Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
δεν νομίζω ότι γίνεται στην official,αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις άλλον dialer,πχ ex dialer με πλήρη υποστήριξη ελληνικών αλλά και πολλά άλλα.

 

O ex dialer δεν υποστηρίζει το σημαντικότερο... dual sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κλεισω το 3g βημα βημα γιατι ειμαι ασχετος...ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις -> Δίκτυα κινητής -> Επιλογή κάρτας sim -> Προτιμώμενος τύπος δικτύου -> Μόνο δίκτυα 2G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O ex dialer δεν υποστηρίζει το σημαντικότερο... dual sim.

 

Χρησιμοποιώ τον exdialer τον τελευταίο 1,5 χρόνο με δύο σιμ και δουλεύει μια χαρά. Δεν σου έχει δύο πράσινα εικονίδια για κλήση αλλά αν έχεις στις ρυθμίσεις σιμ για φωνιτική κλήση "πάντα ερώτηση", όταν πας να πάρεις τηλέφωνο άνα pop up menu σε ρωτάει με πια σιμ να γίνει η κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πριν λιγο ηρθε το κινητο, πολυ ωραιο, καθησε καλα στο χερι μ. Θελω βοηθεια πως θα το κανω ελεγχο αν ειναι γνησιο;

Πως θα αλλαξω την ρομ με την ελληνικη; τωρα εχω την αγγλοκινεζικη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω βοηθεια πως θα το κανω ελεγχο αν ειναι γνησιο;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5469343#post5469343

 

Πως θα αλλαξω την ρομ με την ελληνικη; τωρα εχω την αγγλοκινεζικη

 

Στο πρώτο post θα βρεις ότι χρειάζεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O ex dialer δεν υποστηρίζει το σημαντικότερο... dual sim.

μα τι λες τώρα:confused: προφανώς και υποστηρίζει dual sim,και έχει περισσότερες ευκολίες όπως speed dial,έξυπνη αναζήτηση και πολλά άλλα.Επίσης είναι ταχύτατος και free.

Κριμα.. κανενα αλλο καλο dialer για 2 sim εχουμε??
Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

μα τι λες τώρα:confused: προφανώς και υποστηρίζει dual sim,και έχει περισσότερες ευκολίες όπως speed dial,έξυπνη αναζήτηση και πολλά άλλα.Επίσης είναι ταχύτατος και free.

 

Known Issues

• Missed call notifications remained

> Try "xMissedCall Patch" or "xMissedCall Plugin" if your phone is rooted.

• Unable to select SIM card ID when make a call on phones with Dual SIM cards.

> Android SDK does not support Dual SIM cards. So, I have no way to solve this problem until Google release new SDK which supports Dual SIM cards.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω την custom minideal ROM (πειραγμένη 24.0 Αγγλοκινέζικη) σε Ελληνική (GTV). Προς αποφυγή προβλημάτων με FC, σκέφτηκα να πάρω το δρόμο της εγκατάστασης με fastboot.

 

Υπάρχει έκδοση fastboot ROM multilang όμως, είτε η Ελληνική είτε από το eu.xiaomi; Αν υπάρχουν, έχετε link;

 

Αν δεν υπάρχουν, αυτές που έχω βρει σε fastboot είναι οι official Αγγλοκινέζικες και μόνο στο http://en.miui.com/thread-21812-1-1.html

 

Και άντε να βάλω την 23.0 που συνίσταται πριν φλασάρω κάτι μεγαλύτερο. Μετά τι να φλασάρω; Κατευθείαν την 3.20.0 μέσω recovery ή να ακολουθήσω άλλη μέθοδο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κανείς περισσότερες από τις 500 επαφές που αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του, στον τηλεφωνικό κατάλογο ;

Ενδιαφέρεται να το πάρει ένας γνωστός αλλά θέλει να περάσει 3000 επαφές,μπορεί να παίξει κάτι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο σαιτ για την ελληνικη ρομ, αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο που θα κατεβασω την ρομ, δεν γραφει κατι για το 1ς.

Τοσο πολυ δεν βλεπω.

Επισης δοκιμασα να πατησω το κατω και το ον στο κινητο ενω ειναι κλειστο. Με βγαζει μια οθονη fastboot και κολλαει εκει, περιμενα κανα λεπτο και μετα εβγαλα την μπαταρια, ειναι λογικο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κανείς περισσότερες από τις 500 επαφές που αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του, στον τηλεφωνικό κατάλογο ;

Ενδιαφέρεται να το πάρει ένας γνωστός αλλά θέλει να περάσει 3000 επαφές,μπορεί να παίξει κάτι τέτοιο ;

 

αν γράφουν ότι χωράει 500 επαφές μάλλον θα είναι από αυτά που γράφουν για να γεμίσουν την λίστα (π.χ. SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM κλπ)

 

αν ο φίλος σου έχει ήδη android συσκευή με όλες αυτές τις επαφές δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην μπουν και σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έχω πάρει αυτό

Ultra thin anti-Burst Tempered Glass Screen Protector/Film For Xiaomi/Hongmi/Red Rice/Redmi 1S Luxury Mobile Phone Cover

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-anti-Burst-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Hongmi-Red-Rice-Redmi-1S/1945568705.html

 

Μια χαρα είναι

Δουλεύω σε συνεργειο

Δακτυλιες κανει χαρακιές όχι

 

Έχω ενα περίσσευμα δε νομιζω να το χρειαστω αν θες στο Στέλνω αλλά θα σου βγει πιο ακριβά τα μεταφορικά γιατί είμαι κρητη

 

Στελιο χαρηκα που σε ακουσα

Και σε ευχαριστω πολυ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει περάσει κανείς περισσότερες από τις 500 επαφές που αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του, στον τηλεφωνικό κατάλογο ;

Ενδιαφέρεται να το πάρει ένας γνωστός αλλά θέλει να περάσει 3000 επαφές,μπορεί να παίξει κάτι τέτοιο ;

Πάνω από 1000 μου τις περνάει χωρίς προβλήματα. Όπως κι όποιο άλλο smartphone -Android, windows, iOS. Ενδεικτικό είναι αυτό που γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο σαιτ για την ελληνικη ρομ, αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο που θα κατεβασω την ρομ, δεν γραφει κατι για το 1ς.

Τοσο πολυ δεν βλεπω.

Επισης δοκιμασα να πατησω το κατω και το ον στο κινητο ενω ειναι κλειστο. Με βγαζει μια οθονη fastboot και κολλαει εκει, περιμενα κανα λεπτο και μετα εβγαλα την μπαταρια, ειναι λογικο;

Καποια βοηθεια για αυτα, το εχω το κινητο και το κοιταω, για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια για αυτα, το εχω το κινητο και το κοιταω, για αυτο ρωταω.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5861-Stable-36-0-Xiaomi-Hongmi-Redmi-1S-GTV-3-20-0/#files

 

εδώ είναι οι εκδοσείς της ελληνικής για την συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια για αυτα, το εχω το κινητο και το κοιταω, για αυτο ρωταω.

 

Φίλε από εδώ θα την κατεβάσεις! https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/373-Xiaomi-Redmi-1S/

Είναι η τελευταία Ελληνική, αν και σε λίγο καιρό θα βγει και η επόμενη!

 

Καλο Download

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Known Issues

• Missed call notifications remained

> Try "xMissedCall Patch" or "xMissedCall Plugin" if your phone is rooted.

• Unable to select SIM card ID when make a call on phones with Dual SIM cards.

> Android SDK does not support Dual SIM cards. So, I have no way to solve this problem until Google release new SDK which supports Dual SIM cards.

το ξαναλέω: δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα σε όσα DUAL SIM το έβαλα(ZTE 967s,LENOVO P780,REDMI,REDMI 1s και διάφορα άλλα),εννοείται και με τις δύο κάρτες(ανοίγει pop up και επιλέγεις SIM).

είναι απ' τις πρώτες εφαρμογές που έβαλα στο πρώτο μου android,και η πρώτη που βάζω έκτοτε στα επόμενα,μιας και με βολεύει πολύ και η διαχείριση των επαφών που έχει.

και στο κάτω-κάτω είναι υπόθεση μισού λεπτού να την δοκιμάσει κάποιος:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, εγινα και μελος σε εκεινο το φορουμ. Η νυχτα προβλεπεται μεγαλη, δεν θα το αφησω απο τα χερια μου. χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω και μνυματα και τηελφωνα με τις εφαρμογες του τηλεφωνου

Παιρνω δεχομαι μηνυματα καιτηλεφωνα και με τις δυο

Δεν βλεπω κανενα θεμα

 

Αλλα και με τον εξ ντιαλερ παλι δεν ειχα θεμα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

το ξαναλέω: δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα σε όσα DUAL SIM το έβαλα(ZTE 967s,LENOVO P780,REDMI,REDMI 1s και διάφορα άλλα),εννοείται και με τις δύο κάρτες(ανοίγει pop up και επιλέγεις SIM).

είναι απ' τις πρώτες εφαρμογές που έβαλα στο πρώτο μου android,και η πρώτη που βάζω έκτοτε στα επόμενα,μιας και με βολεύει πολύ και η διαχείριση των επαφών που έχει.

και στο κάτω-κάτω είναι υπόθεση μισού λεπτού να την δοκιμάσει κάποιος:)

 

δεν είπα το αντίθετο όσον αφορά το ότι είναι πολύ καλό , (έχω και το Pro απλά σε αυτό το κινητό δεν το δούλεψα )

απλά , επίσημα έστω, δεν υποστηρίζει dual sim

 

το pop up του ex dialer είναι ή απλά του λειτουργικού ;

εμφανίζει από που είναι η κάθε κλήση κλπ ; (έχω καιρό να το βάλω και δε ξέρω αν υπάρχουν αλλαγές)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω δουλευω και μνυματα και τηελφωνα με τις εφαρμογες του τηλεφωνου

Παιρνω δεχομαι μηνυματα καιτηλεφωνα και με τις δυο

Δεν βλεπω κανενα θεμα

 

Μηνύματα με 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms δεν στέλνεις και αυτό είναι θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Θα παραγγειλω 4συσκευες αυτές τις μέρες για φιλους .

Ποια είναι η πιο απροβληματιστη Ελληνική Ρομ μέχρι στιγμής που έχετε δοκιμάσει;

Στης γυναίκας μου που φοράει την 3.11 είναι μια χαρα πχ. Καμμία πιο καινούρια απροβληματιστη ;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...