Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί θα γίνει με την μπαταρία ρε παιδιά?

Χθες έκανα ένα σκληρό τεστ, έβαλα να κατεβάζει ένα αρχείο των 2γίγα,

έπαιζε ένα 8ωρο βίντεο από YT και παράλληλα σέρφαρα και έπαιζα με το κινητό.

Η μπαταρία άντεξε 5 ώρες μέχρι να κλείσει το κινητό!

Δεν βγάλανε καμιά συμβατή με περισσότερα mah στην αγορά?

 

Πάντως αν είχες 5 ώρες το κινητό με αναμμένη οθόνη και ανοιχτό wifi, δεν είναι και άσχημη επίδοση για smartphone αυτής της κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αν είχες 5 ώρες το κινητό με αναμμένη οθόνη και ανοιχτό wifi, δεν είναι και άσχημη επίδοση για smartphone αυτής της κατηγορίας.

Κατέβαζε ένα rar αρχείο των 2 γίγα και έπαιζε 8ωρο βίντεο από ΥΤ, κράτησε σχεδόν 5 ώρες.

Σήμερα, 8ωρο standby (λόγω ύπνου) και 3ωρη χρήση (κλήσεις, σερφάρισμα κλπ), κράτησε 11 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά ρώτησα άμα λάβει γλυφιτζουρι και η απάντηση ήταν θετική. Σήμερα ρώτησα και μου είπαν yes soon δηλαδή σύντομα όπως και άλλα μοντέλα τους. Τώρα τι να πω αλλά λένε αλλά καταλαβαίνουν κάποιοι ; ίσως να εννοούσαν όχι τώρα αλλά στο μέλλον που απαντήθηκε με την λέξη σύντομα. Εκτός και αν λένε ότι τους κατέβει σε όποιον τύχει ίσα ίσα για να απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανά ρώτησα άμα λάβει γλυφιτζουρι και η απάντηση ήταν θετική. Σήμερα ρώτησα και μου είπαν yes soon δηλαδή σύντομα όπως και άλλα μοντέλα τους. Τώρα τι να πω αλλά λένε αλλά καταλαβαίνουν κάποιοι ; ίσως να εννοούσαν όχι τώρα αλλά στο μέλλον που απαντήθηκε με την λέξη σύντομα. Εκτός και αν λένε ότι τους κατέβει σε όποιον τύχει ίσα ίσα για να απαντήσουν.

 

αν ρωτησες την επισημη doogee κατι περισσοτερο θα ξερουν απο τον εισαγωγεα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ειμαι κατοχος ενος dg800 εδω και ενα 6μηνο. Δυστυχως σημερα επεσε και εσπασε το digitizer. Παρηγγειλα καινουριο αλλα δεν μπορω να βρω καποιον οδηγο στο youtube πως να το επισκευασω. Υπαρχει κατι??? Εχει καποιος καποιο service guide??? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ειμαι κατοχος ενος dg800 εδω και ενα 6μηνο. Δυστυχως σημερα επεσε και εσπασε το digitizer. Παρηγγειλα καινουριο αλλα δεν μπορω να βρω καποιον οδηγο στο youtube πως να το επισκευασω. Υπαρχει κατι??? Εχει καποιος καποιο service guide??? Ευχαριστω

Αν πιάνουν τα χέρια σου δε νομίζω να έχεις πρόβλημα στο να το ανοίξεις να το φτιάξεις.Απ'ότι βλέπω το digitizer μόνο μία ταινία-καλώδιο έχει για σύνδεση.Αν φοβάσαι πάλι υπάρχουν πάντα τα μαστόρια των καταστημάτων.Δοκίμασε στον Γερμανό αν συμφέρει οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου δε νομίζω να έχεις πρόβλημα στο να το ανοίξεις να το φτιάξεις.Απ'ότι βλέπω το digitizer μόνο μία ταινία-καλώδιο έχει για σύνδεση.Αν φοβάσαι πάλι υπάρχουν πάντα τα μαστόρια των καταστημάτων.Δοκίμασε στον Γερμανό αν συμφέρει οικονομικά...

 

Μωρε τα χερια μου πιανουν....εχω φτιαξει κατα καιρους 5-6(δικα μου και φιλων)....αλλα συνηθως μεσω video που δειχνουν πως τα ανοιγεις. Ξερω οτι ιδιο θα ειναι πανω κατω, αλλα ειναι κ ο φοβος της πρωτης φορας!!! να το παω σε μαγαζι το ξεχναω, δεν συμφερει για την αξια του κινητου. παιρνω καινουριο!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε τα χερια μου πιανουν....εχω φτιαξει κατα καιρους 5-6(δικα μου και φιλων)....αλλα συνηθως μεσω video που δειχνουν πως τα ανοιγεις. Ξερω οτι ιδιο θα ειναι πανω κατω, αλλα ειναι κ ο φοβος της πρωτης φορας!!! να το παω σε μαγαζι το ξεχναω, δεν συμφερει για την αξια του κινητου. παιρνω καινουριο!

 

Ε τότε καλό ρίσκο, αν και μηδαμινός ο φόβος να πάθει κάτι.Όπως το βγάζεις έτσι το ξαναβάζεις.Αφού έχεις και προιστορία όπως λες...όλα καλά θα πάνε. Αν τα καταφέρεις φτιάξε κανένα βίντεο να το ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχει την συσκευη μια φιλη μου και ενω μου ειπε οτι η μπαταρια επεφτε αρκετα γρηγορα σχετικα, τωρα μου λεει οτι ξαφνικα μολις φτασει στο 30% το κινητο κλεινει. Της το εχει κανει και μια φορα στο 50%. Και αυτο ξαφνικα. Δεν το εχει πειραξει φυσικα ειναι με την μαμα rom οπως το εστελναν απο vickmall. Ειναι κανεις με παρομοιο προβλημα η καποιος που μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=dc.batterycalibrationpro

 

και θα σου διορθωθεί.Εγώ έτσι το έλυσα.Αν είσαι και root κατέβασε και αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterylife&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Έχω το κινητό από τέλος Νοέμβρη και μέχρι χθες βράδυ μόνο θετικά είχα να πω. Δυστυχώς όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το touch πλέον δεν ανταποκρίνεται πάντα και επανέρχεται στην αρχική οθόνη από μόνο του. Επιπρόσθετα, το slide κολλάει ανάμεσα στις οθόνες.

Τι μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται;

 

Υ.Γ.: Το πρόβλημα παρέμεινε κι αφού έβγαλα για κανά μισάωρο την μπαταρία.

1k8
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτοι στη doogee πραγματικα δεν ξερουν τι τους γινεται. ρωτησα στη σελιδα τους στο facebook για lollipop και μου ειπαν yes soon. ρωτησα και μεσω email και μου ειπαν οτι δεν εχουν ακομα επισημη ενημερωση! πραγματικα δεν ξερω τι συμβαινει...
Link to comment
Share on other sites

SIZE=1]----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size]

 

[/color]

Καλημέρα κι από μένα.

Έχω το κινητό από τέλος Νοέμβρη και μέχρι χθες βράδυ μόνο θετικά είχα να πω. Δυστυχώς όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το touch πλέον δεν ανταποκρίνεται πάντα και επανέρχεται στην αρχική οθόνη από μόνο του. Επιπρόσθετα, το slide κολλάει ανάμεσα στις οθόνες.

Τι μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται;

 

Υ.Γ.: Το πρόβλημα παρέμεινε κι αφού έβγαλα για κανά μισάωρο την μπαταρία.

 

ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν 5 μήνες,διορθώθηκε μετά από δύο μέρες μόνο του.Το ξαναέπαθε μετά από πτώση πριν μια βδομάδα,διορθώθηκε άμεσα βγάζοντας την προστατευτική ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Ξερει καποιος η επιλογη speed + engine σε τι ακριβως χρησιμεύει και αν μπορουμε με την flip case να σβηνει η οθονη ή να αναβει αναλογα με την κινηση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Έχω το κινητό από τέλος Νοέμβρη και μέχρι χθες βράδυ μόνο θετικά είχα να πω. Δυστυχώς όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το touch πλέον δεν ανταποκρίνεται πάντα και επανέρχεται στην αρχική οθόνη από μόνο του. Επιπρόσθετα, το slide κολλάει ανάμεσα στις οθόνες.

Τι μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται;

 

Υ.Γ.: Το πρόβλημα παρέμεινε κι αφού έβγαλα για κανά μισάωρο την μπαταρία.

chrismk2 Το ιδιο εγινε σε μενα χτες και εφτιαξε μονο με αλλαγη μπαταριας οσο και αν ακουγεται κουφο! Ειχα μια δευτερη και εφτιαξε μετα ξαναεβαλα την παλια και ως δια μαγειας δουλεβει ολη μερα σημερα μια χαρα!! Βρες μια μπαταρια να δοκιμασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα (Κυριακή) από την EU warehouse του Vickmall και περιμένω να δω αν θα έρθει σε 1 μέρα,όπως αναφέρουν στη σελίδα του!
Link to comment
Share on other sites

Όπως το γράφουν,Δευτέρα έστειλαν tracking number,σήμερα το μεσημέρι το παρέλαβα.

Το πακέτο περιείχε τα προβλεπόμενα της φωτογραφίας με δώρο τη θήκη.

Τα 10 ευρώ περισσότερα σε σχέση με αγορά από Κίνα,άξιζαν και με το παραπάνω!

Παραδόθηκε στον κάτοχό του και περιμένω τις εντυπώσεις του.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το τελευταιο καιρο ο φορτιστής εχει σταματησει να κανει καλη επαφη με το κινητο με αποτελεσμα να το κραταω ακινητο και να κανω ταμα για να μην περασει καποιος απο κει κ το κουνουσει!εχω καθαρισει το βισμα απο το κινητο με μια οδοντογλυφιδα αλλα και παλι δεν ειδα καποια αλλαγη...τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε φορτιστή ή όταν είναι να το φορτίσεις βγάλε το καπάκι. Κάνουν αρκετοί φορτιστες σε μενα έχουν περάσει πολλοί φορτιστες από τα χέρια μου άλλοι έκαναν καλή δυνατη επαφή αφού έβαζα δύναμη για να το βγάλω αλλά υπάρχουν και άλλοι που δεν κάνουν καλή επαφή
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απλά ο φορτιστής του είναι για πέταμα μου έριξε την ασφάλεια στο σπίτι και φούσκωσε την μπαταρία στο κινητό με αποτέλεσμα στο 70% να σβήνει. Παράγγειλα νέα μπαταρία και ο φορτιστης πήρε τον δρόμο του love boat. Καμία νέα ρομ έχει βρει κανείς με σωστή διαχείρηση μπαταρίας;
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα το προβλημα με την μπαταρια δεν λεει να λυθει!!το βγαζω απο την φορτιση 100% και μεσα σε 20 λεπτα πηγαινει στα 60% !!:mad::mad: εχω δοκιμασει εφαρμογες για βελτιστοποιηση αλλα δεν εχω δεια αλλαγη!!
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται calibration η μπαταρία σου. Κατέβασε το battery fix and calibration.Απλά πρέπει να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...