Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CHRIS καλημέρα. και σε όλους βέβαια

 

Στην 860 έχεις καλή εμειρία από ότι κατάλαβα.

- root με twrp και SU ?

- κατι που να προσέξουμε ?

- κάτι που να αξίζει? να μην αξίζει ? σχόλιο δλδ.

(από and.5/535 έρχομαι)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω την 317 μπορω να βαλω με τοπικη αυτην απο την εταιρία

 

版本: 6.2.1【EMUI3.1_Android5.1】【2016年2月1日更新】

 

MD5: 5DF5DC3E19534A9EB7FB6EB10AC98200

 

Το εχει πλεον η γυναικά και μου κανει παράπονα οτι κολλάει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 317 μπορω να βαλω με τοπικη αυτην απο την εταιρία

 

版本: 6.2.1【EMUI3.1_Android5.1】【2016年2月1日更新】

 

MD5: 5DF5DC3E19534A9EB7FB6EB10AC98200

 

Το εχει πλεον η γυναικά και μου κανει παράπονα οτι κολλάει

 

Οχι δεν μπορεις.

Παιρνεις κωδικο ξεκλειδωματος για τον bootloader (προαιρετικα) και περνας την Β535

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CHRIS καλημέρα. και σε όλους βέβαια

 

Στην 860 έχεις καλή εμειρία από ότι κατάλαβα.

- root με twrp και SU ?

- κατι που να προσέξουμε ?

- κάτι που να αξίζει? να μην αξίζει ? σχόλιο δλδ.

(από and.5/535 έρχομαι)

 

ευχαριστώ

 

Ναι ειχα.

Απλα τωρα το εχω παροπλισμενο σαν δευτερη συσκευη.

twrp και su γενικως - και ειδικως στα Huawei - τα αποφευγω (μονο εφοσον ειναι απαραιτητο).

Γενικως η ΜΜ ειναι μια ομορφια στο EMUI:D

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις.

Παιρνεις κωδικο ξεκλειδωματος για τον bootloader (προαιρετικα) και περνας την Β535

 

ναι , αλλα που βρίσκω τον κωδικο και την 535 ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις.

Παιρνεις κωδικο ξεκλειδωματος για τον bootloader (προαιρετικα) και περνας την Β535

 

ναι , αλλα που βρίσκω τον κωδικο και την 535 ?

 

 

Όλα θα τα βρεις στην πρώτη σελίδα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Βρισκω μονο αυτην που εβαλα .....την 535 πουθενα , ενα λινκ μηπως ειναι ευκολο ?

 

Την ειχε βαλει πιο πισω ο CHRISPAF77

Απλα θα περιμενεις λιγο να κατεβει

 

http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=82

Link to comment
Share on other sites

Βρισκω μονο αυτην που εβαλα .....την 535 πουθενα , ενα λινκ μηπως ειναι ευκολο ?

 

 

Η από εδώ..https://mega.nz/#F!ztYliaxL!4gfyXozSW51eNahGZBDgBQ

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος με την έκδοση του κινητού για την Κινέζικη αγορά, μήπως μπορεί να με βοηθήσει... Έχω το Honor 6 Plus PE-UL00 και τρέχω την 5.1.1 με EMUI 3.1 . Υπάρχει κάποιο λινκ για να το αναβαθμίσω στην Marshmallow, για το συγκεκριμένο κωδικό μοντέλου (PE-UL00)? Ξέρω οτι για την Ευρωπαική αγορά είναι απο καιρό διαθέσιμη η Marshmallow. Στο site της EMUI δεν βρήκα κάτι (όλα στα κινέζικα:( ), έστειλα mail στην Huawei αλλά το "τσίμπησε" το Ελληνικό τμήμα, το οποίο δεν γνώριζε.

Ξέρω ότι υπάρχει νήμα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά εδώ είστε περισσότεροι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος με την έκδοση του κινητού για την Κινέζικη αγορά, μήπως μπορεί να με βοηθήσει... Έχω το Honor 6 Plus PE-UL00 και τρέχω την 5.1.1 με EMUI 3.1 . Υπάρχει κάποιο λινκ για να το αναβαθμίσω στην Marshmallow, για το συγκεκριμένο κωδικό μοντέλου (PE-UL00)? Ξέρω οτι για την Ευρωπαική αγορά είναι απο καιρό διαθέσιμη η Marshmallow. Στο site της EMUI δεν βρήκα κάτι (όλα στα κινέζικα:( ), έστειλα mail στην Huawei αλλά το "τσίμπησε" το Ελληνικό τμήμα, το οποίο δεν γνώριζε.

Ξέρω ότι υπάρχει νήμα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά εδώ είστε περισσότεροι...

 

Συνδεσου με το Huawei ID σου πηγαινε στο Hicare - Υπηρεσια - Ενημερωση και δες εαν εχει κανενα update OTA.

Αλλος τροπος ειναι να κατεβασεις απο το playstore το Firmware finder.

Τελος δοκιμασε να δεις απο εδω..http://hwmt.ru/oth/HWFF/info/view.php

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι από εμενα.

Επειδή Χρήστο (CHRISPAF77) ξέρω από πρώτο χέρι τι μπορει να φτιαχτεί και τι όχι, μόνο φυσικα με την βοήθειά σου,

ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δεν ξέρω αν θυμάσαι τον αγωνα που κάναμε, και ΕΣΥ κατάφερες να αναστήσεις το honorακι μου,

για να δούμε αν μπρούμε να το προχωρήσω ή να "κάτσω εδώ που ειμαι"

Εχουμε και λέμε....

Έκδοση που έχω ειναι H60-L02C00B860

EMUI 4.0.1.

Android 6.0

Μπορώ να πάω κάπου καλύτερα;

Edited by SotisNuts
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ CRISPAF77 για την απάντησή σου.

ΟΤΑ δυστυχώς δεν υπάρχει, το λινκ που μου έστειλες είναι δοκιμασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ CRISPAF77 για την απάντησή σου.

ΟΤΑ δυστυχώς δεν υπάρχει, το λινκ που μου έστειλες είναι δοκιμασμένο?

 

Ειναι Ρωσικο που δινει ολες τις ΟΤΑ - update Rom για τα Huawei - Honor. Σε αυτες τις περιπτωσεις ολοι μας διαβαζουμε : τοποθετηστε την με δικη σας ευθυνη :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα κι από εμενα.

Επειδή Χρήστο (CHRISPAF77) ξέρω από πρώτο χέρι τι μπορει να φτιαχτεί και τι όχι, μόνο φυσικα με την βοήθειά σου,

ΕΡΩΤΗΣΗ.

Δεν ξέρω αν θυμάσαι τον αγωνα που κάναμε, και ΕΣΥ κατάφερες να αναστήσεις το honorακι μου,

για να δούμε αν μπρούμε να το προχωρήσω ή να "κάτσω εδώ που ειμαι"

Εχουμε και λέμε....

Έκδοση που έχω ειναι H60-L02C00B860

EMUI 4.0.1.

Android 6.0

Μπορώ να πάω κάπου καλύτερα;

 

Καλυτερα δε νομιζω να υπαρχει.

Προσωπικα ειμαι με την Β860 εδω και κανα διμηνο...και δε το κουναω ρουπι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ευχαριστώ, όμως ειδα σε αυτό το ρώσικο κάτι update κλπ πρόσφατα με ημερομηνία 13-12-2016. Λέει να πάω εκεί; το έχεις δοκιμάσει; ή άστο;
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ευχαριστώ, όμως ειδα σε αυτό το ρώσικο κάτι update κλπ πρόσφατα με ημερομηνία 13-12-2016. Λέει να πάω εκεί; το έχεις δοκιμάσει; ή άστο;

 

 

Δοκίμασε..ποτέ δεν ξέρεις.Απλά θα περιμένω να μου πεις Χρήστο άστο..:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα τελικα και την B860 και ολα μια χαρα , το mobile τα παει μια χαρα και χωρις lag.

Δεν ξερω αν εχει σχεσει οτι ειναι με 3gb ραμ αλλα μου εκανε εντυπωση.

Αν και φυσικα οπως εχω γραψει εχω αλλα 4 huawei ( p7 mini -3c 4g - p8 lite - p9 και τωρα το honor ) και απλα εχω να πω οτι ειναι σκυλια σαν τηλεφωνα , οχι σαν την samsung που οταν βαλεις την επομενη rom ειναι off τηλεφωνο σου και η μπαταρια εχει πεθανει στον 1μιση χρονο. ( τουλαχιστων για τα entry level )

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το ρωσικό σαιτ, κατέβασα την έκδοση που ήθελα και όλα δουλεύουν ρολόι:) Τα ίδια περίπου αποτελέσματα δίνει και το πρόγραμμα firmware finder από το xda forum, ίσως να αντλεί και από εκεί τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στη Dev,marshmallow πειτε μου λίγο, που είναι η ρύθμιση για την αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης σε 720p και αντίστροφα;
Link to comment
Share on other sites

Στη Dev,marshmallow πειτε μου λίγο, που είναι η ρύθμιση για την αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης σε 720p και αντίστροφα;

 

Ρυθμίσεις - Συνθέτες ρυθμίσεις - Εξοικονόμηση ισχύος οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum

Μολις παρέλαβα απο Κίνα (service μέσω Vickmall) το Honor H60-L12 που κατέχω απο πέρυσι, με αλλαγμένο motherboard

λόγω προβλήματος.

Η version που φοράει πλέον το κινητό είναι η: EMUI 4.0.1_H60-L12_6.12.16 και αναρωτιέμαι εάν είναι η official stable version

ή κάποια άλλη. Επίσης με ενδιαφέρον θα άκουγα οποιαδήποτε άποψη σχετικά με το ποιά είναι η καλύτερη version απο πλευράς σταθερότητας

και αξιοπιστίας για το πολυ αξιόλογο κινητό μας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του forum

Μολις παρέλαβα απο Κίνα (service μέσω Vickmall) το Honor H60-L12 που κατέχω απο πέρυσι, με αλλαγμένο motherboard

λόγω προβλήματος.

Η version που φοράει πλέον το κινητό είναι η: EMUI 4.0.1_H60-L12_6.12.16 και αναρωτιέμαι εάν είναι η official stable version

ή κάποια άλλη. Επίσης με ενδιαφέρον θα άκουγα οποιαδήποτε άποψη σχετικά με το ποιά είναι η καλύτερη version απο πλευράς σταθερότητας

και αξιοπιστίας για το πολυ αξιόλογο κινητό μας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση!

 

Ναι οντως ειναι Developer αυτη που εχεις.Για μένα επειδη εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις Rom θεωρω πως η Β860 ειναι η πιο αξιολογη η οποια ειναι και Stable.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι Developer αυτη που εχεις.Για μένα επειδη εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις Rom θεωρω πως η Β860 ειναι η πιο αξιολογη η οποια ειναι και Stable.

Επειδή το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να ανατρέξω στις πληροφορίες , υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος (οδηγιών μέσω κάποιου link ενδεχομένως) για να περάσω την stable B860, καθ'όσον δεν είμαι και ο πλέον πεπειραμένος χρήστης και φοβάμαι μήν τυχόν και brickάρω

το τηλέφωνο?

Ευχαριστώ και πάλι για την συνδρομή σας!

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Επειδή το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να ανατρέξω στις πληροφορίες , υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος (οδηγιών μέσω κάποιου link ενδεχομένως) για να περάσω την stable B860, καθ'όσον δεν είμαι και ο πλέον πεπειραμένος χρήστης και φοβάμαι μήν τυχόν και brickάρω

το τηλέφωνο?

Ευχαριστώ και πάλι για την συνδρομή σας!

 

 

Πρώτα από όλα παίρνεις κωδικό κλειδώματος καλού-κακού (πως; 1η σελίδα)

Κανείς back-up στην sd card.

Περνάς το Rollback Emui 4.0-3.1 ...https://mega.nz/#F!ztYliaxL!4gfyXozSW51eNahGZBDgBQ

Περνάς την 6.2.1 και δυστυχώς θα χρειαστεί να κάνεις wipe data -wipe cache)...http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=76 βρες για το L12 αν και νομίζω πως δεν έχει νόημα (είναι η ίδια ΡΟΜ)

Περνάς το rollback Emui3.1 (θα το βρεις στον φάκελο από το παραπάνω λινκ)

Περνάς την Β535

Θα σου έρθει ΟΤΑ η Β860

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

Πρώτα από όλα παίρνεις κωδικό κλειδώματος καλού-κακού (πως; 1η σελίδα)

Κανείς back-up στην sd card.

Περνάς το Rollback Emui 4.0-3.1 ...https://mega.nz/#F!TZNVFC5T!jYFAg-CRwUZglf2Apd68Tw

Περνάς την 6.2.1 και δυστυχώς θα χρειαστεί να κάνεις wipe data -wipe cache)...http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=76 βρες για το L12 αν και νομίζω πως δεν έχει νόημα (είναι η ίδια ΡΟΜ)

Περνάς το rollback Emui3.1 (θα το βρεις στον φάκελο από το παραπάνω λινκ)

Περνάς την Β535

Θα σου έρθει ΟΤΑ η Β860

 

Thanks CRISPAF77 για τις οδηγίες σου!

Ελπίζω να μην τα κάνω μαντάρα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...