Jump to content

Ρετιρέ (Mega)


agleouras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eeeeeee? ti eipa ego kale gia thn ora kai se e8iksa kiolas??

 

 

ps.na sou po...me blepeis kai ston upno sou? :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπέρδεψε τα ονόματα, προφανώς σε μένα ήθελε να το πει (εγώ είπα για το παιδικό κοινο).

Μερακλή δεν ξερω για ποιον λόγο θίγεσαι, γνώμη μου είναι πως η συγκεκριμενη σειρά αφορά ηλικίες κάτω των 12.

Τώρα αν εσένα σου αρέσει και είσαι πάνω απο 12 κέφι σου και δικαίωμα σου και δεν πεφτει σε κανεναν λόγος τι βλέπεις και αν αρέσκεσαι να το βλέπεις εσαεί!;)

Κι εγώ βλέπω το γατόσκυλο και τον Μπομπ τον Σφουγγαράκη κι είμαι πάνω απο 12:p :p :lol:

 

Σε παρακαλώ όμως πολύ μη μου ξαναπείς πάλι ότι είμαι off topic κι ότι εδω είναι thread του ρετιρέ ε? Σε παρακαλω όμως..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

αφού το ζήτησες να μην σου πω ότι είσαι of-topic οκ

μπέρδεψα τα ονόματα.

garfield sorry έπρεπε να βάλω ένα :p δίπλα στο εμένα)

το να λες πιτσιρικια:

1)οσους τηλεθεατες βλέπουν στην 12-1 ώρα τηλεόραση και είναι πανω απο 12 μεχρι 30 το πέρνουν σαν "προσβολή" :p

2)όσους τηλεθεατες βλέπουν στην 12-1 ωρα τηλεόραση και είναι πάνω απο 40 το πέρνουν σαν κοπλιμαν(ιδιαίτερα οι γυναίκες :P )

freak(sorry i was confused) :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το ρετιρε ειναι all time classic!!!

θα παιζεται αιωνια!Δεν εχει υπαρξει σεζον και καλοκαιρι που να μην εχει παιχθει τα τελευταια 13 χρονια!!!Eχει την πρωτια στις επαναληψεις στην Ελληνικη τηλεοραση!!!Ειχε γινει μια φορα θυμαμαι εφιερωμα στο ενθετο για την τηλεοραση του κυριακατικου βηματος οπου ανεφερε διαφορα ρεκορ που εχει σπασει!!!

Επισης ανεφερε οτι ποτε κανεις δεν εχει δει το τελευταιο επεισοδιο!!!!!! :whistle:

1 απο τα μεγαλυτερα μυστηρια της συγχρονης εποχης!!!! :p

Κανεις μεγαλο λαθος οι απαραδεκτοι εχουν πρωτια στις επναληψεις για το οποιο ειχε παει και η Παπαδοπουλου στα δικαστιρια για να σταματησουνε να τους παιζουν τοσο συχνα.Και μετα με μικρή διαφορά έρχονται Οι Τρεις Χαριτες.Τι θείκη σειρά ας είχα τα επεισόδια τους και τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες???Οι απαραδεκτοι ειχαν πολυ καιρο να παιχτουν μεχρι περυσι που τους εβαζαν καθε Παρασκευη!!!Το ρετιρε δε μας εχει εγκαταλειψει ποτε!!!!Ακομα ψαχνουμε το τελευταιο επεισοδιο...!!!!!!!
ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΠAAAAAAAΛΙ Ρετιρέ??

αα!!ας βάλουν και τις 3 χάριτες..

μα καλά το mega άλλες ελληνικές σειρές δεν έχει να βάλει το μεσημέρι?έστω και επανάληψη

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πωπω!!! Πάαααααααααααααλι :blink: :blink: Αν είναι δυνατόν.

Καλά υπάρχουν άτομα που ακόμα το βλέπουν???? :X

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πωπω!!! Πάαααααααααααααλι :blink: :blink: Αν είναι δυνατόν.

Καλά υπάρχουν άτομα που ακόμα το βλέπουν???? :X

 

Αν ήμουνα Ελλάδα θα το έβλεπα :p

Link to comment
Share on other sites

Tote as diavasei kapoios apo tous uploaders tou blue-white auto pou exw na pw: P L E A S E upload episodeia tou RETIRE !!!! (twra pou einai kai se epanalipsi)
Link to comment
Share on other sites

Tote as diavasei kapoios apo tous uploaders tou blue-white auto pou exw na pw: P L E A S E upload episodeia tou RETIRE !!!! (twra pou einai kai se epanalipsi)

 

Nαί, ναι! Γουστάρω! Είναι ό,τι πρέπει για παρακαταθήκη προς τις μελλοντικές γενιές. Κάτι σαν το "κτήμα ες αεί" του Θουκυδίδη. Αμα μας φτιάξεις και το εξώφυλλο, όπως με το Παρα5, θα έχει ολοκληρωθεί το αριστούργημα.

 

(Θέλω Πανοπούλου, Γιουλάκη και την "ξινή" σε φάση υστερίας στο εξώφυλλο)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πολλα ποστς εδω περα που κατεκριναν αυτη τη σειρα, αλλη τη χλευασαν, αλλοι ειρωνευονται Δαλιανιδη, επαναληψεις κλπ ....Ολα...

 

Παιδια κουλ.... Εγω νομιζω οτι ειναι μακραν η πιο επιτυχημενη σειρα της ελληνικης τηλεορασης και δικαιως παιζεται ακομα..... Ο λογος ειναι πολυ απλος.... Ειναι μια σειρα που δεν εχει ενα συγκεκριμενο σεναριο (οπως πχ η Ντολτσε Βιτα, η το Δις εξαμαρτειν που αναφερθηκαν απο μερικους....). Το Ρετιρε ειναι μια κωμωδια καταστασεων, μια σατιρα της καθημερινοτητας του Ελληνα που παραμενει ΠΑΝΤΑ επικαιρο, ακομα και μετα απο 16 χρονια μετα την πρωτη προβολη του.....

 

Νομιζω αυτο θα επρεπε να μας προβληματιζει ως Ελληνες. Το οτι σε 16 χρονια το κρατος μας δεν εχει προοδευσει ΚΑΘΟΛΟΥ με αποτελεσμα καταστασεις που σατυριζε ο σκηνοθετης εν ετει 1990, να συμβαινουν ΑΚΟΜΑ και τωρα, 2006....

 

Τι να πρωτοθυμηθει κανεις? Το σπασιμο νευρο οταν εχεις να εξυπηρετηθεις απο εναν υπαλληλο του δημοσιου? Που σε στελνουν απτον εναν στον αλλο? Τα νευρα και τη γκρινια του μεσου Ελληνα με το παραμικρο? (βλεπε Χαρουλα και Ιασωνα που νευριαζουν με το παραμικρο). Το περιβοητο κουτσομπολιο? (βλεπε κυρα Σοφια και Ξινη οταν μιλαμε με φιλες τους). Το κουτσομπολιο εν ετει 2006 εχει γινει τροπος ζωης (βλεπε μεσημεριανα).... Καποιες τυπικες ενοχλητικες συνηθειες του νεοελληνα??? (βλεπε περιστατικο που η Γιουλακη θα πηγαινε Λονδινο και πεσανε ολοι οι γνωστοι της να της παραγγειλουν κι απο κατι....Η' βλεπε περιστατικο στον τηλεφωνικο θαλαμo: Με τη Γιουλακη να ειναι στην ουρα και να βριζει αυτον που μιλαει και κανει τοσες ωρες....αλλα οταν μπαινει αυτη μεσα αρχιζει ΚΙ ΑΥΤΗ να μιλαει με τις ωρες, καθυστερωντας τους απο πισω...., Η' βλεπε περιστατικο με Χαρουλα και Φοιβο σε κυριλε εστιατοριο, οπου ερχεται ο μετρ τους ανοιγει το μπουκαλι, τους βαζει λιγο κρασι να δοκιμασουν και τους ρωταει "σας αρεσε?", με αποτελεσμα η Χαρουλα να του πει "δηλαδη αν σου πουμε οτι δε μας αρεσε θα μας φερεις αλλο?"....κλπ κλπ κλπ). Πραγματα που ολοι σκεφτομαστε κι ομως δεν τολμαμε να πουμε/κανουμε στην καθημερινοτητα μας, ειτε απο τακτ, ειτε απο ντροπη ισως....

 

Εγω παντα θα την βλεπω με ευχαριστηση αυτη τη σειρα. Γιατι οπως ειπα ειναι παντα επικαιρη, σατυριζει το παραμικρο και μεσα απο το χιουμορ σε κανει να μελαγχολεις και λιγο οσο σκεφτεσαι οτι αυτη η χωρα που ζουμε, δεν προκειται ποτε να γινει Ευρωπη....

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η άποψή σου Workman. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, και όμως έτσι είναι! Με μία διαφορά: Εγώ δε θέλω και να γίνει η Ελλάδα Ευρώπη. Γιατί τότε δε θα είναι Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

+1 workman.συμφωνώ...Το καλό είναι οτι γελάς σε καταστάσεις υπερβολής...

Όλοι οι ηθοποιοί είναι καλύτεροι...Να συνεχίσει να το βλέπουμε να περνάμε την ώρα μας :)

Link to comment
Share on other sites

ΡΕΤΙΡΕ FOREVER!!!

πρεπει να γινει 1 fan site για αυτη τη σειρα...δεν μπορει να εχει το παρα5 και οχι αυτο το φαινομενο...

ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να βλέπω το Ρετιρέ κι ας έχει προβληθεί τη χρονιά που γεννήθηκα. Το έχουμε βαρεθεί. Ας βάλουν τους Απαράδεκτους για εμάς που δεν έχουν δεί όλα τα επεισόδια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα ακριβή ορισμό στη λέξη cult.? Ο Φλωρινιώτης cult, ο Σουγλάκος cult, το ρετιρέ cult. Τι σχέση έχουν???:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!! Όχι πάλι αυτή η ανεκδιήγητη σειρά !!!!! Όλα τα επεισόδια ίδια μεταξύ τους, χιούμορ δεκαετίας 70 και βγάλε, και φυσικά υπόθεση δεν υπάρχει όπως και στο 90% του ότι έχει κάνει ο Δαλιανίδης.

Επίσης, λίγα χρόνια πριν το "Ρετιρέ" στην κρατική τηλεόραση υπήρχε η "Οδός Ανθέων" (του Δαλιανίδη πάλι) με Κατρανίδη-Ράντου-Γαρδέλη-Μάρθα Βούρτση-Αλίκη Αλεξανδράκη, το οποίο φυσικά είχε την ίδια ακριβώς πλοκή, τα ίδια ακριβώς επεισόδια και τους ίδιους ακριβώς διαλόγους. Απλά ήταν λίγο καλύτερο γιατί έπαιζαν καλύτεροι ηθοποιοί.

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Ο Δαλιανίδης είχε αντιγράψει και λίγο αργότερα πάλι τον ευατό του όταν έκανε τους <<Μικρομεσαίους>> .

Είχε κρατήσει μάλιστα αρκετούς ηθοποιούς από το ρετιρέ μόνο που στην θέση της Κατερίνας Γιουλάκη ήταν η Μάρθα Καραγιάννη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...