Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

topet από τιμή καλά είσαι πάντως. Όταν το δουλέψεις λίγο, γράψε κανα δυο λόγια.

Φυσικά από GB αυτό δεν πρόκειται να γίνει πριν το νέο έτος!

 

Για αυτό και το πήρα! Φυσικά και θα γράψω, αν και δεν περιμένω και πολλά με 17 ευρώ και φυσικά από GEARBEST φοβάμαι ότι θα φάμε και τον Ιανουάριο!! Δεν πειράζει όμως!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ψήνομαι να αγοράσω το no.1 D3 στα 22 δολλάρια, έτσι για πρώτη επαφή σε smartwatch. Eίναι καινούργιο και φαντάζομαι δεν έχετε άποψη. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι έχει μόνο ένα σαν lock screen που δείχνει την ώρα στην οθόνη και τα υπόλοιπα είναι υπομενού. --> http://www.everbuying.net/product1109310.html

H ερώτηση είναι ότι τι γνώμη έχετε για το εν λόγω;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θελω να παρω.

ειδα ομως σε review οτι η οθονη του δεν ειναι και οτι καλυτερο. ξεχωριζει οταν ειναι κλειστο και φαινεται ασχημο.

θα με πεις τι περιμενεις σε αυτα τα χρηματα :p

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θελω να παρω.

ειδα ομως σε review οτι η οθονη του δεν ειναι και οτι καλυτερο. ξεχωριζει οταν ειναι κλειστο και φαινεται ασχημο.

θα με πεις τι περιμενεις σε αυτα τα χρηματα :p

Έχεις το λινκ να το δω; Όταν λες ξεχωρίζει όταν είναι κλειστό τι ακριβώς εννοείς;

Δεν έχω δει κάτι άλλο που να μ αρέσει κοντά σ αυτή την τιμή όμως! Δεν ξέρω ίσως το oukitel ; και πάλι δεν με τρελαίνει!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@zaf

δες το βιντεο

 

προσεξε στο 11 δευτερολεπτο. σβηστη η οθονη και φαινεται καπως. μονο στο λευκο ας πουμε δεν κανει τοση διαφορα.

καταλαβαινεςι τι εννοω;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εμένα δεν με χαλάει. Βασικά το θέμα μου είναι να λειτουργούν σωστά οι εφαρμογές, να έχει κανένα ρολόι της προκοπής αλλά απ ότι είδα μόνο αυτό στην αρχική οθόνη έχει. Πάλι το ψάχνω, θέλω ένα φθηνό για πρώτο και μετά βλέπουμε. Κοιτάζω επίσης το ( ΝΟ.1 d3), ulephone, rwatch r11 και τώρα που το είδα χθες και το makibes f68.

Oπότε είμαι ανάμεσα σε 4 :wacko:

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτο http://www.everbuying.net/product1085744.html?gclid=Cj0KEQiA1dWyBRDqiJye6LjkhfIBEiQAw06ITqPKM2jPJSXCxk9i4dck0M_JqmC2-Dhp85s9fHyY8TEaApwl8P8HAQ πιο πολυ για να δω πως δουλευουν αυτα τα ρολογια το εχω λιγες μερες το φορεσα 2-3 φορες αλλα ισως επειδη εχω μαθει τα κλασικα ρολογια δεν με βολεψε οποτε το εβαλα αγγελια 45 ευρω να το δωσω Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν όσα ποστ δεν σχετίζονταν με το topic.

Υπάρχει ειδικό thread για το ιντερνετ και τις υπηρεσίες σε αυτό.

 

Συνεχίζουμε on topic.:)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτυπησα αυτο το ρολογακι απο everbuying,στα 11,50 ευρω περιπου,μαζι με κατι ποντους που ειχα. Το εχει παρει καποιος ? Διαβαζω καλα σχολια. Οποιος ενδιαφερεται,πολυ λιγα κομματια μεινανε ακομη.!

http://gloimg.everbuying.net/E/2015/201504/goods-img/1429211597005-P-2554049.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω το smartwatch no.1 sun s2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το προβλημα μου ειναι οτι πηγα να κανω το

τελευταιο update D και ξαφνικα στο 8% αποσυνδεθηκε και .... κολλησε το ρολοι ... μπρικαρε... :wacko::cry: Εχει ασχοληθει κανεις

με MTK προγραμματα και πως μπορω να το επαναφερω ?? Οποιος φιλος ξερει και θελει ας μου γραψει και σε p.m για να μην γραφουμε

εδω. Ελπιζω να το φτιαξω γιατι ειναι ολοκαινουργιο σχεδον και εχω σκασει !!! :wacko:

 

Το εφτιαξα τελικα και εβαλα και το νεο update !!! Τωρα το ρολοι εχει και ελληνικα !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχθες είδα το Cogito Classic (silver-black) και μπορώ να πω με γοήτευσε απο εμφάνιση κ στιβαρότητα. Βέβαια δεν είναι εντελώς smart. Είναι ο διάδοχος του Cookoo.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartwatches/155412-cogito-classic-silver

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι "παίζει" με τους Ελληνικούς χαρακτήρες για το Microsoft Band?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η μη υποστήριξη είναι ο βασικός λόγος που το αποχωρίστηκα. Ακόμη και τώρα πια δε να ίσως πως το έχουν φτιάξει. Ίσως το band 2 αν κάνει global launch να υποστηρίζει Unicode.
Link to comment
Share on other sites

Sony SmartBand Talk αυτό το έχει κάποιος απο εδω μέσα;ενδιαφέρομε να το αγοράσω;αξιζει ή να παρω κάποιο άλλο ;και αν ναι ποιό;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειπε ενας φιλος καλα λογια γι αυτο το ρολογακι, http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_137117.html

Τι λετε? Το εχει δοκιμάσει κανεις να μας πει εντυπωσεις? Σε αυτα τα χρηματα παίζει κατι καλυτερο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχθες είδα το Cogito Classic (silver-black) και μπορώ να πω με γοήτευσε απο εμφάνιση κ στιβαρότητα. Βέβαια δεν είναι εντελώς smart. Είναι ο διάδοχος του Cookoo.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartwatches/155412-cogito-classic-silver

 

Μακριά απο οποιοδηποτε Cookoo , Cogito κτλ. Ελεεινή εφαρμογή συχνες αποσυνδεσεις με αποτελεσμα να κανεις χρηση μονο ως ρολοι. Δοκιμασμενα με διαφορετικά λειτουργικά και αναβαθμισεις την εφαρμογής. Σε IOS τρεχει καλυτερα αλλά παλι ειναι προβληματικα. Εγω το έχω παρκαρει ενα χρονο στο ραφι και σκονιζεται. Με αυτα τα λεφτα και λιγοτερα παιρνεις ένα πραγματικα εξυπνο πχ sony smartwatch 2

Sony SmartBand Talk αυτό το έχει κάποιος απο εδω μέσα;ενδιαφέρομε να το αγοράσω;αξιζει ή να παρω κάποιο άλλο ;και αν ναι ποιό;;;

Εχω θα ελεγα με λιγο παραπανω οικονομια να πας στη λυση του sony smartwatch 3. Θα το ευχαριστηθείς περισσοτερο.εφοσον θελεις να πας σε λυση sony

Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο οποιοδηποτε Cookoo , Cogito κτλ. Ελεεινή εφαρμογή συχνες αποσυνδεσεις με αποτελεσμα να κανεις χρηση μονο ως ρολοι. Δοκιμασμενα με διαφορετικά λειτουργικά και αναβαθμισεις την εφαρμογής. Σε IOS τρεχει καλυτερα αλλά παλι ειναι προβληματικα. Εγω το έχω παρκαρει ενα χρονο στο ραφι και σκονιζεται. Με αυτα τα λεφτα και λιγοτερα παιρνεις ένα πραγματικα εξυπνο πχ sony smartwatch 2

 

Εχω θα ελεγα με λιγο παραπανω οικονομια να πας στη λυση του sony smartwatch 3. Θα το ευχαριστηθείς περισσοτερο.εφοσον θελεις να πας σε λυση sony

 

Δεν εχω ιδέα απο smartwatch,απλα το είδα στο skroutz και μου άρεσε,διάβασα και θετικά σχόλια στο skroutz γι αυτό ρωτάω...αν υπάρχει κατι καλύτερο δεκτό να ακούσω...

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω και εγώ το Sony SmartWatch 3, με κόστος συνολικά να σου βγει στα 180-185 ευρώ, με Android wear, φωτεινή και ευδιάκριτη οθόνη κάτω από το έντονο φως του ήλιου και πολύ μεγάλη αυτονομία. Έχει όμως αρκετά σπορ χαρακτήρα, αυτό δεν ξέρω εάν σου αρέσει ή όχι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειπε ενας φιλος καλα λογια γι αυτο το ρολογακι, http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_137117.html

Τι λετε? Το εχει δοκιμάσει κανεις να μας πει εντυπωσεις? Σε αυτα τα χρηματα παίζει κατι καλυτερο?

 

Aυτο δεν εχει την μπαταρια ενσωματωμενη στο καπακι.

Διαβαζω καλα σχολια και οπως ανεφερα και πιο πανω,το παρηγγειλα. Σαν συσκευες/λειτουργικο,πρεπει να ειναι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω και εγώ το Sony SmartWatch 3, με κόστος συνολικά να σου βγει στα 180-185 ευρώ, με Android wear, φωτεινή και ευδιάκριτη οθόνη κάτω από το έντονο φως του ήλιου και πολύ μεγάλη αυτονομία. Έχει όμως αρκετά σπορ χαρακτήρα, αυτό δεν ξέρω εάν σου αρέσει ή όχι.

 

Καλησπέρα δεν εχω θέμα αν ειναι πιο spor...εσυ το έχεις αγοράσει;είναι ελαφρύ στο χέρι;εχω samsung galaxy A5(android 5,0,2) θα είναι συνεργάσιμο με το κινητό μου;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σε φίλο και πραγματικά το ζήλεψα, ωστόσο συνεργαζόταν άψογα με το Note 4 που είχε και ήταν πράγματι πανάλαφρο στο χέρι, λες και είχες απλώς ένα βραχιόλι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν εχω θέμα αν ειναι πιο spor...εσυ το έχεις αγοράσει;είναι ελαφρύ στο χέρι;εχω samsung galaxy A5(android 5,0,2) θα είναι συνεργάσιμο με το κινητό μου;

Το έχω εδώ κ κάνα 6μηνο, αρχικά με lg g3 κ τώρα με galaxy s6, δουλεύει άψογα! Μέχρι τώρα το μόνο αρνητικό για εμένα είναι που δεν έχει δώσει η σονυ το μεταλλικό μπρασελε σαν αξεσουάρ μόνο του. Προσωπικά μ αρέσει η εμφάνιση του οπότε το φοράω παντού εκτός από επίσημες δραστηριότητες (γάμους, βαφτίσια κτλ:p) γιατί δεν πολυπαει! Στα θετικά του σε σχέση με τον ανταγωνισμό (android wear) η τιμή του, η οθόνη του κ το GPS ενώ στα αρνητικά θα έλεγα μόνο οι περιορισμένες επιλογές σε λουρακια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...