Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να είσαι root για να κάνεις local update ή 3 κουμπιά, είναι η επίσημη διαδικασία.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να είσαι root για να κάνεις local update ή 3 κουμπιά, είναι η επίσημη διαδικασία.

 

Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως μπαινει το lollipop σε unrooted συσκευη L012 λιγο πιο αναλυτικα; ισως ενδιαφερει και αλλους συμφορουμιτες αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως μπαινει το lollipop σε unrooted συσκευη L012 λιγο πιο αναλυτικα; ισως ενδιαφερει και αλλους συμφορουμιτες αυτο το θεμα

 

1o post > "Πληροφορίες" > "Οδηγός αναβάθμισης OTA, Local Update και άλλες πληροφορίες"

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως μπαινει το lollipop σε unrooted συσκευη L012 λιγο πιο αναλυτικα; ισως ενδιαφερει και αλλους συμφορουμιτες αυτο το θεμα

 

Έχει αναλυτικές πληροφορίες για την διαδικασία που σε ενδιαφέρει στην πρώτη σελίδα. Συγκεκριμένα στις πληροφορίες-οδηγός αναβάθμισης. Κάνεις είτε την τοπική ενημέρωση(local update), όπου δεν χάνεις τα αρχεία σου, είτε 3Κ, όπου χάνεις τα πάντα.

Αφού μπόρεσα να τα καταφέρω εγώ όντας άσχετος με αυτά, σίγουρα θα μπορέσεις κι εσύ.:)

Με πρόλαβες;)

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Διέρρευσε νωρίτερα το ΟΤΑ 5.1.16 για L02-L12 είναι ήδη στον mega φάκελό μου.

Φαίνεται πως λύθηκε το προβλημα με τα push notifications.

Προστέθηκε μια εφαρμογή "Υγεία" η ποια όμως κλασικά δεν δουλεύει για την χώρα μας καθώς απαιτεί σύνδεση με το HuaweiID.

Παρατηρώ ένα ελαφρύ lag κατά την εκκίνηση.

Αυτά προς το παρών.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα μου ήρθανε τα Tempered Glass υπάρχει κάποιο τρικ πως να τα βάλω ώστε να μπουν σωστά Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα μου ήρθανε τα Tempered Glass υπάρχει κάποιο τρικ πως να τα βάλω ώστε να μπουν σωστά

 

Το Tempered Glass δεν είναι ζελατίνα, όπως και να το βάλεις μπαίνει σωστά, αρκεί να είναι καθαρή η επιφάνεια από σκόνες κτλπ

 

για να γίνουν αυτά τα updates το κινητό πρέπει να έχει γίνει root ή όχι?

 

Οποιοδήποτε update εμπλέκει την EMUI3.1 απαιτεί το κινητό να είναι UNROOT και με το system του σε εργοστασιακή κατάσταση.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήρθε νομίζω η ώρα να αλλάξω τα τζάμια μου (tempered) και πίσω και μπρος. Έχει εξαφανιστεί για κάποιο λόγο το b2cbuying από το οποίο πήρα την Touchplus στο παρελθόν.

Έχεις παραγγείλει κάποιος μετά τα capital controls Touchplus/ back tempered / Nillkin Armor Bumper και αν ναι, από που;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήρθε νομίζω η ώρα να αλλάξω τα τζάμια μου (tempered) και πίσω και μπρος. Έχει εξαφανιστεί για κάποιο λόγο το b2cbuying από το οποίο πήρα την Touchplus στο παρελθόν.

Έχεις παραγγείλει κάποιος μετά τα capital controls Touchplus/ back tempered / Nillkin Armor Bumper και αν ναι, από που;

 

Ευχαριστώ :)

 

Αν βρεις λύση (μόνο με PP).. γράψτην εδώ...γιατί τα ίδια θέλω και γω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις το εξης? Τωρα ειμαι με B317 και android 4.4.2 σε H60-L12.

Εαν παρω backup ρυθμισεις, κωδικους wifi, επαφες, μνμτα, αρχικη οθονη, και καποιες εφαρμογες που εχω, χρησιμοποιωντας την μαμα εφαρμογη "αντιγραφο ασφαλειας" ,και μετα κανω εγκατασταση με 3Κ την επομενη εκδοση της τελευταιας stable ( που ειναι η Β532 νομιζω σε android 5.κατι ) , το αντιγραφο ασφαλειας θα μπορω να το επαναφερω?

Η επειδη ειναι διαφορετικες εκδοσεις android δεν θα μπορω να το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις το εξης? Τωρα ειμαι με B317 και android 4.4.2 σε H60-L12.

Εαν παρω backup ρυθμισεις, κωδικους wifi, επαφες, μνμτα, αρχικη οθονη, και καποιες εφαρμογες που εχω, χρησιμοποιωντας την μαμα εφαρμογη "αντιγραφο ασφαλειας" ,και μετα κανω εγκατασταση με 3Κ την επομενη εκδοση της τελευταιας stable ( που ειναι η Β532 νομιζω σε android 5.κατι ) , το αντιγραφο ασφαλειας θα μπορω να το επαναφερω?

Η επειδη ειναι διαφορετικες εκδοσεις android δεν θα μπορω να το επαναφερω?

 

 

 

Ναι μπορείς αρκεί να χεις επιλεγμένο ως απόθηκευτικο χώρο την sd card.Δηλαδή το αντίγραφο να αποθηκευθει στην sd card.

Κανα δύο εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με την 5.1.1 μπορεί να μην τις επαναφέρει αλλά μικρο το κακό εδώ που τα λεμε.

Βέβαια το καλύτερο είναι να κανείς ξανά στησιμο από την αρχή για πιο καθαρο τηλ όμως υπάρχει υπομονή;Εγώ δεν εχω :p

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

^^ Στην sd card τα αποθηκευω ολα τα αντιγραφα ασφαλειας που κανω κατα καιρους. Τριτες εφαρμογες που θελω να παρω backup δεν ειναι πολλες. Καμμια δεκαρια το πολυ, ειναι καποιες που δεν θελω να χασωτα data τους και να τις ξαναστηνω απο την αρχη. Τις υπολοιπες θα τις κατεβασω ξανα απο το play store. Σκεφτομαι να περασω την επομενη εκδοση με την μεθοδο 3Κ πιο πολυ και για αυτο που ειπες, να γινει καθαρη εγκατασταση, να σβηστουν ολα και να περαστει η αναβαθμιση. Λενε οτι ειναι καλυτερα να γινεται ετσι. Θα δω τι θα κανω.

Σε ευχαριστω για την απαντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ήρθε νομίζω η ώρα να αλλάξω τα τζάμια μου (tempered) και πίσω και μπρος. Έχει εξαφανιστεί για κάποιο λόγο το b2cbuying από το οποίο πήρα την Touchplus στο παρελθόν.

Έχεις παραγγείλει κάποιος μετά τα capital controls Touchplus/ back tempered / Nillkin Armor Bumper και αν ναι, από που;

 

Ευχαριστώ :)

 

Εχω παραγγείλει πριν εναμιση μηνα απο το b2cbuying και μόλις χτες μου ηρθε ειδοποιηση απο το ταχυδρομείο για να παραλάβω.

Με διαφορα η πιο αργη αποστολη που μου εχει τύχη

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει πριν εναμιση μηνα απο το b2cbuying και μόλις χτες μου ηρθε ειδοποιηση απο το ταχυδρομείο για να παραλάβω.

Με διαφορα η πιο αργη αποστολη που μου εχει τύχη

 

Και εγώ είχα παραγγείλει απο b2cbuying,άλλα δεν ήρθαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τα βηματα του οδηγου απο την πρωτη σελιδα οπως ακριβως ειναι γραμμενα για να κανω update το κινητο σε emui 3.1 . Οπως ειναι κλειστο , παταω και τα τρια hard πληκτρα ( volume + , volume - , power ), ανοιγει το κινητο στην οθονη που δειχνει μονο το honor στη μεση και κατω powered by android ,αλλα οση ωρα τα κραταω πατημενα δεν γινεται τιποτα. Ποση ωρα θελει να τα κρατησω πατημενα και τα τρια πληκτρα για να αρχισει η αναβαθμιση ? Τα κρατησα κανα μισο λεπτο και κατι αλλα δεν κανει τιποτα. Δυο φορες το δοκιμασα με κανενα αποτελεσμα. Αν τα αφησω τα κουμπια παραμενει στην παραπανω οθονη το κινητο, και μετα κραταω συνεχομενα το power κουμπι για να κανει restart.
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τα βηματα του οδηγου απο την πρωτη σελιδα οπως ακριβως ειναι γραμμενα για να κανω update το κινητο σε emui 3.1 . Οπως ειναι κλειστο , παταω και τα τρια hard πληκτρα ( volume + , volume - , power ), ανοιγει το κινητο στην οθονη που δειχνει μονο το honor στη μεση και κατω powered by android ,αλλα οση ωρα τα κραταω πατημενα δεν γινεται τιποτα. Ποση ωρα θελει να τα κρατησω πατημενα και τα τρια πληκτρα για να αρχισει η αναβαθμιση ? Τα κρατησα κανα μισο λεπτο και κατι αλλα δεν κανει τιποτα. Δυο φορες το δοκιμασα με κανενα αποτελεσμα. Αν τα αφησω τα κουμπια παραμενει στην παραπανω οθονη το κινητο, και μετα κραταω συνεχομενα το power κουμπι για να κανει restart.

 

 

 

 

Πατάς πρώτα τα volumes μετά το power και τα κρατας έτσι παρατεταμένα για 40"-45",τόσο κάνει συνήθως σε μένα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τα βηματα του οδηγου απο την πρωτη σελιδα οπως ακριβως ειναι γραμμενα για να κανω update το κινητο σε emui 3.1 . Οπως ειναι κλειστο , παταω και τα τρια hard πληκτρα ( volume + , volume - , power ), ανοιγει το κινητο στην οθονη που δειχνει μονο το honor στη μεση και κατω powered by android ,αλλα οση ωρα τα κραταω πατημενα δεν γινεται τιποτα. Ποση ωρα θελει να τα κρατησω πατημενα και τα τρια πληκτρα για να αρχισει η αναβαθμιση ? Τα κρατησα κανα μισο λεπτο και κατι αλλα δεν κανει τιποτα. Δυο φορες το δοκιμασα με κανενα αποτελεσμα. Αν τα αφησω τα κουμπια παραμενει στην παραπανω οθονη το κινητο, και μετα κραταω συνεχομενα το power κουμπι για να κανει restart.

 

Έχεις στην SD card μέσα στον φάκελο dload το αρχείο update. App, είσαι σε stock recovery και παρόλα αυτά δεν μπορείς;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα τα volumes μετά το power και τα κρατας έτσι παρατεταμένα για 40"-45",τόσο κάνει συνήθως σε μένα.

 

Έχεις στην SD card μέσα στον φάκελο dload το αρχείο update. App, είσαι σε stock recovery και παρόλα αυτά δεν μπορείς;

Ακολουθησα ακριβως οτι ελεγε ο οδηγος.

Ξεζιπαρισα το αρχειο που κατεβασα, τον φακελο dload τον πηρα κ τον εβαλα χυμα στην sd καρτα. Μεσα στον φακελο ειχε μονο ενα αρειο update.app. Πριν κλεισω το κινητο, πηγα στις ρυθμισεις του κινητου, κ δοκιμασα με την τοπικη ενημερωση να δω αν βλεπει το αρχειο. Το εβλεπε κανονικα και με ρωταγε αν θελω να προχωρησω στην τοπικη ενημερωση. Μετα εκλεισα το κινητο, παταγα τα τρια κουμπια αλλα δεν εκανε τιποτα.

 

Μερικες διευκρηνισεις. Η sd καρτα ειναι μια δευτερη που εχω, δεν χρησιμοποιησα την καρτα που εχω μονιμα στο κινητο για να μην μου σβησει κ τα αρχεια της καρτας. Επισης το κινητο το εχω σε 720p λειτουργεια. Τελος, απο τις ρυθμισεις του κινητου ο προεπιλεγμενος αποθηκευτικος χωρος ειναι η εσωτερικη μνημη. Τα γραφω ολα αυτα σε περιπτωση που κατι απο αυτα "μπλοκαρει" την διαδικασια. Το απογευμα προς βραδυ θα ξαναδοκιμασω την διαδικασια και θα τα κρατησω περισσοτερη ωρα πατημενα.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα ακριβως οτι ελεγε ο οδηγος.

Ξεζιπαρισα το αρχειο που κατεβασα, τον φακελο dload τον πηρα κ τον εβαλα χυμα στην sd καρτα. Μεσα στον φακελο ειχε μονο ενα αρειο update.app. Πριν κλεισω το κινητο, πηγα στις ρυθμισεις του κινητου, κ δοκιμασα με την τοπικη ενημερωση να δω αν βλεπει το αρχειο. Το εβλεπε κανονικα και με ρωταγε αν θελω να προχωρησω στην τοπικη ενημερωση. Μετα εκλεισα το κινητο, παταγα τα τρια κουμπια αλλα δεν εκανε τιποτα.

 

Μερικες διευκρηνισεις. Η sd καρτα ειναι μια δευτερη που εχω, δεν χρησιμοποιησα την καρτα που εχω μονιμα στο κινητο για να μην μου σβησει κ τα αρχεια της καρτας. Επισης το κινητο το εχω σε 720p λειτουργεια. Τελος, απο τις ρυθμισεις του κινητου ο προεπιλεγμενος αποθηκευτικος χωρος ειναι η εσωτερικη μνημη. Τα γραφω ολα αυτα σε περιπτωση που κατι απο αυτα "μπλοκαρει" την διαδικασια. Το απογευμα προς βραδυ θα ξαναδοκιμασω την διαδικασια και θα τα κρατησω περισσοτερη ωρα πατημενα.

 

Δοκίμασε local, αλλιώς ξανακατεβασε την ρομ αν τα κάνεις όλα σωστά και δεν γίνεται τίποτα. Πόσο μέγεθος είναι το update. App και από που κατέβασες την ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει πριν εναμιση μηνα απο το b2cbuying και μόλις χτες μου ηρθε ειδοποιηση απο το ταχυδρομείο για να παραλάβω.

Με διαφορα η πιο αργη αποστολη που μου εχει τύχη

Σημερα παρελαβα επιτελους το tempered touch plus και το περασα χρησιμοποιώντας τα υλικα της συσκευασίας.

Η εφαρμογή ήταν αψογη και πλεον εχω χειρισμό εκτος οθόνης σε emui 3,1.

Δουλεύει αψογα και το μονο παραξενο που παρατήρησα ειναι μια λευκή τελεία πανω δεξια στο τελειωμα της οθονης που εμφανίζεται ομως μονο οταν προβάλλονται λευκες αποχρώσεις στην οθονη .

Οταν η οθονη δειχνει πιο σκοτεινά χρωματα η τελεία δεν εμφανίζεται.

Αυτο συμβαινει επίσης μονο οταν εχω ενεργή την εξοικονόμηση οθονης.

Χωρις αυτή και με φουλ την αναλυση της οθονης η λευκη τελεια εξαφανίζεται.

Παράξενο

Link to comment
Share on other sites

1,95 gb ειναι το update.app. Την κατεβασα απο το λινκ που εχει στον οδηγο στην πρωτη σελιδα.

 

 

 

Για βάλε στον απόθηκευτικο χώρο -> προεπιλεγμενη θέση -> καρτα SD και ξαναπροσπάθησε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα μου ήρθανε τα Tempered Glass υπάρχει κάποιο τρικ πως να τα βάλω ώστε να μπουν σωστά

Φιλε μου απο που το παραγγειλες γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω και γω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...