Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν είσαι στο dial,ρυθμίσεις/επιλογές εμφάνισης/λίστες επαφών

και επιλέγεις τι θες να βλέπεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από aliexpress οι πιθανότητες για fake είναι μεγάλες...

 

Ρυθμισεις οκ

Επιλογες εμφανισης δεν εχει τετοια επιλογη

Εχει λιστα επαφων /δαμορφωση λιστας επαφων

Οπου εχω επιλεξει μονο google

Για την ακριβεια μια επιλογη μονο εχω αναμεσα απο mi whatsapp viber

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το επίσημο φόρουμ της MIUI (en.miui.com) διοργανώνει διαγωνισμό για τα καλύτερα επίσημα Fan Sites

θα δοθούν και δώρα

ψηφίζουμε

18. MIUI Greece

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=70095

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το επίσημο φόρουμ της MIUI (en.miui.com) διοργανώνει διαγωνισμό για τα καλύτερα επίσημα Fan Sites

θα δοθούν και δώρα

ψηφίζουμε

18. MIUI Greece

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=70095

 

 

 

Μόλις ψήφισα! άντε να δούμε αν θα μπούμε στο top-5!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής είμαστε στην 4η θέση και πάμε πολύ καλά σε σχέση με υπερδυνάμεις που έχουν τρομερό πληθυσμό...:)
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις την περιγραφή του προϊόντος που αγόρασες:

This product is suitable, xiaomi hongmi and hongmi 1 1S / xiaomi 2 2S/ xiaomi 2A

Please carefully select the type you need, or if the model or size do not occur, we will not be held responsible for your wrong choice

Please read before you buy

Οπότε αν δε διευκρίνισες ότι έχεις το 1s, Πολύ πιθανό να σου έστειλαν για κάποιο άλλο (2s ή 2a)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες,λεω να κανω ενα δωρακι στον ευατο μου, το παραπανω τηλεφωνο,απο οτι βλεπω ειναι πολυ αξιοπρεπες για τα λεφτα του,θα ηθελα μια γνωμη απο χρηστες ή απο καποιον που εχει μια γνωμη,και αν εχεται να μου προτεινεται καποιο κινεζικο site μιας και τα ελληνικα καταστηματα,εχουν αρκετα πιο πανω την τιμη..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας,οποια απαντηση καλοδεχουμενη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες,λεω να κανω ενα δωρακι στον ευατο μου, το παραπανω τηλεφωνο,απο οτι βλεπω ειναι πολυ αξιοπρεπες για τα λεφτα του,θα ηθελα μια γνωμη απο χρηστες ή απο καποιον που εχει μια γνωμη,και αν εχεται να μου προτεινεται καποιο κινεζικο site μιας και τα ελληνικα καταστηματα,εχουν αρκετα πιο πανω την τιμη..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας,οποια απαντηση καλοδεχουμενη!

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο θέμα της συσκευής που σε ενδιαφέρει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397135

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την πυξίδα ρε παιδιά δοκίμασα 5-6 φορές να την ανοίξω κάνοντας το 8άρι που δείχνει αλλά μόνο μια φορά κατάφερα να την καλιμπράρω, έχει κανείς κανένα άλλο τρόπο για να την καλιμπράρουμε; Την κίνηση την κάνω κρατώντας το χέρι οριζόντια ευθεία μπροστά και πάντα σε ανοιχτό χώρο όχι μέσα σε κτίρια. Edited by jimgoodman
Link to comment
Share on other sites

Σε ψηφοφορία που κάνει το αγγλικό επίσημο φόρουμ της xiaomi-miui για το πιο δημοφιλές επίσημο φόρουμ της ομώνυμης εταιρίας το xiaomi-miui.gr που είναι υπεύθυνο για την κατασκευή και υποστήριξη της ελληνικής rom των xiaomi συσκευών έρχεται 3ο στον κόσμο.

Παρακαλώ για την ψήφο σας. Όσοι ψηφίσουν συμμετέχουν σε κλήρωση για δώρα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/7955-%CE%A8%CE%B7%CF%86%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-MIUI-Fan-Site-Awards-2014/?pageNo=12

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την πυξίδα ρε παιδιά δοκίμασα 5-6 φορές να την ανοίξω κάνοντας το 8άρι που δείχνει αλλά μόνο μια φορά κατάφερα να την καλιμπράρω, έχει κανείς κανένα άλλο τρόπο για να την καλιμπράρουμε; Την κίνηση την κάνω κρατώντας το χέρι οριζόντια ευθεία μπροστά και πάντα σε ανοιχτό χώρο όχι μέσα σε κτίρια.

να έχεις και το GPS ανοικτό

Link to comment
Share on other sites

επειδή αγοράζω από minideal αλλά δεν το βλέπω σε άσπρο λέω να το αγοράσω από ali

 

http://www.aliexpress.com/item/Unlocked-Xiaomi-Red-Rice-HongMi-MIUI-V5-4-7-inch-IPS-Android-4-2-phones-MTK6589T/1631463256.htm

 

αυτό είναι?

ξέρετε άλλο shop που να το έχει σε άσπρο

αν δεν αγόρασες ακόμη (σε μαύρο) δες και εδώ από αποθήκη ευρώπης http://www.geekbuying.com/item/-Spain-Stock--Xiaomi-Red-Rice-1S-Qualcomm-Quad-Core-1-6GHz-4-7-Inch-MIUI-V5-OS-Smartphone-1GB-RAM-8GB-ROM-8-0MP-IPS-HD-OTG-Gyroscope-Black-337873.html

 

όσο για το alli κινητό δύσκολα θα αγόραζα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αγορασω το κινητο αυτο ως δωρο στη γυναικα μου.

 

Θελει να στελνει SMS (Ελληνικα - δεν με νοιαζει το οριο των 160), να βγαζει καμια φωτογραφια, να εχει Google Play και να παιρνει αναβαθμισεις της Xiaomi (δεν την παλευω για χακερεματα)

 

Θα ψωνισω απο VickMall.

 

Ποια ROM (Multi, Αγγλοκινεζικη) θα κανει τα παραπανω χωρις να χρειαστει περαιτερω εργασιες?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

να έχεις και το GPS ανοικτό

 

Φίλε Νίκο αν διάβαζες λίγο πιο προσεχτικά θα πρόσεχες ότι μια φορά έγινε καλιμπράρισμα οπότε το gps ήταν ανοιχτό και το θεώρησα αυτονόητο οτι ανοίγουμε gps για πυξίδα και για το λόγο αυτό δεν το έγραψα. Σε ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον και την απάντησή σου.

 

Λεω να αγορασω το κινητο αυτο ως δωρο στη γυναικα μου.

 

Φίλε μου εγώ το πήρα από vickmall πριν από ένα περίπου μήνα με Αγγλοκινεζική ρομ και έχω βάλει google play και swiftkey για να γράφω Ελληνικά και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το τηλ. Για τα μηνύματα με 160 χαρακ. δεν έχω ψάξει τίποτα γιατί δεν μου χρειάζεται. update έκανε με το που άνοιξα wifi στην τελευταία ρομ.

Edited by jimgoodman
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λεω να αγορασω το κινητο αυτο ως δωρο στη γυναικα μου.

 

Θελει να στελνει SMS (Ελληνικα - δεν με νοιαζει το οριο των 160), να βγαζει καμια φωτογραφια, να εχει Google Play και να παιρνει αναβαθμισεις της Xiaomi (δεν την παλευω για χακερεματα)

 

Θα ψωνισω απο VickMall.

 

Ποια ROM (Multi, Αγγλοκινεζικη) θα κανει τα παραπανω χωρις να χρειαστει περαιτερω εργασιες?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Τα παιδιά της ελληνικής κοινότητας έχουν κάνει καλή δουλειά με τις ελληνικές rom, τις προτείνω ανεπιφύλακτα για να έχεις μια πλήρως εξελληνισμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν κανει καποιος αναβαθμηση σε lollipop ας μας πει εντυπώσεις και προβληματα.

Γιατί υπάρχει ROM βασισμένη στη lollipop για το 1s?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει ROM βασισμένη στη lollipop για το 1s?

 

αν δεις στο miui.gr το αναφερει οτι υπαρχει αλλα δεν ειναι σταθερη ρομ ακομα

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει cm12 αλλά δεν είναι για καθημερινή χρήση μιας και υπάρχει πρόβλημα με το RIL (δηλαδή το κινητό δεν πιάνει καθόλου σήμα).

Οι devs λένε ότι το πρόβλημα θα λυθεί μετα την δημοσίευση του kernel.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα και εγώ παίδες.

Ο αντικαταστάτης του (Χiaomi redmi 2s) από ότι φαίνεται θα είναι με μια sim και αυτό εμένα δε με βολεύει, γι αυτό και δεν υπάρχει λόγος να περιμένω άλλο.

Το πήρα από to2c.com. Στη πρώτη παραγγελία, που έκανα το καλοκαίρι ένα Lenovo s660 πήγαν όλα ρολόι, ελπίζω και στη δεύτερη να γίνει πάλι το ίδιο.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

SOS Παιδιά παρακαλώ βοήθεια σήμερα το κινητό ενώ το είχα αφήσει στο τραπέζι και ήταν όλα καλά το πήρα μετά από ώρα και αρχικά το βρήκα κλειστό, το άνοιξα και δεν μου ανοίγει εφαρμογές δεν βλέπει αρχεία στην sd (στο pc υπάρχουν κανονικά) και δείχνει οτι υπάρχει κάρτα αλλά με 0 χώρο., δοκίμασα και άλλη κάρτα αλλά τίποτα. Επίσης δεν μπορώ από τον explorer να δω κανένα αρχείο στην εσωτερική μνήμη του τηλ. και ενώ συνδέομαι σε wifi δεν έχω ίντερνετ, δοκιμασμένο σε 2 δίκτυα. Το μόνο που έκανα τελευταία είναι που μπήκα στο mi cloud και όταν αποσυνδέθηκα με ρώτησε να κρατήσω τα δεδομένα και πάτησα την επιλογή να τα κρατήσει στην συσκευή και να μην τα διαγράψει τελείως. Παρακαλώ για την βοήθειά σας γιατή δεν είχα και κάτι για back-up και δεν θέλω να το στήσω από την αρχή. Ξέχασα να πώ ότι από τις ρυθμίσεις όταν πατάω να δω τον εσωτερικό χώρο για κλάσματα μου δείχνει όλη την λίστα με τις μπάρες όπως εφαρμογές misc cache εικόνες κλπ. και μετά δείχνει μόνο εφαρμογές και misc και πως κάνει τα ίδια και χωρίς κάρτα επάνω. ( η κάρτα είναι 16gb class10 kingston ) Edited by jimgoodman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,

Εχω το xiaomi redmi 1s και δεν δουλευε το ραδιο, πηγα στην σελιδα https://xiaomi-miui.gr κατευασα και εβαλα το ελληνικο upadate στο κινητο συμφωνα με τις οδηγιες που μου εδωσαν παιδια εδω, ολα καλα πηγαν και το ραδιο δουλευει μια χαρα , δυστυχως ομως απο τοτε εχω σοβαρο προβλημα με το σημα του κινητου , σε καθε κληση σχεδον χανει το σημα καθε τοσο , μια με ακουν καλα μια με χανουν, με χανουν για 15-30 sec και επανερχετε , μετα απο λιγα λεπτα παλι το ιδιο ... , δεν φταιει το δυκτιο (κεντρο Αθηνας), με την παλια ρομ ποτε δεν το ειχα αυτο , πλεον εχω σοβαρο προβλημα και θελω να γυρισω στην παλια ρομ , με εργοστασιακες ρυθμισεις γινετε ? αν οχι τι αλλο μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμμία λύση για τον proximity sensor σε cm 11 ή mokkee ή οποιαδήποτε αλλη ρομ εκτόςmiui βρέθηκε για εμας που έχουμε θέμα;

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με την 4.11 που σέρνεται το κινητό.Η cm11 που είχα δοκιμασει μου άρεσε πολυυυυ περισσότερο,αλλά αυτός ο @#€€#σενσορας...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ........ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...