Jump to content

Huawei MediaPad X1


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το είχα παραγγείλει από Amazon και μου ήρθε σήμερα. Η συσκευή έχει πρόβλημα και έχει κάποιο "νεκρό σημείο" στην οθόνη δλδ πχ βγάζει το μενού για να το σβήσω και όταν πατάω την επιλογή μου βγάζει μενού για ΟΚ και cancel τα οποια δεν πατιούνται. Έχει κάποιος κάποια ιδέα ή το στέλνω από εκεί που ήρθε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάποια στιγμή το είχα βρει στο σκρουτζ στα 425Ε αλλά τώρα δε το έχει.

 

Για κοιταξε εδω..

http://buy-more.gr/huaw-mediapad-x1-7.0-16gb-4g-bk-and--huawei-mediapad-x1-7.0-lte-black.html

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα.

Τα φώτα σας, ξαφνικά παγώνει η οθόνη και κλείνω το κινητό, το ξανά ανοίγω και το μόνο που κάνει είναι να βγάζει το λογότυπο το HONOR και μετά δεν φορτώνει.Του έκανα hard reset και το μόνο που δέχεται είναι το volyme middle και power, και μου βγάζει τα εξής:

entry sdcard upgrade...

sd_update_path=/sdcard/dload/uptade.app

update_type=0

check_factory_mode succed.

error:update_package_exist,update.app file/sdcard/dload/update.app not exist or open fail

sdcard upgrade failed!

please press the power key for 10 seconds to reboot.

 

Υ.Γ. Το πήγα στην αντιπροσωπία και δεν μου το παίρνουν για επισκευή λόγω ότι το πήρα από κίνα, και δέχονται μόνο εντός Ευρώπης.

 

Μπορώ να κάνω κάτι ή πάει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

Τα φώτα σας, ξαφνικά παγώνει η οθόνη και κλείνω το κινητό, το ξανά ανοίγω και το μόνο που κάνει είναι να βγάζει το λογότυπο το HONOR και μετά δεν φορτώνει.Του έκανα hard reset και το μόνο που δέχεται είναι το volyme middle και power, και μου βγάζει τα εξής:

entry sdcard upgrade...

sd_update_path=/sdcard/dload/uptade.app

update_type=0

check_factory_mode succed.

error:update_package_exist,update.app file/sdcard/dload/update.app not exist or open fail

sdcard upgrade failed!

please press the power key for 10 seconds to reboot.

 

Υ.Γ. Το πήγα στην αντιπροσωπία και δεν μου το παίρνουν για επισκευή λόγω ότι το πήρα από κίνα, και δέχονται μόνο εντός Ευρώπης.

 

Μπορώ να κάνω κάτι ή πάει το κινητό?

 

Βάλε στην κάρτα SD το update (αφού το κατεβάσεις), και δοκίμασε να δεις...

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην κάρτα SD το update (αφού το κατεβάσεις), και δοκίμασε να δεις...

 

Το έχω κάνει και αυτό αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αλλάξεις sdcard ?

Την κάρτα την βάζω σε άλλο τηλέφωνο και την διαβάζει κανονικά και στον υπολογιστή που την βάζω την διαβάζει.Μήπως πρέπει να κάνω κάποιον άλλον χειρισμό για να ξεκινήσει από την sdcard.

Τελικά τα κατάφερα, κατέβασα άλλο αρχείο και μου το πέρασε,με Android version 4.4.2 και Emui version 3.0.Πλεον δεν έχω Ελληνικά, τι μπορώ να κάνω?

Edited by SSTAYROS
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την βάζω σε άλλο τηλέφωνο και την διαβάζει κανονικά και στον υπολογιστή που την βάζω την διαβάζει.Μήπως πρέπει να κάνω κάποιον άλλον χειρισμό για να ξεκινήσει από την sdcard.

Τελικά τα κατάφερα, κατέβασα άλλο αρχείο και μου το πέρασε,με Android version 4.4.2 και Emui version 3.0.Πλεον δεν έχω Ελληνικά, τι μπορώ να κάνω?

Χαίρομαι, δες το ποστ #171 μια σελίδα πίσω και θα έχεις κανονικότατα ελληνικά και google applications.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι, δες το ποστ #171 μια σελίδα πίσω και θα έχεις κανονικότατα ελληνικά και google applications.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχει otg το 4g η οχι.Σε διαφορες παρουσιασεις καποιοι λενε οτι εχει και καποιοι οτι δεν εχει.Αν βαλετε στικακι το βλεπει η οχι?Βασικα θελω να βλεπω και tv σε αυτο και θελω να παρω και ενα dtv stick αλλα θελει otg για να δουλεψει. Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει otg το 4g η οχι.Σε διαφορες παρουσιασεις καποιοι λενε οτι εχει και καποιοι οτι δεν εχει.Αν βαλετε στικακι το βλεπει η οχι?Βασικα θελω να βλεπω και tv σε αυτο και θελω να παρω και ενα dtv stick αλλα θελει otg για να δουλεψει.

Κανονικά λειτουργεί :up:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά λειτουργεί :up:

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση.Μου φαίνεται θα το χτυπήσω απο εδω το εχω βρει 275ευρω το 4g σε μαγαζι στο bestprice.Βασικα μαλλον θα πεσει κιι αλλο οταν ερθει το x2.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση.Μου φαίνεται θα το χτυπήσω απο εδω το εχω βρει 275ευρω το 4g σε μαγαζι στο bestprice.Βασικα μαλλον θα πεσει κιι αλλο οταν ερθει το x2.

 

Τώρα δεν αξιζει κατα την γνωμη μου... με 82€ διαφορά που εχει απο το Χ2 δεν συμφέρει... το Χ2 υπερέχει σε ολα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια μια ερωτηση,εχω το 7D-501L,μπορω να του βαλω την ρομ του 7D-503L??

Θελω το EMUI 3.0

EDIT:Ενω στο κουτι στα πλαγια λεει 7D-503L δεν δεχεται την 503L rom.Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο?

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,να ρωτησω,με την B011 δεν μπορω να κανω εγκατασταση google+,υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...
Το τηλέφωνο το έχω κοντά 14 μήνες και πραγματικά το έχω ευχαριστηθεί, αλλά με τρώει το χέρι μου για κάτι άλλο εξίσου μεγάλο, με πιο πολλές δυνατότητες. Θα βγει mediapad x3 ή να πάω σε xiaomi max; Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...