Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

system.img, recovery.img της έκδοσης που έχω εγκατεστημένης; ή της stable; (b310)

ok, λέω να μην γυρίσω ξανά σε stable:)

 

Της stable. Το system και το recovery είναι σίγουρα διαφορετικά από dev σε stable ίσως χρειάζεται και τα cust και recovery.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια θήκη και tempered glass της ultimate shield και έχουν κάτσει τέλεια, σε σημείο που όταν έβαζα το γυαλί είχα φορεμενη τη θήκη για οδηγό!

 

Το ίδιο και εγώ όσον αφορά το ότι έχουν κάτσει τέλεια αλλά με την ίδια θήκη Nillkin που αναφέρεις και Nillkin tempered glass. Εμένα όμως δεν μου έκοψε να χρησιμοποιήσω τη θήκη για οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

3gb έγραφαν και όλα τα υπόλοιπα specs είναι ολόιδια. Κανένας εκτος από το link που έβαλα πριν δεν πουλάει την έκδοση με τα 2. Σίγουρα δεν είναι αυτό που παρήγγειλα, είναι όμως απλά άλλη version και όχι κάποιος κλώνος.

 

Αν δεν σε πειράζει που άλλο παρηγγειλες και άλλο σου ήρθε,εγώ πάω πάσο.Πάντως εμένα για παραπλάνηση μου κάνει.

Αν επιμεινεις,μπορείς να το αλλαξεις.Στο boot γραφει πουθενά honor;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει που άλλο παρηγγειλες και άλλο σου ήρθε,εγώ πάω πάσο.Πάντως εμένα για παραπλάνηση μου κάνει.

Αν επιμεινεις,μπορείς να το αλλαξεις.Στο boot γραφει πουθενά honor;

 

Εννοείτε ότι θα το αλλάξω. Στο boot γράφει κανονικά Honor. Δοκίμασα update και πηρε με local και την B310. Απλά το αναφέρω ότι τελικά υπάρχει και άλλη έκδοση του κινητού με 2GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update για την dev και αυτό 5.2.1 το ονόμασαν μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ

 

https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-MUxzZGNUMVdKc2s/edit?usp=docslist_api

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέο update για την dev και αυτό 5.2.1 το ονόμασαν μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ

 

https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-MUxzZGNUMVdKc2s/edit?usp=docslist_api

 

καμια διορθωση θα ειναι, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Κάντε root την συσκευή, αλλάξτε το local.prop (ίσως να θέλει αλλαγή και στο build.prop, δεν είμαι σίγουρος) και ορίστε την πόλη σας χειροκίνητα.

Παιδια Καλησπερα. Εχω μια ερωτηση. Η εφαρμογη του καιρου σαν τοποθεσια με βγαζει Σκοπια παρολο που το εχω τρεχουσα τοποθεσια. Μηπως κανεις μπορει να μου πει πως διορθωνετε ?

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Έμενα με εμφανίζει σε μια πόλη της Βουλγαρίας. Μήπως αφαίρεσαν τις Ελληνικές πόλεις από τις τοποθεσίες;

Κάτι γίνεται γιατί κι εμένα μου βγάζει Αθήνα σας τρέχουσα τοποθεσία

εμένα βγαζει γευγελή (honor 3c), μάλλον η εφαρμογη φταίει.
Τώρα δεν κάνει ενημέρωση. [ATTACH]56464[/ATTACH]

 

Με L12 και εμενα με βγαζει στο Γευγελή στα σκοπια..... Την απενεργοποιησα και ησύχασα . Από ότι κατάλαβα τραβαει data από το baidu αλλα δεν βρηκα γιατι σταματησε να ενημερώνεται στα καλα καθουμενα

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα στην παρέα...

 

Στις επόμενες μέρες θέλω να αγοράσω το κινητό.

 

Πρώτον θέλω αντικειμενικά κάποιος που έχει χειριστεί και άλλα τηλέφωνα να μου πει αν αξίζει σε αυτά τα λεφτά.

Τα κυριότερα ζήτηματα που βλέπω όσο έψαξα είναι η GPU και η μπαταρία.Επειδή παίζω αρκετά παιχνίδια με ενδιαφέρει να παίζει άνετα και να παίζει για μπόλικα χρόνια.

Και δεύτερον αν αξίζει,σε τι χρώμα να παραγγείλω? Δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα στην παρέα...

 

Στις επόμενες μέρες θέλω να αγοράσω το κινητό.

 

Πρώτον θέλω αντικειμενικά κάποιος που έχει χειριστεί και άλλα τηλέφωνα να μου πει αν αξίζει σε αυτά τα λεφτά.

Τα κυριότερα ζήτηματα που βλέπω όσο έψαξα είναι η GPU και η μπαταρία.Επειδή παίζω αρκετά παιχνίδια με ενδιαφέρει να παίζει άνετα και να παίζει για μπόλικα χρόνια.

Και δεύτερον αν αξίζει,σε τι χρώμα να παραγγείλω? Δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα...:lol:

Η μπαταρία του είναι η καλύτερη που είχα σε Android κινητό (καλύτερη από g2) . Παιχνίδια μου παίζει άνετα τα πάντα . προσωπικά το λευκό δεν μου αρέσει σε κινητά , προτιμώ μπλε κόκκινα κτλ . Honor έχω μαύρο και ψάχνω για καμιά θήκη με χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάτι μου τρώει τη μπαταρία. Με 11 ώρες μετά την φόρτιση και μόλις με 11 λεπτά οθόνη έχω 80 % και δείχνει ότι το λειτουργικό Android καταναλώνει 30 %. Ποιο πρόγραμμα να βάλω για να δω την τρέχει και μου τρώει τη μπαταρία?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάτι μου τρώει τη μπαταρία. Με 11 ώρες μετά την φόρτιση και μόλις με 11 λεπτά οθόνη έχω 80 % και δείχνει ότι το λειτουργικό Android καταναλώνει 30 %. Ποιο πρόγραμμα να βάλω για να δω την τρέχει και μου τρώει τη μπαταρία?

 

μπορεις να ρίξεις μια πρώτη ματιά απο

 

Ρυθμίσεις --> Όλα --> Εξοικ. Ενέργειας --> Επίπεδο Κατανάλωσης

Ρυθμίσεις --> Όλα --> Εξοικ. Ενέργειας --> Εφαρμογές Παρασκηνίου που καταναλώνουν πολύ ενέργεια

 

ένα καλό πρόγραμμα για να βλέπεις λεπτομερέστερα την κατανάλωση ενέργειας είναι το BetterBatteryStats το οποίο κατ'εμε αξίζει τα λεφτά του.

 

(μια εφαρμογή που κατανάλωνε αρκετη μπαταρία σε μένα ήταν το linkedin παρόλο που δεν το χρησιμοποιούσα σχεδόν καθόλου ενώ και το facebook ειναι αρκετα ενεργοβόρο.)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχουν εφαρμογές εκτός από πληκτρολόγιο και viber και έχω επιτρέψει να τρέχει μετά την απενεργοποίηση τις οθόνης μόνο viber. Την μπαταρία την καταναλώνει το λειτουργικό σύστημα Android.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον έχει βάλει CM11 ... Δουλεύουν τα data πχ στο 3G ?

 

Ναι λειτουργούν κανονικά!!

Γενικά η πρώτη αίσθηση που αφήνει είναι καταπληκτική!!

Οταν φτιαχτούν βασικά θέματα όπως η λειτουργία των δύο sim (θα γίνει όταν βγει η cm12) νομίζω πως δεν θα μείνει κανείς με την emui...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

γιατί λέτε για cm11. αυτό το είδατε?

 

http://www.mytechgarbage.net/2015/02/honor-6-unofficial-cyanogenmod-11-is.html

 

 

KNOWN ISSUES

- GPS: broken

- FMRadio: broken

- NFC (L12): broken

- IR: broken

- Video recording is broken

- Video "thumbnails" are broken

- Wifi spams "p2p-dev-wlan0: Failed to initiate AP scan"

- LTE signal strength shows always 0

Link to comment
Share on other sites

γιατί λέτε για cm11. αυτό το είδατε?

 

http://www.mytechgarbage.net/2015/02/honor-6-unofficial-cyanogenmod-11-is.html

 

 

KNOWN ISSUES

- GPS: broken

- FMRadio: broken

- NFC (L12): broken

- IR: broken

- Video recording is broken

- Video "thumbnails" are broken

- Wifi spams "p2p-dev-wlan0: Failed to initiate AP scan"

- LTE signal strength shows always 0

 

Από εδώ ξεκίνησε...

 

http://forum.xda-developers.com/honor-6/orig-development/rom-cyanogenmod-11-honor-6-t3019056

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

κι εδω το λεει

 

WONTFIX

- Infrared

- FMRadio

- MHL

- DualSIM support

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim δεν υπάρχει καθώς δεν υποστηρίζεται από το CM 11. Μόλις βγεί το 12 θα έχουμε.Όσο για τα υπόλοιπα βλέπουμε γιατί στην αρχή δεν μπορούσε να κάνει ούτε τον ήχο να δουλέψει και μέσα σε μια βδομάδα έχουμε σχεδόν πλήρως λειτουργική ROM:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους εδώ και μερικές ημέρες δεν μου ενημερώνει τον καιρό πως μπορούμε να το διορθώσουμε
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για την dev και αυτό 5.2.1 το ονόμασαν μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ

 

https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-MUxzZGNUMVdKc2s/edit?usp=docslist_api

 

Romanos έχω 5.2.1 κατέβασα τη v2, ακολούθησα οδηγίες (μετονομασία του αρχείου σε update.zip) αλλά στην επανεκίνηση εμφανίζει update system failed και δεν περνά την 5.2.1v2 με ΤΕ και στο φάκελο dload δεν υπάρχει το update.zip!

Edited by blueaegean

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Romanos έχω 5.2.1 κατέβασα τη v2, ακολούθησα οδηγίες (μετονομασία του αρχείου σε update.zip) αλλά στην επανεκίνηση εμφανίζει update system failed και δεν περνά την 5.2.1v2 με ΤΕ και στο φάκελο dload δεν υπάρχει το update.zip!

 

Χμ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, η αναβάθμιση είναι για L02 (υποθέτω) και μου την έβγαλε. Δεν δοκίμασα να την περάσω κάπου αλλού, αφού δεν έχω άλλο Honor 6. Αφού δεν σου βγάζει συγκεκριμένο error δεν μπορώ να βοηθήσω περεταίρω. :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, η αναβάθμιση είναι για L02 (υποθέτω) και μου την έβγαλε. Δεν δοκίμασα να την περάσω κάπου αλλού, αφού δεν έχω άλλο Honor 6. Αφού δεν σου βγάζει συγκεκριμένο error δεν μπορώ να βοηθήσω περεταίρω. :(

 

 

L02 έχω αλλά δεν περνά, εμφανίζει ένα κόκκινο θαυμαστικό και αυτό που έγραψα πριν update system failed και με παραπέμπει σε μία ηλεκτρονική διεύθυνση, εσένα πέρασε κανονικά;

μήπως παίζει ρόλο που είμαι root (με stock recovery όχι cwm)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

L02 έχω αλλά δεν περνά, εμφανίζει ένα κόκκινο θαυμαστικό και αυτό που έγραψα πριν update system failed και με παραπέμπει σε μία ηλεκτρονική διεύθυνση, εσένα πέρασε κανονικά;

μήπως παίζει ρόλο που είμαι root (με stock recovery όχι cwm)

 

Αυτό μου έκανε κι εμένα με την B310 στο L12. Αυτά που έκανα (με την σειρά) και πήρε τελικά το update ήταν τα εξής:

  • επαναφορά της stock γραμματοσειράς (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά είχα δοκιμάσει τα πάντα!)
  • επαναφορά των stock local.prop και build.prop
  • επαναφορά του stock recovery

 

Οτιδήποτε άλλο είχα δοκιμάσει, εξακολουθούσε να μου εμφανίζει το error.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έκανε κι εμένα με την B310 στο L12. Αυτά που έκανα (με την σειρά) και πήρε τελικά το update ήταν τα εξής:

  • επαναφορά της stock γραμματοσειράς (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά είχα δοκιμάσει τα πάντα!)
  • επαναφορά των stock local.prop και build.prop
  • επαναφορά του stock recovery

 

Οτιδήποτε άλλο είχα δοκιμάσει, εξακολουθούσε να μου εμφανίζει το error.

 

θα δοκιμάσω ξανά, από τα παραπάνω μόνο το local.prop έχω αλλάξει, το επαναφέρω και επανέρχομαι.

update success το local.prop ήταν τελικά :)

ευχαριστώ

Edited by blueaegean

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...