα. Αν και προτείνω να κάνετε εγκατάσταση με 3κ. Εγώ είχα σοβαρά θέματα με μπαταρία.

 

Οπότε,μένουμε με Β317 και βλέπουμε..Πολλά προβλήματα η lollipop..Λες ,μέσω ΟΤΑ,να φτιάξει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...