Jump to content

[S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους !! Μετα που έβαλα κι εγω την BOD3 έχω δει πραγματικά ενα εντελώς διαφορετικό τηλέφωνο !! Στατιστικά Μπαταρίας :

Αναμονή 16 Ωρες 10 λεπτά

Οθονη 3 ώρες και 50 λεπτά

Wifi 16 Ωρες 8 λεπτά

Τηλ.κλησεις 20 λεπτά

Υπόλοιπο 10%

Με φωτεινότητα στο αυτόματο +10 !! Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί !!

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα που ειναι EUR ποια BOD3 να βαλω να μην εχω προβλημα?

Αγγλική βάλε για να παίρνεις και ενημερώσεις πρώτος

Link to comment
Share on other sites

εμενα που ειναι EUR ποια BOD3 να βαλω να μην εχω προβλημα?

 

Αγγλική βάλε για να παίρνεις και ενημερώσεις πρώτος

Την Αγγλική έβαλα και εγω, χωρις κανενα πρόβλημα. Ομοίως ήμουν eur και εγω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Αναμονή 2 μέρες

Οθονη 2 ώρες

Κλησεις 1 ώρα

Λιγο video/foto/Internet

Φωτεινότητα auto +5

Bt ανοιχτό 24h

Καμία εξοικονόμηση μπαταρίας

 

Υπόλοιπο Ποσοστό μπαταρίας 50%

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Αναμονή 2 μέρες

Οθονη 2 ώρες

Κλησεις 1 ώρα

Λιγο video/foto/Internet

Φωτεινότητα auto +5

Bt ανοιχτό 24h

Καμία εξοικονόμηση μπαταρίας

 

Υπόλοιπο Ποσοστό μπαταρίας 50%

Μια χαρά σε βλέπω!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

3 μέρες αναμονή

3 ώρες οθονη

2 ώρες τηλεφωνικές κλησεις

 

Λιγο 4g,camera,bt ανοιχτό

 

Υπόλοιπο 14%

 

 

Απενεργοποίησα τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου απο την απλή εξοικονόμηση ενέργειας και είδα οτι απο το 100% αντιστέκεται σθεναρά να υποχωρισει.χωρις αυτήν την ρύθμιση κατέβαινε στο 90% σε 1-2 ώρες.

 

Έχουν περάσει 10ωρες και ειναι άκομη στο 93%.καμια σχέση με πριν στο standby!!!

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το πουλας? :p

 

Περα απο την πλάκα, ειναι εξαιρετικά τα στατιστικά που δίνεις!

Με ξεπέρασες, χαλαρά! ;)

Δεν πρέπει ουτε handover να σου εχει κάνει! Μονιμα η ιδια κυψέλη σε σερβιριζε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω καθημερινά 6 ώρες οθόνη , εξαιρετική δουλειά σαμμυ . λέω να το γυρίσω στο γκρι να δω ποσο θα παει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω μείνει κάγκελο με την ρύθμιση ενεργοποίηση περιορισμού παρασκηνίου.

 

Αναμονή 2 μέρες

Οθονη 1,5ωρες

Τηλεφωνικές κλησεις 1 ώρα

 

Λιγο 3G/4g/gsm ρύθμιση.

 

Υπόλοιπα μπαταρίας 70%

 

Μόνιμα ανοιχτό gsm/bt

 

 

Φανταςτειτε την εξοικονομιςη που θα έκανε το s5 prime με τον 805.το έφερε το public αλλα για λιγο.

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-s5-4g-plus-16gb-mayro/prod7580088pp/

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω μείνει κάγκελο με την ρύθμιση ενεργοποίηση περιορισμού παρασκηνίου.

 

[/url]

 

Που την βρίσκουμε αυτή την ρυθμίσει; υπάρχει και στο S4;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε αυτή την ρυθμίσει; υπάρχει και στο S4;

Στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας είναι

Link to comment
Share on other sites

Στο S5 είναι στην χρήση δεδομένων.

Το θέμα είναι όμως, ότι αν το ενεργοποιήσουμε και δεν ήμαστε με wifi τότε δεν θα λαμβανουμε mail, mms και γενικά ότι έχει data.

Αυτό καταλαβαίνω από αυτό που λέει, τουλάχιστον.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να βοηθησω λιγο.ο περιορισμος δεδ.παρασκηνιου ειναι στην απλη εξοικονομηση ενεργειας πανω πανω και οι περιορισμοι που εχει δεν ισχυουν σε συνδεση wifi.εμφανιζει ενα τριγωνο με θαυμαστικο στο πανω μερος της οθονης.

δοκιμαστε το αξιζει.μολις θα φτασει η ωρα για φορτιση θα σας πω στατιστικα μπαταριας.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην χρήση δεδομένων και κλικαρεις στις τελείες, στο βγάζει και εκεί χωρίς να ενεργοποιησεις καμιά εξοικονόμηση.

Όμως δεν θα έχει, όποιος το κάνει, οτιδήποτε στηρίζεται σε data οταν δεν θα είναι με wifi.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην χρήση δεδομένων και κλικαρεις στις τελείες, στο βγάζει και εκεί χωρίς να ενεργοποιησεις καμιά εξοικονόμηση.

Όμως δεν θα έχει, όποιος το κάνει, οτιδήποτε στηρίζεται σε data οταν δεν θα είναι με wifi.

 

Ναι εχεις δικιο.χρησιμο αν θελεις full power.

 

Μέχρι τωρα

 

2,5 μέρες αναμονή

2 ώρες οθονη

1,5 ώρες κλησεις αλλα αρκετά μυνηματα

 

Υπόλοιπο μπαταρίας 55%.

 

Συνολική αίσθηση:η μπαταρία βράχος.........

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το συνεχόμενο μυνημα αλλα το κανω για πιο ξεκάθαρες πληροφορίες

 

Αναμονή 4,5 μέρες

Φωνητικές κλησεις 2,5 ώρες

Οθονη 3 ώρες

 

Υπόλοιπο 8% και έβαλα την ultra power saving mode και συνεχίζει......

 

Καλημερα

 

Λοιπόν

 

Αναμονή 5 μέρες

Οθονη 3 ώρες

Φωνητικές κλησεις 2,5ωρες και αρκετά μυνηματα

 

Ανοιχτό 24/7 bt,gsm,gravity app,kasperky app.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι φυσιολογικό μετά από πλήρη φόρτιση το κινητό μέσα σε 2 ώρες να χάνει 10% με κλειστή οθόνη, απενεργοποιημένα τα πάντα και σε 2G? Μωλις πέσει κάτω από 90% η μπαταρία είναι βράχος. Έχετε δει και εσείς παρόμοια συμπεριφορά? Το κινητό φοράει την τελευταία επίσημη αγγλική ρομ BOD3.
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό μετά από πλήρη φόρτιση το κινητό μέσα σε 2 ώρες να χάνει 10% με κλειστή οθόνη, απενεργοποιημένα τα πάντα και σε 2G? Μωλις πέσει κάτω από 90% η μπαταρία είναι βράχος. Έχετε δει και εσείς παρόμοια συμπεριφορά? Το κινητό φοράει την τελευταία επίσημη αγγλική ρομ BOD3.

Η μπαταρια γενικά δεν πέφτει με ομοιόμορφο τρόπο, άρα αν σου βγάλει στο 10% νορμάλ νούμερα, δηλαδή κανα 4:30 ώρες οθόνη είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανει...απ το 100% μεχρι το 90 πεφτει γρηγορα,μετα "φρεναρει"..οταν πρασινιζει το λαμπακι στη πληρη φορτιση να το αφηνεις κανα 5 λεπτο ακομα...;)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σαν χρηση τηλεφώνου χωρις data/wifi/4g

 

5 μέρες αναμονή

3ωρες οθονη

3ωρες κλησεις.

 

Άριστα.αν το s7 παραμείνει χωρις αποσπώμενη μπαταρία,sd,waterproof θα το κρατήσω μέχρι να χαλάσει.στα 370 απο τους επισήμους ειναι η καλύτερη αγορά που εχω κάνει!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

πως την βλεπετε την μπαταρια εδω?δεν μου γραφει πουθενα την ημερα δες τε τα schreenshots Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει και με εκπλήσσει

 

7 μέρες αναμονή

2.30 ώρες Οθονη

Φωνητικές κλησεις 2 ώρες

 

Ανοιχτό gsm 24/7

Ρύθμιση κινητής gsm only

Bt 24/7

4g/wifi καθόλου.

Ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα 20-30 φορές την μέρα.

 

Πιστεύω και το σταθερό σήμα της cosmote στην επάρχια παίζει κάποιο ρόλο.

Ενα πράγμα θα ήθελα ακριβώς η υλοποίηση του s5 στις 4.7 ίντσες.τιποτα άλλο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα αλλα μου δίνεται η εντύπωση ότι χρησιμοποιώντας nova launcher η μπαταρία τα πηγαίνει πολύ καλύτερα σε στατιστικά
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...