Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνω ένα ποστ προς ενημέρωση όλων… να γνωρίζεται το εξής : αν η συσκευή σας Honor h60 L02 λογικα και στα υπολοιπα της σειρας, κάνει συνεχόμενα restart και μένει στην πρώτη εικόνα το πρόβλημα είναι η μπαταρία και μόνο αυτή…με την αντικατάσταση της όλα είναι οκ, λίγο κουλό το όλο θέμα αλλα είναι αυτό οπως θα δειτε και εδω...
και αφου αλλαξα μπαταρια φυσικα περασα και την Marshmallow emui 4.01 εκδοση 6.12.16 Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω 2 προβλήματα στο κινητό (H60-L12 , B860)

1 το play store δεν μου κάνει εγκατάσταση εφαρμογές ότι είναι πάνω από 100mb και αναβαθμίσει και 2 το MHL πως δουλεύει έχω το καλώδιο και όλα ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Είμαι στην B317 και ήταν όλα καλά στο βαθμό που σκεφτόμουν να μείνω εδώ...

Τελευταία που και που εξαφανίζονται οι επαφές μου (νομίζω κάτι τρέχει με το συγχρονισμό της google τα 2 κυκλικά βέλη γυρίζουν και γυρίζουν κλπ)

το πιο σπαστικό είναι να χρειαστώ κάποιο τηλ ενώ είμαι έξω και να μην μπορώ να το βρω...

 

Αν έχει κάποιος καμιά συμβουλή...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω 2 προβλήματα στο κινητό (H60-L12 , B860)

1 το play store δεν μου κάνει εγκατάσταση εφαρμογές ότι είναι πάνω από 100mb και αναβαθμίσει και 2 το MHL πως δουλεύει έχω το καλώδιο και όλα ???

 

Το πρώτο πρόβλημα μου το έλυσα πηγαίνοντας εφαρμογές-play store-πληροφορίες εφαρμογής- άδειες και εκεί ενεργοποιείς αποθηκευτικός χώρος

Link to comment
Share on other sites

Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

1. Κατεβάζεις την τελευταία Full ROM από EMUI, το HuaweiUpdateExtractor και αυτόν τον adb φάκελο.

2. Ξεζιπαρεις την ROM και ανοίγεις το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor.

3. Κάνεις extract το SYSTEM.img και το RECOVERY.img (τα .headers τα σβήνεις μόνο τα .img θες) και τα βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

4. Bootαρεις σε fastboot και συνδέει με το PC.

5. Ανοίγεις το cmd.exe από τον adb φάκελο και γράφεις (ή κάνεις copy-paste) τα παρακάτω:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

6. Μετα κάνεις το installation με τα 3 κουμπιά και έχεις επανέλθει πλήρως.

 

Η παραπάνω διαδικασία είναι full format που σημαίνει πως θα χάθουν data, root κ.τ.λ.π.

Μπορείτε να παραλείψετε το βήμα 6 και αντί αυτού να κάνετε local update ώστε να μην χάσετε data.

 

Κανω την διαδικασα και κολλαει στο τελος στο huawei software installing. Φτανει ως το τελος και μενει εκει. Καμια ιδεα-βοηθεια? Honor 6 L02

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Κανω την διαδικασα και κολλαει στο τελος στο huawei software installing. Φτανει ως το τελος και μενει εκει. Καμια ιδεα-βοηθεια? Honor 6 L02

 

Τι εννοείς κολλάει στο τέλος;Βγάζει το λογότυπο Honor και δεν κάνει τίποτα άλλο;

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κολλάει στο τέλος;Βγάζει το λογότυπο Honor και δεν κάνει τίποτα άλλο;

 

Εφτανε μεχρι το τελος της εγκατάστασης η γραμμη και σταματούσε εκει. Το εφτιαξα τςλικα με αλλο τροπο. Εβαλα custom cwm περασα custom rom ,βρηκα την apk εφαρμογή update της huawei την εκανα εγκατασταση εβαλα μεσα την official rom με dload πατησα απο εκει να κανει το update και τελικα το εκανα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...Το κινητό το έχω δώσει στη σύζυγο..Ειχε 3g sim f2g..Τηε ήρθε SMS να την αλλάξει σε 4g...Εβαλα τη καινούργια και δείχνει μέχρι Η+ και στις δύο υποδοχές sim..Τη δοκίμασα στο δικό μου και έχει κανονικα 4g τούμπανο..αρα,δε φταίει η sim..παλιοτερα,που το χρησιμοποιουσα το honor με f2g κι εγώ, ειχα 4g...Επαναφορα μάλλον? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω και εγώ.

 

1)είμαι στην Β316 και μπορώ να πω ότι το κινητό δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα. επειδή όμως σκέφτομαι ότι οι εφαρμογές θα σταματήσουν να ανανεώνονται λόγω παλιάς έκδοσης android, θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η επόμενη stable εκδοση με την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά και των λοιπών εφαρμογών.

 

2) έχει βρει κανείς κάποιο stand για αυτοκίνητο προκειμένου να ταιριάζει το κινητό; θα το προτιμούσα με βεντούζα και όχι αυτοκόλλητο. ό,τι έχω βρει κοστίζει πάνω από 20 € τα οποία θεωρώ υπερβολικά. αν υπάρχει κάποιο link θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο.

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

2 ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω και εγώ.

 

1)είμαι στην Β316 και μπορώ να πω ότι το κινητό δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα. επειδή όμως σκέφτομαι ότι οι εφαρμογές θα σταματήσουν να ανανεώνονται λόγω παλιάς έκδοσης android, θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η επόμενη stable εκδοση με την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά και των λοιπών εφαρμογών.

 

2) έχει βρει κανείς κάποιο stand για αυτοκίνητο προκειμένου να ταιριάζει το κινητό; θα το προτιμούσα με βεντούζα και όχι αυτοκόλλητο. ό,τι έχω βρει κοστίζει πάνω από 20 € τα οποία θεωρώ υπερβολικά. αν υπάρχει κάποιο link θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο.

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Μετα την Β316 θεωρω πως η Β860 σε ΜΜ ειναι η αμεσως καλυτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση...Το κινητό το έχω δώσει στη σύζυγο..Ειχε 3g sim f2g..Τηε ήρθε SMS να την αλλάξει σε 4g...Εβαλα τη καινούργια και δείχνει μέχρι Η+ και στις δύο υποδοχές sim..Τη δοκίμασα στο δικό μου και έχει κανονικα 4g τούμπανο..αρα,δε φταίει η sim..παλιοτερα,που το χρησιμοποιουσα το honor με f2g κι εγώ, ειχα 4g...Επαναφορα μάλλον?

 

Μπορει να φταιει το γεγονος πως η Wind το 4G πλεον το δινει μονο στην 800αρα μπαντα κατι που δεν υποστηριζει αυτη η συσκευη.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα την Β316 θεωρω πως η Β860 σε ΜΜ ειναι η αμεσως καλυτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορει να φταιει το γεγονος πως η Wind το 4G πλεον το δινει μονο στην 800αρα μπαντα κατι που δεν υποστηριζει αυτη η συσκευη.

 

κάποιος με wind ,να το επιβεβαιώσει? Ευχαριστώ, Χρήστο!

Link to comment
Share on other sites

κάποιος με wind ,να το επιβεβαιώσει? Ευχαριστώ, Χρήστο!

 

Εγω και οι αλλοι 3 που εχουν παρει τα Honor ακια μου σου φτανουν; :lol::lol::lol:

1 Αθηνα και οι αλλοι 2 επαρχια :D:D:D

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω και οι αλλοι 3 που εχουν παρει τα Honor ακια μου σου φτανουν; :lol::lol::lol:

1 Αθηνα και οι αλλοι 2 επαρχια :D:D:D

 

Περισσεύουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

 

να πω και εγώ πως πρόσφατα άλλαξα μπαταρία και εγώ...

αυτές οι διπλές ταινίες που δίνουν στο ebay μάλλον δεν κολλάνε τίποτα...

με το πρώτο ξεκολλάνε πάλι.

 

τελικά την δουλειά μου την έκανα με διπλή ταινία από αυτές του praktiker για συσκευασίες, την οποία την έκοψα εγώ σε λεπτές (και πολλές) λωρίδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Υπαρχει καποια ROM που να μην εχει καθολου κινεζικα για Huawei Honor 6 H60-L02 και να ειναι σταθερη?

Ειμαι σε EMUI3.1_h60-l02_6.1.1

Android 5.1.1

 

Ευχαστιστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Υπαρχει καποια ROM που να μην εχει καθολου κινεζικα για Huawei Honor 6 H60-L02 και να ειναι σταθερη?

Ειμαι σε EMUI3.1_h60-l02_6.1.1

Android 5.1.1

 

Ευχαστιστω!

 

 

Υπαρχει αλλα για το H60-L04 (το μονοκαρτο ευρωπαικο μοντελο)

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είπα να αναβαθμίσω το Η60-L12 που έχω σε Android 6.

Τώρα έχει επάνω EMUI 3.1, Build 6.2.1 και έκδοση Android 5.1.1

Θυμάται κανένας σε ποια σελίδα του νήματος βρίσκω λινκ για την πιο πρόσφατη έκδοση, για να μην ψάχνω όλες τις σελίδες;

Ευχαριστώ...

ΥΓ, κωδικό ξεκλειδώματος δεν κατάφερα να πάρω, η σελίδα που παραπέμπει το link είναι στα κινέζικα και δεν μόλις μπω στην Αγγλική έχει άσχετα πράγματα...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είπα να αναβαθμίσω το Η60-L12 που έχω σε Android 6.

Τώρα έχει επάνω EMUI 3.1, Build 6.2.1 και έκδοση Android 5.1.1

Θυμάται κανένας σε ποια σελίδα του νήματος βρίσκω λινκ για την πιο πρόσφατη έκδοση, για να μην ψάχνω όλες τις σελίδες;

Ευχαριστώ...

ΥΓ, κωδικό ξεκλειδώματος δεν κατάφερα να πάρω, η σελίδα που παραπέμπει το link είναι στα κινέζικα και δεν μόλις μπω στην Αγγλική έχει άσχετα πράγματα...

Λοιπόν, βρήκα και κατέβασα την 6.3.16, αλλά όταν πάω να πάρω κωδικούς, μου βγάζει ένα μήνυμα

"The Huawei ID used to apply for the unlock code has not been used on the device for more than 14 days.".

και δεν προχωράει παραπέρα.

 

Είναι απαραίτητος ο κωδικός αυτός, η να προχωρήσω κανονικά με την 6.3.16 στο φάκελο dload κλπ.;

Έχω κατεβάσει και την τελευταία 6.12.16. Μήπως να ρίξω κατευθείαν αυτή;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Και τελικά την έκανα την πατάτα! Ξεκίνησα να περάσω την 6.3.16 χωρίς να περιμένω τις 14 ημέρες για να πάρω κωδικό, και το τηλέφωνο τουβλιάστηκε!

Ξεκίνησε να κάνει αναβάθμιση EMUI, έκανε τον πρώτο κύκλο και όταν ξαναμπουτάρησε μένει στο λογότυπο honor για πάντα.

Προσπάθησα με το Μultitool αλλά μέχρι τώρα δεν κατάφερα κάτι.

Τι λέτε να δοκιμάσω; Μήπως να περάσω την 6.2.1 στην κάρτα SD και να δοκιμάσω κάτι άλλο;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το honor6 εδώ και 2,5 χρόνια, σήμερα το πρωί κόλλησε στο λογότυπο, δεν μπουταρη!

Δοκίμασα επαναφορά, με τα 3 κουμπιά αλλά και πάλι δεν ανοίγει, υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί ή το είπε το ποίημα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά την έκανα την πατάτα! Ξεκίνησα να περάσω την 6.3.16 χωρίς να περιμένω τις 14 ημέρες για να πάρω κωδικό, και το τηλέφωνο τουβλιάστηκε!

Ξεκίνησε να κάνει αναβάθμιση EMUI, έκανε τον πρώτο κύκλο και όταν ξαναμπουτάρησε μένει στο λογότυπο honor για πάντα.

Προσπάθησα με το Μultitool αλλά μέχρι τώρα δεν κατάφερα κάτι.

Τι λέτε να δοκιμάσω; Μήπως να περάσω την 6.2.1 στην κάρτα SD και να δοκιμάσω κάτι άλλο;

 

Χάθηκε το boot.img οπότε εάν έχεις κλειδωμένο bootloader δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. Συνδέσου με το Huawei id που έχεις και περίμενε μέχρι να σου δώσει τον κωδικό ξεκλειδώματος με το γνωστό τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έχω το honor6 εδώ και 2,5 χρόνια, σήμερα το πρωί κόλλησε στο λογότυπο, δεν μπουταρη!

Δοκίμασα επαναφορά, με τα 3 κουμπιά αλλά και πάλι δεν ανοίγει, υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί ή το είπε το ποίημα!

Ευχαριστώ!

 

Για αρχή δοκίμασε να του αλλάξεις μπαταρία και εάν δεν, τότε ναι το είπε το ποίημα. :cry:

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το boot.img οπότε εάν έχεις κλειδωμένο bootloader δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. Συνδέσου με το Huawei id που έχεις και περίμενε μέχρι να σου δώσει τον κωδικό ξεκλειδώματος με το γνωστό τρόπο.

Ευτυχώς που έχω κρατήσει τους σειριακούς που βάζουμε στη σελίδα για το ξεκλείδωμα!

Σε καμιά δεκαριά ημέρες, τα ξαναλέμε!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έχω κρατήσει τους σειριακούς που βάζουμε στη σελίδα για το ξεκλείδωμα!

Σε καμιά δεκαριά ημέρες, τα ξαναλέμε!

 

Email στη Huawei Ελλάδας με τα στοιχεία που ζητάνε και την άλλη μέρα τον έχεις τον κωδικό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...