Jump to content

[S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το εικονίδιο καιi τo χρώμα που δείχνει την οθόνη είναι διαφορετικά? στο screenshot του ernesto1983 Edited by zafitolis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ακόμα η μπαταρία μου δεν κρατάει με τίποτα πάνω από 7 ώρες με περιστέρια κι χρήση WiFi και οθόνη το πολύ 1 ώρα....

 

Άσχετο... Ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού? Εγώ έχω την 5.0 και έχω δει αλλά κινητά όπως το s4 και έχουν πάρει την 5.0.2

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα η μπαταρία μου δεν κρατάει με τίποτα πάνω από 7 ώρες με περιστέρια κι χρήση WiFi ........

 

Χα χα χα!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Θεϊκό!

Δεν λεω για sms, mms, email συμφέρουν αν και η καθυστέρηση ειναι αρκετή, πήγαινε - έλα! Αν ειναι και πολλοί οι παραλήπτες. ....

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχω καπου 20 μερες και πριν ειχα το S4

 

Παρολο που το πηρα μεταχειρισμενο (ειναι ενος ετους περιπου) η μπαταρια του με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο σε σχεση με του S4 κανοντας ιδια χρηση .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω καπου 20 μερες και πριν ειχα το S4

 

Παρολο που το πηρα μεταχειρισμενο (ειναι ενος ετους περιπου) η μπαταρια του με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο σε σχεση με του S4 κανοντας ιδια χρηση .

καλημερα.επειδη εχω και τα δυο,το s5 κραταει 2 φορες του s4 και φυσικα ζεστενεται ελαχιστα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.επειδη εχω και τα δυο,το s5 κραταει 2 φορες του s4 και φυσικα ζεστενεται ελαχιστα.

 

Κι αυτό σωστο !!! :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου φαινεται οτι τα πρωτα 10% φευγουν νερακι και μετα φρεναρει?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου φαινεται οτι τα πρωτα 10% φευγουν νερακι και μετα φρεναρει?

 

 

ακλονητο κατω απο το 90-85%.να ηταν στις 4,7 ιντσες και θα το κρατουσα για παντα!!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αν και πέρασα χθες βράδυ την BOH4, νομιζω οτι είναι ακόμη καλύτερη στην κατανάλωση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ακλονητο κατω απο το 90-85%.να ηταν στις 4,7 ιντσες και θα το κρατουσα για παντα!!!!

 

Νομιζω οι 5.1 ιντσες είναι μια χαρα !! Θεμα γουστου και ...ηλικιας ισως :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οι 5.1 ιντσες είναι μια χαρα !! Θεμα γουστου και ...ηλικιας ισως :)

κοιτα χρειαζομαι συχνα 2 χερια για ασφαλεια μην μου πεσει,αλλα γενικα το εχω συνηθισει.ειμαι στα 42 με την ευκαιρια.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο 4.8-5.2 με βολευει απειρα σαν μεγεθος εκτος αν ειναι lg g3 που εχει πολυ μικρα bezel :)
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο 4.8-5.2 με βολευει απειρα σαν μεγεθος εκτος αν ειναι lg g3 που εχει πολυ μικρα bezel :)

 

μακαρι να εβγαζε ενα alpha ακριβως οπως το s5 και τελος,αλλα........

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4 μέρες αναμονή

3 ώρες οθόνη

3 ώρες ομιλία

9% υπόλοιπο μπαταρίας

Χωρίς χρήση data

Καμία εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημένη

Gravity,kaspersky,bt 24/7.

 

Μια χαρά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρωτη φορτιση σε καινουριο κινητο, παρα πολυ καλα με 3G ολη την ωρα και 2 ωρες ομιλια!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά... το παρακάτω το ρώτησα για το S5 Neo, αλλά επειδή εκεί ίσως δεν το είδαν και επειδή είναι ίδια στην ουσία τηλέφων αμε ίδια μπαταρία, για πείτε μου.

 

Αν από 15% μπαταρία ας πούμε το βάλω για φόρτιση, σε πόση ώρα φορτίζει φουλ? Έπίσης, έχει γρήγορη αρχική φόρτιση? Στο μισάωρο ας πούμε που φτάνει αν τον ξεκινήσετε πάνω κάτω από το 15%?

Ο φορτιστής πόσα mAh είναι?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπόν

3 μέρες αναμονή

3 ώρες οθονη

2 ώρες τηλεφωνικές κλησεις

 

Λιγο 4g,camera,bt ανοιχτό

 

Υπόλοιπο 14%

 

 

Απενεργοποίησα τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου απο την απλή εξοικονόμηση ενέργειας και είδα οτι απο το 100% αντιστέκεται σθεναρά να υποχωρισει.χωρις αυτήν την ρύθμιση κατέβαινε στο 90% σε 1-2 ώρες.

 

Έχουν περάσει 10ωρες και ειναι άκομη στο 93%.καμια σχέση με πριν στο standby!!!

 

Δηλαδή τι έκανες ακριβώς? Έκλεισες τα δεδομένα στο παρασκήνιο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι έκανες ακριβώς? Έκλεισες τα δεδομένα στο παρασκήνιο?

 

Ναι ακριβώς.πιστευω ότι η διαφορά που είχα ήταν από αυτήν την ρύθμιση. Καλημέρα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν είναι λογικό όταν κλείνεις τα δεδομένα και το wifi να κρατάει καλύτερα η μπαταρία?

Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο απλώς να καταλάβω καλύτερα γιατί αυτή την στιγμή είμαι με μια anker στα 7800 και είναι τούβλο

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν είναι λογικό όταν κλείνεις τα δεδομένα και το wifi να κρατάει καλύτερα η μπαταρία?

Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο απλώς να καταλάβω καλύτερα γιατί αυτή την στιγμή είμαι με μια anker στα 7800 και είναι τούβλο

 

Η διαφορά την παρατήρησα στο standby.....

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα εμένα μου βγάζει μια μέρα το τηλέφωνο με όλα ανοιχτα. Είναι λογικό? Εκτος από bt. Ενός χρόνου μεταχειρισμενο το πήρα.

 

Να αλλάξω μπαταρία?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα μου βγάζει μια μέρα το τηλέφωνο με όλα ανοιχτα. Είναι λογικό? Εκτος από bt. Ενός χρόνου μεταχειρισμενο το πήρα.

 

Να αλλάξω μπαταρία?

Ολα ανοικτα μπορει να τα εχεις αλλα περα απο αυτα πρεπει να μας δωσεις λιγο παραπανω πληροφοριες για το ειδος των εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο. Facebook , messenger, mail accounts, etc.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εμένα μου βγάζει μια μέρα το τηλέφωνο με όλα ανοιχτα. Είναι λογικό? Εκτος από bt. Ενός χρόνου μεταχειρισμενο το πήρα.

 

Να αλλάξω μπαταρία?

 

Εξαρταται και απο το ποσο μιλας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο mail και viber. Facebook δεν εχω. Και μιλσω και καμια ώρα την ημέρα. Απλά έχω ανοιχτά τα δεδομένα κσι το 4g πάντα και συνέχεια. Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτ6 οι μπαταρία έχει 10 ευρώ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο mail και viber. Facebook δεν εχω. Και μιλσω και καμια ώρα την ημέρα. Απλά έχω ανοιχτά τα δεδομένα κσι το 4g πάντα και συνέχεια. Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι οτ6 οι μπαταρία έχει 10 ευρώ

Πολύ καλά σου κρατάει, μια χαρά τα πάει. Υπάρχει και πακέτο με δεύτερη μπαταρία, κοντά στα 30-35€ αν θέλεις να έχεις και δεύτερη μαζί σου για να μην μείνεις. Εγώ το έχω απ όταν πήρα το κινητό και δε σκέφτομαι ποτέ τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...