Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το , ελπίζω να δουλέψει. Αν παλι όχι ξαναστείλε στο minideal μύνημα μπορεί να πουν και κάτι άλλο. Το να το στειλεις πίσω νομίζω είναι η τελευταία επιλογή. Καλύτερα να αλλάξουμε την Ρομ.

 

Εγω η αληθεια ειναι δεν εχω αλλαξει ρομ. Λες να βοηθησει; Ο μονος λιγος που το σκεφτομαι για πισω ειναι επειδη και το σημα μου δεν ειναι το καλυτερο και ειμαι στα περιθωρια του paypal. Για να ειμαι ειλικρινης ομως δεν θα ηθελα μου αρεσει πολυ σαν κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω η αληθεια ειναι δεν εχω αλλαξει ρομ. Λες να βοηθησει; Ο μονος λιγος που το σκεφτομαι για πισω ειναι επειδη και το σημα μου δεν ειναι το καλυτερο και ειμαι στα περιθωρια του paypal. Για να ειμαι ειλικρινης ομως δεν θα ηθελα μου αρεσει πολυ σαν κινητο.

Τώρα η μπαταρία πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα η μπαταρία πως πάει;

 

καλά 74% χωρις χρηση την τελευταια ωρα. βεβαια το du λεει 23 h πραγμα που δεν ισχυει. Παντα ομως κοντα στο 60% χανει την μπαλα το δικο μου. Το δικο σου πως παει

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν απο το minideal να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Το εκανα και μου φαινεται οτι παει πιο νορμαλ. Πρινα οταν ημουν στο internet η μπαταρια επεφτε απιστευτα γρηγορα. Αλλα το du dattery λεει οτι με 75% μπαταρια εχω time left 24 h. αν δεν λειτουργησει σωστα και αυτη τη φορα θα το στειλω μαλλον

 

Το time left 24 h αναφέρεται στο τηλέφωνο όταν βρίσκεται σε αναμονή (κλειστά οθόνη, wifi, 3g).

 

Μην έχεις αυταπάτες οτι ένα τηλέφωνο 4 πύρηνο με 5 ίντσες 720p οθόνη και μπαταρία 2000mAh θα σου βγάλει 24 ώρες βαρείας χρήσης. Με συντηρητική χρήση το πολύ 14~16 ώρες. Με βαριά χρήση πιο κοντά στις 10~12 ώρες.

Αν ψάχνεις τέτοιο τηλέφωνο που να σου βγάζει 1,5 με 2 ημέρες βαριάς χρήσης τότε πρέπει μάλλον να κατευθυνθείς προς το Lenovo S860.

Link to comment
Share on other sites

Το time left 24 h αναφέρεται στο τηλέφωνο όταν βρίσκεται σε αναμονή (κλειστά οθόνη, wifi, 3g).

 

Μην έχεις αυταπάτες οτι ένα τηλέφωνο 4 πύρηνο με 5 ίντσες 720p οθόνη και μπαταρία 2000mAh θα σου βγάλει 24 ώρες βαρείας χρήσης. Με συντηρητική χρήση το πολύ 14~16 ώρες. Με βαριά χρήση πιο κοντά στις 10~12 ώρες.

Αν ψάχνεις τέτοιο τηλέφωνο που να σου βγάζει 1,5 με 2 ημέρες βαριάς χρήσης τότε πρέπει μάλλον να κατευθυνθείς προς το Lenovo S860.

Σωστά. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει με την μπαταρία δεν έχει να κάνει με την αυτονομία. Το πρόβλημα είναι η λάθος ένδειξη του υπολοίπου χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει με την μπαταρία δεν έχει να κάνει με την αυτονομία. Το πρόβλημα είναι η λάθος ένδειξη του υπολοίπου χρόνου.

 

Απο οτι λένε στα forums ειναι bug. Πιθανον σε επομενο firmware update να το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει με την μπαταρία δεν έχει να κάνει με την αυτονομία. Το πρόβλημα είναι η λάθος ένδειξη του υπολοίπου χρόνου.

 

Αυτο ακριβως δεν μιλαω για την αυτονομια. Ειναι λαθος η ενδειξη. Στην αρχη για να καταλαβετε στο 90% περιπου μου έλεγε οτι εχω 17h time left.

προς το παρον δεν μου εκανε οτι συνηθως άλλα ειναι ακομα στο 67 % θα σου πω αυριο πως παει. Ομως εχω την εντυπωση οτι κατεβαινει λιγο πιο γρηγορα (με την ιδια χρηση παντα.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικη αλλα οσοι εχετε την συσκευη το σημα σας πως ειναι; ειναι σταθερο; εμενα ανεβοκατεβαινει συνεχεια και εχει στιγμες που το χανω τελειως όπυ και να ειμαι.; Μηπως πρεπει να το γυρισω; επισης η μπαταρια μου εκανε αυτο που εκανε και στον στο post 136

 

Εμενα συμβαινει κυριως στην 2η sim. Ειναι η σιμ που εχω για τα τηλεφωνα και τα sms. Εχω θεμα με μερικα sms καθως μου ερχονται αρκετες ωρες μετα.

Σε λιγο καιρο θα την βαλω ως 1η σιμ μηπως δω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως δεν μιλαω για την αυτονομια. Ειναι λαθος η ενδειξη. Στην αρχη για να καταλαβετε στο 90% περιπου μου έλεγε οτι εχω 17h time left.

προς το παρον δεν μου εκανε οτι συνηθως άλλα ειναι ακομα στο 67 % θα σου πω αυριο πως παει. Ομως εχω την εντυπωση οτι κατεβαινει λιγο πιο γρηγορα (με την ιδια χρηση παντα.)

Ναι αλλά εμένα από το 67% μπορεί να πάει 85%. Αυτό στο κάνει;

Link to comment
Share on other sites

εγω ποτε δε κοιταω το time left.δεν το θεωρω αντιπροσωπευτικο σε κανενα κινητο.παντα το ποσοστο μπαταριας

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εμένα από το 67% μπορεί να πάει 85%. Αυτό στο κάνει;

 

Αυτο ακριβως λοιπον σημερα απο 60% πηγε 90% και εχω την εντυπωση οτι πεφτει και πιο γρήγορα τωρα. Δεν ξερω τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα συμβαινει κυριως στην 2η sim. Ειναι η σιμ που εχω για τα τηλεφωνα και τα sms. Εχω θεμα με μερικα sms καθως μου ερχονται αρκετες ωρες μετα.

Σε λιγο καιρο θα την βαλω ως 1η σιμ μηπως δω διαφορα.

 

Εμενα νομιζω η 2sim ειναι καλυτερη. Εχεις σημα 3g ; εγω σχεδον καθολου αλλα δεν εχουμε πολυ καλο εδω κοντα στο σπιτι μου οπότε δεν ξερω αν φταιει η κεραια

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι η εξέλιξη του S850; με πολύ καλά specs, δεν το βρήκα σε κανένα γνωστό κινεζομάγαζο όμως, πως σας φαίνεται;

 

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-HUAWEI-Honor-3C-WCDMA-2GB-RAM-5-0-IPS-MTK6592-Octa-Core-Mobile-Phone-16GB/2024637736.html

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι η εξέλιξη του S850; με πολύ καλά specs, δεν το βρήκα σε κανένα γνωστό κινεζομάγαζο όμως, πως σας φαίνεται;

 

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-HUAWEI-Honor-3C-WCDMA-2GB-RAM-5-0-IPS-MTK6592-Octa-Core-Mobile-Phone-16GB/2024637736.html

 

Πολυ ωραιο φαινεται και το σπουδαιοτερο ανοίγει γαι την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φαινεται και το σπουδαιοτερο ανοίγει γαι την μπαταρια.

δεν υπάρχει τέτοιο lenovo, μακριά

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τέτοιο lenovo, μακριά

 

fake λες ε;

 

οκ

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι η εξέλιξη του S850; με πολύ καλά specs, δεν το βρήκα σε κανένα γνωστό κινεζομάγαζο όμως, πως σας φαίνεται;

 

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-HUAWEI-Honor-3C-WCDMA-2GB-RAM-5-0-IPS-MTK6592-Octa-Core-Mobile-Phone-16GB/2024637736.html

 

στο aliexpress παιζει πολυ μαιμου lenovo...προσοχη

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάτε το επίσημο site της Lenovo για να δειτε τι τηλ εχει βγαλει. Ολα τα αλλα ειναι μουφα.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει......αν έχεις κλιματιστικό Toyotomi Akira !!!!!!!!

Και έψαχνε η αδερφή μου νέο τηλεχειριστήριο....... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα πριν 2 ημέρες το κινητό και έχω το εξής θέμα. Παρατηρώ ότι η μπαταρία αδειάζει αρκετά γρήγορα. Το γρήγορα το συμπεραίνω γιατί ήδη έχω smartphone με μικρότερη μπαταρία και έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας. Στα όσα έχουν ήδη γραφεί, παρατηρώ ότι το τηλέφωνο έχει σχετικά καλή απόδοση στην μπαταρία. Υπάρχει περίπτωση μετά από μερικές φορτίσεις να "στρώσει" ή πρέπει να ψάξω περισσότερο μήπως τρέχει κάτι? Το πήρα από to2c και έχει πάνω την rom με την οποία μου το έστειλαν. Υπάρχει κάποια πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

καποιος γρηγορος και δοκιμασμενος τροπος για να γινουμε ροοτ και να μπορουμε να τρεξουμε το titanium backup για να βγαλουμε τις κινεζιες?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Για διαβασε συτο, πιστευω ειναι καλο: http://www.androidrookies.com/2014/09/rooting-lenovo-s850-running-android.html?m=1

Προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει γιατι το minideal μου το εστειλε rooted.

Οπως ειναι λογικο θελει πρωτα custom recovery και μετα να γινει rooted.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλαβα πριν 2 ημέρες το κινητό και έχω το εξής θέμα. Παρατηρώ ότι η μπαταρία αδειάζει αρκετά γρήγορα. Το γρήγορα το συμπεραίνω γιατί ήδη έχω smartphone με μικρότερη μπαταρία και έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας. Στα όσα έχουν ήδη γραφεί, παρατηρώ ότι το τηλέφωνο έχει σχετικά καλή απόδοση στην μπαταρία. Υπάρχει περίπτωση μετά από μερικές φορτίσεις να "στρώσει" ή πρέπει να ψάξω περισσότερο μήπως τρέχει κάτι? Το πήρα από to2c και έχει πάνω την rom με την οποία μου το έστειλαν. Υπάρχει κάποια πρόταση?

Σιγουρα το τηλεφωνο χρειαζεται 10 μερες περιπου για να στρωσει η μπαταρια, παρολα αυτα μπορεις να χρησιμοποιησεις ή το du battery που εχει μεσα ή το battery doctor πχ, για να ρυθμισεις με διαφορους τροπους να εξοικονομησεις μπαταρια. Εγω εχω βαλει το battery doctor και οταν γινεται locked η οθονη σβηνονται οι εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο και τρωνε cpu και μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Για διαβασε συτο, πιστευω ειναι καλο: http://www.androidrookies.com/2014/09/rooting-lenovo-s850-running-android.html?m=1

Προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει γιατι το minideal μου το εστειλε rooted.

Οπως ειναι λογικο θελει πρωτα custom recovery και μετα να γινει rooted.

 

ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του lenovo s850 και αφου εχω διαβασει τις περισσοτερες αναρτησεις των μελων,θα ηθελα να ρωτησω το εξης.Εαν το τηλ αγοραστει απο ελληνικο καταστημα (πχ public),θα εχει τα διαφορα προβληματα-προβληματακια που εχουν αντιμετωπισει καποια μελη του φορουμ? Edited by makis9591
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι απιστευτης ποιοτητας για τα χρηματα του, και εννοω για αγορα απο Κινα στα 150€

Οθοναρα γρηγορο καλη μπαταρια πολυ καλη καμερα ποιοτητα κατασκευης και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

ετοιμαζομαι για.αγορα αλλων τριων.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...