Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η μπαταρία γιατί το έπαθα και εγώ, θες άλλη οπότε.Η μπαταρία χαλάει αν την εκθέσεις σε υψηλές θερμοκρασίες. Πιθανόν να σου έχει φουσκώσει. Και σε μένα το ίδιο έπαθε και παρήγγειλα άλλη και όλα μια χαρά.Την χρησιμοποιείς για λίγο και κάνει επανακινηση συνεχώς γιατί δεν έχει την ενέργεια όταν καταστρέφεται.

Εμένα.μια.φιλη το αφηνε στη παραλια και το εβλεπε ο ηλιος...της εβγαζε μήνυμα υπερθέρμανσης ωσπου φούσκωσε η μπαταρία και δεν έκλεινε το καπακι και αρχισε τις επανακκινησεις..άλλαξε την μπαταρία και όλα έφτιαξαν

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Παρέλαβα χθές και εγώ τον εν λόγο κινητό. Έχω ένα πρόβλημα όμως. Ενώ τη μια sim την έβαλα κανονικά η δεύτερη δεν μπαίνει και στα χαρακτηριστικά του site λέει ότι παίρνει 2 κανονικές sim. Μήπως η μια είναι microsim; Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και σε μένα χθες απο το ebay με τα 65ευρω ... το κινητό για την τιμή αυτή είναι best... θα προτιμούσα λίγο καλύτερη μπαταριά αλλά και το σκίσιμο που έφαγε από χθες δεν ήταν λίγο... και ένα ίσως ακόμα μείον είναι το σήμα wifi δεν είναι τόσο δυνατό σε σχέση με ένα άλλο κινεζο που είχα και ενα samsung... και ένα από τα συν φοβερή κάμερα.... Εν ολίγοις συγκριτικά τιμ και δυνατότητες= φοβερό.......
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ δύο συσκευές με 65 ευρώ. Πολύ ικανοποιητικά όλα, εκτός της μπαταρίας. Με παίδεψε το ρουτάρισμα και το titanium backup αλλά τα βρήκα. Edited by ilmas

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει οτι ζεσταινεται το κινητο, κατα την φορτιση;; Δεν πηρα θερμομετρο να το μετρησω, αλλα σιγουρα περισσοτερο απο τα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ δύο συσκευές με 65 ευρώ. Πολύ ικανοποιητικά όλα, εκτός της μπαταρίας. Με παίδεψε το ρουτάρισμα και το titanium backup αλλά τα βρήκα.

που το βρηκες 65 ευρω,ενδιαφερομε και εγω γι το κινιτο

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ δύο συσκευές με 65 ευρώ. Πολύ ικανοποιητικά όλα, εκτός της μπαταρίας. Με παίδεψε το ρουτάρισμα και το titanium backup αλλά τα βρήκα.

 

που το βρηκες 65 ευρω,ενδιαφερομε και εγω γι το κινιτο

 

Εγώ το βρήκα στα 55 ευρώ αλλά δεν πρόλαβα να το πάρω διότι εκείνη την ώρα άλλαζα πλευρό και τελικά ξύπνησα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μαγκας εδω το ειχε 25% φθηνοτερα για κανα μηνα πουλησε 500 συσκευες και το εβαλε ξανα στην αρχικη τιμη...

 

 

http://www.ebay.com/itm/UNLOCKED-Smartphone-4-5-IPS-3G-Android-Back-Touch-Quad-Core-1-3GHZ-DOOGEE-DG800-/151412967517?pt=Cell_Phones&hash=item2340ea885d

Link to comment
Share on other sites

Από τι φαίνεται ο stock media player δεν δίνει καλή απόδοση στα τραγούδια όταν έχω τα ακουστικά υπάρχει καμία εφαρμογή που μπορεί να το διορθώσει ; Η ένταση είναι μια χαρά ή ποιότητα δεν είναι τόσο καλή στα μπάσα και στη ζωντάνια Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα στα 55 ευρώ αλλά δεν πρόλαβα να το πάρω διότι εκείνη την ώρα άλλαζα πλευρό και τελικά ξύπνησα.

 

Πολύ αστείο, φίλε! Το είχε εδώ:http://www.ebay.com/itm/UNLOCKED-Smartphone-4-5-IPS-3G-Android-Back-Touch-Quad-Core-1-3GHZ-DOOGEE-DG800-/151412967517?pt=Cell_Phones&hash=item2340ea885d3 στα 65 ευρώ και είχα ανεβάσει το λινκ στις 9 Νοεμβρίου, κοίτα το post 287. Εγώ λοιπόν (και όποιος άλλος το είδε) το πήραμε με 65 ευρώ (εγώ πήρα 2). Τώρα το ξαναπήγε στα 87. Δεν υπάρχει λόγος να ειρωνεύεσαι!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια θα ηθελα αν γνωριζει καποιος. Ενω το εχω το κινητο στην αυτοματη περιστροφη οθονης οταν το γυριζω η οθονη δεν γυριζει,λογικα απο μια μικρη ερευνα που εκανα χρειαζεται calibration καποιος αισθητηρας,εχει να προτεινει κανεις καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αστείο, φίλε! Το είχε εδώ:http://www.ebay.com/itm/UNLOCKED-Smartphone-4-5-IPS-3G-Android-Back-Touch-Quad-Core-1-3GHZ-DOOGEE-DG800-/151412967517?pt=Cell_Phones&hash=item2340ea885d3 στα 65 ευρώ και είχα ανεβάσει το λινκ στις 9 Νοεμβρίου, κοίτα το post 287. Εγώ λοιπόν (και όποιος άλλος το είδε) το πήραμε με 65 ευρώ (εγώ πήρα 2). Τώρα το ξαναπήγε στα 87. Δεν υπάρχει λόγος να ειρωνεύεσαι!

Είχα τσεκάρει και εγω την τιμή και οντως ηταν αρκετο καιρο στα 65..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται το πουλάει φίλη μου στα 60 ευρώ. Το κινητό είναι άψογο, είναι 3 μηνών, απείραχτο (κοπέλα το είχε) και έχει 3 καπάκια συνολικά.μαύρο, λευκό και μοβ...Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει inbox...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας εχω το DOOGEE DG800 ειχα ενα θεμα με τη μπαταρια τελιωνε γρηγορα και ας μη το λειτουργουσα επεφτε ας πουμε 20% γενικως επεφτε γρηγορα βρηκα μια ρομ αφτη εδω http://www.needrom.com/download/dg800-hive-ui-custom-rom/ την περασα και μπαταρια φανταστητε φορτισα το βραδυ 9 η ωρα και μεχρι το πρωι ηταν στο 100% απλα πηρα μπακ απ στο κινητω μεχρι στιγμης δε εχω προβλημα ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.......

 

This ROM it’s perfect to controll batery.

I will stay in these ROM to long, long time.

 

Good work.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας εχω το DOOGEE DG800 ειχα ενα θεμα με τη μπαταρια τελιωνε γρηγορα και ας μη το λειτουργουσα επεφτε ας πουμε 20% γενικως επεφτε γρηγορα βρηκα μια ρομ αφτη εδω http://www.needrom.com/download/dg800-hive-ui-custom-rom/ την περασα και μπαταρια φανταστητε φορτισα το βραδυ 9 η ωρα και μεχρι το πρωι ηταν στο 100% απλα πηρα μπακ απ στο κινητω μεχρι στιγμης δε εχω προβλημα ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.......

 

This ROM it’s perfect to controll batery.

I will stay in these ROM to long, long time.

 

Good work.

 

Το γνωστό κόλπο με το να αφήνεις ανοιχτό το back touch για να μπαινει σε sleep mode χρειάζεται να το κάνεις? Η ρομ περνιέται κανονικά μέσω φλας τουλ?

 

EDIT: μολις ειδα οτι θέλεις cwm, οπότε και κατα προέκταση να είσαι rooted αλλά και unlocked bootloader.. Μιας και βλέπω οτι πρόκειται για φανταστική ΡΟΜ, μήπως μπορεί κανείς να μου δώσει έναν οδηγό η να μου πει τα βήματα συνοπτικά? Έχω κανει αρκετές φορές αυτή τη διαδικασία σε άλλα κινητά, απλά πάω by the book..

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας εχω το DOOGEE DG800 ειχα ενα θεμα με τη μπαταρια τελιωνε γρηγορα και ας μη το λειτουργουσα επεφτε ας πουμε 20% γενικως επεφτε γρηγορα βρηκα μια ρομ αφτη εδω http://www.needrom.com/download/dg800-hive-ui-custom-rom/ την περασα και μπαταρια φανταστητε φορτισα το βραδυ 9 η ωρα και μεχρι το πρωι ηταν στο 100% απλα πηρα μπακ απ στο κινητω μεχρι στιγμης δε εχω προβλημα ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.......

 

This ROM it’s perfect to controll batery.

I will stay in these ROM to long, long time.

 

Good work.

Να πω την αληθεια την χάζευα σήμερα και σκέφτομαι να την περάσω και εγώ...νομιζω στα σχόλια ελεγε καποιο προβλημα στο gps...είδες κατι;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια την χάζευα σήμερα και σκέφτομαι να την περάσω και εγώ...νομιζω στα σχόλια ελεγε καποιο προβλημα στο gps...είδες κατι;

 

 

καλησπερες τωρα ειδ ατα μυνηματα εχω τρεξιματακια.... οχι το gps δε το λειτουργω ποτε σε κανενα τηλεφωνο που ειχα οποτε δε το τσεκαρα...λογικα θα δουλεβη ...η και να μην αποτι εχω δει υπαρχουν καποια ριθμισης που κανης για να το φιξαρης. ...αλλα η μπαταρια σε αναμονη δε περνη χαμπαρι με τιπωτα ομως ωρεα γραφικα η ρομ και τα αλλα ολα δουλεβουνε.......,,,.,.,.,.,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες τωρα ειδ ατα μυνηματα εχω τρεξιματακια.... οχι το gps δε το λειτουργω ποτε σε κανενα τηλεφωνο που ειχα οποτε δε το τσεκαρα...λογικα θα δουλεβη ...η και να μην αποτι εχω δει υπαρχουν καποια ριθμισης που κανης για να το φιξαρης. ...αλλα η μπαταρια σε αναμονη δε περνη χαμπαρι με τιπωτα ομως ωρεα γραφικα η ρομ και τα αλλα ολα δουλεβουνε.......,,,.,.,.,.,

Απο custom recovery την περασες;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο custom recovery την περασες;

ναι ..περασε σφερα και μια χαρα παντως δε περιμενα αφτω με τη μπαταρια να φτιαξη τοσο πολλη σε αναμονη λεμε δε πεφτηηηη ε οταν το δουλεψης λογικω να πεση....την κανω για δουλεια................

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να περάσω το τελευταίο update του κινητού; είμαι άσχετος λίγο από αυτά

Στις ρυθμισεις λεει ενημερωση Λογισμικού...εννοείται οτι πρεπει να εισαι συνδεδεμενος σε καποιο δικτυο wifi

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...