Jump to content

[S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνει ούτως ή άλλως και wipe cache.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα στο google

 

How to do wipe chache partition

 

Ευκολο ειναι!

 

Έκανα αυτή την διαδικασία, φορτισα και έχω κερδίσει μια ώρα. Είμαι με 10%μπαταρια και η οθόνη είναι στις 5 ώρες.

Μου φαίνεται κάπως ανεξηγητο αλλά έγινε. Μέχρι το 1%μπορει να μου δώσει άλλη μισή ώρα αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά από της 6μιση ώρες..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτή την διαδικασία, φορτισα και έχω κερδίσει μια ώρα. Είμαι με 10%μπαταρια και η οθόνη είναι στις 5 ώρες.

Μου φαίνεται κάπως ανεξηγητο αλλά έγινε. Μέχρι το 1%μπορει να μου δώσει άλλη μισή ώρα αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά από της 6μιση ώρες..

Παιζει και ρολο τι κανεις αυτες τις ωρες και τι εφαρμογες εχεις κτλπ

 

Πχ εγω δεν παιζω καθολου παιχνιδια!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και ρολο τι κανεις αυτες τις ωρες και τι εφαρμογες εχεις κτλπ

 

Πχ εγω δεν παιζω καθολου παιχνιδια!

 

Σερφαρισμα με chrome περισσότερο, Facebook, Gmail, και μερικές κλήσεις. Από παιχνίδια και εγώ τίποτα. Ούτε καν ξέρω τι παιχνίδια υπάρχουν στο playstore..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να κάνετε μερικούς κύκλους στην μπαταρία και μετά να δείτε τι γίνεται. Εχω παρατηρήσει ότι μετα από τέτοιες major αναβαθμίσεις και factory reset ότι θέλει λίγους κύκλους για να αρχίσει να στρώνει παλι η μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βασικο ρόλο νομίζω παίζει και το δίκτυο πάντως. .Σε 3g δίκτυο το οποίο πασχίζει να βρει σήμα στο δωμάτιο μου, φαινεται να πίνει την μπαταρία άσχετα αν έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομένα ή οχι. Σε 24 ώρες χρήσης με wi fi όλη ημέρα με 3g δικτυο ενεργοποιημενο ολη ημέρα εκτος τις τελευταιες δυο ωρες(που έβαλα 2g δίκτυο), με δεδομενα 3 g ενεργοποιημενα για 8μιση συνεχομενες ωρες μου εδωσε αυτα:

 

[/img]

 

 

 

Δεν νομίζω να είναι καλά τα νούμερα, χωρίς να είναι και τραγικά. Εφαρμογές περίεργες δεν έχω περα απο γνωστές, Fb, ebay, viber κ.λ.π.

 

Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ας πει.

Ευχαριστώ.

Edited by Ntsiolis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω πάρα τηρήσει ιδιαίτερη κατανάλωση μπαταρίας τις τελευταίες 2 μέρες...με μακράν την περισσοτερη κατανάλωση (γύρω στο 70%)από το airdroid(το οποίο το έχω από παλιότερα στη συσκευή)..

έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

προς το παρών κατέβασα το πρόγραμμα που μου προτεινε το clean master για διαχείριση της μπαταρίας(batery doctor νομίζω λέγεται..)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην Lollipop βγάζει πχ στην οθόνη κατανάλωση 4%(μεγαλύτερη κατανάλωση από όλα), στο system 2% κλπ ενώ στην kit Kat τα αντίστοιχα ήταν στο 25% η οθόνη κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω κάνει τους τρεις πρώτους κύκλους φόρτισης. Τα νούμερα φαίνονται καλά; Με 3g σχεδόν όλη την διάρκεια μέχρι το 50%
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ROM θεωρούνται "πρωταθλητές" στην αυτονομια; Τώρα έχω την 5.0 Γαλλίας και πέραν από διάφορα κολλήματα (απείραχη, χωρίς root κλπ.), έχω και χαμηλή αυτονομία. Στο τέλος της 1η μέρας έχω ~45% ενώ στην 4.4.2 είχα ~60%. Σκέφτομαι να γυρίσω σε 4.4.2 όχι μόνο για την αυτονομία αλλά γιατί το κινητό έχει και διάφορα κολλήματα. Πέρασα την 5.0 μετά από reset κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ROM θεωρούνται "πρωταθλητές" στην αυτονομια; Τώρα έχω την 5.0 Γαλλίας και πέραν από διάφορα κολλήματα (απείραχη, χωρίς root κλπ.), έχω και χαμηλή αυτονομία. Στο τέλος της 1η μέρας έχω ~45% ενώ στην 4.4.2 είχα ~60%. Σκέφτομαι να γυρίσω σε 4.4.2 όχι μόνο για την αυτονομία αλλά γιατί το κινητό έχει και διάφορα κολλήματα. Πέρασα την 5.0 μετά από reset κλπ.

 

Απροβληματιστη και καλη ειναι η United Kingdom BTU που περασα (επισημη).χωρις κολληματα και με διαφορα στην αυτονομια (καλυτερη) απ την kit-kat.Mε την προυποθεση ομως...1o-Περασμα φλασαρισμα με Odin οχι ΟΤΑ ουτε Kies.2o Πριν φλασαρεις reset το τηλεφωνο (επαναφορα εργ. ρυθμι.) 3ο-αφου περαστει η rom πριν κανεις οτιδηποτε αλλο ξανα ενα reset και εισαι jet...οσοι το καναμε ετσι το κινητο πεταει...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Απροβληματιστη και καλη ειναι η United Kingdom BTU που περασα (επισημη).χωρις κολληματα και με διαφορα στην αυτονομια (καλυτερη) απ την kit-kat.Mε την προυποθεση ομως...1o-Περασμα φλασαρισμα με Odin οχι ΟΤΑ ουτε Kies.2o Πριν φλασαρεις reset το τηλεφωνο (επαναφορα εργ. ρυθμι.) 3ο-αφου περαστει η rom πριν κανεις οτιδηποτε αλλο ξανα ενα reset και εισαι jet...οσοι το καναμε ετσι το κινητο πεταει...

 

Ευχαριστώ. Αναφέρεσαι στην έκδοση ν5 ΒΟΑ3 ή στην ΒΟΒ7 της United Kingdom BTU; Σε KitKat ποια είναι καλύτερη σε αυτονομία;

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αναφέρεσαι στην έκδοση ν5 ΒΟΑ3 ή στην ΒΟΒ7 της United Kingdom BTU; Σε KitKat ποια είναι καλύτερη σε αυτονομία;

 

Αναφερομαι στην ΒΟΒ7 United Kingdom..Kit-Kat δεν το εχω ψαξει (ειχα πριν ΒΟΑ3 ελβετικη) αλλα και τι να την κανεις ηδη δοθηκε η 5.1 και ειναι θεμα ημερων να τη παρουμε και μεις...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Επειδή είμαι καινούργιος στη Samsung.. σύμφωνα με το παρελθόν, πότε το κοβετε να παίρνουμε 5.1.1 στο S5?

Edit: Είμαι εκτός τοπικ πιθανώς, οπότε αν είναι ας σβήσει κάποιος admin το μήνυμα αν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Επειδή είμαι καινούργιος στη Samsung.. σύμφωνα με το παρελθόν, πότε το κοβετε να παίρνουμε 5.1.1 στο S5?

Edit: Είμαι εκτός τοπικ πιθανώς, οπότε αν είναι ας σβήσει κάποιος admin το μήνυμα αν χρειάζεται.

 

Μόλις βγει το 6 θα ξεχαστεί το 5 δυστυχώς. Από φθινόπωρο και αν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει το 6 θα ξεχαστεί το 5 δυστυχώς. Από φθινόπωρο και αν.

Έτσι λέει η εμπειρία έ; Λίγο άσχημο γιατί αυτό με τη διαχείριση της ram δεν είναι ότι κι ότι. Εκτός αν η Samsung το έχει διευθετήσει στη δικιά της 5.0 που έχουμε. Αλλά δε πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει λυση για το mm-qcamera-daemon για τη lollipop???? γιατι θα παει φωτια το κινητο μου καμια μερα

Κι εμένα το δείχνει στα battery stats, αλλά ούτε υπερθέρμανση έχω, ούτε μπαταρία τρώει

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου το κανε και μένα ζεστάθηκε πάρα πολύ το κινητό, έφαγε μπαταρία και η κάμερα έδειχνε μαύρο
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος εχει καποια λυση εστω κι εμπειρικη ας το αναφερει. εμενα παντως τρωει τρελα παταρια και αν κανω επανεκινηση η συσκευη παυει να καιει αλλα η παταρια πεφτει
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα υλικού τότε δύσκολα να διορθωθεί με άλλον τρόπο εκτός του σέρβις

 

ειναι γενικο προβλημα σε samsung και nexus με την kitkat απο οτι εχω διαβασει αλλα για lollipop δεν ηξερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...