Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ενεργοποιήσει το 4g

 

Αν στην περιοχή σου δεν υπάρχει καλό σήμα μπορεί να οφείλετε σε αυτό.Εγώ στην πόλη που σπουδάζω το παρατηρώ με το 4G εννοώ στο χωριό επειδή δεν υπάρχει επαρκή σήμα.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κάνει και σε εμένα αυτό.Λογικά είναι η αλλαγή σήματος από LTE σε HSPA ή το ανάποδο.Διότι όταν έχω το ίντερνετ σε 4G ξαφνικά χάνει το σήμα και αλλάζει σε H.

 

Αυτό με το χάσιμο σήματος το κάνει και σ' εμένα και είναι άκρως εκνευριστικό. Μου έχουν έρθει κατά καιρούς SMS ότι είχα κλήση την ώρα που το τηλέφωνο ήταν (και καλά) εκτός σήματος. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κανείς και φορές που έχω λίγο σήμα και άλλες φορές με 3 γραμμές h. Πάντως κλήσεις δεν έχω χάσει. Το πρόβλημα με το ράδιο έφτιαξε με επανεκκίνηση. Edited by veteranos123

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου αναφέρεται οτι εχει μνημη 1GB αλλα μεσα στην συσκευη γραφει

RAM 665MB σε χρηση

200ΜΒ διαθεσημη δλδ συνολο 865ΜΒ

 

Τι ισχυει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το τηλ το πρωι φαινονται ολα στο αρνητικο φωτος μενου τα παντα εχουν αλλαξει

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο λιγες μερες και μεχρι τωρα ολα οκ. Για την χρηση ιντερνετ που το θελω δεν εχω κανενα παραπονο. Μηπως ξερουμε ποτε θα παρει την νεα εκδοση αντροιντ?

Επισης θα ηταν πολυ καλο αν μπορουσε να εξαφανιζεται η κατω γραμμη με τα 3 κουμπια ωστε να εκμεταλευονται οι εφαρμογες ολη την οθονη.

Ξερει κανεις αν στο νεο αντροιντ θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτή την έκδοση μπορείς να το κάνεις με root!

Υπάρχουν και εφαρμογές χωρίς root πχ gmd immersive mode αλλά Δεν δουλεύει πολύ καλά!

Γλειφιτζούρι θα δούμε Προς το Πάσχα πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω

δοκίμασα το προγραμματακι και η οθονη φενεται τωρα πιο χορταστική

Αν και θα έπρεπε κανονικα να υπαρχει ενσωματωμένη αυτη η λειτουργεια απο την LG

Ελπίζω στο lolipop να την ενσωματωσει

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο internet περί αναβάθμισης του G2 mini βρήκα στο facebook ότι η LG Πολωνίας επιβεβαιώνει ότι θα γίνει αναβάθμιση στο πρώτο τρίμηνο του 2015.Όταν πήγα μετά από 2 μέρες να βρω το σχόλιο πάλι είχε διαγραφτεί. :wacko: Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει πραγματικά αλλά πιστεύω ότι θα την πάρει κάποια στιγμή.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

αν ψαχνει καποιος για θηκη, μπορει να βρει στο πλαισιο

μολις αγορασα μια σιλικονουχα στα 3.90ευρω η οποια κανει τελεια εφαρμογη χωρις να ασχημαινει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές που είχα το κινητό στην τσέπη του τζιν, διαπίστωσα ότι πολύ εύκολα πατιέται το πίσω κουμπί της έντασης (το πάνω που αυξάνει) και ενώ είναι κλειδωμένο, μου ανοίγει σαν συντόμευση τις σημειώσεις.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή τη συντόμευση για τις σημειώσεις από το πάνω πλήκτρο της έντασης; Είναι κάτι παραπάνω από ενοχλητικό, σχεδόν πρόβλημα! Κι άντε τώρα το χειμώνα μπαίνει στην τσέπη του μπουφάν που είναι πιο άνετη. Το καλοκαίρι αναγκαστικά στην τσέπη του τζιν...:wacko:

 

Επαναφέρω την ερώτηση, αν μπορώ να απενεργοποιήσω τις συντομεύσεις των πίσω πλήκτρων όταν το κινητό είναι κλειστό. Όσες φορές είχα το κινητό στην τσέπη του τζιν, έβγαζε φωτογραφίες μόνο του, αποθήκευε σημειώσεις και μια φορά έκλεισε. Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό. Αλήθεια, κάνεις δεν είχε θέμα μ' αυτό; Βλέπω συζητάμε για αναβαθμίσεις, root κλπ κλπ, τη στιγμή που εντοπίζω αυτό το σοβαρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω την ερώτηση, αν μπορώ να απενεργοποιήσω τις συντομεύσεις των πίσω πλήκτρων όταν το κινητό είναι κλειστό. Όσες φορές είχα το κινητό στην τσέπη του τζιν, έβγαζε φωτογραφίες μόνο του, αποθήκευε σημειώσεις και μια φορά έκλεισε. Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό. Αλήθεια, κάνεις δεν είχε θέμα μ' αυτό; Βλέπω συζητάμε για αναβαθμίσεις, root κλπ κλπ, τη στιγμή που εντοπίζω αυτό το σοβαρό θέμα.

 

Λογικά αυτό που θες δεν γίνεται.Τουλάχιστον χωρίς root.Μπορεί αν το rootάρεις να υπάρχει κάποια επιλογή.Αν και προσωπικά σε εμένα η κάμερα δεν έχει ανοίξει ποτέ από λάθος.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα ότι το g2 mini δεν υποστηριζει OTG. Επειδή θελω να βάλω ενα usb stick( http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2455950,00.asp) και δεν μου το αναγνωρίζει, μηπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξει? Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει, γιατί το OTG προϋποθέτει υποστήριξη σε επίπεδο Hardware, όχι μόνο software.

Δηλαδή, το usb του g2 mini δεν μπορεί να δώσει τα 5 volt τάση που χρειάζεται το στικάκι για να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελει η γυναικα μου τωρα για τα χριστουγγενα να αλλαξει το αρχαιο της galaxy s2 μπορειτε να μου πειτε να αξιζει το κινητο και ποια ειναι τα ποιο πολλα μειον που εχει ?? ενα που διαβασα ποιο πανω ειναι οτι δεν εχει usb otg καποια αλλα αρνητικα?? Σε σχεση με το s2 που εχει θα δει μεγαλη διαφορα την ενδιαφερει πολυ να μην κολλαει αν και βλεπω οτι η μνημη ραμ ειναι ξανα 1G RAM φτανει ..?? Στο σκρουτζ παντως αναφερουν για πολλα προβληματικα τι παιζει ??? :confused: :confused: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελει η γυναικα μου τωρα για τα χριστουγγενα να αλλαξει το αρχαιο της galaxy s2 μπορειτε να μου πειτε να αξιζει το κινητο και ποια ειναι τα ποιο πολλα μειον που εχει ?? ενα που διαβασα ποιο πανω ειναι οτι δεν εχει usb otg καποια αλλα αρνητικα?? Σε σχεση με το s2 που εχει θα δει μεγαλη διαφορα την ενδιαφερει πολυ να μην κολλαει αν και βλεπω οτι η μνημη ραμ ειναι ξανα 1G RAM φτανει ..?? Στο σκρουτζ παντως αναφερουν για πολλα προβληματικα τι παιζει ??? :confused: :confused:

Το κινητό το έχω περίπου έξι μήνες και μερικά από τα συχνά προβλήματα που έχω συναντήσει είναι αδύναμο σήμα με το GPS, το οποίο λύνεται με μια βάση στο παρμπρίζ αν και δεν είναι η καλύτερη λύση, το ξυπνητήρι για κάποιο λόγο χτυπάει μια φορά και δεν ξανά χτυπάει, εδώ δεν έχω βρει λύση ίσως βάλω κάποια άλλη εφαρμογή να δοκιμάσω. Υπήρξαν στιγμές που η οθόνη δεν αποκρινόταν καθόλου αλλά με μια επανεκκίνηση λύνεται. Το σήμα είναι καλό (δεν έχω δοκιμάσει το 4g) όπως και η ένταση και η ποιότητα της φωνής.

Φωτογραφίες μου φαίνονται αξιοπρεπείς αν και δεν έχω εμπειρία πάνω στο θέμα. Εκείνο όμως που χαίρομαι περισσότερο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Είναι από τις λίγες συσκευές που η μπαταρία μου κρατάει σίγουρα μια ημέρα με όλα ανοικτά (GPS, Bluetooth, WiFi,3g κτλπ)

Σε γενικές γραμμές αν δεν πέσεις σε ελαττωματική συσκευή είναι αξιοπρεπής συσκευή για το κόστος της. Να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει root την συσκευή και δεν έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή Facebook και έχω απενεργοποιήσει αρκετές από τις εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου θα το σκεφτώ να σε καλά . :)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενεργοποίησα εχθές το 4g Αλλά οι ταχύτητες μου φαίνονται μικρές.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα ήταν του server. Μόλις έβαλα της cosmote σχεδόν τερμάτισε.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα αρνητικά την απουσία αισθητήρα φωτεινότητας (επιλύεται με το lux lite Που διαβάζει την φωτεινότητα από την μπροστινή κάμερα) και την απουσία ενδεικτικης λυχνίας ειδοποιήσεων (συμβιβαζόμαστε με ηχητικές ειδοποιήσεις μέσω πχ prof reminder) .

Σκέψου και Motorola moto g!

Σαν συσκευή είναι καλή πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα παιδιά . καλώς σας βρήκα . μόλις αγόρασα κι εγώ την συσκευή . μια ερώτηση μόνο . την διαχείριση εργασιών δεν μπορούμε να την έχουμε σαν εφαρμογή η σαν widget στην αρχική μας οθόνη ? σε κάτι άλλες συσκευές που είχα το είχε εδώ δεν υπάρχει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και καλη χρονια,

εχω το κινητο δυο εβδομάδες και 5 φορες μου ετυχε να μην ανταποκρίνεται η οθονη και μονο με επανεκινηση στρωνει.

Σας εχει τυχει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...