Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την διαχείριση υλικού των windows.

Έχοντας την ανοιχτή, συνδέεις το κινητό και διαγράφεις οτι αναγνωρίζει.

Την παραπάνω διαδικασία δοκιμασε την και οταν βρίσκεται στο recovery να το συνδέσεις αλλά και μεσα απο το android έχοντας ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αλλα και χωρίς.

Όταν απομακρυνεις τους drivers επανεκκίνησε τον υπολογιστή και σύνδεσε το κινητό ώστε να εντοπίσει το καινούργιο υλικό

 

τα κανω ολα αυτα δυστηχως και το προβλημα ειναι οτι παλι δεν μου βρισκει το Mtkxxx...δεν μπορω να καταλαβω τι δεν γινεται σωστα...μου βγαζει το ιδιο πανω πανω lenovo usb....να κρατησω αυτην την rom με αυτες τισ ενδειξεις ειναι ασχημο.....ο φιλος πιο πανω δεν μπορεσε να τις σβησει....εδω βλεπω βρισκει εναν αλλο τροπο για να βρει αυτο το preloader....https://www.youtube.com/watch?v=QkUQDEYLXFM

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα κανω ολα αυτα δυστηχως και το προβλημα ειναι οτι παλι δεν μου βρισκει το Mtkxxx...δεν μπορω να καταλαβω τι δεν γινεται σωστα...μου βγαζει το ιδιο πανω πανω lenovo usb....να κρατησω αυτην την rom με αυτες τισ ενδειξεις ειναι ασχημο.....ο φιλος πιο πανω δεν μπορεσε να τις σβησει....εδω βλεπω βρισκει εναν αλλο τροπο για να βρει αυτο το preloader....https://www.youtube.com/watch?v=QkUQDEYLXFM

 

Κατεβασε αυτα που χρησιμοποιησε απτο Description και δοκιμασε να κανεις το ιδιο.

Το οτι η μπαταρια δεν βγαινει στο s850 λετε να επιρεαζει την διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

τα κανω ολα αυτα δυστηχως και το προβλημα ειναι οτι παλι δεν μου βρισκει το Mtkxxx...δεν μπορω να καταλαβω τι δεν γινεται σωστα...μου βγαζει το ιδιο πανω πανω lenovo usb....να κρατησω αυτην την rom με αυτες τισ ενδειξεις ειναι ασχημο.....ο φιλος πιο πανω δεν μπορεσε να τις σβησει....εδω βλεπω βρισκει εναν αλλο τροπο για να βρει αυτο το preloader....https://www.youtube.com/watch?v=QkUQDEYLXFM

Σε ποιά εκδοση Windows προσπαθείς να τρεξεις το flashtool?

 

Κατεβασε αυτα που χρησιμοποιησε απτο Description και δοκιμασε να κανεις το ιδιο.

Το οτι η μπαταρια δεν βγαινει στο s850 λετε να επιρεαζει την διαδικασια;

Δεν πρέπει να επηρεάζει, απλώς το κινητό πρέπει να κλείσει χωρις να ειναι τσεκαρισμενη η γρήγορη εκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το go sms pro για να εχω 170 χαρακτηρες σε ελληνικα μηνυματα, αλλα συνεχιζει και μου βγαζει στα εισερχομενα sms την stock εφαρμογη. Το εχει κανει καποιος σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Η stock sms εφαρμογή είναι ενσωματωμένη στον dialer και δεν μπορείς να την αποφύγεις.

 

Μπορούμε να αλλάξουμε το dialer; Π.χ. σε exDialer;

Εαν ναι, πάλι θα έχουμε θέμα με την "ενσωματωμένη εφαρμογή SMS" ή τότε μπορούμε να βάλουμε όποια θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια τι λεει το κινητο ρε παιδια?

 

Γυρω στις 15-17 ωρες αναλογα την χρηση.

Δυνατοτερη απο αλλα κινητα των 500+ ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Mic_T εισαι εδω?την εβαλα την 207 θα κανω και αναλυτικο post με την εμπειρια μου......θελω να σε ρωτησω επιπλεον εφαρμογες που πλικτρολογεις κάποια σύμβολα....αξίζουν οι εφαρμογες?τις βαζουμε τωρα στην 207 η μπορουμε και στην 211?πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με flash tool?Γιατι το αποσυνδεσα...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Mic_T εισαι εδω?την εβαλα την 207 θα κανω και αναλυτικο post με την εμπειρια μου......θελω να σε ρωτησω επιπλεον εφαρμογες που πλικτρολογεις κάποια σύμβολα....αξίζουν οι εφαρμογες?τις βαζουμε τωρα στην 207 η μπορουμε και στην 211?πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με flash tool?Γιατι το αποσυνδεσα...

 

Φίλε μου Scorpio3 χαίρομαι πολύ που ολοκλήρωσες επιτυχημένα την διαδικασία. Για την διαδικασία που πληκτρολογείς με τους κωδικούς δεν χρειαζεται να εισαι συνδεδεμένος με το PC. Αυτή η διαδικασία γινεται νομίζω μόνο στην 207. Με την διαδικασία αυτή οργανόνονται οι εφαρμογές σε φακέλους και εγκαθιστανται οι παρακάτω εφαρμογές (Βασικά είναι Bloatware)

Evernote

Facebook

100% Games

Green Farm 3

Wonder Zoo

Asphalt 7

Gamestore

Guvera

Route66 (trial)

Skype

Twitter

Txtr ebooks

UC Browser

 

Επιπλέον ετοιμάζω δυο custom recoveries (ένα TWRP και ένα CWM) τα οποία είναι συμβατά με τα κινητά που αγοράστηκαν από Κίνα και τους περάσαμε την ROW (Γίνεται εύκολο το root καθώς και το backup και restore). Μπορεί να λειτουργεί και για αυτά που αγοράστηκαν στην Ελλάδα, αλλά αυτό πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει ένα τέτοιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Scorpio3 χαίρομαι πολύ που ολοκλήρωσες επιτυχημένα την διαδικασία. Για την διαδικασία που πληκτρολογείς με τους κωδικούς δεν χρειαζεται να εισαι συνδεδεμένος με το PC. Αυτή η διαδικασία γινεται νομίζω μόνο στην 207. Με την διαδικασία αυτή οργανόνονται οι εφαρμογές σε φακέλους και εγκαθιστανται οι παρακάτω εφαρμογές (Βασικά είναι Bloatware)

Evernote

Facebook

100% Games

Green Farm 3

Wonder Zoo

Asphalt 7

Gamestore

Guvera

Route66 (trial)

Skype

Twitter

Txtr ebooks

UC Browser

 

Επιπλέον ετοιμάζω δυο custom recoveries (ένα TWRP και ένα CWM) τα οποία είναι συμβατά με τα κινητά που αγοράστηκαν από Κίνα και τους περάσαμε την ROW (Γίνεται εύκολο το root καθώς και το backup και restore). Μπορεί να λειτουργεί και για αυτά που αγοράστηκαν στην Ελλάδα, αλλά αυτό πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει ένα τέτοιο κινητο.

 

οκ φιλε και σευχαριστω για ολη την βοηθεια!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το κινητό περίπου 2 εβδομάδες , αγορασμένο από minideal με την vibeui_v9.5_9422_3_st_s850 . Το πρόβλημα είναι ότι εκεί που δείχνει ότι η μπαταρία έχει φθάσει στο 60% ξαφνικά πάει στο 90% και μετά από κάποιες ώρες θα πάει στο 15%. Έκανα και με το du battery saver και ένα healthy charge αλλά πάλι τα ίδια. Έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το κινητό περίπου 2 εβδομάδες , αγορασμένο από minideal με την vibeui_v9.5_9422_3_st_s850 . Το πρόβλημα είναι ότι εκεί που δείχνει ότι η μπαταρία έχει φθάσει στο 60% ξαφνικά πάει στο 90% και μετά από κάποιες ώρες θα πάει στο 15%. Έκανα και με το du battery saver και ένα healthy charge αλλά πάλι τα ίδια. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Δοκίμασε να κατεβάσεις από το play store κάποιο πρόγραμμα για battery calibration. Πιστεύω ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Mic_T εισαι εδω?την εβαλα την 207 θα κανω και αναλυτικο post με την εμπειρια μου......θελω να σε ρωτησω επιπλεον εφαρμογες που πλικτρολογεις κάποια σύμβολα....αξίζουν οι εφαρμογες?τις βαζουμε τωρα στην 207 η μπορουμε και στην 211?πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με flash tool?Γιατι το αποσυνδεσα...

 

Περιμενουμε τις οδηγιες :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ψωνιζουμε αφοβα το κινητο απο κινα σαν μια out of the box συσκευη η πρεπει οπωσδηποτε να μπλεξουμε με ρομ?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ψωνιζουμε αφοβα το κινητο απο κινα σαν μια out of the box συσκευη η πρεπει οπωσδηποτε να μπλεξουμε με ρομ?

 

Οχι δεν χρειάζεται να μπλέξεις με νέα ρομ αν δεν σου αρέσουν οι πειραματισμοί. Η ρομ που έρχεται απο την Κίνα έχει και Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη για την μπαταρια DU battery saver την αφησατε κανει δουλεια ή να την βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

πέρασα επιτέλους την 207 της εκανα κ τα update στην 211 πλέον.... μετα την ταλαιπωρία με τους drivers που δεν έβρισκε το mtk65xx preloader επικοινώνησα με vickmall κ ειπα το προβλημα που εχω κ που εσβησα το security με αποτέλεσμα να βγαζει τις σπαστικες ενδείξεις..... μου εστελε την κινεζικη rom και flashtool παλιοτερο για να φλασαρω..... μου δημιουργουσε παλι το ιδιο δεν εποικηνωνουσε..... :mad: μου πρότεινε να κατεβασω το vroot χωρις να πατήσω root it απλα να συνδεθώ με το πρόγραμμα και να κατεβασω τους drivers..... (ειχα σβήσει ομως τους παλιους drivers). Μετά την εγκατάσταση εκλεισα την συσκευή την ξανά άνοιξα κ βρηκε το preloader!!!! Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς αλλά υπάρχει επιλογή και για art..........

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια, το καταφερα και εγω :D

 

Οποτε παιδια το secureit το κανω Freeze? Η θα χω θεμα παλι αν το σβησω;

Edited by AlexisGolnas
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειάζεται να μπλέξεις με νέα ρομ αν δεν σου αρέσουν οι πειραματισμοί. Η ρομ που έρχεται απο την Κίνα έχει και Ελληνικά.

σε ευχαριστω πολυ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια, το καταφερα και εγω :D

 

Οποτε παιδια το secureit το κανω Freeze? Η θα χω θεμα παλι αν το σβησω;

 

εγώ το άφησα έτσι φίλε!!μεχρι στιγμης το δουλευω stock χωρις καν root...τώρα αν θες να το βγάλεις κανε καλύτερα ένα freeze με root unistaller να είσαι εντάξει....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια, το καταφερα και εγω :D

 

Οποτε παιδια το secureit το κανω Freeze? Η θα χω θεμα παλι αν το σβησω;

Δεν το κάνεις freeze καλύτερα, ώστε να μπορείς αν αρχίσει πάλι τα τρελά να το κάνεις unfreeze και να μήν μπείς στην διαδικασία του flashing?

 

δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς αλλά υπάρχει επιλογή και για art..........

 

Ναί αλλα δεν είδα καμια σημαντική διαφορά...

 

Επιπέον το xposed framework δεν λειτουργεί με το art.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το οριο χαρακτηρων στα μηνυματα (στα Ελληνικα) μπορουμε να κανουμε κατι για να μεγαλωσει;

 

εδω είσαι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms&hl=el......επιπλέον ρυθμίσεις-Αφαίρεση unicode-Αφαίρεση όλων των χαρακτήρων και είσαι κομπλε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...