Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα τζίφος, δε μου βρήκε ενημέρωση σε Lollipop.

Της συζύγου μου το βρήκε και το έβαλε πριν λίγο. Όλα καλά προς το παρόν, αλλά είναι unrooted.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Για πάμε να πούμε λίγο τι βελτιώσεις-νέα χαρακτηριστικά έφερε η αναβάθμιση... (εκτός της ανανεωμένης εμφάνισης!)

Εμένα, μου άρεσε που έφυγε από την κάτω μπάρα το πλήκτρο των επιλογών!

Από τις Ρυθμίσεις, βλέπω αρκετές νέες επιλογές! Πχ μία νέα επιλογή για ειδοποιήσεις μηνυμάτων/φωνητικών κλήσεων (μάλλον απαγγέλλει ποιος σε καλεί), κάποιες "Χειρονομίες" στις γενικές ρυθμίσεις....κάπου είχα δει χθες, και μια επιλογή να ειδοποιούμαστε με το flash led για μηνύματα, αναπάντητες κλπ...αλλά τώρα δεν βρίσκω σε ποιο μενού το είχα δει!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον που το έχει αγοράσει από Ελλάδα (χωρίς παραεισαγωγή εννοώ) έχει έρθει το Update; θεωρητικά αφού ήρθε σε έναν δεν έπρεπε να έρθει σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Οσα κινητά είναι branded πάντα καθυστερούν οι αναβαθμίσεις

Το ζήτημα είναι να είναι σωστή η αναβάθμιση χωρίς κολλήματα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Οσα κινητά είναι branded πάντα καθυστερούν οι αναβαθμίσεις

Το ζήτημα είναι να είναι σωστή η αναβάθμιση χωρίς κολλήματα

 

To D620r έχω, αυτό δε σημαίνει ότι είναι unbranded;

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλευει η 5.0.2 στο κινητο δεν έχει προβλήματα από οσο έχω δει και το wifi μια χαρά είναι. με το που έγινε το update μου ζήτησε και έκανε και στις γλώσσες Αγγλεικά και Ελληνικά.

 

ένα μικρό μείον είναι ότι έχει πάρα πολυ μικρό lag σε σχέση με την προυγούμενη έκδοση και αυτό όταν έχεις ανοίξει πολλές εφαρμογές

θετική την κρίνω μέχρη στιγμής την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

To D620r έχω, αυτό δε σημαίνει ότι είναι unbranded;
Branded είναι όταν το έχεις αγοράσει απο κάποιο πάροχο πχ Cosmote, Vodafone κλπ.

 

μια χαρά δουλευει η 5.0.2 στο κινητο δεν έχει προβλήματα από οσο έχω δει και το wifi μια χαρά είναι. με το που έγινε το update μου ζήτησε και έκανε και στις γλώσσες Αγγλεικά και Ελληνικά.

 

ένα μικρό μείον είναι ότι έχει πάρα πολυ μικρό lag σε σχέση με την προυγούμενη έκδοση και αυτό όταν έχεις ανοίξει πολλές εφαρμογές

θετική την κρίνω μέχρη στιγμής την αναβάθμιση

Κάποιοι λένε πως καλό είναι όταν εγκαταστήσεις την νέα έκδοση να κάνεις και ένα factory reset αλλά αυτό προυποθέτει να έχεις πάρει backup γιατί όλα τα δεδομένα θα σβηστούν

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Branded είναι όταν το έχεις αγοράσει απο κάποιο πάροχο πχ Cosmote, Vodafone κλπ.

 

Όχι δεν είναι από πάροχο. Κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι τα Branded είναι τα D620 και τα Unbranded τα D620r αλλά δε θυμάμαι αν ήταν έγκυρη η πηγή.

Όπως και να' χει Update δεν έχει εμφανιστεί ακόμα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε να πούμε λίγο τι βελτιώσεις-νέα χαρακτηριστικά έφερε η αναβάθμιση... (εκτός της ανανεωμένης εμφάνισης!)

Εμένα, μου άρεσε που έφυγε από την κάτω μπάρα το πλήκτρο των επιλογών!

Από τις Ρυθμίσεις, βλέπω αρκετές νέες επιλογές! Πχ μία νέα επιλογή για ειδοποιήσεις μηνυμάτων/φωνητικών κλήσεων (μάλλον απαγγέλλει ποιος σε καλεί), κάποιες "Χειρονομίες" στις γενικές ρυθμίσεις....κάπου είχα δει χθες, και μια επιλογή να ειδοποιούμαστε με το flash led για μηνύματα, αναπάντητες κλπ...αλλά τώρα δεν βρίσκω σε ποιο μενού το είχα δει!

Προσωπικά είναι απ' τα πράγματα που δεν μου άρεσαν.Ψάχνω τις ρυθμίσεις και πατάω κάτω δεξιά και μου δείχνει τις πρόσφατες εφαρμογές :wacko:.

 

Όχι δεν είναι από πάροχο. Κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι τα Branded είναι τα D620 και τα Unbranded τα D620r αλλά δε θυμάμαι αν ήταν έγκυρη η πηγή.

Όπως και να' χει Update δεν έχει εμφανιστεί ακόμα. :rolleyes:

 

Και εγώ το 620r έχω και μου εμφανίστηκε.Δοκίμασες με pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι απ' τα πράγματα που δεν μου άρεσαν.Ψάχνω τις ρυθμίσεις και πατάω κάτω δεξιά και μου δείχνει τις πρόσφατες εφαρμογές :wacko:.

 

Αν το κρατήσεις παρατεταμένα, ανοίγει το menu όπως το ήξερες :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 620r έχω και μου εμφανίστηκε.Δοκίμασες με pc suite;

 

Μέχρι χθες κατά τις 12 το βράδυ τίποτα. Σήμερα δεν ξέρω, όταν πάω στο σπίτι θα δω. Πάντως ΟΤΑ δεν έχει φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στου αδερφού μου εχει εμφανιστει καποια αναβαθμιση(ειτε OTA ειτε με pc suite) και δεν ειναι branded :/
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι απ' τα πράγματα που δεν μου άρεσαν.Ψάχνω τις ρυθμίσεις και πατάω κάτω δεξιά και μου δείχνει τις πρόσφατες εφαρμογές :wacko:.

Κράτα το πατημένο!

 

 

EDIT...Με πρόλαβες @mclound!

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε να πούμε λίγο τι βελτιώσεις-νέα χαρακτηριστικά έφερε η αναβάθμιση... (εκτός της ανανεωμένης εμφάνισης!)

Εμένα, μου άρεσε που έφυγε από την κάτω μπάρα το πλήκτρο των επιλογών!

Από τις Ρυθμίσεις, βλέπω αρκετές νέες επιλογές! Πχ μία νέα επιλογή για ειδοποιήσεις μηνυμάτων/φωνητικών κλήσεων (μάλλον απαγγέλλει ποιος σε καλεί), κάποιες "Χειρονομίες" στις γενικές ρυθμίσεις....κάπου είχα δει χθες, και μια επιλογή να ειδοποιούμαστε με το flash led για μηνύματα, αναπάντητες κλπ...αλλά τώρα δεν βρίσκω σε ποιο μενού το είχα δει!

Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Προσβασιμότητα. Το αναφέρει "Ειδοποιήσεις φλας"

 

Αν το κρατήσεις παρατεταμένα, ανοίγει το menu όπως το ήξερες :)

Όντως, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Gps βελτιωθηκε καθολου παιδια; γιατι της γυναικας μου δεν κλειδωνει με την καμια! Και ειναι το μονο παραπονο της

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο θα το δοκιμάσω το μεσημέρι γυρνώντας σπίτι από την δουλειά, και θα σου πω!

Btw εμένα μου φαίνεται ότι έχει βελτιωθεί ΠΟΛΥ η μπαταρία! Μια μέρα full χρήση, με bluetooth ανοιχτό, και έχω ακόμα 44%...

Κάνει κάτι ψιλο-λαγκαρισματάκια όμως...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στην kk, είχα παρατηρήσει ότι έπεφτε πολύ γρήγορα απ' το 100% στο 90% χωρίς να κάνω καθόλου χρήση.

Στην L από 100% σε 90% θέλει περισσότερη ώρα να πέσει.Μετά μου φαίνεται ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έρχεται η ενημέρωση, μπορείτε να ανεβάσετε ένα screenshot από τις πληροφορίες λογισμικού να δούμε και εμείς που περιμένουμε!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση σχετικα με το gps: ενεργοποιησα την τοποθεσια και ανοιξα τους χαρτες της google ενω ημουν σταματημενος σε φαναρι, μεχρι να αναψει πρασινο βρηκε στιγμα στον χαρτη (περιπου μισο λεπτο).

Με το ξεκινημα για κανενα χιλιομετρο με εδειχνε στασιμο, μετα φαινεται ειδε κι αλλους δορυφορους και με εδειχνε κανονικα.

Πιστευω ειναι νορμαλ, ισως λιγο πιο γρηγορο απο πριν!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση σχετικα με το gps: ενεργοποιησα την τοποθεσια και ανοιξα τους χαρτες της google ενω ημουν σταματημενος σε φαναρι, μεχρι να αναψει πρασινο βρηκε στιγμα στον χαρτη (περιπου μισο λεπτο).

Με το ξεκινημα για κανενα χιλιομετρο με εδειχνε στασιμο, μετα φαινεται ειδε κι αλλους δορυφορους και με εδειχνε κανονικα.

Πιστευω ειναι νορμαλ, ισως λιγο πιο γρηγορο απο πριν!

Είχες ανοιχτά και τα δεδομένα; Έχω την εντύπωση πως οι Google maps χρειάζονται internet για να λειτουργήσουν!

Αν είναι έτσι, δεν είναι και το πιο αξιόπιστο τεστ του gps. Για να τεστάρουμε το gps (τους δέκτες δηλαδή) πρέπει να έχουμε την επιλογή "Μόνο αισθητήρες συσκευής (Μόνο gps)".

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ειχα ανοιχτα και μαλιστα επελεξα να προσπαθησουν οι χαρτες να βελτιώσουν την ακριβεια (πως το κανουν, κραταει η google βαση με τις κυψελες δικτυου σε συνδυασμο με πληροφοριες τοποθεσιας?)...

Θα κατεβασω και τους here maps και θα επανελθω με κλειστα τα δεδομενα!

Link to comment
Share on other sites

Pano σε ευχαριστώ για τον κοπο! Εγω σημερα το ανοιξα και εψαχνα να βρω την κεραια που εγραφε ενα μελος του xda αλλα τζιφος

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...