Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένουμε εντυπώσεις και από ποιότητα φωτογραφιών και βίντεο... Επίσης επειδή βλέπω στα site πρόσοψη μαύρη και το black λευκό πώς μπορούμε να το παραγγείλουμε όλο μαύρο? Είναι extra το κόστος? Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σήμα του wifi είναι αδύναμο; αν μπορείτε να μού απαντήσετε εσείς που έχετε το κινήτο η δεν υπάρχει προβλήμα είναι αισθητό;
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει σίγουρα πιο λίγες μονάδες από άλλα. Από την ώρα που γράφηκε εδώ και το παρατηρώ πιο πολύ, νομίζω ότι πιάνει και χειρότερα από άλλα κινητά που το συγκρίνω. Κατά τ' άλλα πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και η μπαταρία που παραπονέθηκα αρχικά συμπεριφέρεται πλέον καλύτερα. Ανάλογα με τη χρήση της οθόνης, μπορεί να κρατήσει και 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Το wifi ειναι αδυναμο σε σχεση με αλλα κινητα.....ειναι ισως το μοναδικο μειονεκτημα του τηλεφωνου.....

 

με εξαιρεση το wifi ......καθε συγκριση με αλλα κινητα ιδιου αλλα κ σε αρκετες περιπτωσεις μεγαλυτερου κοστους, το βγαζει νικητη

 

απο τα καλυτερα της αγορας

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του wifi δεν είναι και πολύ δυνατό. Βλέποντας όμως
, έκανα μια αντίστοιχη πατέντα και η λήψη έχω την εντύπωση ότι βελτιώνεται. Έκανα και έλεγχο με το wifi fixer και τα dbm μειώνονται αρκετά, ενώ το back touch συνεχίζει και λειτουργεί κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο απομακρυσμένο δωμάτιο το one (m7) έχει καλό σήμα και δεν πέφτει ποτέ, το iPhone 4s κάνει συχνές διακοπές και το doogee Valencia το ίδιο. Μετά από την πατέντα είναι πολύ πιο σταθερό και κάνει αποσύνδεση πολύ σπάνια. Δεύτερη ημέρα που το δουλεύω έτσι και έχει διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έβαλα το αλουμινόχαρτο όπως το έβαλε ο φίλος στη φωτογραφία και δεν είδα καμιά διαφορά. Εκτός κι αν πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με το πόσο μήκος πρέπει να έχει, αν πρέπει να πατάει κάπου, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Screenshots του WiFi fixer από τα δυο κινητά και από το ίδιο ακριβώς σημείο!!

 

Η βελτίωση είναι αισθητή:D

 

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι με μεγαλύτερες απώλειες το Doogee έχει περισσότερα Mb και από το One!

Edited by Stavros8691
Link to comment
Share on other sites

Screenshots του WiFi fixer από τα δυο κινητά και από το ίδιο ακριβώς σημείο!!

 

Η βελτίωση είναι αισθητή:D

 

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι με μεγαλύτερες απώλειες το Doogee έχει περισσότερα Mb και από το One!

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ με galaxy s2..περισσότερα mb το doogee και χωρίς αλουμινόχαρτο!

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ στα χέρια μου και μπορώ να πώ οτι πιάνει απίστευτες ταχήτυτες με wifi απλά έχει μικρότερη εμβέλια απο άλλα κινητά κατα μια γραμμή.Ειμαι πολύ ευχαριστήμενος και ενθουσιασμένος γιατι απλά δεν έχει αρνήτικα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα σε ρόζοκοραλί για την κιουρία. 83 ευρά το κινητάκι και ανυσηχώ μήπως τους έκλεψα. Τρομερό! Ήρθε από pandawill με ακουστικά 2 screen protectors (το ένα έτοιμο πάνω στο κινητό). Θα ήθελα να βάζαν και καμιά σιλικόνη μέσα αλλά δε βαριέσαι. Προς το παρόν το τέσταρα σε ταχύτητα όπου και δεν σχολιάζω κάτι έχουν μιλήσεις οι προηγούμενοι. Όσο για το Wifi άκριβώς τα ίδια. Έβαλα το αλουμινόχαρτο και τώρα κομπλέ βρίσκω αρκετά. Μακάρι να δούμε και κανένα πιο σοβαρό fix.
Link to comment
Share on other sites

σε fix μονο μπυρα θα δουμε :lol: οταν εχεις ενα φτηνο hardware δε θα το φιαξει κανενα software και πολυ περισσοτερο οταν ειναι κινεζικο. για τα λεφτα του ειναι τελειο το κινητο. προσωπικα δεν περιμενω κανα τρελο support απο κινεζους. Εδω δεν εχουν βγαλει rom να παιζει για το inew i3000 που ειναι κινηταρα..
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε αδύναμο ρε παιδιά τι εννοούμε?

Οτι εάν υπάρχει μέσα στο σπίτι ένα wifi-router αυτό θα σέρνεται?

Εάν π.χ. είσαι στο χωριό σου τώρα το καλοκαίρι θα έχει παντού κακό σήμα και όχι μόνο δεν θα μπορείς να μιλάς καλά αλλά δεν θα έχεις και ίντερνετ?

Επιπλέον ως φορητό σημείο πρόσβασης μοιράζοντας ίντερνετ μέσω τηλεφώνου θα σέρνεται ή απλά δεν θα μοιράζει καν???

Συγνώμη αλλά αυτά τα 2 σίγουρα είναι ανασταλτικοί παράγοντες για την αγορά του...

Ο,τι πληρώσεις παίρνεις στην προκειμένη περίπτωση αλλά κυρίως να είσαι π.χ. σε ένα νησί με κακό σήμα άρα και internet είναι λίγο θέμα...

 

Από φωτογραφική και video δεν μας είπε κανείς πώς πάει γιατί εάν αφαιρέσουμε wifi+σήμα τότε το αμέσως επόμενο ενδιαφέρον εστιάζεται στα pixel του και στην ποιότητα του video του όχι μόνο στο κινητό αλλά και όταν τα videos παραστούν στο pc ή σε μία μεγάλη οθόνη...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι γρηγορο και τελειο σημα παντου τουλαχιστον σε μενα οσο για το wifi εχει εμβελια λιγακι πιο χαμηλη κοντα σε σπιτι μεσα ειναι οκ καλα αμα κανεις την παντεντα που αναφεραμε πιο πανω ειναι κομπλε.Με την παντεντα πιανω και εξω απο το σπιτι.Εχθες βγηκε ενα μικρο update και διορθωνει καποια πραγματα μεσο ota upgrade.Το κινητο ειναι τελειο τουλαχιστον για μενα.Με 100mb δωρεαν τπ ιντερνετ παει σφερα.Καμερες καλες. Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Με το αλλουμινοχαρτο δεν θα κανετε τιποτα. Μιλαμε για συχνοτητες Γιγαχερτς που ο συντονισμος πρεπει να γινεται σε χιλιοστα του εκατοστου. Αυτο το τεχνασμα δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο
Link to comment
Share on other sites

Αυριο 23/6 το εχει προσφορα το pandawill 99 $

 

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Monday

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το αλλουμινοχαρτο δεν θα κανετε τιποτα. Μιλαμε για συχνοτητες Γιγαχερτς που ο συντονισμος πρεπει να γινεται σε χιλιοστα του εκατοστου. Αυτο το τεχνασμα δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο

Μα δεν πειράζει κανένας την κεραία.

Απλά δημιουργείται μια επιφάνεια που αντανακλά το σήμα.

Μοιάζει με τις δορυφόρικες, ίδιο lnb και διαφορετικό κάτοπτρο. Το μεγαλύτερο έχει και μικρότερες απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου ήρθε ΟΚ αλλα απο την πρωτη φορά που τελειωσε η μπαταρια ΔΕΝ φορτιζει και ΔΕΝ ξεκιναει...

Ειναι νεκρο....

Λαμπακι που αναβει οταν φορτιζει δεν εχει;;;;;

Πως να αντιμετωπισω το προβλημα;

Hard reset υπάρχει;

Βοήθεια παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στα σιδερακια ειναι καλημενη καταρχας με αλλουμινοχαρτο βγαλτο. Αν το εχεις κανει τοτε υπαρχει προβλημα στο τηλεφωνο και πρεπει να σταλθει πισω επισης να ελενξεις το φορτιστη σου
Link to comment
Share on other sites

το εχω βγάλει αυτο που είχε κολλημενο στην μπαταρία... θα ελέγξω με αλλον φορτιστή.... τι άλλη δυνατότητα υπάρχει;

 

Η μπαταρια στα σιδερακια ειναι καλημενη καταρχας με αλλουμινοχαρτο βγαλτο. Αν το εχεις κανει τοτε

υπαρχει προβλημα στο τηλεφωνο και πρεπει να σταλθει πισω επισης να ελενξεις το φορτιστη σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...