Jump to content

WWDC 2014: Live με το myphone.gr και Appleteam.gr


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του myphone.gr και appleteam.gr καλώς ήλθατε στην WWDC 2014! Λίγα λεπτά έχουν μείνει για την έναρξη της εκδήλωσης στο Σαν Φραντσίσκο και η επίλεκτη ομάδα μας αποτελούμενη από τον υποφαινόμενο, τον DINFUN, τον Γιαννακέλο Φώτη τεχνικό τεχνολόγο και Βρύση Λάζαρο iOS developer είναι έτοιμη να σας κρατήσει συντροφιά κατά την διάρκεια της παρουσίασης.

 

Αρκεί να πατήσετε το λίνκ και θα μπορέσετε να μας ακούσετε ζωντανά. Φυσικά, περιμένουμε τα σχόλια σας και τις ερωτήσεις σας! Συντονιστείτε λοιπόν και ξεκινάμε!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Xa1w1N01Lfs]APPLETEAM - MYPHONE.GR WWDC 2014 - Live! - YouTube[/ame]

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω SIRI στα ελληνικά :lol::lol::lol:
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πατάτα δυστηχώς....:mad::(
Πολιτισμένος είναι αυτός που φέρεται πολιτισμένα, όταν δεν το βλέπουν οι άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια άρνηση να υιοθετήσουν το swype keyboard?

 

Μπααα, έχει πλέον Swype :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι από τους τύπους που είμαι αρνητικός απέναντι στη Apple κυρίως λόγω της τεράστιας προσφοράς της στο χώρο. Αλλά τι είδαμε σήμερα ;;; ολααα όσα έδειξαν σήμερα υπάρχουν στο Android.. Όλα και μάλιστα καλύτερα υλοποιημενα.. Ελπίζω να κρατάνε κανένα άσο για την παρουσίαση του iphone 6 Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες αλλαγες... ειδικα το swype!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

 

Τωρα το Siri θα υποστηριζει Ελληνικα αναμεσα στις 22 γλωσσες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες αλλαγες... ειδικα το swype!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

 

Τωρα το Siri θα υποστηριζει Ελληνικα αναμεσα στις 22 γλωσσες;

 

Αν δεν είμαστε και τώρα τότε η apple είναι για τον ……………

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι από τους τύπους που είμαι αρνητικός απέναντι στη Apple κυρίως λόγω της τεράστιας προσφοράς της στο χώρο. Αλλά τι είδαμε σήμερα ;;; ολααα όσα έδειξαν σήμερα υπάρχουν στο Android.. Όλα και μάλιστα καλύτερα υλοποιημενα.. Ελπίζω να κρατάνε κανένα άσο για την παρουσίαση του iphone 6

 

οχι ολα, αρκετα φυσικα... οσο για την υλοποιηση σε android πως ειναι πιο καλη...καλα κρασια..

Link to comment
Share on other sites

οχι ολα, αρκετα φυσικα... οσο για την υλοποιηση σε android πως ειναι πιο καλη...καλα κρασια..

Δεν προδικαζω, θα περιμένω να το δω στην πράξη ;-)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρκετοί developers βλαστημάνε με αυτά που κάνει η Αpple. Eγκαταλείπει όλα τα ανοικτά πρότυπα και πλέον στηρίζεται σε propriety εργαλεία, βλέπε Metal (αντί για OpenGL|ES) και Swift (αντί για Objective-C).
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρκετοί developers βλαστημάνε με αυτά που κάνει η Αpple. Eγκαταλείπει όλα τα ανοικτά πρότυπα και πλέον στηρίζεται σε propriety εργαλεία, βλέπε Metal (αντί για OpenGL|ES) και Swift (αντί για Objective-C).

 

Καμία εγκατάλειψη. Προαιρετικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σύμφωνοι.

 

Στην πράξη όμως με τον τρόπο που λειτουργεί το οικοσύστημα της Apple, θα καθιερωθούν ως de facto πρότυπα, ειδικά όταν σου λέει ότι τα εν λόγω νέα εργαλεία εκμεταλλεύονται καλύτερα το propriety hardware της εταιρείας ;)

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες αλλαγες, καποιες απο αυτες σημαντικες, οπως το icloud drive και καποιες αλλες μενει να τις κατανοησουμε και να τος δουμε στην πραξη.

Επισης λογικο οτι μεχρι τη final θα υπαρξουν και διαφοροποιησεις.

 

Αριστη επικοινωνια και ενοποιηση desctop και ios.

Μεγαλο βημα κατα τη γνωμη μου και η καλυτερη στιγμη για την αγορα ενος mac!!

 

Ακομη παντως δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να μην γίνει το ΟS X iOS. Eίναι κρίμα για την παράδοση που κουβαλάει το Μac OS (ΝeΧΤSTEP, FreeBSD κτλ) να θυσιαστεί στο βωμό του app-driven μοντέλου που εκπροσωπεί το iOS.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συνεργασια iphone ipad και mac ειναι απιστευτη...το νέο OSX μου άρεσε αρκετά...θα διαβάσουμε εμπειρίες απο την beta στο επόμενο διαστημα και θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Αρκετες αλλαγες, καποιες απο αυτες σημαντικες, οπως το icloud drive και καποιες αλλες μενει να τις κατανοησουμε και να τος δουμε στην πραξη.

Επισης λογικο οτι μεχρι τη final θα υπαρξουν και διαφοροποιησεις.

 

Αριστη επικοινωνια και ενοποιηση desctop και ios.

Μεγαλο βημα κατα τη γνωμη μου και η καλυτερη στιγμη για την αγορα ενος mac!!

 

Ακομη παντως δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα.

 

Συμφωνώ αλλά η συνδρομή στο iCloud το κάνει απαγορευτικό. Τα 5gb δεν φτάνουν για να αξιοποιηθεί πλήρως. Ακόμα δεν ξέρουμε πόσο λειτουργικό θα είναι στα windows pc. Γιατί κάποιος που δεν έχει mac δεν πρόκειται να δώσει τετοια συνδρομή αν δεν είναι πλήρως συμβατό με το pc.

 

Θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες σ αυτό που αναφέρθηκε για επικοινωνία μεταξύ εφαρμογών.

Θα ισχύει άραγε για όλες τις εφαρμογές της κάθε κατηγορίας, η επιλεγμένες οπως συμβαίνει τώρα?

 

Γενικά πάντως δεν με εντυπωσίασαν οι προσθήκες στο ios εν αντιθέσει με αυτές στο mac. Ελπίζω να δοθεί το νεο mac os στα macbook 2009 όπως το δικο μου :O

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Apple απλα επιβεβαιωσε για ακομα μια φορα οτι αυτο που υλοποιει εχει σχεδον παντα μια μοναδικοτητα στην απλοτητα και στην ευχρηστια. Και δεν με νοιαζει αν κατι υπηρχε ηδη στο Android ή τα WP. Στο Cupertino τα πανε ολα ενα βημα παραπερα. Τρανο παραδειγμα η επικοινωνια Mac με iPhone....απλα ολα τα λεφτα χωρις 3rd party apps, ψαξε driver κτλ.
Link to comment
Share on other sites

iCloud Drive και Continuity. Ολοκληρώθηκε η ενοποίηση αλά Apple. Όσοι θέλουν τη λύση της Google θα πρέπει να κάνουν τα πάντα μέσα από το browser. Όσοι θέλουν τη λύση της MS θα πρέπει να έχουν ανεμιστηράκια στη ταμπλέτα τους και δύο διαφορετικά γραφικά περιβάλλοντα κολλημένα αδέξια μεταξύ τους. Το λέγαμε από την αρχή: τα δίκτυα είναι η ενοποίηση και όχι το hardware. Διαλέγετε και παίρνετε...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε κάτι από αυτά που είδα και διάβασα...

Αν και κάτοχος mac , χρησιμοποιώ android και όχι iphone έδώ και 1 χρόνο και δεν μπορώ να πω ότι κάτι από αυτά που ανακοινώθηκαν σήμερα θα με έκανε να πάω πάλι σε ios πλην ενός ριζικά ανανεωμένου iphone. Από το ios 8 επίσης περίμενα περισσότερα...

Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά μέχρι το Σεπτέμβη θεωρώ πιθανότερο να αφήσω και τον mac για μια συσκευή με windows και οθόνη touch αλλά surface pro παρά την παραμονή σε οικοσύστημα apple...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Η Apple απλα επιβεβαιωσε για ακομα μια φορα οτι αυτο που υλοποιει εχει σχεδον παντα μια μοναδικοτητα στην απλοτητα και στην ευχρηστια. Και δεν με νοιαζει αν κατι υπηρχε ηδη στο Android ή τα WP. Στο Cupertino τα πανε ολα ενα βημα παραπερα. Τρανο παραδειγμα η επικοινωνια Mac με iPhone....απλα ολα τα λεφτα χωρις 3rd party apps, ψαξε driver κτλ.

 

Λογικό δεν είναι αυτό; Η Apple έχει 1 κινητό/tablet με το ίδιο OS και το ίδιο hardware σε όλες τις συσκευές. Και το ίδιο ισχύει και για τα Mac. Απο την άλλη έχουμε 10.000 διαφορά Android και 10.000 διαφορετικά PC.

 

Στο θέμα τώρα. Το iPad Air το θεωρώ το καλύτερο και ομορφότερο tablet. Αν η Apple βγάλει κανα iPhone 6 με 5-5.2 ίντσες (και πλαίσια στυλ LG) θα σκεφτώ πολύ σοβαρά να πάω σε Apple. Ηδη έχω αποφασίσει να πάρω το νέο MacBook

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...