Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ενημερωθεί κανονικά ;δες πληροφορίες στις ρυθμίσεις αλλιώς εσύ πέρνα άλλη κάμερα υπάρχουν πολλές και στο XDA και στο playstore
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω περασει εφαργογες για καμερα αλλα και παλι καμια δεν μ βγαζει το εικονιδιο για να μπορω να αλλαξω την καμερα...τεσπα τι να πω...θα κανω αλλη μια προσπαθεια ξαναπερνοντας την ρομ z869h-oq-k44-qhd-wg850p2100-emmc-64g8g_DOOGEE-VALENCIA-DG800-Android4.4-2014_11_18_release.tar παλι και βλεπουμε...ελπιζω να διορθωθεί!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που λες και πες μας

 

και κατέληξα στ συμπερασμα οτι δεν μπορω να βαλω σωστα τους drivers οταν παω να περασω την καινουρια ρομ :( οσα βιντεο και να ειδα στ youtube μα τα βηματα,οποιον και να ακουλουθησα δν εγινε τιποτα...εκανα factory reset και παλι δεν ειδα καποια αλλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες που έγραψα στην σελίδα 25 η αλλιώς κατεβάζεις flash tool στο λινκ υποστήριξης της doogee για το συγκεκριμένο κινητό και έχει και τους drivers και τρέξε το φάκελο που λέει install
Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες που έγραψα στην σελίδα 25 η αλλιώς κατεβάζεις flash tool στο λινκ υποστήριξης της doogee για το συγκεκριμένο κινητό και έχει και τους drivers και τρέξε το φάκελο που λέει install

 

Επιτελους,μετα απο υπερανθρωπες προσπαθειες,πολλα βιντεο και ερωτησεις στ φορουμ μπορεσα να περασω την ρομ!:clap:

1 πραγμα ακομα θα ρωτησω και θα ειμαι καλυμμενη για τα παντα: το δικο σας κινητο εχει led σηματακι ειδοποιησης?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζεις σε λειτουργία κάπως απλά την νύχτα βάλτο γι φόρτιση και θα δεις ένα κόκκινο φωτάκι να ανάβει και όταν είναι στην κλειδωμένη οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζεις σε λειτουργία κάπως απλά την νύχτα βάλτο γι φόρτιση και θα δεις ένα κόκκινο φωτάκι να ανάβει και όταν είναι στην κλειδωμένη οθόνη

 

Led δεν έχει το Doogee. Μήπως περνάς την κάμερα για led;

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Led δεν έχει το Doogee. Μήπως περνάς την κάμερα για led;

 

Ναι απο οτι διαβασα και σε αλλα forum δεν εχει led...δεν πειραζει ετσι κ αλλιως την δουλεια του την κανει αψογα!Υπαρχει καποιο κινητο που να τ μοιαζει στις inces και στ πισω μερος του για να παραγγειλουμε καμια θηκη απο το ebay?γτ αυτες που εχει δεν μ πολυ αρεσουυν...θ

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οτι διαβασα και σε αλλα forum δεν εχει led...δεν πειραζει ετσι κ αλλιως την δουλεια του την κανει αψογα!Υπαρχει καποιο κινητο που να τ μοιαζει στις inces και στ πισω μερος του για να παραγγειλουμε καμια θηκη απο το ebay?γτ αυτες που εχει δεν μ πολυ αρεσουυν...θ

 

Θήκες μόνο αυτές έχω βρει (και δε μου αρέσουν):

http://www.aliexpress.com/item/item-For-Doogee-Valencia-DG800-phone-case-back-cover-soft-silicone-new-item-case-Good-Quality/32234570036.html

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Multi-Purpose-Silicon-Soft-Grip-Exclusive-Universal-Bumper-For-DOOGEE-VALENCIA-DG800-Free-Gift/32226239598.html

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι είναι σαν αισθητήρας. Ενεργοποιείται όταν παίρνεις τηλέφωνο και όταν βάζεις τη συσκευή στο αυτί σου σβήνει η οθόνη για να μην τρώει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και χρονια πολλα ερωτηση αν μπορει καποιως να βοηθηση ΕΧΩ ΤΟ DOOGEE DG800 ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΥΤΟΥΘ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΕΥΓΟΣ ,,,,,,,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και χρονια πολλα ερωτηση αν μπορει καποιως να βοηθηση ΕΧΩ ΤΟ DOOGEE DG800 ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΥΤΟΥΘ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΕΥΓΟΣ ,,,,,,,

Και εγώ να πω την αλήθεια δεν τα κατάφερα ποτε να στείλω κάτι... Ούτε καν σε άλλη συσκευή....

 

Κάτι άλλο για την ιστορία... Η γυναικα μου Εριξε το κινητό σε μπανιέρα με νερο...μολίς βγήκε έκανε το λάθος και προσπαθούσε να το άνοιξε...άνοιγε και έδειχνε το αρχικό λογκο και η οθόνη έκανε νερά και αναβοσβηνε και έσβηνε εντελώς... Οτάν μου είπε τι συναινεί εβγαλα τη μπαταρια και το άφησα βυθισμένο σε ρύζι δυο μέρες...το Κινητο επανήλθε πλήρως... Το ρύζι τράβηξε όλη την υγρασία...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ καλά έκανες, ωστόσο αν έχει μείνει εσωτερικά υγρασία είναι κάτι που θα φανεί εν καιρώ (ακολουθώντας διάβρωση) κάτι που απεύχομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να πω την αλήθεια δεν τα κατάφερα ποτε να στείλω κάτι... Ούτε καν σε άλλη συσκευή....

 

Κάτι άλλο για την ιστορία... Η γυναικα μου Εριξε το κινητό σε μπανιέρα με νερο...μολίς βγήκε έκανε το λάθος και προσπαθούσε να το άνοιξε...άνοιγε και έδειχνε το αρχικό λογκο και η οθόνη έκανε νερά και αναβοσβηνε και έσβηνε εντελώς... Οτάν μου είπε τι συναινεί εβγαλα τη μπαταρια και το άφησα βυθισμένο σε ρύζι δυο μέρες...το Κινητο επανήλθε πλήρως... Το ρύζι τράβηξε όλη την υγρασία...

 

κοιτα ενω δουλεβη τζετ με τη ρομ τη νεα απο το νηντ ρομ ενω παω να το κανω ακτιβε με το κομπιουτερ βλεπει συσκεβη απλα δε μου δινη ονμομα του κινητου για να εγκατασταθη....καποιο μπαγκ η θελει καποια ρυθμιση ιδωμεν.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Για την Ιστορια............ Περαστε αφοβα το νεο firmware 18/11(DOOGEE-VALENCIA-DG800-Android4.4-2014_11_18_release.tar) κανει θαυματα οσον αφορα το gps πιανει με τη μια!!!! Το τηλεφωνο ειναι απαιχτο εχω 3 το ενα μου εχει πεσει κατω πανω απο 3 φορες δεν εχει παθει τιποτε!Μην ψαχνετε ψυλλους στα αχυρα και καλα η καμερα δεν ειναι και τοσο καλη,η μπαταρια δε κραταει πολυ (γιατι τα αλλα με τα 300-400 ευρω κρατανε?) κ.λπ Μια χαρα ειναι!!!!!( ειδικα και με 67 ευρω) Δεν υπαρχει!!!!

Το μονο ασχημο ειναι οτι ,οπως λεει και πιο πανω καποιος δεν εχει μεγαλη γκαμα θηκων αλλα που θα παει ολο και κατι θα βρεθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχει πέσει από την τσέπη καμιά δεκαριά φορές αλλά τίποτα δεν έπαθε πάλι καλά.οντως κάθε κινητό κρατάει μιάμιση μέρα και συνήθως μιλάμε για διάφορα κόστους.οσο για το GPS έχω θέμα κάποιες φορές λειτουργεί άψογα άλλες ούτε καν πιάνει σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα για τις θηκες αν θελετε φλιπ μπορειτε να αγορασετε για το lg nexus 5... Η καμερα αλλα και εφαρμογη ταιριαζουν ακριβως!
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει root το κινητό με τη νέα ρομ;

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...