Jump to content

Huawei MediaPad X1


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Εχτές παράγγειλα το εν λόγω κινητό θέματος και ανυπομονώ να το έχω στα χέρια μου!!!!

 

http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/MediaPadX1/index.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω το περιμενω αλλα με βλεπω για πολυ ακομα.

Το έχεις παραγγείλει ή θες να το παραγγείλεις? :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παραγγείλει ως honor x1 αλλά περιμένω εδώ κ ένα μήνα να μου έρθει.

Ωχχχχ γιατί τόσο πολύ?Από που το παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

από to2c αλλά ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα. Αν είναι ας μας πει κάποιος που το έχει τις εντυπώσεις του.

Ας ανεβάσουμε και τα χαρακτηριστικά του.

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA

4G Network LTE

SIM Yes

BODY Dimensions 183.5 x 103.9 x 7.2 mm (7.22 x 4.09 x 0.28 in)

Weight 239 g (8.43 oz)

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1200 x 1920 pixels, 7.0 inches (~323 ppi pixel density)

Multitouch Yes, up to 10 fingers

- Emotion UI 2.0

SOUND Alert types Vibration, MP3 ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- DTS sound enhancement

MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB

Internal 16 GB, 2 GB RAM

DATA GPRS Yes

EDGE Yes

Speed HSDPA, 42 Mbps, HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot (3G)

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot (LTE)

Bluetooth Yes, v4.0

USB Yes, microUSB v2.0

CAMERA Primary 13 MP, 4160 x 3120 pixels, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging

Video Yes, 1080p

Secondary Yes, 5 MP

FEATURES OS Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)

Chipset Hisilicon Kirin 910

CPU Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9

GPU Mali-450MP4

Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Radio TBD

GPS Yes, with A-GPS support

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors Snow White, Diamond Black

- Active noise cancellation with dedicated mic

- Reverse charging

- SNS integration

- MP3/WAV/WMA/Flac player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Organizer

- Document viewer

- Photo viewer/editor

- Voice memo/dial

- Predictive text input

BATTERY Non-removable Li-Po 5000 mAh battery

Edited by marika7
χαρακτηριστικά φάμπλετ
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει απο το to2c ...μου ηρθε σε 24 μερες και το εχω 2 μηνες τωρα.....κινηταρα...λιγο να το δουλεψεις μετα ολα σου φαινονται μυγες...μου το εστειλε ρουταρισμενο και με ελληνικα αλλα δεν εκανε τις ενημερωσεις...οποτε εβαλα την ρομ απο το http://www.needrom.com/mobile/x1-7d-501u/ και μετα μου ηρθαν και οι τελευταιες αναβαθμισεις...με την τελευταια ρομ "κλειδωνει" συνεχεια με το bluetooth και δεν αποσυνδεεται....αν θελετε κατι γιατι το εχω καιρο...εδω ειμαι...
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει απο το to2c ...μου ηρθε σε 24 μερες και το εχω 2 μηνες τωρα.....κινηταρα...λιγο να το δουλεψεις μετα ολα σου φαινονται μυγες...μου το εστειλε ρουταρισμενο και με ελληνικα αλλα δεν εκανε τις ενημερωσεις...οποτε εβαλα την ρομ απο το http://www.needrom.com/mobile/x1-7d-501u/ και μετα μου ηρθαν και οι τελευταιες αναβαθμισεις...με την τελευταια ρομ "κλειδωνει" συνεχεια με το bluetooth και δεν αποσυνδεεται....αν θελετε κατι γιατι το εχω καιρο...εδω ειμαι...

Και εγώ από το to2c το παρήγγειλα.Δεν του είπα να το ρουτάρει.Ελληνικά δεν έχει επιλογή?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το to2c το παρήγγειλα.Δεν του είπα να το ρουτάρει.Ελληνικά δεν έχει επιλογή?:confused:

 

δεν ειχε ...στην εκδοση xxx-09 που ειχε το firmware του περασα το morelocale2 και ηταν οκ...το οποιο μετα τις αναβαθμισεις (εχει φτασει στην 17) τα κραταει....αν το κρατησεις οπως στο στελνει αυτος εχει μια ρομ με ελληνικα μεσα αλλα δεν βρισκει τις αναβαθμισεις το κινητο....βεβαια εγω το εχω σχεδον 2 μηνες μπορει να εχει βαλει αλλη ρομ και να μην εχει προβλημα...

και θηκη απο δω αγορασα .. http://www.ebay.com/itm/261433867255?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

βλεπω οτι στο ebay ειναι ποιο φθηνες απο τα καταστηματα..

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε ...στην εκδοση xxx-09 που ειχε το firmware του περασα το morelocale2 και ηταν οκ...το οποιο μετα τις αναβαθμισεις (εχει φτασει στην 17) τα κραταει....αν το κρατησεις οπως στο στελνει αυτος εχει μια ρομ με ελληνικα μεσα αλλα δεν βρισκει τις αναβαθμισεις το κινητο....βεβαια εγω το εχω σχεδον 2 μηνες μπορει να εχει βαλει αλλη ρομ και να μην εχει προβλημα...

και θηκη απο δω αγορασα .. http://www.ebay.com/itm/261433867255?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

βλεπω οτι στο ebay ειναι ποιο φθηνες απο τα καταστηματα..

Εγώ έτσι το παρήγγειλα http://www.to2c.com/huawei-honor-x1-leather-case-solution-phone-call-tablet.html

Όταν το παραλάβω και χρειαστεί για το firmware αλλαγή θα χρειαστώ την βοήθειά σου πως να την περάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι το παρήγγειλα http://www.to2c.com/huawei-honor-x1-leather-case-solution-phone-call-tablet.html

Όταν το παραλάβω και χρειαστεί για το firmware αλλαγή θα χρειαστώ την βοήθειά σου πως να την περάσω :)

 

καλα η αναβαθμιση δεν ειναι τιποτα...κατεβαζεις το αρχειο στην μνημη και πατας update..τα κανει ολα αυτοματα :) ...θα χαρεις οθονη και μπαταρια...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

καλα η αναβαθμιση δεν ειναι τιποτα...κατεβαζεις το αρχειο στην μνημη και πατας update..τα κανει ολα αυτοματα :) ...θα χαρεις οθονη και μπαταρια...

Οκ!!!Πόσο κρατάει η μπαταρία με λογική χρήση περίπου?

Link to comment
Share on other sites

δες κ το aliexpress σε θήκες! Η θήκη που παράγγειλα από το ebay μοιάζει να είναι αυθεντική http://www.ebay.co.uk/itm/321399404631?var=510277971811&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 . όταν ήρθε είχα κανονικά το σήμα της huawei. βέβαια περιμένω και το τηλέφωνο για να τη γεμίσω.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν το έχει ας το κατεβάσει πολύ καλό και σε Ελληνικά το μενού http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Μόλις το κατεβάσετε και το ανοίξετε θα σας κάνει ποιο καινούργια αναβάθμιση!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

δες κ το aliexpress σε θήκες! Η θήκη που παράγγειλα από το ebay μοιάζει να είναι αυθεντική http://www.ebay.co.uk/itm/321399404631?var=510277971811&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 . όταν ήρθε είχα κανονικά το σήμα της huawei. βέβαια περιμένω και το τηλέφωνο για να τη γεμίσω.

 

καλες ειναι η θηκες με το "παραθυρο" γιατι εχει επιλογη στο μενου αν εχεις τετοια θηκη και προσαρμοζεται αναλογα και βλεπεις ποιος σε καλει...αγορασα 2 τετοιες και μια χωρις "παραθυρο",αλλα δεν ειναι καθολου βολικη..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα! Με την αναβαθμιση π εχεις κανει εχεις παρει τη κιτκατ;πως βλεπω την εκδοση του φιρμγουερ;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μόλις το διάβασα και μου τρέχουν τα σάλια ... κάνα review ?

Τι τσιγκουνιά είναι αυτή ... :lol:

 

Κάποιες πληροφορίες για το πώς πάει από :

- Σήμα σε 2G , 3G ( σταθερότητα και ταχύτητα DL σε 3G )

- Wifi ( σταθερότητα και ένταση )

- BT ( σταθερότητα και ένταση )

- Ταχύτητα ( στις εφαρμογές και στο σερφάρισμα )

- Οθόνη (α) στον ήλιο (β) σε μαύρο (γ) σε χρώματα

- Μπαταρία , ( πόσο κρατάει ? )

- Πόσο smooth είναι στην χρήση , είναι lag Free ?

- Camera ( βγάζει αξιοπρεπές φωτό ) μπορεί να βγάλει και βράδυ ?

- Gps ( κλειδώνει γρήγορα , είναι σταθερό ? )

- Ποιότητα κατασκευής ?

- Βρήκατε προβληματάκια ?

 

Και επειδή είμαστε άσχετοι ... βάλτε κάνα link από αξιόπιστο site με επιπρόσθετα την θήκη ( βιβλίο ) . Αυτή που έχει το παράθυρο λειτουργίας μπροστά χωρίς χρειάζεται να το ανοίξεις

 

Και για να καταλάβω στο site της εταιρείας το γράφει ως Mediapad X1 .

http://consumer.huawei.com/en/tablets/tech-specs/7d-501l-en.htm

ενώ από τα ποστ των φίλων το γράφει ως Honor X1 , Γιατί ?

 

 

Ευχαριστώ

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα στα χέρια μου, και πετάω στα σύννεφα!!!!!!!:D:D:D

Θα κάτσω να το επεξεργαστώ και πιστεύω το βράδυ να σας πω κάποιες εντυπώσεις!!!!!

[ATTACH]46942[/ATTACH][ATTACH]46943[/ATTACH][ATTACH]46944[/ATTACH][ATTACH]46945[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μόλις το διάβασα και μου τρέχουν τα σάλια ... κάνα review ?

Τι τσιγκουνιά είναι αυτή ... :lol:

 

Κάποιες πληροφορίες για το πώς πάει από :

- Σήμα σε 2G , 3G ( σταθερότητα και ταχύτητα DL σε 3G )

- Wifi ( σταθερότητα και ένταση )

- BT ( σταθερότητα και ένταση )

- Ταχύτητα ( στις εφαρμογές και στο σερφάρισμα )

- Οθόνη (α) στον ήλιο (β) σε μαύρο (γ) σε χρώματα

- Μπαταρία , ( πόσο κρατάει ? )

- Πόσο smooth είναι στην χρήση , είναι lag Free ?

- Camera ( βγάζει αξιοπρεπές φωτό ) μπορεί να βγάλει και βράδυ ?

- Gps ( κλειδώνει γρήγορα , είναι σταθερό ? )

- Ποιότητα κατασκευής ?

- Βρήκατε προβληματάκια ?

 

Και επειδή είμαστε άσχετοι ... βάλτε κάνα link από αξιόπιστο site με επιπρόσθετα την θήκη ( βιβλίο ) . Αυτή που έχει το παράθυρο λειτουργίας μπροστά χωρίς χρειάζεται να το ανοίξεις

 

Και για να καταλάβω στο site της εταιρείας το γράφει ως Mediapad X1 .

http://consumer.huawei.com/en/tablets/tech-specs/7d-501l-en.htm

ενώ από τα ποστ των φίλων το γράφει ως Honor X1 , Γιατί ?

 

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα.Ανάλυση του κινητού και σε ευκαιρία των αποριών του φίλου έχουμε και λέμε. Από εχτές το πρωί που το παρέλαβα στα χέρια μου, άνοιξα το πακέτο του έκανα μια πλήρη φόρτιση του κινητού(ήταν στο 65%)και από τις 14:00 μέχρι και τώρα το έχω ξεζουμίσει!!!!Έχουμε και λέμε:

- Από σήμα 3g δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν έχω πακέτο ογκοχρέωσης, σαν σήμα κινητού είναι άριστο σε σχέση κινητών που έχω HTC Desire HD, Nokia 5800.

- Το WiFi είναι δυνατό δεν μου έκανε ποτέ αποσύνδεση και σαν σήμα είναι καμπάνα.

- Το BT μια χαρά, το δουλεύω συνέχεια με ΒΤ handsfree(δεν έκανε διακοπή καθόλου και κάποια στιγμή το τσέκαρα να βγω από την εμβέλεια κινητού και ξανά συνδέθηκε κανονικά ενώ με το HTC έτρωγα πόρτα), έκανα μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου από άλλο τηλέφωνο και φωτογραφιών δουλεύει άψογα.

- Στο σερφάρισμα είναι γρήγορο και χωρίς κολλήματα.

- Οθόνη είναι όλα τα λεφτά μπαίνεις μέσα το ζεις!!!!!!Στο φως δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

- Η μπαταρία του ξεχνάς να το φορτίσεις, όπως προανέφερα απο εχτές της 14:00 μέχρι και τώρα που μιλάμε είναι στο 15% και το έχω λιώσει, δηλαδή ψάξιμο όλο το κινητό για λειτουργίες, κατέβασμα από το μάρκετ εφαρμογές, συνέχεια συνδεδεμένο με WiFi,BT,GPS, ανοικτό συνέχεια FB,VIBER,WHATSAPP,MESSENGER,SKYPE,τηλέφωνα περίπου κανά 20λεπτο, στο διαδίκτυο είμαι από εχτές το απόγευμα και σερφάρω απο το κινητό,και απο το πρωί στις 5 μέχρι και στις 11 πριν λίγο δηλαδή το είχα και έπαιζε ιντερνετικό ράδιο για να στρώσει το ηχείο!!!!Όλα αυτά και είμαστε στο 15%,να είναι καλά η μπαταρία των 5000mΑh!!!!!!!

-Lag δεν μου έχει κάνει καθόλου συμπεριφέρεται πάρα πολύ καλά.

- Gps δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα είχε από την μάνα του μια κινεζιά για οδήγηση αλλά δεν έβγαζα άκρη με τα κινέζικα :p:p

- Φωτογραφίες βγάζει παιδιά φοβερές να είναι καλά η Sony που φοράει!!!!!!

- Ποιότητα για εμένα κορυφή, είναι κόσμημα λεπτό και πανέμορφο και παρά για 7" στο χέρι σου το πιάνεις ικανοποιητικά.

- Προβλήματα κανένα, ίσα ίσα έχω μείνει κατά ενθουσιασμένος δεν το περίμενα τόσο καλό το κινητό, το μόνο που θέλει είναι ρουτάρισμα να βγουν κάποια προγράμματα που δεν τα θέλω.

Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει πως να το ρουτάρω. Αυτά από εμένα για τώρα :):)

Link to comment
Share on other sites

Νάσε καλά SSTAYROS ... :happy:

 

Αναμένουμε με αγωνία και άλλες λεπτομέρειες ...

Αλήθεια πόσο σου πήγε τελικά ... τι extra αγόρασες ? ( χρεώθηκες extra στο τελωνείο , Αν όχι πως το κατάφερες ??? )

Link to comment
Share on other sites

Νάσε καλά SSTAYROS ... :happy:

 

Αναμένουμε με αγωνία και άλλες λεπτομέρειες ...

Αλήθεια πόσο σου πήγε τελικά ... τι extra αγόρασες ? ( χρεώθηκες extra στο τελωνείο , Αν όχι πως το κατάφερες ??? )

Φίλε μου το πήρα μαζί με την θήκη στα 234€, τελωνείο δεν πέρασε, αν το παραγγείλεις με απλό ταχυδρομείο δεν περνάει και μου ήρθε σε 12 μέρες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα rename στο thread :)

 

Το ψήνω για παραγγελιά άμα πάνε καλά τα οικονομικά μου

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...