Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμενουμε και δικα σου νεα

 

 

 

 

petraKOS07 χωρίς πολλά πολλά λόγια η Β521 είναι ίσως η καλύτερη Rom πού έχω χρησιμοποιήσει..antutu: 47981

Τώρα λόγω διακοπών και εσωτερικών μετακινήσεων μεταξύ των Νομών Αιτωλοακαρνανίας-Ηπείρου μόλις βρω τους χρόνους μου θα σου πω και για το πόσο ενεργοβόρα είναι...ώρες οθόνης κ.λ.π.

Κύριοι μπορεί να μ έσκασε:mad: για να την περάσω αλλά άξιζε πραγματικά τον κόπο.:D

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

petraKOS07 χωρίς πολλά πολλά λόγια η Β521 είναι ίσως η καλύτερη Rom πού έχω χρησιμοποιήσει..antutu: 47981

Τώρα λόγω διακοπών και εσωτερικών μετακινήσεων μεταξύ των Νομών Αιτωλοακαρνανίας-Ηπείρου μόλις βρω τους χρόνους μου θα σου πω και για το πόσο ενεργοβόρα είναι...ώρες οθόνης κ.λ.π.

Κύριοι μπορεί να μ έσκασε:mad: για να την περάσω αλλά άξιζε πραγματικά τον κόπο.:D

 

Ειχα δοκιμασει την 507 αλλα με εσκασε και ειμαι τωρα στην 5,8,5 και ολα καλα

περιμενω και καταναλωσεις και την περναω!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.

πως γυριζω απο β521 σε β316;

 

 

 

Καλημέρα... πας στο post 6765 και χρησιμοποιήσεις το reverse pack B500 3.1-3.0 και μετά ξαναπερνας την Β316

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα δοκιμασει την 507 αλλα με εσκασε και ειμαι τωρα στην 5,8,5 και ολα καλα

περιμενω και καταναλωσεις και την περναω!!!

 

 

 

Χαίρεται και Χρόνια Πολλά..

Το ξεζουμισα με 3 λογαριασμούς ενεργους...στα 720p πάντα έτσι; συνέχεια με wifi-παιχνιδι κ.τ.λ και μου δώσε 4:30+ ώρες οθόνη. Είναι λίγο ενεργοβορα μπρος στις 5+ ώρες της Β316 αλλά μπρος στα κάλλη τι ναι ο πονος εεε;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... πας στο post 6765 και χρησιμοποιήσεις το reverse pack B500 3.1-3.0 και μετά ξαναπερνας την Β316

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

σε ευχαριστω θερμα!!

Link to comment
Share on other sites

"Δεν ειναι δυνατη η ευρεση πακετου ενημερωσης" μου βγαζει συνεχως αυτο (honor l02-16gb)

 

 

 

Για δύο λόγους στο εμφανίζει αυτό...

1. Δεν υπάρχει το UPDATE.APP ή το update.zip της Rom που θες να τοποθετήσεις στο φάκελο dload ή...

2. Υπάρχει μεν αλλά με λάθος ονομασία.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για δύο λόγους στο εμφανίζει αυτό...

1. Δεν υπάρχει το UPDATE.APP ή το update.zip της Rom που θες να τοποθετήσεις στο φάκελο dload ή...

2. Υπάρχει μεν αλλά με λάθος ονομασία.

 

Τελικα ξεκιναει να με βαζει στην οθονη ενημερωσης αλλα μου βγαζει συνεχεια fail

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξεκιναει να με βαζει στην οθονη ενημερωσης αλλα μου βγαζει συνεχεια fail

 

Ποιά Rom έχεις και τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε παρακαλώ κάποιος να ανεβάσει το HwWeatherClock.apk που βρίσκεται στο system/app?

 

Αν δεν το έχεις βρει ήδη, ορίστε: HwWeatherClock.apk.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

B316 και θελω την αναβαθμιση σε 521

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά Rom έχεις και τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

 

B316 και θελω την αναβαθμιση σε 521

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

B316 και θελω την αναβαθμιση σε 521

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

B316 και θελω την αναβαθμιση σε 521

 

 

Τότε κατέβασε το αρχείο μέσω υπολογιστή από το post #7207# εφόσον έχεις το H60-L12...μετονόμασε το σε update.zip.....τοποθετησε το στο φάκελο dload.... και μετά κάνε Τοπική ενημέρωση.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τότε κατέβασε το αρχείο μέσω υπολογιστή από το post #7207# εφόσον έχεις το H60-L12...μετονόμασε το σε update.zip.....τοποθετησε το στο φάκελο dload.... και μετά κάνε Τοπική ενημέρωση.

 

 

Οχι ειπα οτι εχω το l02

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο, εμεις που εχουμε dual sim κινητο δεν θα επρεπε να εχει 2 imei?

 

 

 

Πολύ καλή η ερώτηση σου...και αναπάντητη όσες φορές κι αν ρώτησα κι εγώ..:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι ειπα οτι εχω το l02

 

 

 

Τότε κατέβασε το αρχείο από το post #7211# ή #7212#

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ερώτηση σου...και αναπάντητη όσες φορές κι αν ρώτησα κι εγώ..:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τότε κατέβασε το αρχείο από το post #7211# ή #7212#

 

Δεν βλεπω να γινεται τιποτα,βγαζει συνεχως software install failed

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να γινεται τιποτα,βγαζει συνεχως software install failed

Εαν εισαι root και εχεις περασει cwm recovery, φυσικα και δε γινεται. Θα πρεπει να περασεις μια stock recovery. Εαν εχεις stock recovery, δοκιμασε να κατεβασεις την rom απο το xda (μεγεθος περιπου 1γιγα). Οσες φορες δοκιμασα να κατεβασω το update ειτε αυτοματα ή απο το site της emui, μου εβγαζε σφαλμα εγκαταστασης.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι root και εχεις περασει cwm recovery, φυσικα και δε γινεται. Θα πρεπει να περασεις μια stock recovery. Εαν εχεις stock recovery, δοκιμασε να κατεβασεις την rom απο το xda (μεγεθος περιπου 1γιγα). Οσες φορες δοκιμασα να κατεβασω το update ειτε αυτοματα ή απο το site της emui, μου εβγαζε σφαλμα εγκαταστασης.

 

 

Εχω την B316 και αναβαθμιση σε αυτην εγινε αφου εγινε επαναφορα σε stock recovery

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά ειμαι αρκετα ευχαριστημένος με την 521, μου βγάζει ενα περίεργο πρόβλημα.

Σε ακυρες στιγμες χανεται ο συγχρονισμος των επαφων του viber, και δεν εχω καμια επαφή στο viber. με επανεκκινηση στρωνει πάλι και τις συγχρονιζει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά ειμαι αρκετα ευχαριστημένος με την 521, μου βγάζει ενα περίεργο πρόβλημα.

Σε ακυρες στιγμες χανεται ο συγχρονισμος των επαφων του viber, και δεν εχω καμια επαφή στο viber. με επανεκκινηση στρωνει πάλι και τις συγχρονιζει.

 

 

 

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το Google contacts sync από το πρώτο ποστ καθως επίσης τα play services 7.8.99 (436) apk αν το έχεις στα 720p.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο "άτυχη" εποχή για shopping από εξωτερικό, μιας όμως και σήμερα τα παρέλαβα, παραθέτω.

1. Αυθεντικό καλώδιο usb για Honor6 (που δεν έβρισκα πουθενά), με άλλα καλώδια πλην του "μαμα" είχα θέματα σύνδεσης με το PC αλλά και με φόρτιση, το τεσταρα και με ampere είναι ίδιο με της συσκευασίας.

2. HUAWEI Original 5V / 2A EU USB Charger ίδιος με τον "μαμα" αλλά EU.

3. S Line TPU Protection Case από τις καλύτερες TPU θήκες που έχω πάρει.

 

Το συγκεκριμένο μαγαζί το βρήκα τυχαία ψάχνοντας για USB καλώδιο, δεν έχω ψωνίσει τίποτα άλλο πλην των παραπάνω, αλλά όλα πήγαν καλά. Η παραγγελία έγινε 25 Ιουνίου, η αποστολή 3 Ιουλίου και παρέλαβα σήμερα 15 Ιουλίου με HongKong Post.

 

Έχω κάνει μια παραγγελία από το συγκεκριμένο μαγαζί (φορτιστή και κάτι θήκες) αλλά δε μου έχουν στείλει tracking number. Τους έχω στείλει αρκετά email αλλά ούτε που απαντάνε. Έχει παραγγείλει κανείς άλλος από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει παιδιά.

Έχω την έκδοση L12 και έχω χάσει σήμα στη SIM1. Δείχνει emergency calls only και όταν διαλέγω το δίκτυο Wind (Αθήνα) μου βγάζει ότι είναι unavailable. Βλέπει κανονικά τους παρόχους που υπάρχουν (Wind 3G/2G, Vodafone 4G/3G/2G, κτλ)

Έγινε νομίζω μετά από ΟΤΑ σε 316. Τώρα έχω περάσει την 5.8.5, αλλά το ίδιο. Έχω σήμα στη SIM2 (2G), αλλά καθόλου μπάρες και σύνδεση στην SIM1. Έχω δοκιμάσει εναλλαγή των καρτών και πάντα η κάρτα που είναι στην υποδοχή της SIM1 δεν έχει σήμα.

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το Google contacts sync από το πρώτο ποστ καθως επίσης τα play services 7.8.99 (436) apk αν το έχεις στα 720p.

 

Σε ευχαριστώ πολυ!!

Φαινεται να λύθηκε αφού τα έκανα αυτά.!!:up:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...